Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Vítejte u online přenosu z druhého finálového utkání série mezi domácími Pardubicemi a Třincem.

Oceláři vedou v sérii 1:0 na zápasy poté, co včera na ledě Dynama urvali výhru 2:1, prosadili se Patrik Hrehorčák a Daniel Kurovský, za domácí korigoval Lukáš Sedlák.

Oba celky nastupují do odvety bez jediné změny v sestavě. Začínáme za necelou hodinku.

o hráči

Rozhodčí: Staňo (SVK), Šír (CZE) - Hynek (CZE), Lederer (CZE)
Počet diváků: 10 194

0:32

První útočnou akci zápasu rozjely Pardubice, Sedlák chtěl zpoza brány vybídnout ke střele Čerešňáka, ale ten na puk nedosáhl.

0:52

Od prvních vteřin jsou na ledě emoce, Ondřej Kacetl přerušil hru, chtěl odjet do rohu, aby měl klid, ale provokovat ho dorazil Tomáš Zohorna. Gólman Ocelářů se po něm dokonce ohnal.

1:14

Nestrašil pálil z pravého křídla, Will vyrazil puk betonem.

1:39

Ofsajd domácích.

1:53

Paulovič chtěl před Kacetlem tečovat Válovo nahození, ale puk nezasáhl a má ho Kacetl.

2:34

Dynamo na Třinec hodně nastoupilo, Oceláři jen vyhazují puky do středního pásma.

2:47

Při pokusu o útok hosty zastavuje ofsajd.

3:14

Sedlák vystihl třineckou rozehrávku a udržel útočné pásmo pro Pánika, přihrávku bekhendem mu ale neadresoval přesně.

4:12
Tresty

Vyloučen hráč Daniel Voženílek (Třinec), 2 min. za Napadení
Dynamo bude hrát první přesilovku, třinecký Daniel Voženílek u mantinelu tvrdě sestřelil Lukáše Radila a dostává dvě minuty za napadení.

4:38

Prudkou střelou se Dynamo vyhání z pásma.

5:07

Domácím se nedaří usadit před Kacetlem, Třinec vyhazuje.

6:13

Oceláři jsou kompletní, domácí si nevypracovali ani jednu střelu na branku.

8:15

Dynamo je zatím jednoznačně lepší, při hře pět na pět Třinec přehrává, ale Kacetlovi nijak výrazně nezatápí.

9:11

Zakázané uvolnění Třince.

9:33
Důležité

Před Kacetlem vyplaval Mandát, dostal se k němu puk zpoza branky a domácí útočník bekhendem trefil jen brankáře!

9:40
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Vondráček (Pardubice), 2 min. za Hrubost
Bude se hrát čtyři na čtyři. Pardubický Tomáš Vondráček za bránou Třince šel příliš vehementně do souboje s Kacetlem a dostává dvě minuty za hrubost.

9:40
Tresty

Vyloučen hráč Adam Smith (Třinec), 2 min. za Hrubost
Pustil se do něj totiž Adam Smith, který taktéž inkasuje dvě minuty za hrubost.

10:42

Z levého křídla chtěl Willovu pozornost zkusit Daňo, ale branku netrefil.

11:49

Další ofsajd domácích.

12:21
Tresty

Vyloučen hráč Lukáš Radil (Pardubice), 2 min. za Nesportovní chování
Po zákroku Kacetla se znovu spustila strkanice a pramení v další vzájemné vyloučení. Na pardubické straně dostává dvě minuty za nesportovní chování Lukáš Radil.

12:21
Tresty

Vyloučen hráč Viliam Čacho (Třinec), 2 min. za Krosček
A na třinecké Viliam Čacho, který Radilovi uštědřil krosček.

13:05

Dynamo znovu operuje v útočném pásmu a Třinec vyhazuje pouze na zakázané uvolnění.

13:19

Po sérii rychlých přihrávek napřáhl u mantinelu Tomáš Hyka, ale Kacetl má puk ve své moci.

16:07

Dynamo je většinu času na puku, domácí hala bouří, ale na Kacetla zatím recept nenalezen.

16:46

Sedlák si dobře hledal pozici na střelu, těsně před Kacetlem ale další bekhendové zakončení poslal jen do brankáře.

17:28
Tresty

Vyloučen hráč Matej Paulovič (Pardubice), 2 min. za Hrubost
Další vzájemné tresty. Mezi střídačkami se do sebe pustili Matej Paulovič s Liborem Hudáčkem a oba dostávají dvě minuty za hrubost.

17:28
Tresty

Vyloučen hráč Libor Hudáček (Třinec), 2 min. za Hrubost

17:45
Důležité

Kousal s Radilem měli k dispozici brejk dvou na jednoho, ale Lukáš Radil zamířil jen do lapačky Ondřeje Kacetla!

18:07

Od modré nahazoval David Musil, ale Kacetl v klidu sbírá puk do lapačky.

19:13

Hra je přerušena, u mantinelu zůstává po souboji s Lukášem Sedlákem ležet Martin Marinčin, nemůže se vůbec hýbat.

19:17

Marinčinovi spěchá dokonce na pomoc domácí lékař Pavel Holeka.

19:17

Marinčina odvážejí na střídačku, nebyl schopný ani zvednout nohu z ledu a velmi pomalým krokem míří rovnou do kabiny.

19:54

Zakázané uvolnění Ocelářů.

Skončila první třetina.

20:00

První třetina končí, Roman Will v ní měl stejně jako včera tři zákroky, zatímco Ondřej Kacetl 13. Dynamo Třinec přehrává, ale gól jsme zatím neviděli. V závěru třetiny se hostům zranil Martin Marinčin.

Začala druhá třetina.

20:01

Martin Marinčin se do hry nezapojil, v prvním obranném páru se Smithem jej střídá Adam Polášek.

20:57

Před Willa si puk přivezl Adam Helewka, ale jeho střelu přes beka domácí brankář zkontroloval betonem.

22:40

Zakázané uvolnění Třince, znovu hraje hlavně Dynamo.

23:40

Dynamo přečíslilo Třinec a na vyrážečku to zkoušel Poulíček, Kacetl poslal puk do rohu.

23:49

Richard Pánik (Pardubice) vstřelil branku (3. gól v play-off), asistence Lukáš Sedlák. Stav zápasu Pardubice - Třinec 1:0
Pardubice jsou za svou aktivitu odměněny vedoucím gólem! Těsně za modrou golfákem vypálil Lukáš Sedlák a za Kacetla jej dorazil Richard Pánik.

24:12
Důležité

Radil trefil Kacetla tečovanou střelou od mantinelu!

24:33
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Zohorna (Pardubice), 2 min. za Hrubost
Oceláři mohou odpovědět v přesilovce, Tomáš Zohorna dostává dvě minuty za hrubost.

25:09
Důležité

Nadvakrát velmi nebezpečně pálil Daňo, ale Will oba jeho pokusy vyrazil.

25:35
Důležité

Po nahození od modré tečoval puk cestou k Willovi jeden z domácích obránců a Will zasáhl na poslední chvíli!

25:53

Hudáčkova střela sražená do rohu.

26:12

Dynamo je kompletní, dopředu chtěl Čacho, ale neprošel přes Dvořáka.

26:16
Tresty

Vyloučen hráč Adam Helewka (Třinec), 2 min. za Držení protihráče
Přesilovka Ocelářů končí předčasně, do brejku chtěl Lukáš Sedlák, ale nedovoleně ho zastavil Adam Helewka, který dostává dvě minuty za držení.

27:06

Po Kautově střele Třinec vyhazuje.

27:51

Zohorna zkoušel od modré nahazovat na zadní mantinel, ale Kacetl si našel puk lapačkou.

28:11

Pánik to zkusil z pravého křídla, ale puk skončil v ochranné síti.

28:16

Oceláři vyhazují a jsou kompletní.

29:04

Ke střele se dostal Cienciala, ale Will puk kontroluje.

29:49

Paulovič byl dřív v souboji u mantinelu a Třinec se ve vlastní třetině dostal do problémů, Kacetl si chvíli hledal puk po první střele, ale dorážku za sebe nepustil.

30:32
Důležité

Nedomlel nahodil puk na zadní mantinel a odrazil se přímo před branku ke Kurovskému, ten ale bekhendem nemířil přesně!

31:02

Od modré to po zemi zkoušel také Adámek, ale Will má puk pod lapačkou.

32:17
Tresty

Vyloučen hráč Peter Čerešňák (Pardubice), 2 min. za Nedovolené bránění
Po komerční pauze bude Třinec hrát přesilovku, dvě minuty za nedovolené bránění dostává Peter Čerešňák.

32:28

Na levém kruhu napřáhl Libor Hudáček, puk ale končí v ochranné síti.

33:03

David Cienciala (Třinec) vstřelil branku (5. gól v play-off), asistence Libor Hudáček a Tomáš Kundrátek. Stav zápasu Pardubice - Třinec 1:1
Je vyrovnáno! Třinecké přesilovkové kombinaci pomohla brusle domácího hráče, která za Willa usměrnila přihrávku napříč pásmem od Davida Ciencialy.

33:24
Tresty

Vyloučen hráč Adam Musil (Pardubice), 2 min. za Sekání
A hned záhy budou Oceláři hrát znovu v početní výhodě, dvě minuty za sekání dostává Adam Musil.

33:48

Dynamo vyhazuje puk.

34:17
Důležité

Poulíček s Mandátem jeli v oslabení dva na jednoho, ale první jmenovaný netrefil bránu!

34:44

Poláškova střela se odráží pryč.

35:02

Další Poláškův pokus už kryje Roman Will.

35:13
Důležité

Daniel Voženílek mířil z křídla do odkryté brány, ale trefil tyč!

36:13

36:40
Tresty

Vyloučen hráč Libor Hájek (Pardubice), 2 min. za Nesportovní chování
Libor Hájek se po střele vydal provokovat Ondřeje Kacetla, a ještě než k němu přijel inkasoval od něj úder lapačkou. Vylučovat se ale bude na obou stranách.

36:40
Tresty

Vyloučen hráč Ondřej Kacetl (Třinec), 2 min. za Hrubost
Dvě minuty za Kacetla odsedí Daniel Kurovský.

38:21

Závěr druhé třetiny je velmi vyhrocený, Robert Kousal mlátil hokejkou na střídačce do mantinelu, za Kacetlem se hráči mleli. Výsledkem je přesilovka Dynama.

38:21
Tresty

Vyloučen hráč Marian Adámek (Třinec), 2 min. za Hrubost

38:52

Lukáš Radil (Pardubice) vstřelil branku (2. gól v play-off), asistence Jan Košťálek a Martin Kaut. Stav zápasu Pardubice - Třinec 2:1
Dynamo jde po půlminutě početní výhody do vedení! Na pravý kruh pro vhazování dostal nabito Lukáš Radil, střela se mu sice příliš nepovedla, ale i tak dokázal překonat Ondřeje Kacetla. Spravil si tak chuť po včerejší zmařené tutovce.

39:50

Ofsajd Dynama.

Skončila druhá třetina.

40:00

Ve velmi vyhrocené druhé části hry jsme viděli hned tři góly! Postupně se prosadili Richard Pánik, David Cienciala a jako poslední v přesilovce Lukáš Radil. Dynamo tak po čtyřiceti minutách vede 2:1.

Začala třetí třetina.

40:33

Dynamo začíná třetinu tradičně s pukem na hokejkách.

41:43

Rozjetý Kaut zkusil střílet přes beka, ale puk se odrazil pouze do ochranné sítě.

42:36

Nepovedená přihrávka domácích znamená zakázané uvolnění.

43:23
Důležité

Domácí obránci velmi špatně rozehráli a před Willem byli zcela osamocení hned tři Oceláři! Zakončení vzal na sebe Kurovský a Will zasáhl betonem.

44:22
Důležité

Další šance pro Kurovského, přes dva bránící hráče pálil těsně vedle!

45:25
Důležité

Dynamo se musí rychle zkoncentrovat! Voženílek zpoza brány poslal puk na úplně volného Adámka, ten měl spoustu času na zakončení, ale naštěstí pro domácí nezamířil přesně!

46:10

46:15

Adam Musil (Pardubice) vstřelil branku (1. gól v play-off), asistence Peter Čerešňák a Matej Paulovič. Stav zápasu Pardubice - Třinec 3:1
Pardubice utekly hrobníkovi z lopaty a odsakují do dvoubrankového vedení! Před Kacetlem dobře hlídkoval Adam Musil, který tečoval nahození Petera Čerešňáka od modré.

47:52

Třinecké nahození skončilo v ochranné síti a hráči jdou za Willovou brankou opět do konfliktu.

48:50

Adam Helewka (Třinec) vstřelil branku (3. gól v play-off), asistence Andrej Nestrašil a Daniel Voženílek. Stav zápasu Pardubice - Třinec 3:2
Ještě bude drama! Třinec získal buly v útočném pásmu a zpoza branky dostal přihrávku úplně volný Adam Helewka, který propálil Romana Willa.

49:17
Tresty

Vyloučen hráč Richard Pánik (Pardubice), 2 min. za Vysoká hůl
Třinec navíc dostává přesilovku. Podle rozhodčích fauloval Richard Pánik a dostává dvě minuty za vysokou hůl.

49:34

Libor Hudáček (Třinec) vstřelil branku (4. gól v play-off), asistence Tomáš Kundrátek a David Cienciala. Stav zápasu Pardubice - Třinec 3:3
A skutečně je vyrovnáno! Zcela zbytečný faul Pánika trestá Libor Hudáček, který dostal nabídku od Kundrátka a z první rozvlnil síť.

51:48

Další střelu Hudáčka už Will vyráží.

52:21

Sedlák to zkoušel z mezikruží, ale Kacetl si poradil s první střelou i s dorážkou.

53:06

Zakázané uvolnění Dynama.

54:20

Tomáš Vondráček (Pardubice) vstřelil branku (5. gól v play-off), asistence Jan Mandát. Stav zápasu Pardubice - Třinec 4:3
Dynamo ale zbraně neskládá! Domácí se dokázali zmobilizovat, vytvořit pár závarů před Kacetlem a jeden z nich využil Tomáš Vondráček, který dostal od Mandáta přesnou přihrávku na křídlo a vrací Pardubicím vedení.

54:20

Po Vondráčkově gólu se asi chvíli nebude hrát, protože z mantinelu se odlepila reklama a musí zasahovat údržbáři.

54:34

Pokračuje se ve hře.

55:48

Dynamo čtyři minuty před koncem znovu odskakuje do vedení o dva góly! Domácí měli velké štěstí, respektive Kacetl ohromnou smůlu. Poulíček zachytil pásmo, dal puk za sebe na Vondráčka a jeho střelu sice Kacetl zachytil hokejkou, nicméně puk se došoural za čáru.

Trest týmu (Třinec), 2 min. za Zdržování hry
Dvě minuty za zdržování hry odsedí Daniel Kurovský.

56:30

Oceláři vyhazují.

56:48

Dynamo v přesilovce zmatkuje a znovu dává prostor Ocelářům.

56:48
Tresty

Vyloučen hráč Andrej Nestrašil (Třinec), 2 min. za Nedovolené bránění
Třinec se však o šanci na vyrovnání připravil sám, Andrej Nestrašil dostává dvě minuty za nedovolené bránění a Oceláři budou hrát minutu ve třech.

57:22
Důležité

Lukáš Radil trefuje břevno!

57:42

Martin Kaut (Pardubice) vstřelil branku (2. gól v play-off), asistence Robert Kousal a Peter Čerešňák. Stav zápasu Pardubice - Třinec 6:3
Je definitivně rozhodnuto, série se do Pardubic minimálně ještě jednou vrátí. Na 6:3 zvyšuje přesnou přesilovkovou ranou pod víko Martin Kaut!

58:54

Oceláři už jsou kompletní, Hyka z křídla trefil Kacetla.

59:51

Třinečtí už nic nezkouší.

Konec utkání.

60:00

Dynamo si zápas nejprve řádně zkomplikovalo, když ztratilo vedení 3:1, nicméně si dokázalo vypracovat další a vítězí 6:3. Série je tak vyrovnaná 1:1. Pokračovat bude o víkendu v Třinci. Hezký zbytek večera vám z Pardubic přeje Marek Votke.