Nejkrásnější zahrada. Pokud je to ta vaše, soutěžte o ceny za 100 tisíc

Soutěž aktualizováno 
Snad každý ze zapálených zahrádkářů i čistě jen milovníků toho svého kousku zeleného prostoru pod širým nebem je přesvědčen, že právě jeho zahrada je ta nejkrásnější. Podělte se s ostatními o fotografie a popis tohoto svého ráje. Odměnou vám mohou být šikovní pomocníci pro zkrocení bujné zeleně.

Jste pyšní na svou zahradu? Podělte se o její příběh a fotografie. Pokud redakci zaujmou a zveřejní je, můžete vyhrát zahradní pomocníky. | foto: Profimedia.cz

Soutěž „Nejkrásnější zahrada“ jsme pro vás podobně jako v loňském roce připravili ve spolupráci se společností FAST ČR, a. s., a opět hrajete o 10 balíčků v hodnotě 10 tisíc Kč se zahradními pomocníky značky Fieldmann.

Vaše zahrádka klidně může být pouze zeleninová, protože vlastní zásobování ovocem a zeleninou považujete za důležité, nebo je pro vás naopak čistě místem pro relaxaci, proto jste pro ni ochotni obětovat maximálně sekání trávy, nafoťte ji. Možná kombinujete obojí, nebo hospodaříte permakulturně.

Své soutěžní příspěvky včetně fotografií vkládejte ZDE

Sepište příběh své zahrady, prozraďte, jak na ní hospodaříte a jak ji užíváte, nafoťte ji a spolu s vašimi údaji (a adresou na území ČR) vložte do soutěžního formuláře

Ať to máte jakkoliv, určitě byste ocenili benzinovou sekačku, elektrickou strunovou sekačku a AKU nůžky na keře, které získá celkem 10 soutěžících vybraných ve dvou kolech čtenářské ankety (podrobná pravidla soutěže ZDE). 

Podmínky a princip dvoukolové soutěže jsou jednoduché. Nejpozději do 14. srpna (pro zveřejnění v prvním kole do 3. července) je třeba vložit do výše uvedeného soutěžního formuláře text v rozsahu zhruba 30 řádek (cca 1 800 znaků) popisující vaši zahradu – ať městskou, venkovskou, komunitní, vlastní či pronajatou. Můžete se podělit i o své pěstitelské rady a tipy. 

Spolu s textem vložte do formuláře minimálně 8 nejlépe šířkových fotografií, případně můžete namalovat i její půdorys. Vaše původní fotografie by měly vystihovat celkový charakter vaší zahrady i její zajímavá místa či detaily.

Výhry v soutěži Nejkrásnější zahrada

Komerční sdělení

Pro celkem deset výherců dvoukolové soutěže Nejkrásnější zahrada, kterou pořádá iDNES.cz se společností FAST ČR, je připraveno deset balíčků v celkové hodnotě téměř sto tisíc korun. Každý z 10 výherců tak získá tři zahradní pomocníky značky Fieldmann.

Benzínová rotační sekačka s pojezdem Fieldmann FZR 4608-B
Elektrická strunová sekačka Fieldmann FZS 2505-E
Akumulátorové nůžky na keře Fieldmann FZN 5101-A

1. Benzínová rotační sekačka s pojezdem (Fieldmann, FZR 4608-B)

Sekačka s ocelovým šasi a OHV motorem (139 cm3, 2,2 kW) si při sekání travnatých ploch poradí jak se sběrem (50l sběrný koš), tak se zadním odhozem či mulčováním. Bez problémů zvládne opečovávat trávníky až do rozlohy 1000 m2, výšku sečení lze nastavit jedinou páčkou do pěti různých poloh v rozmezí 25 -75 mm, záběr nože je 46 cm. 

2. Elektrická strunová sekačka (Fieldmann, FZS 2505-E)

Výkonná strunová sekačka s elektromotorem o příkonu 550 W a teleskopickou rukojetí vám pomůže dosekat místa, která jsou pro sekačku s pojezdem hůře přístupná. Žací hlava je osazena dvěma strunami, díky nimž dosahuje záběru sečení 30 cm, struna se posunuje poklepáním strunové hlavy o zem, úhel žací hlavy je díky kloubu nastavitelný.

3. Akumulátorové nůžky na keře (Fieldmann, FZN 5101-A)

Tento ideální pomocník pro úpravu okrajů trávníku a tvarování okrasných dřevin je novinkou roku 2019. Sklon rukojeti nůžek je možné nastavit do několika poloh pro pohodlnou práci. Dvě lišty jsou vyměnitelné, širší a kratší lišta je určena k úpravě okrajů trávníků, delší lišta k úpravě okrasných dřevin. Na jedno nabití vydrží pracovat cca 30 minut.

Ze soutěžních příspěvků zaslaných prostřednictvím soutěžního formuláře vybere redakce ty nejzajímavější příspěvky s kvalitními fotografiemi (čím dříve je pošlete, tím větší máte šanci, že redakce vybere právě ten váš) a připraví je ke zveřejnění. Všechny zveřejněné příspěvky pak zařadí postupně do dvou anket, ve kterých rozhodnou čtenáři o celkem deseti výhercích. 

První anketa vyjde na webu Hobby iDNES.cz nejpozději do 10. července 2019,  druhá nejpozději do 28. srpna 2019. Po skončení každé z anket redakce zveřejní vždy pět výherců. (Podrobná pravidla soutěže jsou ZDE.)  

Autor:

Nejčtenější

Spousta Čechů ani neví, jak chutná dobrý kus masa, tvrdí Pohlreich

Zdeněk Pohlreich v diskusním pořadu iDNES.cz Rozstřel.

Ačkoliv šéfkuchař Zdeněk Pohlreich tráví za oceánem i několik měsíců v roce, v USA by natrvalo žít nechtěl. Všechno,...

Střešní divočinu buduje 20 let. Dnes sklízí ovoce a sousedům chladí okolí

Zelená oáza na střeše garáže. Svět sám pro sebe, který přitom dělá radost i...

Kdysi si paní Helena přála dům se zahradou, což se jí nikdy nesplnilo. Přesto dneska nádhernou zelenou oázu má, ač...

Snažte se dostat vodu do zahrady, radí zahradní architekt Ferdinand Leffler

Pozor na náročnost. Voda v přírodním jezeru je živá a poskytuje domov řadě...

Voda v zahradě je nesmírně přitažlivá a současně citlivá na péči. Dodává ovšem místu nenahraditelnou atmosféru a tlumí...

Dešťová voda je pro zahradu spása, v suchu se nebudete bát o budoucí úrodu

Takto to vypadá v praxi, když vám na zahradě instalují akumulační nádrž.

Vodu z deště zachycují lidé do sudů snad od nepaměti. Pro záhony je prospěšnější než ta z kohoutku. Vybudovat můžete i...

Rozkvetlá zahrada v centru Hodonína, kde se relaxuje i sbírá úroda

Zahrada u starého domu koresponduje s atmosférou místa. Asi byste netipovali,...

„Chceme dům se zahradou a ne se psím výběhem, řekli jsme si při hledání vysněného bydlení. A povedlo se. V roce 2013...

Další z rubriky

Drobné stavby si rozvrhněte už při zakládání zahrady, radí architekt

Na terase budete trávit hodně volného času, měl by na ni ovšem být i příjemný...

Kůlna, garáž, dřevník, ale také terasa, pergola či dětský hrad. Bez menších staveb, které mají plnit praktickou funkci,...

Dešťová voda je pro zahradu spása, v suchu se nebudete bát o budoucí úrodu

Takto to vypadá v praxi, když vám na zahradě instalují akumulační nádrž.

Vodu z deště zachycují lidé do sudů snad od nepaměti. Pro záhony je prospěšnější než ta z kohoutku. Vybudovat můžete i...

Rozkvetlá zahrada v centru Hodonína, kde se relaxuje i sbírá úroda

Zahrada u starého domu koresponduje s atmosférou místa. Asi byste netipovali,...

„Chceme dům se zahradou a ne se psím výběhem, řekli jsme si při hledání vysněného bydlení. A povedlo se. V roce 2013...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz