Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Vítejte u dalšího online přenosu z vyprodané pardubické enteria areny, kde je dnes na programu první derby v letošní sezoně.

Po dvou čistých kontech v řadě bude dnes poměrně překvapivě branku domácího Dynama hájit Roman Will, Dominik Frodl bude začínat pouze na střídačce.

Oba týmy si do derby nesou bilanci dvou výher v řadě, jen s tím rozdílem, že Hradec získal šest bodů za vítězství nad Boleslaví (2:0) a Spartou (3:2) a Dynamo získalo "jen" čtyři za výhry 1:0 po prodloužení, respektive po nájezdech nad Libercem a Litvínovem.

Patnáct minut před utkáním se začínají plnit ochozy enteria areny, jižní tribuna je však našlapaná, podobně jako sektor hostů, k prasknutí a atmosféra je téměř zápasová.

Pilař

Rozhodčí: Hejduk (CZE), Mrkva (CZE) - Axman (CZE), Lederer (CZE)
Počet diváků: 10 194

0:19

Jakub Lev dostával hned zkraje nebezpečnou přihrávku do brankoviště před Willa, ale dobře jej odclonil David Musil.

0:28

Zakázané uvolnění Hradce.

1:10

Matej Paulovič měl na holi první gól zápasu, ale před prázdnou bránou puk promáchl a na střídačce se jen drží za hlavu.

2:21

Kevin Klíma pálil po zajímavé zadovce z ostrého úhlu, ale Will puk v klidu vyrazil.

3:26
Tresty

Vyloučen hráč Lukáš Radil (Pardubice), 2 min. za Nedovolené bránění
Hradec bude hrát první přesilovku. Radil musel před Willem zatáhnout za záchrannou brzdu a dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

3:59

Radek Smoleňák (Hr. Králové) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Graeme McCormack a Christophe Lalancette. Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 0:1
Jak je to jednoduché! Hradec využívá přesilovku po půl minutě, když puk od modré nahodil Graeme McCormack a jemnou tečí jej za Willova záda usměrnil kapitán Radek Smoleňák!

4:52

Střela Roberta Říčky od modré byla spíše propagační, Růžička v klidu vyráží.

6:24

Po ofsajdu Hradce následuje komerční pauza.

6:37

Zakázané uvolnění Dynama.

7:24

Z pravého křídla zkusil Willovu pozornost Marek Zachar, ale Will v klidu puk vyrazil do rohu.

8:14

Po buly v útočném pásmu Hradce pálil od modré McCormack, ale puk byl sražen do ochranné sítě.

8:41

Robert Kousal (Pardubice) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Jan Košťálek a Lukáš Radil. Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 1:1
Na jedné straně tutovku spálil Lalancette, který byl úplně sám před Willem a trefil pouze jeho beton a na druhé straně srovnává skóre Robert Kousal, jenž podobně jako před chvílí Smoleňák tečoval puk po střele Jana Košťálka.

9:30

River Rymsha posílal zajímavou zadovku do pardubického brankoviště, ale Will má puk v lapačce.

9:53

Peter Čerešňák (Pardubice) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Robert Říčka a David Musil. Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 2:1
Dynamo po minutě a kousek otáčí vývoj zápasu! Přihrávku do druhé vlny ve slotu nezachytil jeden z obránců Hradce a puk propadl k Peteru Čerešňákovi, který zápěstím propálil Růžičku!

11:28

Hradec dostává puk pouze na zakázané uvolnění.

13:48

Hradec se snaží o vyrovnání, ale Cingel odražený puk před branku na Willa usměrnit nedokázal.

14:51

Z otočky to mezi kruhy zkoušel Zohorna, Růžička si myslel, že má puk v lapačce, ale ten mu vypadl jen těsně vedle branky!

15:29
Tresty

Vyloučen hráč Bohumil Jank (Hr. Králové), 2 min. za Držení protihráče
Dynamo má obrovský tlak v útočném pásmu, který bude ještě umocněn přesilovkou! Dvě minuty za držení dostává Bohumil Jank.

16:31

Z první na pravém křídle tvrdě pálil Říčka, ale Růžička se přesunul včas a puk vyrazil.

17:39
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Zohorna (Pardubice), 2 min. za Podražení
Hradec první oslabení přestál v klidu a záhy bude hrát další přesilovku. Dvě minuty za podrážení dostává Tomáš Zohorna.

18:16

Ani Hradec se zatím příliš nedostává do útočného pásma.

19:35
Tresty

Vyloučen hráč Jérémie Blain (Hr. Králové), 2 min. za Nedovolené bránění
Robert Kousal měl v oslabení možnost úniku, ale nedovoleně jej na modré musel zastavit Jeremie Blain a dostává dvě minuty.

19:40

Začíná přesilovka Dynama.

20:00

Závěr první části Dynamo strávilo v útočném pásmu, ale zformovat se nestihlo. Po dvaceti minutách však vede 2:1. Hradec šel do vedení po teči Smoleňáka, vývoj zápasu ale během minuty otočili Robert Kousal a Peter Čerešňák.

20:26

První pokus Dynama o usazení v útočném pásmu zasazuje ofsajd.

21:35

Hradec už je kompletní, Dynamo v přesilovce nezahrozilo.

22:08

Mezi kruhy se do zakončení propracoval Patrik Poulíček, ale Růžička puk zkrotil lapačkou.

22:25

Hradec vyhazuje puk na zakázané uvolnění.

22:46

Filip Koffer z levého křídla trefil tyč, z dorážky pak nemířil přesně.

23:18

Blainova střela byla sražena mimo.

24:04

Jan Košťálek (Pardubice) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence Robert Kousal. Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 3:1
Po krásné souhře Dynamo utíká do dvougólového vedení! Domácí se zcela zbavili hradecké obrany a přihrávku před Růžičku dostal úplně volný Jan Košťálek, který si ještě hradeckého brankáře vychutnal kličkou.

25:14

Hradec se ovšem záhy dostal do úniku dvou na nikoho! I Marek Zachar si chystal kličku a už to vypadalo, že zakončí do odkryté brány, ale Will proti němu vytáhl dobrý zákrok!

25:26

Ze středního pásma Růžičkovu pozornost zkusil Kolář, ale hradecký gólman se tentokrát nenechal nachytat.

26:53

Lukáš Radil (Pardubice) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Tomáš Zohorna. Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 4:1
Lehce před polovinou zápasu 4:1 pro Dynamo! Lukáš Radil s Tomášem Zohornou po pěkné výměně zcela vyřadili z provozu Jana Růžičku a první jmenovaný zametl puk do sítě.

26:53

Jan Růžička odjíždí na střídačku a Hradec bere oddechový čas.

26:53

Po vypršení oddechového času se Růžička vrací do branky, střídat ještě nebude.

28:10

Smoleňák posílal před Willa puk bekhendem od modré, ale domácí obrana stála dobře.

28:40

Hradec se ještě nevzdal a zamkl Dynamo v jeho obranném pásmu.

29:00

Po střele od modré na brankovišti dotíral Radek Smoleňák, ale Will puk přikryl lapačkou a následuje komerční pauza.

30:14

Po delším čase se Dynamo dostalo do útočné třetiny, ale se střelou od modré Růžička neměl problém.

30:20
Tresty

Vyloučen hráč Filip Koffer (Pardubice), 2 min. za Vysoká hůl
Hradec bude hrát přesilovku, Filip Koffer dostává dvě minuty za vysokou hůl.

31:11

Dynamo poněkolikáté vyhazuje kotouč až za Růžičku.

31:32
Tresty

Vyloučen hráč Radek Smoleňák (Hr. Králové), 2 min. za Sekání
Hradec má po přesilovce, Radek Smoleňák dostává dvě minuty za sekání a bude se hrát čtyři na čtyři.

32:15

Začíná zkrácená přesilovka domácích.

32:48

I Hradec ovšem dostává puk k Willovi a zatím nepouští Dynamo do kombinace.

33:03
Tresty

Vyloučen hráč Bohumil Jank (Hr. Králové), 2 min. za Zdržování hry
Dynamo však bude hrát půl minuty pět na tři! Další faul vyrobil Bohumil Jank a dostává dvě minuty za zašlápnutí puku.

33:24

Hradec vyhazuje puk a je ve čtyřech.

34:18

Hradec dostal puk k Willovi i v klasickém oslabení, Růžička je zatím bez práce.

35:03

Hradec už je kompletní.

35:21

Říčka pálil nebezpečně z levého kruhu pro vhazování, ale Růžička vyráží.

36:26

Dynamo mělo tlak v útočném pásmu a vykoledovalo si další přesilovku.

36:26
Tresty

Vyloučen hráč Jan Růžička (Hr. Králové), 2 min. za Zdržování hry
Dvě minuty dostává Jan Růžička, který podle rozhodčích úmyslně vychýlil branku ze svého postavení. Menší trest odsedí Joona Huttula.

36:49

Hradec vyhazuje puk až k Willovi.

37:19

V oslabení se hnal dopředu Radek Pilař, ale Will má další zákrok.

38:27

Dynamo si v přesilovce dokázalo vytvořit tlak, ale Růžička žádné velké zákroky vytahovat nemusel.

39:05

Mezi kruhy měl dobrou pozici Jakub Lev, který nadvakrát zakončoval, ale Will puk dokázal vyrazit.

40:00

Ve druhé třetině ještě Dynamo navýšilo svůj náskok a po gólech Košťálka a Radila vede před třetí třetinou letošního prvního derby 4:1.

40:32

Nenápadné nahození od modré Will úplně dobře neviděl, ale zkrotil puk lapačkou.

41:33

Do zakončení se zkusil zprava procpat Kevin Klíma, ale bekhendem nemířil přesně.

42:34

43:22

V úvodu třetí třetiny je aktivnější Hradec, mezi kruhy se však do zakončení dostal Čerešňák, ale Růžička jeho střelu srazil do rohu.

44:06
Tresty

Vyloučen hráč Peter Čerešňák (Pardubice), 2 min. za Krosček
Mountfield může snížit v přesilovce, Peter Čerešňák inkasuje dvě minuty za krosček.

44:36

Volný Smoleňák dostal prudkou přihrávku k levé tyči, ale nedokázal zakončit!

Vyloučen hráč Tomáš Dvořák (Pardubice), 2 min. za Zdržování hry
Další přesilovka pro Hradec. Tomáš Dvořák dostává dvě minuty za zašlápnutí puku u mantinelu.

47:47

Hradec se snaží ostřelovat pardubickou branku, ale ani jeden pokus zatím není přesný.

48:14

Až po minutě Dynamo zvládá vyhodit kotouč.

48:48

Ofsajd Hradce.

48:48

Dnešní utkání v Pardubicích sleduje 10 194 lidí, je vyprodáno.

49:08

Volný Smoleňák byl po přihrávce od mantinelu napříč pásmem sám před Willem, ale pardubický brankář se proti němu zvládl přesunout!

49:14

Po nahození od modré před Willem tečoval taktéž volný Zachar, ale domácí gólman stihl zareagovat včas.

50:05

Z pardubické sestavy minimálně pro třetí třetinu vypadl Tomáš Zohorna a na hru domácích to má poměrně výrazný vliv, Růžička snad ještě v poslední dvacetiminutovce neměl práci.

53:25

Zakázané uvolnění Pardubic.

54:05

Po pravém křídle uháněl Košťálek, ale Růžička puk vyrazil.

54:10
Tresty

Vyloučen hráč Jan Košťálek (Pardubice), 2 min. za Sekání
Na druhé straně Košťálek při návratu do obrany fauloval a nabízí Hradci další početní výhodu.

54:22

Hradec zkouší přesilovku bez brankáře!

46:35

Kousal zkusil trefit odkrytou branku ze středního pásma, ale puk zblokoval obránce Hradce.

55:23

Christophe Lalancette (Hr. Králové) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Jakub Lev a Graeme McCormack. Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 4:2
Hradec má tlak celou třetinu a po zásluze snižuje na rozdíl dvou branek! Po střele se odrazil puk přímo na hůl Christopha Lalancetta a ten měl spoustu času na zamíření do odkryté branky!

55:32
Tresty

Vyloučen hráč Jan Růžička (Hr. Králové), 2 min. za Nedovolené bránění
Dynamo však může znovu odskočit v přesilovce. Za bránou hrál nedovoleně Jan Růžička, jenž sestřelil Patrika Poulíčka a dostává dvě minuty. Odsedí je Aleš Jergl.

56:24

Robert Kousal (Pardubice) vstřelil branku (5. gól v sezóně), asistence Lukáš Radil a Matej Paulovič. Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 5:2
A Pardubice skutečně tlak Hradce v přesilovce odrážejí! Po nahrávce zpoza brány se neomylně pod víko prosadil Robert Kousal.

57:30
Tresty

Vyloučen hráč Patrik Poulíček (Pardubice), 2 min. za Nedovolené bránění
Je tu ovšem další přesilovka pro Hradec. Patrik Poulíček si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.