Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 3:9. Rohy: 2:11. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 16:10.

Večerní záchranářský duel v deštivém Nottinghamu vyšperkoval gólově nesmírně bohaté pondělí. Ve třech zápasech Premier League padlo hned 21 branek a zatímco domácí nováček udělal pořádný krok k záchraně, hosté navzdory převaze a množství rohů jen neustále marně dotahovali a tři kola před koncem jsou již skoro odsouzeni k sestupu.

Aurier
64. min Worrall
38 Felipe
Felipe
Niakhaté
22 Yates
Yates
70. min Kouyaté
Mangala
28 Danilo
Danilo
32 Lodi
Lodi
81. min Toffolo
20 Johnson
Johnson
81. min Boly
Gibbs-White
Awoniyi
81. min Surridge

Southampton FC(4-2-3-1)

McCarthy
Maitland-Niles
Bednarek
Bella-Kotchap
38. min Lyanco
Walker-Peters
Ward-Prowse
45 Lavia
Lavia
32 Walcott
Walcott
61. min Sulemana
26 Alcaraz
Alcaraz
76. min Edozie
Armstrong
76. min Armstrong
10 Adams
Adams
76. min Onuachu

90+11

Domácí hlavičkáři dostali klíčový roh do bezpečí a rozhodčí se nadechuje k závěrečnému hvizdu.

90+11

Onuachu si udělal prostor ke střele v šestnáctce, rána byla sražená na roh a na ten běží přes celé hřiště už i McCarthy. Hosté hrají vabank.

90+10

Sam Surridge bojoval s přesilou u praporku, roh ale nezískal a s odkopem od brány už strašně spěchá Alex McCarthy. Začíná 100. minuta zápasu.

90+9

Vysoký nákop si stáhl ze vzduchu Keylor Navas, zaniká jedna z posledních příležitostí Southamptonu odvrátit porážku.

90+8

Southampton zoufale útočí, k sedmi nastaveným minutám jistě přibyde několik dalších vzhledem ke dvojímu zdržení při čekání na video.

90+6

Southampton právě vstřelil branku!
VAR nakonec verdikt potvrdil, míč si postavil JAMES WARD-PROWSE a proměněným pokutovým kopem doprostřed brány dramatizuje poslední desítky vteřin záchranářské bitvy.

90+5

Opět se čeká na potvrzení ze strany videorozhodčího.

90+4

Až po vráceném nákopu hlavičkoval Ward-Prowse, míč vyboxoval před sebe Navas a v souboji o odražený míč Surridge lehce nešikovně nakopl Laviu. Rozhodčí ukazuje na penaltovou značku!

90+3

Southampton v nastavení vybojoval již desátý roh a vše se stěhuje před bránu Nottinghamu.

90+1

Dnešní utkání sleduje 29 154 diváků.

90

Hosté zaspali standardku z půlky hřiště, dlouhý míč si ve výskoku sklepl úplně volný FELIPE MONTEIRO a obhodil tváří v tvář hostujícího brankáře. Radost domácích ale po chvíli zkazil VAR, který odhalil těsný ofsajd.

90

Hlavu svírá v dlaních vleže na trávníku faulovaný Gibbs-White.

88

Trestný kop zahrával po faulu na Surridge Nottingham, jenže po sérii hlaviček se k odraženému míči dostával nedovoleným způsobem Worrall.

86

Akce hostů ještě pokračovala, střelu Adama Armstronga tečoval Paul Onuachu nataženou nohou nad břevno.

86

Sulemana vyslal hodně nepříjemnou střelu zpoza velkého vápna, kterou vyráží Keylor Navas skokem k pravé tyči. Po více než 85 minutách hry a šesti vstřelených gólech registrujeme vůbec první brankářský zákrok zápasu!

85

Niakhatého dloubák vyhlavičkoval Bednarek zpět k domácímu náhradníkovi, který předal míč Kouyatému, ale ten dopadl stejně.

83

Toffolo musel odehrát míč v tísni na další roh, z něj se ale hosté vůbec nedostali k ohrožení brány Forestu.

81

Střídání v týmu Nottingham Forest:
ze hřiště odchází Taiwo Awoniyi, přichází Sam Surridge,
ze hřiště odchází Renan Lodi, přichází Harry Toffolo,
ze hřiště odchází Brennan Johnson, přichází Willy Boly.

79

Hráči Southamptonu vybojovali na Kouyatém roh, Edozie nachází hlavu Lyanca Vojnoviće, jenže ten nenapodobil svůj gólový zásah a míří nad břevno.

79

Faulující Lodi si však při skluzu ublížil nejvíce sám a je ošetřován, s jeho pokračováním to nevypadá optimisticky.

78
Karty

Žlutá karta pro Nottingham Forest (Renan Lodi). Roh domácím nevyšel a brejk Adama Armstronga zastavil Lodi taktickým přestupkem.

77

Pokus Gibbse-Whitea, ke kterému doskákal dlouhý aut, přizvedl Vojnović přes břevno na roh.

76

Střídání v týmu Southampton FC:
ze hřiště odchází Che Adams, přichází Paul Onuachu,
ze hřiště odchází Stuart Armstrong, přichází Adam Armstrong,
ze hřiště odchází Carlos Alcaraz, přichází Samuel Edozie.

75

Hosté to samozřejmě ještě nebalí, jenže centrovaný míč míří do Navasovy náruče.

73

Nottingham právě vstřelil branku!
Kouyaté udržel míč i přes podklouznutí a posunul ho na Brennana Johnsona, jehož přízemní centr posunul jemnou patičkou Morgan Gibbs-White a úplně volný DANILO OLIVEIRA střílí z náběhu dvacátý gól dnešního bohatého programu.

71

Rohový kop vyboxoval na první dobrou Navas. Míč zachytil Walker-Peters, ale i jeho nákop odvrací za postranní čáru domácí Gibbs-White.

71

Stuart Armstrong vybojoval na koncové čáře další roh a hecuje zmoklé diváky v sektoru hostů.

70

ze hřiště odchází Ryan Yates, přichází Cheikhou Kouyaté.

69

Po ofsajdu Southamptonu rozehrává kostarický brankář domácího celku nepřímý kop.

68

Tentokrát se Southampton neprosadil, Lyancovu hlavičku z dálky prodlužoval Adams, ale Keylor Navas míč vyboxoval.

68

Sulemana naznačil střelu, píchl si míč chytře mezi dva hráče do šestnáctky a zblokovaným centrem do boční sítě vybojoval další roh.

67

Hosté platonicky tlačí, centr Stuarta Armstronga je sražen jen za postranní čáru. Bednarek si před vhozením autu otírá mokrý míč do ručníku.

64

Nucené střídání provádí také Nottingham Forest:
odchází zraněný Serge Aurier, nahradí ho Joseph Worrall.

62

Gibbs-White uvolnil do uličky Johnsona, který z úhlu hledal před bránou spoluhráče, střílenému centru však zabránil McCarthy, který míč v pádu vyboxoval.

61

ze hřiště odchází Theo Walcott, přichází Kamaldeen Sulemana.

61

Alcaraze výborně odzbrojil Felipe Monteiro, do kterého pak španělský fotbalista v odplatě vrazil zezadu.

60

Adams nepřešel na levém křídle přes Auriera, jeho nákop na Johnsona však postrádal přesnost a míč mají opět na kopačkách hosté.

57

Akci hostů uzavřel Ainsley Maitland-Niles nepovedenou střelou vysoko nad.

56

Trestný kop vyhlavičkoval z pokutového území v pádu Adams.

55

Johnson si obhazoval Maitlanda-Nilese, který míči zabránil v cestě paží.

55

Kope se od nottinghamské brány, hosté byli chvilku v deseti, ale Lyanco se již hlásí zpět do hry s ovázaným prstem.

54

A právě Lyanco si při dohrání ublížil, lékař mu obvazuje prst, na který mu snad nechtěně došlápl protihráč. V tlačenici to nebylo patrné.

53

Ward-Prowse si zopakoval exekuci přímého kopu ze stejného místa jako před pěti minutami, na zadní tyči se snažil míč vrátit do ohně opět Lyanco Vojnović, ani nadvakrát ale míč přes hradbu těl neprocpal.

51

A rohový kop vlil hostům novou naději do žil. Centr Jamese Warda-Prowse umístil zblízka do sítě LYANCO VOJNOVIĆ, když hlavičku srbsko-brazilského náhradníka Navas jen reflexivně tečoval.

50

Saints opět otáčejí hru a vybojovali rohový kop.

49

Aurierův dlouhý nákop sbírá southamptonský brankář.

48

Na kroucený centr Jamese Warda-Prowse vyskočil nejvýše Che Adams a hlavičkou posunul míč vedle zadní tyče.

47

V úvodu druhé půle drželi míč domácí, po faulu Orla Mangaly na Walkera-Peterse se ale budou muset bránit standardce.

46

Začal druhý poločas.

Statistiky první půle:
Držení míče 35% – 65%, střely na bránu 3:1, střely mimo 3:3, rohy 1:4, ofsajdy 2:0, fauly 5:5.

Po třígólové explozi během sedmi minut zvýšil těsně před přestávkou náskok Nottinghamu v klíčové záchranářské bitvě na 3:1 z penalty Gibbs-White. Brankáři si nepřipsali zatím žádný zákrok, všechny střely šly buď vedle nebo do sítě. Southampton za této konstelace již téměř jistě opouští Premier League, má ale ještě celý druhý poločas na pokus o zázrak.

45+3

První poločas skončil.

45+2

Hosté jsou na míči, ale nemohou se prokombinovat na dostřel.

44

Z pokutového kopu nic složitého nevymýšlel MORGAN GIBBS-WHITE a zakončil přímo doprostřed brány, zatímco McCarthy skákal po své levici.

42

Byla nařízena penalta pro Nottingham po zákroku na Brennana Johnsona, kterého sejmul po neohrabaném uklouznutí Maitland-Niles!

41

Armstrongův přetažený centr zachytil až u pravé postranní čáry Walker-Peters, napodruhé prostrčil míč pod sebe na Walcotta, jehož křížné střele šajtlí moc nechybělo mezi tyče.

40

V závěru poločasu se nad Nottinghamem docela silně rozpršelo.

39

Po delší prodlevě došlo na odložený roh, jenže po rozehrávce si útočným faulem pomohl Felipe Monteiro.

38

Southampton musí střídat:
ze hřiště kulhá podpírán z obou stran zraněný Armel Bella-Kotchap, nahradí ho Lyanco Vojnović.

37

S rozehráním rohu se ještě čeká, zranil se totiž Bella-Kotchap a je ošetřován přímo na trávníku.

36

Johnson se z pravého křídla řítil do brejku nikým neobtěžován a mohl i sám zakončit. Místo toho hledal před bránou Awoniyiho, do centru mu padl skluzem Bednarek a domácí ze slibné akce získali jen roh.

35

Alcarazův centr vyhlavičkoval Monteiro rybičkou ven z vápna.

35

Míč pro hosty po útočném faulu na Stuarta Armstronga.

33

Gibbs-White předal míč po dlouhém sólu Yatesovi, jeho ránu však jeden z obránců přizvedl do výšky a McCarthy stačil míč zachytit ještě uvnitř hřiště.

31

Maitland-Niles přetáhl pas za obranu, Adams se zbytečně ohlížel, zda není v ofsajdu, a nevystartoval včas na míč.

29

Gibbs-White posílá dlouhý míč na Lodiho, jenže praporek pomezního již letí tentokrát správně nad hlavu.

27

Po přímém kopu Nottinghamu střílel Awoniyi ze skrumáže vedle brány a hattricku za devět minut se nedočkal.

26

Řada je zase na domácích po faulu Walcotta na Lodiho, který pronikal po levém křídle.

25

Zápas dostává novou zápletku! Domácí odevzdali lacino míč a skvěle sehrané přečíslení 3 na 2 přes Che Adamse a Stuarta Armstronga zakončil úplně volný CARLOS ALCARAZ, který zblízka obhodil bezmocného Navase.

24

Po rohu Warda-Prowse hlavičkoval Walcott, míč se snesl na horní síť.

23

Saints se nevzdávají, Stuart Armstrong zakončil nebezpečnou akci prudkou ranou z úhlu, kterou ve skluzu srazil na roh Serge Aurier.

21

Těžký úder pro hosty, po třech minutách pálí přesně opět TAIWO AWONIYI. Ten dlouho číhal ve vápně, kam letěl do oblouku přizvednutý centr zprava, pak zblokovaná střela Danila Oliveiry, až do třetice dostali domácí míč na náležité místo, Danilo ho špičkou posunul na Awoniyiho, který z otočky zavěsil. Kdyby se netrefil, musela by se pískat penalta, neboť z něj protihráč doslova tahal dres...

20

Hosté mohli okamžitě odpovědět, po výborné přihrávce Warda-Prowse pálí Carlos Alcaraz z 18 metrů těsně vedle.

18

Na dlouhý pas z vlastní půlky nasprintoval na pravé křídlo Brennan Johnson, prvním dotekem sklepl míč na střed pokutového území a rovněž jeden dotek stačil, aby ho TAIWO AWONIYI uklidil do sítě. McCarthy si stačil jen lehce sáhnout.

16

Do Yatese zajel nedovoleně při napadání Bella-Kotchap, míč pro domácí.

13

Aurier zastavil skluzem průnik Maitlanda-Nilese, hosté musejí znovu útočit do plných.

12

Ostrý centr prodlužoval hlavou Walcott, ve skrumáži však na míč nikdo další nedosáhl a následovat bude jen odkop od domácí brány.

11

Stuart Armstrong podnikl sólo podél levé postranní čáry a vybojoval třetí roh pro Southampton.

10

Křížné přízemní střele Brennana Johnsona po rychlém protiútoku Forestu scházela přesnost.

9

Po levé straně potáhl míč Renan Lodi, u jeho nákopu do šestnáctky byl ale nejblíže brankář McCarthy.

8

Hosté si vzápětí roh zopakovali, ale podruhé již dostávají hráči Nottinghamu míč do bezpečí.

7

Domácí ztratili lacino míč, Theo Walcott prostrčil do šestnáctky na Che Adamse, který měl rovnou pálit. Zasekávačka byla již navíc a Felipe Monteiro srazil následnou střelu na roh.

4

Za kolmou přihrávkou vybíhal Awoniyi, dříve byl u míče brankář hostů McCarthy a tak se nemusí řešit nesprávně odmávaný ofsajd.

4

Walcottovi odskakuje míč na pravém křídle do zámezí.

3

První střelecký pokus byl dobře připravený, z kopačky hostujícího Che Adamse letí z velkého vápna metr nad břevno.

1

Utkání právě začalo.

Domácí nastoupili v červených dresech a bílých trenýrkách, Southampton oblékl venkovní modré sady.

Úvodní sestavy:

Nottingham Forest: Navas – Aurier, Felipe, Niakhaté – Yates (C), Mangala, Danilo, Lodi – Johnson, Gibbs-White – Awoniyi.
Náhradníci: Hennessey – Boly, Ayew, Freuler, Kouyaté, Lingard, Surridge, Toffolo, Worrall.
Trenér: Cooper

Southampton FC: McCarthy – Maitland-Niles, Bednarek, Bella-Kotchap, Walker-Peters – Ward-Prowse (C), Lavia – Walcott, Alcaraz, S. Armstrong – Adams.
Náhradníci: Bazunu – Ćaleta-Car, A. Armstrong, Elyounoussi, Edozie, Lyanco, Onuachu, Sulemana, Mara.
Trenér: Sellés

Rozhodčí: Oliver – Burt, Betts.

Úvodní zápas letošní sezóny vyhrál Nottingham na jihu Anglie 1:0. Předtím se oba kluby nepotkaly 11 let.

Pro Southampton je tento zápas naprosto kritický, neboť už dlouhou dobu je na posledním místě celé Premier League a na pozice zajišťující záchranu ztrácí šest bodů, navíc má extrémně špatné skóre, dnes tedy bezpodmínečně potřebuje vyhrát.

To se mu ale naposledy povedlo v úvodu března, kdy brankou Alcaraze porazil Leicester 1:0, od té doby získal jen tři body z devíti zápasů za remízy.

Saints se musí do konce sezóny obejít bez Perrauda, jenž podstoupil operaci se zraněným kotníkem, mimo hru jsou také Larios, Salisu a Livramento.

Nottingham Forest

Nottingham po jediné výhře a celkem jen šesti bodech z posledních třinácti kol spadl do sestupového pásma, když aktuálně má 30 bodů a je osmnáctý, ovšem za šestnáctým Leicesterem i sedmnáctým Leedsem zaostává jen o horší skóre, které ale má výrazně horší a spoléhat se tak na něj při případné bodové shodě nemůže.

Ta zmíněná výhra přišla před dvěma týdny, kdy Nottingham na domácím trávníku nečekaně porazil rozjetý Brighton a z vítězství se radoval téměř po třech měsících. Naposledy pak prohrál 2:1 na trávníku londýnského Brentfordu.

Marodka Nottinghamu je možná v nejhorší kondici v rámci celého dosavadního průběhu sezóny. Mimo hru jsou Biancone, Henderson, Wood, McKenna, Boly, Williams, Richards nebo Scarpa, k návratu nejspíše ještě nemají blízko ani Jack Colback s Jonjem Shelveym.

Hezký sváteční večer při sledování přenosu mimořádně zajímavého duelu v boji o záchranu, Nottingham hostí Southampton a pro oba týmy půjde o naprosto zásadně důležité body v tuhém boji o záchranu!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.