Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Vítejte u dalšího online přenosu z pardubické enteria areny. V minulém kole proti Kometě bylo z pohledu Dynama v sázce vyrovnání třineckého rekordu v počtu vítězství v základní části v řadě, to Východočeši zvládli, i když ještě minutu před koncem prohrávali 1:3, dnes však půjde ještě o něco víc.

Proti Liberci totiž můžou Pardubice ustanovit rekord nový, vyhrát po čtrnácté v řadě, což by se jistě nejen majiteli Petru Dědkovi ve výroční sezoně velmi zamlouvalo. I když většina týmu tvrdí, že tyto statistiky nejsou důležité.

Pokud jde o Liberec, patří mu tabulce oproti očekávání až jedenáctá pozice. Dosud nasbíral osmadvacet bodů a proti Dynamu bude v těžké pozici odvracet třetí prohru v řadě. V posledních dvou zápasech totiž prohrál 1:3 a 1:4 se Spartou, respektive Českými Budějovicemi.

Jiruš

Rozhodčí: Mrkva (CZE), Cabák (CZE) - Lučan (CZE), Kis (CZE)
Počet diváků: 8 250

0:30

Filippi zkusil poprvé ohrozit pardubickou branku, ale jeho nahození prolétlo jen do rohu hřiště.

1:12

Najmanův pokus už vyhlížel o něco nebezpečněji, puk ale proletěl jen těsně kolem pravé tyče Willovy branky.

2:03

Zakázané uvolnění Dynama.

2:51

Liberec už se radoval z první branky v zápase, ale Willa skutečně liberecký útočník překonal po zásahu vysokou holí a gól neplatí.

3:51

Liberec je však pořád jednoznačně lepší, Dynamo jen vyhazuje puky.

4:20

V první velké šanci domácích byl Adam Musil, který se dostal sám před Kváču, ale zamířil pouze do libereckého brankáře.

4:37

Zakázané uvolnění Liberce.

6:02

Robert Kousal u mantinelu tvrdě, ale čistě sestřelil Jakuba Dvořáka, který zůstává ležet a potřebuje pomoc lékařů.

7:14

Filippi před Willem nebezpečně tečoval střelu od modré, ale puk nakonec zamířil mimo.

7:40

Zakázané uvolnění domácích.

8:22

Vypadalo to také na zakázané uvolnění Liberce, rozhodčí však nepískal a puk se od zadního mantinelu odrazil přímo před Willa, kde jej napálil liberecký hráč, ale domácí gólman byl pozorný.

9:00

Mezi nohama dvou hráčů si Will našel bekhend Balinskise a má další zákrok.

9:32
Tresty

Vyloučen hráč Peter Čerešňák (Pardubice), 2 min. za Nedovolené bránění
Liberec bude hrát první přesilovku, Peter Čerešňák inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění.

9:51

Dynamo vyhazuje kotouč.

10:58

Faško-Rudáš z mezikruží nemířil přesně a Dynamo se znovu osvobozuje.

11:56

Adam Musil dobře sebral libereckou rozehrávku, ale jeho střela šla úplně mimo.

13:08

Lukáš Radil skvělou prací uvolnil na modré čáře Tomáše Dvořáka, který měl klidně před sebou ještě dva tři dlouhé kroky, ale rozhodl se hned střílet a Kváča jeho pokus vyrazil.

13:20

Ofsajd Liberce.

14:46

Petr Kolmann vyzkoušel Willovu pozornost příklepem z hloubi středního pásma, ale nemohl uspět.

16:57

Kousal se tlačil do zakončení, ale nohou nedokázal zpracovat kotouč.

17:21

Paulovič zkusil Kváču překvapit rychlým obkroužením branky a zasunutím puku bekhendem k levé tyči, ale neuspěl.

18:53

19:17

Čerešňákova střela od modré nemířila přesně.

19:54

Paulovič v dobré pozici rozvlnil jen boční síť!

20:00

Dlouhá první třetina končí bez branek, Liberec nedokázal využít přesilovou hru, domácí Adam Musil zase prováhal nájezd na Kváču.

21:31

Matýs u mantinelu vybral rozehrávku libereckého brankáře, ale před branku přihrát nedokázal.

22:01

Znovu to byl Matýs, kdo využil chyby v liberecké rozehrávce, ale na druhý pokus jej zase zastavil ofsajd.

22:54

Lukáš Radil (Pardubice) vstřelil branku (10. gól v sezóně), asistence Tomáš Zohorna a Robert Kousal. Stav zápasu Pardubice - Liberec 1:0
Krásná akce první lajny Dynama znamená vedení domácích 1:0! Tomáš Zohorna se dostal před branku a předložil puk do druhé vlny Lukáši Radilovi, který jej v klidu uklidil za Kváču.

23:16

Odpovědět zkoušel Michal Bulíř, ale jeho pokus z mezikruží Will ukryl do lapačky.

23:53

Michael Frolík číhal před Willem na přihrávku od mantinelu, ale nezamířil přesně.

24:09
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Dvořák (Pardubice), 2 min. za Hákování
Liberec bude hrát další přesilovku, Tomáš Dvořák si odsedí dvě minuty za hákování.

24:29

Birnerovo zakončení z první Will vybral betonem.

24:53

Rákos našetřil pár vteřin pro Dynamo za libereckou brankou.

25:48

Liberci se nedaří ani druhá přesilovka, Dynamo se zatím v pohodě brání.

26:14

Střela Faško-Rudáše proletěla mimo.

26:42

Po pádu libereckého obránce se mezi kruhy ke kotouči dostal Robert Říčka, ale jeho pokus byl hodně nepřesný.

27:08

Nahození Davida Musila Kváča vyrazil pouze před sebe, ale nikdo z domácích nestihl zareagovat.

28:49

Domácí začínají úřadovat v útočném pásmu, Kváča je ale pozorný.

30:03

Čerešňák vyvezl puk ze zdánlivě prohraného souboje u mantinelu a pěknou přihrávkou našel na modré Musila, Kváča si ale s jeho pokusem poradil.

30:03
Tresty

Vyloučen hráč Daniel Rákos (Pardubice), 2 min. za Sekání
Po zákroku Kváči jeden z libereckých hráčů zametl s Filipem Kofferem, vylučuje se však na domácí straně.

30:21

Will byl mimo svoji pozici a do prázdné mohl zakončovat Birner, ale netrefil!

32:03

I třetí oslabení Dynamo zvládlo poměrně v pohodě.

33:28

Jakub Rychlovský (Liberec) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence T.J. Melancon a Uvis Janis Balinskis. Stav zápasu Pardubice - Liberec 1:1
Jakub Rychlovský se na levém křídle protáhl mezi dvěma pardubickými obránci a neomylně poslal puk pod víko! Nádherným gólem tak srovnává na 1:1.

34:00

Zohorna vybídl Radila do mezikruží, ale jeho střela nemířila přesně.

34:41

Po další pěkné kombinaci domácí první pětky měl před sebou prázdnou bránu Tomáš Zohorna, ale zakončení mu nesedlo!

36:07
Tresty

Vyloučen hráč T.J. Melancon (Liberec), 2 min. za Hrubost
První přesilovka pro Dynamo. Melancon dostává dvě minuty za hrubost.

37:50

Ani Dynamo během své první přesilovky však zatím nijak výrazně neoslňuje.

38:36

39:16

Domácí jeli ve třech na jednoho, ale přihrávka do zakončení přišla pozdě.

40:00

Ve druhé třetině už se skóre pohnulo dvakrát. Do vedení nejprve Dynamo poslal Lukáš Radil, ale pak nádhernou ranou pod víko vyrovnal Jakub Rychlovský.

40:45

Rozhodčí absolutně nezvládají dnešní zápas a na ledě se začínají tvořit dvojičky, které se provokují.

41:12

Svižným nahozením od mantinelu zkusil Kváču překvapit Košťálek, ale neuspěl.

41:59

Matýs dostal přihrávku před úplně prázdnou branku, jenže minul!

44:04

Adam Najman (Liberec) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Uvis Janis Balinskis a Jan Ordoš. Stav zápasu Pardubice - Liberec 1:2
První pětka domácích dlouho kombinovala v útočném pásmu, ale z protiútoku udeřil Liberec! Adam Najman se dostal do brejku a propálil Romana Willa.

44:43

Na 3:1 pro Liberec mohl záhy zvýšit Melancon, ale Will jeho dobrý pokus vyrazil!

46:25

47:29

Oscar Flynn byl v dobré pozici, ale trefil Willa!

48:14

Pardubičtí hráči vyprodukovali v útočném pásmu tři tvrdé střely krátce po sobě, ale Kváča svůj tým drží.

49:11

Martin Faško-Rudáš (Liberec) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Oscar Flynn. Stav zápasu Pardubice - Liberec 1:3
Střelu Oscara Flynna ještě Roman Will dokázal vyrazit, odražený puk se však dostal na hůl Martina Faško-Rudáše, který s přehledem trefil poloodkrytou branku a Liberec vede 3:1!

49:49
Tresty

Vyloučen hráč T.J. Melancon (Liberec), 2 min. za Podražení
Dynamo může odpovědět v přesilovce, Melancon dostává dvě minuty za podrážení.

49:56

Liberec hned po buly vyhazuje puk.

50:54

Dvě bomby Čerešňáka vyrazil Petr Kváča.

51:46

Dynamo téměř celou přesilovku strávilo v útočném pásmu, ale stále prohrává 1:3.

53:12

Poulíček se natlačil před Kváču, ale liberecký gólman si kotouč pohlídal. Následuje komerční pauza.

53:12

Dnešní zápas sleduje 8 252 lidí.

53:30

Kousal dostal dobrou přihrávku do jízdy, ale jeho pokus zblokoval obránce.

55:32

Domácí vyrobili dvě velké chyby v obraně a Will měl co dělat, ale Liberec nabídnuté šance nezužitkoval.

56:58

Do konce základní hrací doby zbývají tři minuty, Liberec se začíná v pohodě bránit.

57:27

Adam Musil měl před Kváčou velkou šanci po střele z otočky, ale liberecký gólman zaúřadoval.

57:27

Dynamo bere oddechový čas a podobně jako s Kometou budou zkoušet zázrak bez brankáře.

58:39

Po nahození od modré má Kváča puk v lapačce a strhla se další drobná mela.