Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Budějovice v duelu rivalů přivítají v předehrávce 44. kola extraligy od 17.30 hodin Hradec Králové.

Půjde o souboj třináctého celku tabulky s osmým.

Jihočechům chybí zraněný Vopelka, Hradec dorazil například bez Smoleňáka, Zachara či Pilaře.

Oba celky jsou na ledě, za chvíli začínáme.

Č. BudějoviceČ. Budějovice

Hrachovina
Vráblík
Štencel
27 Percy

Chalupa

Rozhodčí: Hribik (CZE), Jaroš (CZE) - Svoboda (CZE), Zíka (CZE)
Počet diváků: 5 654

Ještě před tím celá hala uctila památku nedávno zesnulého Františka Mrázka, bývalého maséra budějovických hokejistů.

0:54

První formace neuspěly, o první střelu se pokusí hráči z těch druhých.

1:49

Po nahození Wereka bylo před Hrachovinou živo, ale domácí beci si nakonec poradili.

2:57

Kevina Klímu vysunul do velké šance Jergl, hostující forvard si ale nepřišel na Hrachovinu.

3:27

Kiviaho raději přerušil hru, na vhazování jde v útočném pásmu první pětka Motoru.

4:45

Šenkeřík vypálil tvrdě od modré, ale Kiviaho zasáhl. Hradec je bez Perreta, kterého ošetřují po zásahu pukem do obličeje.

5:00

Lang zkusil neohroženě vypálit, Hrachovina máchl lapačkou naprázdno, ale zasahovat nakonec nemusel.

5:13

Ze situace tři na dva se museli domácí bránit přečíslení dva na jednoho. McCormack se rozhodl vypálit, ale neprostřelil gólmana soupeře.

5:45
Tresty

Vyloučen hráč Jan Eberle (Hr. Králové), 2 min. za Zásah do oblasti hlavy a krku

7:04

Mountfield dobře bránil, a tak v první minutě se domácí vůbec nedostali k zakončení.

7:53

Slabá první přesilovka Motoru, Kiviaho byl téměř bez práce.

8:26
Tresty

Vyloučen hráč Christophe Lalancette (Hr. Králové), 2 min. za Podražení

9:28

Percy nahazoval puk od modré, ale minul hradeckou svatyni a nikdo puk ani netečoval.

10:05

Teď se finský gólman vytáhl proti tvrdé ráně Valského.

10:24

Ani druhou přesilovku Motor nevyužil a to i proto, že Valský z těžkého úhlu minul odkrytou branku.

11:52

Kachyňovo nahození mířilo na Kiviaha, ten puk raději podržel, protože se po něm sápal Tomeček.

13:40

Hodně aktivní jsou domácí hokejisté. I díky tomu třetí formace několikrát získala kotouč v útočném pásmu. Toman se ale nakonec k nahození a odraženému puku před brankou nedostal.

13:40

V rohu kluziště se vytvořila několikacentimetrová díra, a tak rozhodčí přerušují utkání. Hráči se odebrali do kabin, na led vjela rolba. Zbytek první třetiny se odehraje po pauze, pak bude plynule následovat druhá část.

13:40

Aktéři už se vrátili na ledovou plochu a brzy budeme pokračovat.

14:08
Tresty

Vyloučen hráč Jan Štencel (Č. Budějovice), 2 min. za Krosček

14:46

Graeme McCormack (Hr. Králové) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Jérémie Blain. Stav zápasu Č. Budějovice - Hr. Králové 0:1
Východočeši využívají hned první přesilovku. Motor nevyhodil jednoduchý puk ven z pásma, akce Hradce pokračovala. Graeme McCormack napřáhl od modré a puk skončil v síti Hrachoviny, který toho moc neviděl.

16:23

Rozjetý Strnad počkal na Tomečka, jehož střela byla pokrytá.

17:04

Klička před modrou, to je většinou problém. Byl i tentokrát, kdy Lev zamíchal kotoučem v nepravý čas.

18:21

Hanzl pálil pohotově, ale z příliš ostrého úhlu. Kiviaho byl připraven.

19:10

Eberleho střela nemohla ohrozit pozorného Hrachovinu.

20:00

Druhá třetina začne záhy, jen po výměně stran.

21:04

Perret zakončil svůj výjezd do útočné třetiny bekhendovým pokusem, který Hrachovina kryl.

22:27

Cingel se natahoval po nahození Rosandiče, ale změnit dráhu letu puku nezvládl.

23:02

Domácí zamkli soupeře v jeho pásmu. Akci zakončil aktivní Doležal, ale ze své oblíbené pozice neskóroval.

Vyloučen hráč Jérémie Blain (Hr. Králové), 2 min. za Hrubost
Po vzájemné šarvátce u brankoviště budou hrát domácí přesilovku, protože Marcel se do ní přihnal jako třetí hráč.

24:25

Roman Vráblík (Č. Budějovice) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Jan Štencel a Lukáš Pech. Stav zápasu Č. Budějovice - Hr. Králové 1:1
Třetí přesilovku Motor sehrál nejlépe a také ji využil. Pech přenesl puk na Štencela, ten si střelu rozmyslel a nahrál Romanu Vráblíkovi, jenž napálil puk pod břevno.

25:13

A začínáme znovu, teď využívají domácí elán z vyrovnání.

26:41

Několikrát měli Jihočeši slibnou palebnou pozici, ale vždy si to rozmysleli. Mountfield vyhazuje přes všechny čáry.

27:30

Motor se dál tlačí dopředu, další zakázané uvolnění hostů.

29:03

Hanzl tak dlouho váhal, až nevypálil vůbec. Naopak hned bez přípravy střílel Bindulis, ale Kiviaho jeho pokus viděl.

29:38

Po delší době byl v akci také Hrachovina, ale nahození Štohanzla ho z klidu nevyvedlo.

30:16

Pech nechtěně vyzval k zakončení Klímu, který vypálil tvrdě, ale nepřesně.

31:13

Doležal byl v postavení mimo hru, a tak akce domácích končí.

31:56

Zakázané uvolnění vrátí hru do obranného pásma Hradce. Ve hře je teď hodně nepřesností a často se kouskuje.

32:53

Ale jsou to Jihočeši, kteří v posledních minutách podnikají víc útočných výpadů.

35:12

Domácí se teď několikrát zlobili, že sudí nevyhodnotili tvrdé zákroky jako faul. Ale další početní výhoda se nechystá.

36:46

Rozjetého Klímu a jeho žabičku na spoluhráče skvěle překazil obětavým pádem Šenkeřík.

37:22

Matěj Chalupa (Hr. Králové) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Petr Kalina. Stav zápasu Č. Budějovice - Hr. Králové 1:2
Hosté se radují z druhého gólu. Matěj Chalupa se z úhlu natlačil před branku, nahodil puk na Hrachovinu. Ten byl atakovaný, puk zůstal ležet na brankové čáře a gólman domácích si ho srazil pár centimetrů za čáru.

37:22
Tresty

Vyloučen hráč Petr Šenkeřík (Č. Budějovice), 2 min. za Hrubost

37:22
Tresty

Vyloučen hráč Kryštof Lang (Hr. Králové), 2 min. za Hrubost
Po vzájemné šarvátce se hraje ve čtyřech.

38:44

Štencel dvakrát střílel, jednou nebezpečně tečoval Čachotský, ale skóre se znovu nemění.

39:26
Tresty

Vyloučen hráč Petr Kalina (Hr. Králové), 2 min. za Držení protihráče

39:49

Kiviaho musel zasahovat proti střelám Percyho a Gulaše, v obou případech si poradil.

40:00

Dlouhá druhá část je pryč. Hradec vedl, Motor vyrovnal, pak si hosté vzali vedení zpět šťastnou brankou. Jihočeši byli o něco aktivnější, ale skóre je příznivější pro Mountfield.

40:34

Milan Gulaš (Č. Budějovice) vstřelil branku (18. gól v sezóně), asistence Zdeněk Doležal a Tomáš Čachotský. Stav zápasu Č. Budějovice - Hr. Králové 2:2
Motor využívá přesilovku a znovu vyrovnává. Milan Gulaš zavezl puk do pásma, vyměnil si ho s Čachotským a Doležalem, aby se dostal do šance. Přesnou střelou pak pokořil brankáře.

41:01
Tresty

Vyloučen hráč Jakub Valský (Č. Budějovice), 2 min. za Krosček

42:14

Mountfield zamkl soupeře v pásmu, ale pálil jen Blain a to ne moc důrazně.

42:49

A Gulaš teď navíc vyhazuje.

43:05

Motor se tentokrát ubránil, hraje se v pěti na obou stranách.

44:27

Martin Štohanzl (Hr. Králové) vstřelil branku (1. gól v sezóně). Stav zápasu Č. Budějovice - Hr. Králové 2:3
Je to zřejmě 3:2, i když situaci ještě zkoumá videorozhodčí. Ze souboje v rohu vyletěl puk směrem k brance, gólman Hrachovina nedával pozor a někde kolem betonu gólmana se dostal za brankovou čáru. Autorem branky je určený Martin Štohanzl.

46:00

Záhadná branka zmrazila domácí i fanoušky na stadionu.

46:19
Tresty

Vyloučen hráč Aleš Jergl (Hr. Králové), 2 min. za Podražení

47:00

Jihočeši se nemohou usadit v útočné třetině.

47:44

Gulaš pálil ze své oblíbené pozice, ale branku minul.

48:21

Kiviaho viděl ránu Vráblíka a stáhl ji do lapačky.

49:24

Hned po buly střílel bez přípravy Percy, jeho ostrý projektil zlikvidoval Kiviaho.

51:00

Posledních deset minut. Motoru se čas krátí celkem rychle, Hradec se soustředí na obranu.

51:57

Po Gulašovo nahození Kiviaho přikryl puk a nabídl soupeři vhazování v obranném pásmu Hradce.

52:35

Tentokrát Gulašova rána propadla finskému brankáři. K jeho štěstí šel puk mimo tři tyče.

54:06

Hradec dobře brání střední pásmo, a tak se Čermákův tým nemůže usadit v útočné třetině.

54:29

Icing Mountfieldu, a tak se Jihočeši dostanou k brance soupeře.

55:13

5654 diváků dnes dorazilo na hokej v Budějovicích.

56:20

Hraje se teď bez přerušení, ale Motor se nemůže dostat do souvislejšího tlaku.

57:02

Šenkeřík si nabruslil do mezikruží, vypálil ale nepřesně.

58:15

Hrachovina se hlásí k odjezdu na střídačku, zatím mu trenéři pokyn nedávají.

58:34

Mohlo být hotovo. Jergl s Pavlíkem byli ve velké šanci, ale Hrachovina udržel domácí ve hře.

58:34

Oddechový čas Motoru. Vhazovat se ale bude v obranném pásmu domácích.

58:49

Motor hraje v šesti!

59:34

Gulaš byl blízko vyrovnání, ale vychytal ho Kiviaho.

Skončila třetí třetina.

60:00

Je konec. Hradec Králové i díky dvěma šťastným gólům vítězí v Budějovicích 3:2. Jihočeši zvládli dotáhnout dvakrát, potřetí už ne.