Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.

Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 1:8. Rohy: 2:9. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 13:4.

Arsenal ve Villa Parku dvakrát prohrával, ale i tak ukončil sérii čtyř zápasů bez vítězství a na nějaký čas se vrátil před Man City na čelo Premier league. Kanonýři domácí fotbalisty celý zápas přehrávali, ale gólově to pořádně vyjádřili až po pauze. Po Zinčenkově vyrovnání spálil šanci na 3:2 Martin Ödegaard. Na druhé straně Ramsdale vychytal Baileyho s Duranem a začalo to vypadat na remízový konec. Zlom nastal ve třetí nastavené minutě. Jorginhova rána se od tyče a hlavy Martíneze odrazila do branky, kam Martinelli ještě doručil gólovou pojistku na 4:2.

Aston Villa FCAston Villa FC(4-4-2)

Martínez
2 Cash
Cash
4 Konsa
Konsa
5 Mings
Mings
15 Moreno
Moreno
78. min Digne
6 Luiz
Luiz
67. min Dendoncker
7 McGinn
McGinn
Buendía
67. min Bailey
44 Kamara
Kamara
11 Watkins
Watkins
78. min Duran
Coutinho
62. min Ramsey

Arsenal FCArsenal FC(4-3-3 )

Ramsdale
4 White
White
79. min Tomijasu
Magalhães
12 Saliba
Saliba
Zinčenko
90+5. min Tierney
Ödegaard
90+5. min Holding
Jorginho
34 Xhaka
Xhaka
79. min Vieira
7 Saka
Saka
14 Nketiah
Nketiah
Trossard
68. min Martinelli

Arsenal právě vstřelil branku!
S přispěním Saliby byl Aston Ville přiřknut ještě jeden roh, na který šel i brankář Martínez. Digneho centr si hosté pohlídali a jako bonus mohli vystartovat vstříc prázdné bráně. GABRIEL MARTINELLI šanci neprohospodařil a posledním kopem zápasu zpečetil výhru 4:2.

90+6

Tomijasu nedal přesnou nahrávku Nketiahovi. Míč má Martínez a tentokrát ho bude muset co nejrychleji distribuovat ke svým spoluhráčům na útočné polovině.

90+5
Střídání

Střídání v týmu Arsenal FC:
ze hřiště odchází Olexandr Zinčenko, přichází Kieran Tierney.

90+5
Střídání

ze hřiště odchází Martin Ödegaard, přichází Rob Holding.

90+4
Karty

Žlutá karta pro tým Arsenal FC (Granit Xhaka).

90+3

Infarktový závěr pravděpodobně bude mít pro Arsenal šťastný konec! JORGINHOVA úchvatná střela z dvaceti metrů přistála na spojnici břevna a tyče a padající balon se od hlavy nešťastného Martíneze odrazil za brankovou čáru.

90+2
Důležité

Duran byl strůjcem přečíslení dvou na jednoho. Nalevo od sebe měl Baileyho, rozhodl se ale zakončovat sám a Ramsdale vytáhl svůj nejlepší zákrok zápasu, kterým zachránil Arsenalu aspoň bod.

90+1

McGinn dostoupil Martinelliho a věnoval Arsenalu roh. Přímý centr do vápna neletěl ani teď, kdy už Londýňané bojují s časem.

89

Jedna žlutá karta na Martínezově přístupu k rozehrávkám moc nezměnila. Zase si ponechal míč co nejdéle to šlo. Artetovi se to ani trochu nelíbí.

88

Gunners nutně potřebují tři body a podle toho to na hřišti i vypadá. Martínez pošetří trochu času potom, co lapil centr Ödegaarda.

87

Jorginho už poněkolikáté ukázal, že mu nedělají problém přímočaré přihrávky do pokutového území. Spojil se takto se Sakou, jehož přízemní střela se dokutálela k čekajícím rukavicím gólmana.

86

Standardní situace na kontě Arsenalu rychle přibývají. O centr z rohového kopu Saky znovu usiloval Gabriel, ale v tomto případě mu dva obránci šanci nedali.

84
Karty

Až ve čtyřiaosmdesáté minutě si Simon Hooper všiml opakujícího se zdržování Emiliana Martíneze a udělil argentinskému brankáři žlutou kartu.

83

Kamarův faul na Saku měl za následek Ödegaardovu standardku. Nor ji kopl náramně, ovšem Gabrielova hlavička zády bráně se mezi tyče o kousek nevešla.

82
Důležité

Ve strhujícím tempu směle pokračoval Bailey. Zalepil si těžký míč a upaloval s ním až do pokutového území. Prudkou ránu mu Ramsdale nepatrným zákrokem přizvedl do břevna.

81

Tyrone Mings zase nenechal ve štychu Martíneze, když k němu nepustil centr čerstvého Japonce Tomijasa.

80

Gabriel neskočil na Baileyho kličky a uvnitř vápna mu míč čistě vypíchl. V opačném případě by rychlonohý křídelník šel zprava sám na Ramsdalea.

79
Střídání

ze hřiště odchází Ben White, přichází Takehiro Tomijasu.

79
Střídání

ze hřiště odchází Granit Xhaka, přichází Fábio Vieira.

78
Střídání

Střídání v týmu Aston Villa FC:
ze hřiště odchází Álex Moreno, přichází Lucas Digne.

78
Střídání

ze hřiště odchází Ollie Watkins, přichází Jhon Duran.

77
Důležité

Martin Ödegaard spálil stoprocentní tutovku! Konsa se ve vlastním vápně nechal obrat o balon Nketiahem. Ten zleva přihrával na střed a norský kapitán trestuhodně minul ze svého pohledu pravou tyč skoro prázdné brány.

77

Tradičně rozehraný roh v podání Arsenalu mezi Martinellim a Ödegaardem. Vše mělo vrcholit volejem Saky, jenž se do míče skoro vůbec netrefil.

76

Arsenal opakovaně nechává hodně volný střed hřiště. Z toho nyní profitoval McGinn, který se posunul až do palebné pozice. Samotná střela pro Ramsdalea těžká nebyla a zapsal si první zákrok.

75

Matthew Cash se elegantně uvolnil a rozdal balon na kraj k Baileymu, který ani tentokrát nedokázal kloudně odcentrovat.

74

Saka si ledabyle nepohlídal ofsajdovou linii, kterou měl kompletně před sebou. Po nahrávce Martina Ödegaarda proto letěl praporek nahoru.

73

Kreativní myšlenku Zinčenka přečetl Watkins. Domácí se připravili o míč neadresnou přihrávkou na Johna McGinna a hra se zase valí vstříc Martínezovi.

72

Leon Bailey zase nepropasíroval míč do předbrankového prostoru přes Zinčenka. Na protějším konci hřiště White udělal na Morenovi roh.

71

Z ubráněného rohu vystartoval do protiútoku Martinelli. Zaměstnal skoro celou obranu Aston Villy, jenže Nketiah se mu v době průnikové přihrávky zastavil.

70

Bailey se uvedl útokem po pravé straně. Snažil se nacentrovat na Watkinse, před kterým Zinčenko zahrál na jistotu a zakopl balon na nevyužitý roh.

69

Saka si dal tělo před Morena a nechal se faulovat. Z Ödegaardovy standarky nic moc nevykvetlo, Martinelli při prvním kontaktu s míčem nasměroval přihrávku do Martínezovy náruče.

68
Střídání

ze hřiště odchází Leandro Trossard, přichází Gabriel Martinelli.

67
Střídání

ze hřiště odchází Douglas Luiz, přichází Leander Dendoncker.

67
Střídání

ze hřiště odchází Emiliano Buendía, přichází Leon Bailey.

66

Buendía vyslal na zteč Watkinse. Autor sedmi ligových gólů měl na opačném kraji McGinna, nicméně dlouhou přihrávku pro sebe získal Ramsdale.

65

Zinčenko využil na křídle se pohybujícího Trossarda. Jeho centr úplně nezafungoval, ale Gunners ještě pokračují na protější straně.

63

Ödegaardovi se kolmicí povedlo vysunout Nketiaha. Třiadvacetiletý útočník musel kvůli Konsovi uhnout mírně doprava a pak už měl před sebou vybíhajícího Martíneze, kterého přehodil i s celou brankovou konstrukcí.

62
Střídání

ze hřiště odchází Philippe Coutinho, přichází Jacob Ramsey.

61

Po hodině hry zase platí nerozhodný stav! Signál z nakrátko rozehraného rohového kopu končil metr před pokutovým územím. OLEXANDR ZINČENKO měl čas i prostor a utáhl střelu do pravého dolního rohu Martínezovy brány.

60

Nketiah svedl tvrdý souboj o míč v malém vápně. Pomáhal mu i Saka, se kterým se postarali o zisk rohového kopu.

59

První útok Villans ve druhé půli. Opět šlo o brejk Watkinse. Saliba se ale poučil z úvodu zápasu a autora prvního gólu vytlačil do kraje.

58

Otřesený Konsa už je na nohou a co nevidět půjde zpátky na plac. Připravené střídání trenéra Emeryho se zjevně bude týkat někoho jiného.

57

Další zdravotní prodlevu způsobil Ezri Konsa, který v předchozím souboji s hlavičkujícím Nketiahem utrpěl zranění hlavy.

56
Důležité

Jorginhem zahnaný Ben White stihl míč uvnitř hřiště. K centrovanému míči se ve vzduchu probil Nketiah a hlavou orazítkoval břevno!

56

Saka si opět nazouvá levou kopačku a ještě se pokusí zabojovat. Absence nejproduktivnějšího hráče by pro Artetu byla zdrcující.

55

Saka se po svém nepovedeném pokusu skácel k zemi a nechává si ošetřovat kotník, se kterým má starosti už několik desítek minut.

54

Nakrátko rozehraný roh zkoušel ze střední vzdálenosti zakončit nejprve Zinčenko a po něm také Saka. Ani v těchto případech Martínez v ohrožení nebyl.

53

Ödegaard dopředu nemohl, takže vrátil míč o pár metrů dozadu. Xhakova střela byla sražena a Martínez zůstal bez práce.

52

Argentinský mistr světa si v brance Aston Villy dává hodně na čas s odkopy. Fanoušky Arsenalu tímto dráždí skoro od začátku utkání.

51

Emiliano Martínez ztratil míč špatnou rozehrávkou na Morena. Saka v následné akci centroval na Nketiaha, jenž spáchal faul na Konsu.

50

Coutinho se poslušně vrátil se Sakou a ukopnul mu balon do zámezí. Po hození autu hosté zacouvali až k půlící čáře.

49

Snad poprvé mohl Ödegaard trochu popoběhnout s míčem na kopačkách. Útok roztáhl do strany, jenomže Sakovi střela levačkou hrubě nesedla.

48

Hodně nepřesný nákop z produkce Olexandra Zinčenka. Trossard viděl míč jen z dálky, pro Martíneze šlo o snadný zákrok.

47

Ben White přenášel hru přes celou šířku až k Trossardovi. Belgičan si míč dlouho nenechal, Arsenal se snaží postupně prokombinovat skrz dobře organizovanou obranu.

46

Watkinsovi stačilo pět sekund ze druhé půle, aby stihl udělat útočný faul na Salibu, s nímž soupeřil a delší nákop.

Žluté karty: 1 – 1.

Arsenal už v páté minutě inkasoval. Na to zareagoval pozitivně a vytvořil si tlak, jenž ozdobila vyrovnávající trefa Saky. Aston Villa byla i nadále pod souvislým tlakem, ale z druhé střely na branku jí v 31. minutě vrátil vedení Coutinho. To už hosté znervózněli a do pauzy si nepřipravili ani náznak šance.

45+4

První poločas skončil.

45+4

Původně dvouminutové nastavení se dost prodlužuje. Sakova standardka každopádně skončila v rukavicích Martíneze a po jeho výkopu už se nejspíše půjde do kabin.

45+3
Karty

Saka dostal za strčení do Coutinha šestou žlutou kartu v sezoně. Stejný trest potkal i Luize, který šel svého krajana bránit.

45+2

Saka neudržel nervy na uzdě, když ho fauloval Coutinho. Vzniklé potyčky se neúčastní Ödegaard, který už delší dobu leží v bolestech a drží se za nohu.

45+1

Jorginho přenesl hru na Saku, jehož centr domácí obrana zneškodnila. Kvůli faulu na Xhaku však zůstává pod zámkem.

44

Po autu Morena se míč ve hřišti dlouho neohřál, Coutinho ho prodloužil zpátky za postranní čáru. Práci bude mít White.

43

Jorginho měl dobrou myšlenku, jenže samotná přihrávka do vápna byla pro Saku dlouhá. Zase se jen kope od branky Aston Villy.

42

Zinčenko nepropasíroval míč do pokutového území. Rychlý brejk Villans ztroskotal na nechytatelné přihrávce Buendíi na Watkinse.

41

Zatím nevyužitý Ödegaard vracel míč Sakovi. Toho důkladně otravoval Buendía a postaral se o to, že se bude rozehrávat od branky jeho krajana Martíneze.

40

Trossard odignoroval pomocnou ruku od Zinčenka. Raději hrál na střed, kde se Xhakovi nepovedla narážečka.

39

Saka přišlápl pravý nárt Morena, který se s výkřikem zřítil k zemi. Ošetření nejspíše potřebovat nebude.

38

Napadání se Aston Ville vyplatilo jen částečně. Po zisku míče v nebezpečné lokalitě totiž došlo k nedomluvě v předfinální fázi.

37

Matthew Cash nedosáhl na přihrávku k pravé lajně. Na aut Zinčenka reaguje domácí tým aktivním presinkem.

36

Hodně špatně kopnutý centr Saky sotva doletěl k přední tyči. Daný prostor hlídal španělský krajní obránce Álex Moreno.

35

Moreno ubránil Saku, pak si ale dával přednost s Martínezem a ten místo prohlubování problému zakopl míč na rohový kop.

34

V zahuštěném středu hřiště Coutinho hlavičkoval do území nikoho, hosté začínají novou akci od Ramsdalea.

33

Trossard se rozbíhal na úplně prázdné levé straně. Přihrávku ale nedostal a po ztrátě balonu se vcelku právem rozčiloval.

31

Aston Villa právě vstřelila branku!
Druhá střela na Aarona Ramsdalea končí druhým gólem! White nezachytil náběh Morena, který předložil balon do druhé vlny a PHILIPPE COUTINHO se střelou do brankářova protipohybu dočkal svého prvního gólu v ligové sezóně.

31

Trochu kulhající Saka vybojoval roh, který si pomalým krokem přišel sám kopnout. Levačkou mířil na Gabriela, před kterým zasáhly rukavice Martíneze.

30

Držení míče: 39 % – 61 %.

29

Domácí se nepustili do rychlého vhození autu. Náběh Coutinha zůstal nevyslyšen, Moreno se na rozehrávku radši v klidu připraví.

28

Z podobné dálky dnes Douglas Luiz už jednou vystřelil. Teď to vcelku logicky zkusil podruhé, ale v cestě měl pevně postavenou zeď.

27

Watkins se srdnatě popral s trojnásobnou přesilou. Xhakův skluz nebyl v souladu s fotbalovou legislativou a domácí jsou odměněni přímým kopem.

26

Levá strana Arsenalu je hodně aktivní. Zejména Zinčenko se od začátku zápasu ještě nezastavil, takřka všechny akce jdou přes něj.

25

Špatně kopnutá standardka nenadělala mezi domácími obránci žádnou paseku. Následně však Aston Villa míč zase rychle ztratila.

24

Granit Xhaka byl zezadu nakopnut Cashem. Hooper nesmělým hvizdem přisoudil Arsenalu standardní situaci z levé části hřiště.

23

Gabriel dal míč doleva Trossardovi, jenž se musel spokojit se ziskem vhazování pro Zinčenka.

22

Po Cashovi lacinou nepřesností odevzdal balon také Kamara. Gunners uklidňují hru kombinací v obraně.

21

Další drobná komplikace pro Saku. Tentokrát ztratil kopačku, Villans se mezitím usazují na útočné polovině.

20

Zinčenkovi při centru sjel balon na vnější nárt a vykroutil se mimo hřiště.

19

Saka se lehce zranil v souboji s Morenem a zůstává sedět na autové čáře.

18

McGinn proti Zinčenkovi nevystoupil, ukrajinský fotbalista se tak rozhodl vypálit z dálky, nicméně se trefil jen doprostřed Martínezovy branky.

17

Hosté nasadili k úchvatnému tempu. Brzo vyrovnali a teď je asi nebude snadné zastavovat.

16

Artetova jedenáctka maže manko, Emery naopak musí své svěřence uklidňovat! Mings velmi špatně odhlavičkoval Whiteův centr z pravého křídla, BUKAYO SAKA od něj dostal nabito a bez velkých příprav nedal Martínezovi šanci zasáhnout. Skvělá rána levačkou.

14

Nketiaha zradil první dotek. Zinčekova přihrávka tak připadla domácím, kteří se po vstřelené brance dostávají pod tlak.

13

Trossardův přetažený centr se nepodařilo sklepnout do výhodnějšího úhlu. Před Martínezem zase vyrostl les bránících hráčů Villans.

12

Jorginnhův krásný oblouček nebyl úplně sladěn s náběhem Whitea. Pravému obránci byl odmáván ofsajd, i bez něj by jeho finální přihrávku vykopl z malého vápna Mings.

11

Nákop z obrany přeletěl McGinna, Zinčenko vhazoval, načež Gabriel trochu zavařil Ramsdaleovi nevhodnou malou domů. Brankář Arsenalu byl napadán Watkinsem.

10

Nketiah byl ze všech stran obestoupen hned potom, co do vápna přijal nahrávku od Trossarda. Po faulu Jorginha už mají domácí klid.

9

Nketiah skončil na kolenou. Podle sudího Hoopera za to mohl faul Mingse, takže balon věnoval Londýňanům.

8

Xhaka byl u středového kruhu zdvojen a čistě odříznut od balonu. Nic fatálního to pro Arsenal tentokrát neznamenalo.

5

Titulové ambice Arsenalu dostávají už na konci páté minuty pořádně na frak! Nenápadná ztráta míče Zinčenka na útočné polovině způsobila protiakci Cashe, který vypustil do brejku OLLIEHO WATKINSE. Ten využil nedůrazu Saliby a nachystal si křížnou střelu levačkou, na kterou byl Ramsdale krátký.

4

Gunners nechtějí do nízkého bloku. Drží obranu vysoko a domácím nezbývá nic jiného, než trpělivě kombinovat kolem půlící čáry.

3

Xhaka otřel balon o Konsu. Na základě autového vhazování se Arsenal poprvé usazuje v okolí pokutového území.

2

Douglas Luiz vkročil do zápasu hodně optimistickou střelu z dobrých pětatřicet metrů. Ramsale ji řešit nemusel a chystá se jen na odkop od své brány.

1

Zahajovacího výkopu se ve Villa Parku zhostili hosté, kteří nastupují v černých dresech.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Aston Villa FC: E. Martínez – Cash, Konsa, Mings, Moreno – Luiz, McGinn (C), Buendía, Kamara – Watkins, Coutinho.
Náhradníci: Sinisalo – C. Chambers, A. Young, Digne, Dendoncker, Ramsey, Duran, Bailey, Be. Traoré.
Trenér: Unai Emery

Arsenal FC: Ramsdale – B. White, Magalhães, Saliba, Zinčenko – Ödegaard (C), Jorginho, Xhaka – Saka, Nketiah, Trossard.
Náhradníci: Turner – Tierney, Kiwior, Holding, Tomijasu, Smith-Rowe, Vieira, Martinelli, Nelson.
Trenér: Mikel Arteta

Rozhodčí: Hooper – Mainwaring, Scholes.

1. vzájemný zápas

31.08.2022
Arsenal – Aston Villa 2:1
30. G. Jesus, 77. G. Martinelli – 74. D. Luiz.

Klub z Birminghamu obsadil v minulé sezóně až čtrnácté místo a o moc lépe si nevede ani v současnosti. Po konci trenéra Gerrarda a příchodu španělského stratéga Emeryho se situace ve Villa Parku začala postupně zlepšovat. Oslavilo se pár výher a Aston Villa se objevila alespoň na jedenácté příčce. V předešlých dvou kolech se tento progres ale zastavil, Villans doma schytali čtyřku od zvedajícího se Leicesteru a před týdnem odjeli s nulou z Etihad Stadium, kde podlehli Man City 1:3. Na marodce jsou obránci Diego Carlos a Tyrone Mings. Po návratu z hostování v Turecku si kvůli kolenu ještě nezahrál Bertrand Traoré. S šesti trefami Villu střelecky táhne Ollie Watkins, který má na kontě i čtyři asistence.

Arsenal FC

Gunners před nedávnou dobou porazili hned po sobě Tottenham i Manchester United a s pětibodovým náskokem se na čele Premier League řítili za prvním titulem po devatenácti letech. Od té doby se odehrála další tři kola a situace na špici ligy se diametrálně změnila. Mužstvo Mikela Artety podlehlo Evertonu a po remíze 1:1 s Brentfordem nezvládlo přímý souboj o první místo. Manchester City na Emirates Stadium triumfoval 3:1 a díky lepšímu skóre sesadil Arsenal na druhé místo. Londýnskému klubu dnes budou chybět záložníci Alnaní, Partey a Smith-Rowe. Se zraněným kolenem laboruje i útočník Jesus, místo kterého vedou týmovou tabulku střelců osmigólové Saka a Ödegaard.

Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu čtyřiadvacátého kola anglické Premier League. Od třinácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Aston Villou a Arsenalem!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.