Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Dnes vás netradičně zdravím z hradecké ČPP Arény, kde je na programu letošní druhé východočeské derby mezi domácím Mountfieldem a hostujícím Dynamem Pardubice!

Domácí se na svého soka potřebují vytáhnout. Nejen kvůli tomu, že poslední vzájemný souboj v Pardubicích prohráli 2:5, stejně tak nezvládli posledních pět utkání v řadě a jsou jen pár bodů od posledního místa v tabulce.

Také Dynamo přišlo o své vítězné tažení, v posledním utkání nestačilo doma na Liberec 1:3 a po předchozích třinácti výhrách v řadě bude dnes začínat "od začátku". Hrát bude mimo jiné o udržení prvního místa v tabulce, bodově se na něj totiž dotáhly Vítkovice (54).

o hráči

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Staňo (SVK) - Rampír (CZE), Farnier (FRA)
Počet diváků: 6 408

0:26

První pětka Dynama se hned nastěhovala do útočného pásma, nahození Davida Musila od modré čáry však končí v lapačce Henriho Kiviaha.

0:40

Zadák Dynama Tomáš Dvořák chtěl z vlastní třetiny o mantinel vyhodit puk, místo toho jej ale napálil na pardubickou střídačku.

1:26
Důležité

Ve velké šanci se ocitl Kevin Klíma, jenž byl téměř sám před Willem, ale netrefil branku!

2:22

Hradec ještě chvíli držel útočné pásmo, ale Will zůstal bez práce.

3:08
Důležité

Podobně jako Klíma se po pěkné přihrávce uvolnil i Lalancette, ale s jeho bekhendem Will neměl problém!

4:54

Zakázané uvolnění Dynama.

5:15

Po nahození Jakuba Lva přerušil hru Roman Will a před jeho brankou se strhla drobná mela, obejde se ale bez vyloučení.

6:20

Aleš Jergl se protáhl pardubickou obranou, ale ani jeho pokus nemířil přesně. Pardubice následně dostaly puk na další zakázané uvolnění.

6:47

Po delším čase má zákrok také Kivioaho, kterého z pravého křídla propagační střelou prověřil Adam Musil. Na řadě je komerční pauza.

7:16

McCormack před Willem tečoval nahození od modré čáry, ale hostující gólman zasáhl včas.

8:24

Lukáš Cingel pálil od modré, ale Will si puk i přes několik hráčů před sebou našel.

8:55

Další nahození Cingela si opět stáhl Will a hra je přerušena.

9:40

Zakázané uvolnění hostů.

10:20
Důležité

Robert Říčka pálil nebezpečně přes obránce a trefil rameno Kiviaha!

10:44

Další zakázané uvolnění Pardubic.

12:56

Prostor se otevřel před Mislavem Rosandičem, který nahazoval puk do mezikruží, nikdo ze spoluhráčů jej tam ale nevyzvedl.

13:39

Hradec je zatím v prvních fázi zápasu jasně lepší, bekhendem před Willa posílal puk Lalancette, ale skončil pouze v lapačce pardubického brankáře.

15:19

Tomáš Zohorna vybojoval puk u levého mantinelu a naslepo před brankou hledal najíždějícího Radila, k němu se ale puk nedostal přes obránce.

16:46

Říčka si na modré šikovně obhodil hradeckého beka, jenže z útočného pásma hostů nestihl vyjet Adam Musil a je z toho pouze ofsajd.

17:47

Zakázané uvolnění Hradce.

18:15
Důležité

Robert Kousal se po rychlé narážečce ocitl úplně sám před Kiviahem, ale puk uklidil pouze do výstroje hradeckého brankáře!

Skončila první třetina.

20:00

V první třetině se skóre v Hradci neměnilo, domácí však byli lepším týmem. Největší šanci zápasu si ale přece jen vypracoval Dynamo, když byl v 19. minutě Kousal úplně sám před gólmanem, jenže mířil jen do něj.

Začala druhá třetina.

20:16

Hned zkraje třetiny se před hradeckého gólmana natlačil Lukáš Radil, ale Kiviaho udržel puk před čárou.

21:06
Důležité

Kelly Klíma dostal nabito mezi kruhy, ale trefil jen Willa!

21:09
Tresty

Vyloučen hráč Robert Říčka (Pardubice), 2 min. za Hákování
Hradec bude hrát první přesilovku, Robert Říčka dostává dvě minuty za hákování.

21:48

Dynamo dostává puk do středního pásma.

22:43

McCormack pálil od modré, ale Will se proti němu dobře přesunul a šanci zastavil.

23:09

Hradec v přesilovce příliš nezahrozil, Dynamo je kompletní.

23:36
Důležité

Skóre mohl otevřít Marek Zachar, jenž si sjel mezi kruhy, ale Will proti němu vytáhl parádní zákrok!

24:11

25:32

Lukáš Cingel (Hr. Králové) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Christophe Lalancette a Graeme McCormack. Stav zápasu Hr. Králové - Pardubice 1:0
Hradec v útočném pásmu ostřeloval pardubickou branku a zaslouženě jde do vedení! Mezi kruhy napřáhl Lukáš Cingel a nekompromisně z první propálil Willa!

26:31

O druhý gól usiloval Oliver Okuliar, jenž se nastěhoval do brankoviště Dynama, ale Will před ním ukryl kotouč pod lapačku.

26:51
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Dvořák (Pardubice), 2 min. za Hákování
Hradec bude hrát další přesilovku, rozhodčí ukazuje dvě minuty za hákování pro Tomáše Dvořáka.

27:12

Dynamo má puk na hokejkách a šetří vteřiny.

27:58
Důležité

Roman Will se přesouval, aby si pohlídal hráče za brankou a Filip Pavlík jen těsně minul levou tyč!

28:51

Druhá přesilovka Hradce už byla o poznání nebezpečnější, Will ale zatím podruhé nekapituloval.

30:03

Také Dynamo bylo po delším čase aktivní v útočném pásmu a Hradec dostává puk pouze na zakázané uvolnění.

31:53

Okuliar z úhlu nahazoval puk před pardubickou branku, ale Will jej má v lapačce.

32:03

Ofsajd Pardubic.

32:35

Will neudržel puk po střele Kellyho Klímy, ten ale naštěstí pro Pardubice propadl mimo tři tyče.

34:25

Pokus Pauloviče od modré čáry byl zblokován do ochranné sítě.

35:21

36:09

Před hradeckou brankou z otočky zakončoval Adam Musil, ale minul.

36:53

Pardubický obránce Jan Košťálek byl poměrně tvrdě atakován u mantinelu a spěchají k němu lékaři. Košťálek ale zdá se bude v pořádku.

36:53
Tresty

Vyloučen hráč Lukáš Cingel (Hr. Králové), 2 min. za Držení protihráče
A je z toho přesilovka pro Dynamo. Přestupek Lukáše Cingela byl kvalifikován jako držení.

37:53

Rána Čerešňáka šla mimo.

38:04

Z první na levém křídle pálil také Robert Říčka, ale Kiviaho puk vyrazil.

38:56

Košťálek se stal obětí dalšího tvrdého zákroku u mantinelu, napodruhé už to však vypadá vážněji. Hru dokonce okamžitě přerušil sám soupeř.

38:56

Košťálek už nemíří na střídačku, ale v předklonu za pomoci lékaře rovnou do kabiny.

Skončila druhá třetina.

40:00

Mountfield pokračující herní převahu ve druhé třetině přetavil ve vedoucí gól, když se ve 26. minutě prosadil Lukáš Cingel. Dynamo v závěru druhé části sehrálo aktivní přesilovku, ale odpovědět nedokázalo. Navíc přišlo o beka Jana Košťálka.

Začala třetí třetina.

41:09

Marek Zachar (Hr. Králové) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Oliver Okuliar a Petr Kalina. Stav zápasu Hr. Králové - Pardubice 2:0
Oliver Okuliar poslal puk do jízdy za obranu Marku Zacharovi, který překonal Willa po kličce do forhendu!

41:21

Kevin Klíma (Hr. Králové) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Filip Pavlík a Aleš Jergl. Stav zápasu Hr. Králové - Pardubice 3:0
Tak to je opravdu ledová sprcha pro Dynamo! Hradec jde do vedení 3:0 poté, co se po pěkné přihrávce od Filipa Pavlíka prosadil Kevín Klíma!

42:27
Tresty

Vyloučen hráč Bohumil Jank (Hr. Králové), 2 min. za Podražení
Dynamo může kontrovat v přesilovce, dvě minuty za podrážení dostává Bohumil Jank.

43:40

Z první pálil od modré Tomáš Dvořák, ale Kiviaho má puk v lapačce.

44:12

Na přihrávku a střelu z první číhal i David Cienciala, ale do kombinace se vložil domácí obránce a puk skončil v hledišti.

44:58
Důležité

Mimo hru se do bitky pustili Kevin Klíma s Ondřejem Válou a hostující obránce složil u mantinelu domácího borce k zemi! Klíma při odjezdu na trestnou hecoval domácí tribuny.