Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Vítejte u dalšího online přenosu z pardubické enteria areny. Ve 44. extraligovém kole domácí Dynamo vyzve Olomouc.

Pardubice již mají na soupisce nového brankáře Jana Růžičku, jenž supluje za zraněného Dominika Frodla. Dnes však bude začínat pouze na střídačce.

Do dnešního zápasu zasáhnou také všichni čtyři reprezentanti, kteří za nedlouho odcestují na turnaj do Švédska. Na straně Dynama to jsou Ondřej Vála s Adamem Musilem a v Olomouci Janové Lukáš a Bambula.

o hráči

Rozhodčí: Šír (CZE), Veselý (CZE) - Hlavatý (CZE), Lederer (CZE)
Počet diváků: 9 126

0:28
Důležité

Ondrušek nahodil puk do pardubického brankoviště, kde dotíral Jan Káňa. Will chvíli kotouč neviděl, ale nakonec se mu povedlo jej udržet před čárou!

1:15

Olomouc drží Dynamo v jeho obranné třetině, domácí zatím zvládli vyhodit puk jen do středního pásma.

1:37

Will má další zákrok po střele Jakuba Navrátila.

2:19

Dynamo se poprvé na delší čas podívalo do útočné třetiny, ale čtvrtá domácí letka zvládla vozit puk jen po mantinelu, Lukáš zatím bez práce.

3:09

Do útoku se dostával Lukáš Sedlák, ale Tomáš Dujsík díky obětavému skoku dostal puk do středního pásma.

4:06

Patrik Poulíček našel úplně volného Tomáše Dvořáka, který měl spoustu prostoru, ale z levého kruhu pro vhazování netrefil branku.

5:15

Mandát našel křižnou přihrávkou Tomáše Vondráčka, ale ani ten netrefil branku.

5:28

Káňa kličkoval v útočném pásmu, ale nakonec mířil jen těsně mimo.

6:54
Důležité

Kousal si sjel do mezikruží pro přihrávku od Zohorny, ale trefil jen Lukášův beton!

7:57
Důležité

Od Navrátila dostal puk do jízdy rozjetý Jiří Ondrušek, zbavil se obránce a pak i gólmana Willa, ale místo prázdné branky trefil jen tyč!

8:38

Dynamo mohlo udeřit z protiútoku, do podobné pozice mezi kruhy směřovala přihrávka na Adama Musila, ale ten puk nezpracoval.

9:14

Zakázané uvolnění Dynama.

9:35

Od modré to zápěstím zkoušel David Musil, ale Lukáš má puk v lapačce.

10:25
Důležité

Další závar před pardubickou brankou! Will byl úplně mimo svoji pozici, ale hostující útočník nedokázal puk přes obránce nasměrovat do prázdné branky.

11:26

Z ostrého úhlu to zkusil Mandát, ale Lukáš má puk v lapačce.

12:25

Olomouc dnes domácí víceméně nepouští do kombinace, zastavil ji však ofsajd.

13:33

Pardubice jsou u kotouče, ale přes koncentrovanou obranu Olomouce se nedokáží dostat do útočného pásma.

13:59

Olomouc je znovu v ofsajdu.

14:39

Od mantinelu nahazoval puk David Musil, ale Lukáš jej má v lapačce.

15:06

První pětka Dynama má první větší tlak v útočném pásmu, u levé tyče číhal Lukáš Sedlák, ale netrefil puk. Olomouc následně vyhodila na zakázané uvolnění.

15:40

Další zakázané uvolnění Hanáků.

16:27
Důležité

Dynamo se dostalo do brejku dvou na jednoho, Zeman předával puk Paulovičovi, který ho však ještě vracel před prázdnou branku, ale to už Zeman nečekal a byl mimo pozici.

18:05
Tresty

Vyloučen hráč Lukáš Sedlák (Pardubice), 2 min. za Nedovolené bránění
V závěru třetiny si Olomouc jako první vyzkouší přesilovku. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Lukáš Sedlák.

18:26

Dynamo dostává puk do středního pásma.

18:57

Na modré napřáhl Ondrušek, ale Will má puk v lapačce.

19:33

Puk je až za Lukášovou brankou, Olomouc z přesilovky zatím příliš mnoho nevytěžila.

Skončila první třetina.

20:00

První dějství skončilo bez branek. Olomouc především v obraně předvedla velmi zodpovědný výkon, díky kterému víceméně bez potíží odrazila útoky Dynama, sama navíc domácím několikrát zavařila. Ve druhé třetině bude dohrávat ještě šest vteřin v přesilovce.

Začala druhá třetina.

20:06

Sedlák už je na ledě a Dynamo kompletní.

20:36

Zakázané uvolnění Olomouce.

21:12

Košťálek hledal mezi kruhy Zohornu, ale ten nezakončil.

22:05
Důležité

Vála nahazoval puk na branku a těsně před Lukášem jej tečoval Tomáš Zeman, olomoucký gólman ale nechal svůj beton na správném místě!

22:52

Zakázané uvolnění také na straně Dynama.

23:16

Adam Musil si na pravém kruhu pro vhazování našel odražený puk, ale Lukáš dobře zasáhl vyrážečkou.

24:02

Po zemi z první pálil Lukáš Sedlák, ale trefil jen beton Lukáše.

24:28
Důležité

Košťálek vybojoval puk pro Sedláka, který byl úplně, ale úplně sám před Lukášem, po kličce do bekhendu však netrefil branku!

25:23
Tresty

Vyloučen hráč Lukáš Klimek (Olomouc), 2 min. za Podražení
Dynamo se začíná dostávat do tempa a má možnost přesilovky. Lukáš Klimek dostává dvě minuty za podrážení.

25:37

Patrik Poulíček (Pardubice) vstřelil branku (8. gól v sezóně), asistence Lukáš Sedlák a Jan Košťálek. Stav zápasu Pardubice - Olomouc 1:0
A po čtrnácti vteřinách Dynamo přesilovku využívá! Od modré pálil Jan Košťálek, dorážet se pokoušel Sedlák, ale puk do sítě nakonec dostal až Patrik Poulíček!

26:29

Dynamo i v pěti pokračuje v aktivní hře v útočném pásmu, Košťálkovu střelu Lukáš vyrazil.

27:25
Tresty

Vyloučen hráč Rostislav Olesz (Olomouc), 2 min. za Podražení
Další přesilovka pro Pardubice. Taktéž dvě minuty za podrážení inkasuje Rostislav Olesz.

28:04

Po tvrdých střelách Pauloviče a Čerešňáka Olomouc vyhazuje puk.

29:35

Už při plném počtu hráčů to z otočky zkoušel Patrik Poulíček, ale minul.

29:54

Dynamo znovu drží Olomouc pod zámkem.

30:09

Vála nahazoval od modré, ale Lukáš má puk v lapačce.

30:36
Důležité

Na obranné modré čáře vybojoval puk Jan Káňa a uháněl sám na Willa, ten ale jeho pokus vyrazil!

32:17

Tomáš Dvořák (Pardubice) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Jan Košťálek a Lukáš Sedlák. Stav zápasu Pardubice - Olomouc 2:0
Dynamo je zpět na svém standardu a vede o dvě branky! Před Lukášem znovu operoval Lukáš Sedlák, který ještě nemířil přesně, ale odražený puk do sítě pověsil Tomáš Dvořák.

33:05
Tresty

Vyloučen hráč Jan Kolář (Pardubice), 2 min. za Nedovolené bránění
Olomouc může korigovat v přesilovce, Jan Kolář totiž dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

33:42

Po střele od modré se puk od Davida Musila odrazil přímo na hůl Jiřího Ondruška, ten ale z první minul.

34:20
Důležité

Do prázdné brány už mířil Tomáš Dujsík, ale Roman Will se dokázal přesunout a vyrazit puk betonem!

34:37

Jan Knotek (Olomouc) vstřelil branku (8. gól v sezóně), asistence Jan Káňa a Jiří Ondrušek. Stav zápasu Pardubice - Olomouc 2:1
Na další akci Hanáků už byl ale krátký! Celou akci rozjel na modré čáře Jiří Ondrušek, který poslal puk k mantinelu pro Jana Káňu, a ten připravil před branku lehkou práci pro Jana Knotka.

36:13

Aktivní Sedlák nejdřív neúspěšně hledal Tomáše Hyku, pak se dostal do ofsajdu.

36:30

Prostor se otevřel před Peterem Čerešňákem, jenž udělal dva kroky a napálil Jana Lukáše. Ten puk nadvakrát zkrotil.

38:06
Důležité

Tvrdě nejprve pálil Karel Plášek a prakticky okamžitě se k dorážce dostal Silvester Kusko, Will ale zvládl zareagovat.

39:15

39:48
Důležité

Sedlák vybojoval puk u mantinelu a hledal před brankou Tomáše Hyku, ten ale puk nezpracoval díky parádnímu zásahu obránce!

Skončila druhá třetina.

40:00

Ve druhé třetině už Dynamo koplo do vrtule a po gólech Poulíčka s Dvořákem vedlo 2:0, v přesilovce pak ale kontaktní gól Olomouce zaznamenal Jan Knotek.

Začala třetí třetina.

40:13

David Musil (Pardubice) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Lukáš Sedlák a Tomáš Hyka. Stav zápasu Pardubice - Olomouc 3:1
Studená sprcha pro Olomouc! Po třinácti vteřinách hry nahazoval puk od modré čáry David Musil puk skončil přesně u levé tyčky.

42:19

Tvrdou ránu Čerešňáka vyrazil Lukáš.

42:54

Olomouc se ještě ve třetí třetině vůbec nedostala do útočného pásma.

43:18
Důležité

Tomáš Hyka jel sám na Lukáše, ale netrefil branku!

44:11

Odražený puk tvrdě napálil Tomáš Zohorna, ale nemířil přesně.

44:33

Na pravém křídle napřáhl také Lukáš Radil, ale Lukáš se proti němu stihl přesunout.

45:54

Čtvrtá pětka Dynama pěkně dlouho motala Olomouc v obranné třetině, Lukáš raději přikryl puk lapačkou.

46:22
Důležité

David Cienciala našel mezi kruhy volného Sedláka, který byl sám před Lukášem, ale nedokázal zvednout puk přes beton ležícího brankáře!

46:56
Důležité

Tomáš Dvořák trefil z pravého kruhu pro vhazování břevno!

47:31

Dynamo má velký tlak v útočném pásmu.

48:33

Olomouc raději vyhazuje puk jen na zakázané uvolnění.

49:01
Důležité

Dnešní utkání v Pardubicích sleduje 9 126 diváků.

50:05
Důležité

Jan Káňa našel pěknou zadovkou naslepo před branku úplně volného Knotka, ten ale proti Willovi neuspěl!

50:42

Z pravého křídla zakončoval Patrik Poulíček, ale Lukáš má puk v lapačce.

51:31
Důležité

Martin Bučko se ze středního pásma rozjel k odraženému puku na modrou čáru a napálil tyčku!

52:07

Vála chtěl rychle rozehrát na Adama Musila, ale je z toho pouze zakázané uvolnění domácích.

52:32
Důležité

Další tyčka, kterou z první na pravém křídle ve výhodě trefil Jan Mandát!

52:36
Tresty

Vyloučen hráč Jan Knotek (Olomouc), 2 min. za Hákování
Pardubice tedy budou hrát přesilovku. Dvě minuty za hákování dostává Jan Knotek.

53:13

David Cienciala (Pardubice) vstřelil branku (9. gól v sezóně), asistence Tomáš Hyka a Jan Košťálek. Stav zápasu Pardubice - Olomouc 4:1
Domácí zřejmě definitivně rozhodují o svém vítězství! Dispečerem přesilovky byl tentokrát Jan Košťálek, který rozdal puk Tomáši Hykovi a jeho střelu za Lukáše dorazil David Cienciala.

53:13

Bezprostředně po gólu se v olomouckém brankovišti strhla drobná mela a uvidíme hru čtyři na čtyři.