Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 2:4. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 9:6.

Je konec! Newcastle zvládl duel na půdě Leicesteru a vítězí 3:0. O úvodní branku se už ve 3. minutě postaral z pokutového kopu Chris Wood. O čtyři minuty později navíc krásnou narážečku zužitkoval Miguel Almirón. Ve 32. minutě pak hlavou rozvlnil síť Joelinton. Po změně stran se hosté soustředili hlavně na obranu. Domácí sice vypustili Vardyho, ale ani on si dnes velkou šanci nevypracoval.

Soumaré
72. min Ndidi
26 Praet
Praet
17. min Pérez
Dewsbury-Hall
7 Barnes
Barnes
71. min Iheanacho
20 Daka
Daka
46. min Vardy

Newcastle UnitedNewcastle United(4-3-3 )

Longstaff
90+2. min Anderson
Guimarães
28 Willock
Willock
84. min Murphy
Almirón
83. min Saint-Maximin
20 Wood
Wood
88. min Ritchie

Střídání v týmu Newcastle United:
ze hřiště odchází Sean Longstaff, přichází Elliott Anderson.

90+2

Wilfred Ndidi dostal přihrávku do těžké pozice, ale před napadajícím soupeřem se stačil rychle otočit a rozehrál na pravou stranu.

90

Wilfried Ndidi si naběhl na přihrávku na polovinu hřiště, kde si míč skvěle pokryl a rozehrál na levou stranu.

89

Duel už se pouze dohrává. Hostující Newcastle bez problémů drží tříbrankové vedení a nepouští domácí do šancí.

88

ze hřiště odchází Chris Wood, přichází Matt Ritchie.

88

Youri Tielemans si chtěl v blízkosti velkého vápna přehodit míč na levačku, ale Fabian Schär proti němu vystoupil a ránu zablokoval.

86

Danny Ward nakopl míč na polovinu hřiště, jenže v souboji uspěli hosté. Na opačné straně však nefungovala kombinace mezi Murphym a Joelintonem.

85

Wout Faes poslal přihrávku na levou stranu, kde byl Luke Thomas. Krajní obránce Leicesteru ale přízemním centrem trefil soupeře.

84

ze hřiště odchází Joe Willock, přichází Jacob Murphy.

84

Kiernan Dewsbury-Hall se z hranice velkého vápna pravačkou opřel do odraženého míče, ale napálil jej přímo do rukavic připraveného gólmana.

83

ze hřiště odchází Miguel Almirón, přichází Allan Saint-Maximin.

83

Kiernan Dewsbury-Hall poslal centr za obranu soupeře, nicméně nikdo v modrém na jeho pobídku nezareagoval. Ze strany domácích sledujeme velké trápení.

82

Ayoze Pérez poslal centr na malé vápno, kde byl Kelechi Iheanacho, jenže ten si podle asistenta rozhodčího nepohlídal postavení. Ofsajd.

81

Kelechi Iheanacho získal odražený míč a chtěl jej poslat do pokutového území. Defenziva hostujícího celku byla znovu pozorná.

80

Danny Ward si tentokrát pohlídal přihrávku směřující za obranu domácího celku a došel si pro míč na značku pokutového kopu.

79

Bruno Guimarães si skvěle pokryl míč na polovině hřiště a Ayoze Pérez jej zatažením za dres poslal k zemi. Rozehrávat budou hosté.

78

Po krátkém přerušení se znovu pokračuje ve hře. Stopeři Leicesteru se vysunuli na polovinu soupeře, ale zatím se kombinuje daleko od šestnáctky.

77

Hra je přerušena! Hostující Joelinton potřebuje ošetření.

76

Ndidi dostal přihrávku na polovinu hřiště, ale dotírající soupeř jej skvěle odstavil od míče.

75

Wout Faes vymyslel dloubáček na hranici velkého vápna, jenže trefil prvního hráče v černobílém dresu Newcastlu.

74

Nick Pope se zapojil do rozehrávky hostujícího celku. Jeho pobídka směřující na levou stranu skončila v moci soupeře.

72

Střídání v týmu Leicester City:
ze hřiště odchází Boubakary Soumaré, přichází Wilfred Ndidi.

72

Newcastle se do šance nedostal ani po rohovém kopu. Trippier našel Willocka, jehož rána z voleje skončila v rukavicích brankáře.

71

ze hřiště odchází Harvey Barnes, přichází Kelechi Iheanacho.

71

Hosté zahrávali další standardní situaci. K exekuci přímého kopu se postavil Kieran Trippier, jehož pobídku odehrál Castagne na rohový kop.

70

Hosté zahrávali dvacet minut před koncem zápasu další rohový kop. Nadýchaný centr přiletěl na malé vápno, ale defenziva Leicesteru míč odehrála do bezpečí.

69

Fabian Schär hledal vnějším nártem rozběhnutého spoluhráče ve vápně, ale Amartey ve skluzu odvrátil míč na rohový kop.

68

Domácí celek se hnal do zajímavého protiútoku, jenže výpad Leicesteru zastavil odmávaný ofsajd, ve kterém byl chycen Jamie Vardy.

67

Defenziva hostujícího celku si znovu pohlídala náběh Jamieho Vardyho a nechala míč propadnout do zámezí. Rozehrávat bude Nick Pope.

66

Boubakary Soumaré ve středovém kruhu skvěle obešel soupeře, ale místo kolmice na Vardyho zvolil přihrávku na pravou stranu hřiště.

65

Leicester je po změně stran častěji na míči, ale jen těžko se dostává za obranu soupeře. Newcastle se naopak nikam nežene a koncentruje se na bránění luxusního náskoku.

64

Na nákop hostujícího brankáře si dal pozor domácí zadák Thomas. Jeho hlavička ale skončila v zámezí. Vhazovat tak bude Newcastle.

63

Pope si dal pozor na nabíhajícího Vardyho a před domácím střelcem rozehrál na levou stranu hrací plochy.

62

Na druhý pokus už Dewsbury-Hall vyslal do vápna mnohem nebezpečnější centr, ale Jamie Vardy se přes Botmana k zakončení neprobil.

61

Kiernan Dewsbury-Hall dostal moře prostoru na levé straně, připravil si míč k odcentrování, ale prudkou pobídkou trefil jen prvního soupeře.

60

Je za námi hodina hry a Newcastle zatím na půdě Leicesteru bez problémů kontroluje své luxusní tříbrankové vedení. Domácí stále čekají na pořádnou šanci.

59

Nick Pope nakopl míč na polovinu soupeře, ale Daniel Amartey si tělem odstavil Joelintona a hlavou sklepl míč na osamoceného Thomase.

58

Hostující celek zahrával rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na malé vápno, kde Ward míč podběhl, ale zastoupil jej skvěle postavený spoluhráč.

57

Na pravé straně vhazoval Dan Burn. Na jeho pobídku si naběhl Sean Longstaff, kterého poslal nedovoleným zákrokem k zemi Wout Faes.

56

Joelinton se dostal k odraženému míči na levé strany a pohotově se do něj položil pravou nohou. Jeho pokus ale trefil prvního soupeře.

54

Botman si dal pozor na napadajícího Vardyho a stačil před ním odehrát míč. Vardy navíc nizozemského obránce fauloval šlapákem.

53

Jamie Vardy před chvíli potvrdil, že není špílmachrem. Domácí útočník dloubl míč do pokutového území, ale jeho pobídka mířila do míst, kde nebyl nikdo v modrém.

51

Harvey Barnes si v hlavičkovém souboji na polovině hřiště pomohl loktem, což neuniklo zraku hlavního rozhodčího. Pokračovat v kombinaci může Newcastle.

50

Sven Botman se jako stoper po standardní situaci opřel z hranice velkého vápna do odraženého míče, ale napálil jej pouze vysoko nad branku.

49

Leicester se do druhého poločasu sice snažil vstoupit aktivně, nicméně defenziva Newcastlu pokračuje v koncentrovaném výkonu z první půle a nedává domácím prostor.

48

Na levém křídle vybojoval míč domácí Harvey Barnes, ale důrazní Kieran Trippier jej čistým způsobem tělem odstavil od balónu.

47

Domácí kouč se o přestávce rozhodl o střídání v ofenzivní fázi. Daka v první půli sice bojoval, ale do druhé pětačtyřicetiminutovky už místo něj naskočil kanonýr Jamie Vardy.

46

ze hřiště odchází Patson Daka, přichází Jamie Vardy.

46

Začal druhý poločas.

První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce mohou být spokojenější fotbalisté Newcastlu. O úvodní branku se už ve 3. minutě postaral z pokutového kopu Chris Wood. O čtyři minuty později navíc krásnou narážečku zužitkoval Miguel Almirón. Ve 32. minutě pak hlavou rozvlnil síť Joelinton. Do kabin se proto odchází za stavu 0:3.

45+3

První poločas skončil.

45+3

Ayoze Pérez ve středovém kruhu svedl souboj s dvojicí napadajících soupeřů, ale předkopl si míč daleko před sebe. Newcastle tak může první půli dohrát s míčem na kopačkách.

45+2

Za nákopem na polovinu Leicesteru se hnal Miguel Almirón, jenže v hlavičkovém souboji s Thomasem si podle rozhodčího počínal nedovoleně.

45

Sean Longstaff dostal kousek prostoru k odcentrování. Jeho pobídka do pokutového území našla cestu pouze na hlavu domácího obránce.

44

Dan Burn si na levé straně skvěle zpracoval těžkou přihrávku a pomohl si rozehrávkou do zadních řad. Leicester se sice snaží napadat, ale domácí jsou všude o krok později.

43

Kiernan Dewsbury-Hall na levé straně vybojoval míč, který si skvěle pokryl tělem a byl faulován. Leicester standardní situaci bleskově rozehrál a pokračuje v kombinaci.

42

Sven Botman diriguje rozehrávku Newcastlu na polovině hrací plochy. Hosté se v závěru prvního poločasu skutečně nikam neženou.

41

Domácí celek se po delší době dočkal rozehrávky rohového kopu. Centrovaný míč ale odehrál nikým neatakovaný Sven Botman.

40

Stopeři domácího celku kombinují s míčem na vlastní polovině. Ofenzivním fotbalistům Leicesteru schází lepší pohyb.

39

Thomas si dal pozor na rozběhnutého Joelintona. Pozorný krajní zadák domácího celku získal odražený míč a odkopl jej vpřed.

38

Zpoza vápna zakončoval Bruno Guimarães. Jeho technický projektil ale směřoval přímo do rukavic domácího brankáře Warda.

37

Wout Faes se rozhodl přitvrdit hru a ostrým skluzem poslal k zemi jednoho ze soupeřů. Sudí měl situaci přímo před očima a nařídil přímý kop pro Newcastle.

36

Kiernan Dewsbury-Hall se dostal k odcentrování do pokutového území, jenže jeho pobídka byla nepřesná a ohrožení pro branku hostů nepřinesla.

35

Početná skupina hostujících fanoušků je s průběhem dnešního souboje spokojená. Příznivci Newcastlu hlasitě skandují.

34

Domácí fotbalisté jsou třetí brankou Newcastlu pořádně zaskočení. Leicesteru se nyní nedaří ani kombinace na krátkou vzdálenost.

32

Newcastle právě vstřelil branku! Hostující celek začíná z dnešního souboje dělat exhibici! Kieran Trippier zahrával rohový kop. Jeho centr našel v pokutovém území JOELINTONA, který z těsné blízkosti hlavou rozvlnil síť!

31

Fabian Schär uspěl v souboji na hranici velkého vápna a před dobíhajícím Tielemansem míč odkopl. Domácí hráč se navíc dopustil faulu.

30

Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme jednoznačnou záležitost. Leicester se jen těžko dostává za obranu Newcastlu.

29

Daka se hnal za přihrávkou do pokutového území, jenže neustál souboj s Botmanem. Odražený míč schoval do rukavic brankář Pope.

28

Na levé straně operoval Joelinton, jenže neměl dostatečnou podporu spoluhráčů a jeho individuální průnik neměl sebemenší šanci na úspěch.

27

Wout Faes na pravé straně zrychlil rozehrávku domácího celku. Leicester přenáší hru z levé strany na pravou, nicméně defenziva soupeře se skvěle přesouvá.

26

Hostující brankář Pope nakopl míč na pravou stranu, jenže v souboji uspěl domácí zadák Thomas. Leicester může znovu zaútočit.

25

Leicester trpělivě kombinuje na polovině soupeře a hledá si cestičku za obranu. Newcastle ale drží kompaktní blok.

23

Joelinton se jako správný kapitán vrátil do blízkosti velkého vápna a skluzem odstavil od míče Castegneho. Newcastle zatím brání skvěle.

22

Střídající Pérez vybojoval míč ve středovém kruhu, jenže Youri Tielemans následnou nepřesnou přihrávkou zazdil možný protiútok Leicesteru.

21

Domácí měli k dispozici standardní situaci. Rozehrávky přímého kopu se ujal Youri Tielemans, nicméně nepovedený centr propadl až mimo hru.

20

Harvey Barnes se hnal za přihrávkou na pravou stranu, ale centr z první trefil jen obránce Newcastlu. Leicester v posledních minutách zvýšil aktivitu.

19

Tielemans se ujal rozehrávky rohového kopu. Jeho nadýchaný centr přiletěl jen do míst, kde číhali připravení zadáci Newcastlu.

18

Problémy Leicesteru stále nekončí. Po špatném vstupu do utkání přišel domácí kouč také o Dennise Praeta, který hřiště opustil v doprovodu zdravotníků.

17

ze hřiště odchází Dennis Praet, přichází Ayoze Pérez.

16

Před branku Leicesteru pro změnu přiletěl centr z pravé strany. Do zakončení se dral Wood, ale důrazný stoper Amartey jej odstavil čistým způsobem.

15

Po levém křídle se vpřed hnal Miguel Almirón, ale v klíčovou chvíli si míč předkopl příliš daleko před sebe a už jej nedostihl na trávníku.

14

Dennis Praet a Joelinton se srazili v souboji u postranní čáry. Hůře ze souboje odešel domácí fotbalista, který bude potřebovat ošetření.

13

K odraženému míči se na levé straně dostal krajní obránce Thomas, který pohotově vyslal přízemní centr do vápna, jenže trefil prvního obránce.

12

Stopeři Newcastlu uklidňují hru kombinací na vlastní polovině. Nikdo v modrém dresu Leicesteru rozehrávku Newcastlu neatakuje.

11

Za přihrávkou na pravou stranu se hnal Dennis Praet, jenže pobídka byla o něco prudší a domácí křídelník míč na hřišti neudržel ani ve skluzu.

10

Na stadionu po bídném vstupu domácích do souboje nepanuje vůbec dobrá atmosféra. Tohle si příznivci Leicesteru jako vánoční dárek rozhodně nepředstavovali.

9

Leicester se vydal vpřed se snahou o odpověď, ale domácím se dnes zatím vůbec nedaří. Přenesení hry na levou stranu vystihl Burn.

7

Newcastle právě vstřelil branku! Skutečně fantastický vstup Newcastlu do dnešního souboje! MIGUEL ALMIRÓN si naběhl na prudkou přihrávku do pokutového území a pohotovou střelou poslal míč do dolního rohu domácí svatyně!

7

Hostující celek zahrával úvodní rohový kop dnešního souboje. Centrovaný míč byl příliš dlouhý a nikdo v černobílém si na něj nenaběhl.

6

Newcastle pokračuje v aktivním vstupu do dnešního souboje. Bruno Guimarães vymyslel prudký centr, ale domácí defenziva tentokrát stačila zasáhnout.

3

Newcastle právě vstřelil branku! Newcastle se hned v úvodu duelu dostává do vedení! K exekuci pokutového kopu se postavil CHRIS WOOD, který penaltu s přehledem proměnil!

3

Pokutový kop pro Newcastle! Skutečně špatný vstup pro Leicester. Amartey dojel soupeře v pokutovém území a sudí neváhal!

2

Newcastle se hned v úvodu utkání vydal vpřed, jenže nákop na pravou stranu si domácí obrana bez větších problémů pohlídala.

1

Hostující Newcastle obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Straky budou chtít navázat na povedené výkony z doby před Katarem.

1

Utkání právě začalo.

Oba týmy už jsou na hřišti. Leicester bude hrát v modrém, zatímco Newcastle oblékne černobílou sadu.

Úvodní sestavy:

Leicester City: D. Ward – Castagne, Amartey, Faes, Thomas – Tielemans (C), Soumaré – Praet, Dewsbury-Hall, Barnes – Daka.
Náhradníci: Iversen – Albrighton, Iheanacho, N. Mendy, Ndidi, Pérez, Vardy, Söyüncü, Vestergaard.

Newcastle United: Pope – Trippier (C), Schär, Botman, Burn – S. Longstaff, Guimarães, Willock – Almirón, Wood, Joelinton.
Náhradníci: Darlow – Anderson, Lascelles, R. Fraser, Murphy, Manquillo, Saint-Maximin, Ritchie, Targett.

Newcastle pochopitelně bude chtít navázat na své výkony z období před mistrovstvím světa, vždyť se po patnácti kolech drží na skvělém třetím místě se ziskem třiceti bodů! United má, spolu s Arsenalem, vůbec nejlepší defenzivu v celé lize, když oba týmy inkasovaly jen jedenáct branek. Navíc forma hostujícího celku před pauzou byla obdivuhodná. Posledních pět zápasů totiž vyhrál a měl v tomto období vůbec ty nejlepší výsledky v lize, povede se mu nastoupit po pauze ve stejném tempu?

Po více jak měsíci se nám znovu rozjede anglická nejvyšší soutěž a domácí celek se bude pokoušet vstoupat vzhůru tabulkou. Po patnácti duelech má totiž na svém kontě jen sedmnáct bodů a patří mu až třináctá pozice. Leicester má vyrovnané skóre v současné době, ale předtím měl celkem problémy s inkasováním branek. V posledních pěti zápasech ale vyhrál rovnou čtyřikrát, když jen těsně padl se City 0:1, jinak ale v těchto duelech nedostal ani jednu branku, zatímco jich sám dal deset!

Hezké pondělní odpoledne při sledování textového přenosu z anglické Premier League. Dnes budeme společně sledovat utkání 17. kola mezi Leicesterem City a Newcastlem. Začínáme v 16:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.