Domácí začali slibně, v 10. minutě vystrašil Popeho Ward-Prowse. Hosté odpověděli o čtvrt hodiny později Wilsonovou střelou kolem tyče. Ve 34. minutě musel Southampton střídat, zraněného Lariose nahradil belgický talent Lavia. Hned potom střelecky procitl už několik týdnů nezastavitelný Miguel Almirón a Newcastle šel do vedení. Před koncem poločasu chtěl zvýšit náskok Longstaff, jeho hlavička však proletěla nad břevnem. V nastavení měl na noze vyrovnání Elyounoussi, jenže v těžkém zakončení u zadní tyče selhal.

Druhý poločas byl o poznání gólovější. V 58. minutě se prosadil Chris Wood a krátce na to poslal Newcastle do trháku Joe Willock. Na zajištěnou obranu United nemohl Southampton dlouho najít lék, teprve na konci dal Romain Perrauld aspoň čestný gól. Jenže poslední slovo patřilo Strakám, které na St. Mary's Stadium uloupily všechny body, když Bruno Guimarães zvýšil na konečných 4:1.

Držení míče: 56% : 44%.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 6:2.

Bella-Kotchap
72. min Ćaleta-Car
22 Salisu
Salisu
28 Larios
Larios
34. min Lavia
Ward-Prowse
Maitland-Niles
32 Walcott
Walcott
64. min Edozie
Armstrong
64. min Aribo
Elyounoussi
10 Adams
Adams
64. min Armstrong

Newcastle UnitedNewcastle United(4-3-3 )

22 Pope
Pope
Trippier
80. min Manquillo
Willock
73. min Saint-Maximin
Almirón
81. min Anderson
9 Wilson
Wilson
46. min Wood
23 Murphy
Murphy
64. min Shelvey

Newcastle právě vstřelil branku!
Poslední slovo ale mají Straky. BRUNO GUIMARÃES převzal přihrávku před hranicí vápna, prvním dotekem si srovnal míč a druhým ho kopl kolem Ćalety-Cara a Salisa přesně k pravé tyči. Gavin Bazunu tam skočil příliš pozdě a lovil míč ze své sítě počtvrté.

89

Southampton právě vstřelil branku!
Alespoň čestný gól pro Southampton zařídil ROMAIN PERRAUD. Za obranu ho poslal Salisu, autor gólu před bekem ve skluzu zasekl do lepší pozice a potom pravačkou vypálil neomylně k pravé tyči, kde byl dostatek prostoru.

87

To Southampton se ze složité situace u vlastního vápna vymanil, rychlým kontrem získal roh a po odvráceném centru ještě jeden. Na ten si naskočil Joe Aribo a povedenou hlavičkou namířenou pod břevno protáhl Popeho.

85

Při další akci Newcastlu byl Elliott Anderson zdvojen a nakonec zahnán až k rohovému praporku, odkud nebylo cesty zpět.

83

Jenže ztráta míče zapříčinila rychlý brejk, který u laviček táhl Allan Saint-Maximin. Kdosi mu tam z druhé vlny nabíhal, ale nedorozumění připravilo Newcastle o šanci na zakončení.

82

Southampton na útočné polovině. Ward-Prowseho centr odvrácen k Aribovi, který zahájil novou kombinaci.

81

Střídání v týmu Newcastle United:
ze hřiště odchází Miguel Almirón, přichází Elliott Anderson.

80

ze hřiště odchází Kieran Trippier, přichází Javier Manquillo.

79

V přerušené hře zůstává na trávníku sedět Miguel Almirón. A v tuto chvíli už je jasné, že v životní formě hrající Paraguayec dnes další góly nepřidá.

78

Praporek rozhodčího vyletěl nenávratně vzhůru. Southamptonský Romain Perraud byl přistižen v ofsajdu.

76

Čtvrt hodiny před koncem čeká na Southampton těžký, takřka nadlidský, úkol: dohnat třígólovou ztrátu.

75

75
Karty

Žlutá karta pro tým Southampton FC (Roméo Lavia).

74

Když nevíš co s míčem, tak vystřel. Touto fotbalovou poučkou se řídil Mohammed Salisu a nebylo to nejlepší rozhodnutí. Střela ze záklonu dopadla do horních řad tribuny.

73

ze hřiště odchází Joe Willock, přichází Allan Saint-Maximin.

72

Střídání v týmu Southampton FC:
ze hřiště odchází Armel Bella-Kotchap, přichází Duje Ćaleta-Car.

72

Dále už to nepůjde, bolest je příliš velká a Joe Willock musí střídat.

71

Ou, útočící Samuel Edozie nechtěně přišlápl Willockovi nárt a střelec zatím posledního gólu potřebuje ošetřit.

69

Newcastle s míčem nikam nespěchá, má nahráno, takže spíše kontroluje výsledek.

67

Jenže přišla ztráta míče, při které domácí hráči doplatili na nepřesnost.

66

Ve vlastním území přihrávající si Southampton trpělivě hledá cestu vedoucí hlouběji do pole.

64

ze hřiště odchází Theo Walcott, přichází Samuel Edozie.

64

ze hřiště odchází Stuart Armstrong, přichází Joe Aribo.

64

ze hřiště odchází Che Adams, přichází Adam Armstrong.

64

Po jednom střídání na straně Newcastlu uvidíme hned trojnásobnou výměnu hráčů na straně Southamptonu, ten s průběžným stavem nemůže být spokojen.

64

ze hřiště odchází Jacob Murphy, přichází Jonjo Shelvey.

62

Už je to 0:3! Důležitou roli při tomto gólu sehrál boj o míč ve středu hřiště. Trippier byl u něj dřív než soupeř, takže mohl za obranu poslat JOEA WILLOCKA. Toho marně dobíhali Bella-Kotchap i Maitland-Niles a bývalý mládežnický reprezentant Anglie si tváří v tvář gólmanovi věděl rady.

61

Newcastle vede v Southamptonu po hodině hry 2:0 a je na dobré cestě k další výhře.

60

Držení míče: 54% : 46%.

58

United dostali míč do pokutového území, mezi penaltou a čárou ohraničující šestnáctku vypálil z otočky CHRIS WOOD a nechytatelnou střelou k tyči kolem bránícího Maitlanda-Nilese dostal Southampton na kolena.

57

Vzhledem k několika předchozím výstrahám už Newcastle raději uklidňuje hru.

56

Southampton táhl nebezpečný brejk tři na tři. Kdosi z domácích na sebe nalákal Botmana, takže na pravé straně vápna zůstal úplně volný Che Adams. Po kolmém centru napálil míč z první a nechybělo moc, aby jeho volejová rána zapadla k zadní tyči!

54

Stále se hraje na jednu branku. Prostor ke střele si vytvořil Mohamed Elyounoussi, ale napálil jen prvního bránícího hráče. Jak dlouho ještě Newcastle vydrží?

53

Ofsajd a v něm southamptonský Che Adams.

52

Saints jsou po přestávce při chuti, svého soupeře nenechají vydechnout. Před Guimarãese se na pravé straně vápna natlačil Ainsley Maitland-Niles a okamžitě poté dával balon před branku. Nick Pope musel jít rychle k zemi, protože za ním už nabíhal houf hráčů.

50

Odražený míč si před vápnem našel Mohamed Elyounoussi a zkusil to střelecky. Bohužel pro Southampton pálil z hlubokého záklonu, takže rána šla zákonitě výše, než by si střelec i celý domácí klub přál.

49

Po Armstrongově centru domácí reklamovali ruku Trippiera, rozhodčí namísto penalty správně nařizuje roh.

48

Po Willockově faulu kopal Southampton standardku ze střední vzdálenosti. James Ward-Prowse zvolil dvoumetrový rozběh, z něhož míč napálil do středu branky, kde se vyskytoval pozorný Nick Pope.

46

ze hřiště odchází Callum Wilson, přichází Chris Wood.

46

Začal druhý poločas.

Domácí začali slibně, v 10. minutě vystrašil Popeho Ward-Prowse. Hosté odpověděli o čtvrt hodiny později Wilsonovou střelou kolem tyče. Ve 34. minutě musel Southampton střídat, zraněného Lariose nahradil belgický talent Lavia. Hned potom střelecky procitl Miguel Almirón a Newcastle šel do vedení. Před koncem poločasu chtěl zvýšit náskok Longstaff, jeho hlavička však proletěla nad břevnem. V nastavení měl na noze vyrovnání Elyounoussi, jenže v těžkém zakončení u zadní tyče selhal.

Držení míče: 49% : 51%.
Střely na branku: 1:1. Střely mimo: 1:2.
Rohy: 3:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 4:4.

45+4

První poločas skončil.

45+3

Po tomto obranném zákroku se Kieran Trippier ze hřiště dlouho nezvedal a potřeboval ošetřit. Nakonec je v pořádku a schopen pokračovat dál.

45+1

Mohamed Elyounoussi měl na noze vyrovnání! Maitland-Niles uvolnil na pravé straně Armstronga, který servíroval k zadní tyči. Tam doběhl právě Elyounoussi, ale ve vysoké rychlosti poloprázdnou bránu minul. Dobrou práci přitom odvedl vracející se Kieran Trippier, který norského střelce v zakončení rozhodil.

44

Au, Fabian Schär při odkopu trefil hlavu Walcotta a ten otřesený zůstává ležet na trávníku.

42

Southampton nechtěl zůstat pozadu, ale přihrávku do protipohybu nemohl Che Adams zachytit ani náhodou.

41

Rychlá narážečka ke koncové čáře a nebezpečný centr před branku, na který si před Salisem naběhl Sean Longstaff. Jeho hlavička měla díky běhu v plné rychlosti razanci, ale už ne přesnost. I tak byla nebezpečná, proletěla totiž jen pár čísel nad břevnem.

40

Hosté daleko nedošli a museli se vracet zpátky. Ainsley Maitland-Niles hledal za obranou Adamse, ale balon k němu nedostal.

38

Jenže to by centr nesměl být přetažený. Takhle je z toho jen zbytečné odevzdání míče.

37

Southampton může odpovědět díky rohovému kopu.

35

Newcastle jde na St. Mary's Stadium do vedení! Hosté to parádně vykombinovali na pravé straně, přihrávku do běhu pak dostal MIGUEL ALMIRÓN, vnikl do pokutového území a i s mírnou ztrátou stability před obráncem zasekl, aby mohl poslat balon kolem brankáře k zadní tyči. Paraguayský záložník dal v posledních šesti zápasech už šestý gól a potvrzuje životní formu.

34

ze hřiště odchází Juan Larios, přichází Roméo Lavia.

33

Je to tak, Juan Larios není schopen pokračovat. U postranní čáry už se rozcvičuje Romeo Lavia.

31

Komplikace pro Southampton? V přerušené hře se na trávník posadil Juan Larios a vypadá to na zranění, které domácího borce vyřadí ze hry.

30

Držení míče: 44% : 56%.

29

V životní formě hrající Miguel Almirón dostal prostor uvnitř šestnáctky. Další trefu nepřidal, levačkou z voleje trefil jenom obránce.

28

Souhru většinou na jeden dotek přerušil Juan Larios za cenu autového vhazování.

27

Za přísného dohledu domácích fotbalistů Newcastle kombinuje na útočné levé straně hřiště.

25

Teď už si vše Callum Wilson pohlídal a z hranice vápna pálil těsně kolem tyče! Zkoprnělý Bazunu se za míčem jen ohlédl. Na šance tak máme srovnáno.

24

Domácí gólman chyboval v rozehře, přihrávku přímo před něj obdržel Callum Wilson, avšak zblízka ho neprostřelil. Mrzet ho to nemusí, stejně je to ofsajd.

22

Theo Walcott pak vrátil balon Armstrongovi a ten ho rovnou odcentroval do šestnáctky. Hlavičkový souboj tam vyhrál stoper Botman.

21

Che Adams si zaběhl na pravou stranu vápna pro přihrávku od Armstronga. V souboji tělo na tělo ale nevymyslel víc než nahrávku do křídla.

19

Po něm vznikla před bránou nepřehledná trma-vrma. Hosté vyvinuli maximální úsilí dokopat míč do sítě, to jim ale Southamptonští překazili.

18

Rozehrávka nakrátko a centr z osy hřiště, který Armel Bella-Kotchap odvrací na další roh.

17

Parádní práce. Joe Willock z Newcastlu si troufl na souboj muž proti muži a vytěžil z něj roh.

16

Po čtvrt hodině tak stále evidujeme bezbrankový stav a jednu šanci, kterou si v desáté minutě vytvořil Ward-Prowse.

15

14

Domácí fotbalisté útočili po levém křídle. Romain Perraud odtud odcentroval do vápna, jenže tam se nikdo v bílém dresu nenacházel.

12

Na druhé straně Fabian Schär poslal do uličky Wilsona. Tuhle myšlenku však dobře přečetl Gavin Bazunu, útočníkovi se vrhl pod nohy a byl u balonu o zlomek vteřiny dřív.

11

Gólman Newcastlu opět v centu dění, tentokrát při zkrocení Ward-Prowseho centru z rohového kopu, který mířil přímo mezi tyče.

10

James Ward-Prowse dostal přihrávku k hranici vápna, prvním dotekem si připravil míč na střelu a druhým ho po zemi vyslal k levé tyči. Nick Pope měl s jeho vyražením na roh plné ruce práce.

9

V pokračující akci přihrával za obranu Stuart Armstrong, jeho nabídka byla sražena na rohový kop. A tomu se Newcastle hravě ubránil.

8

Zpočátku rozvážná kombinace vystřídala nákop po pravém křídle. Zpracoval ho Theo Walcott a z voleje poslal balon před branku. Tam před obráncem za zády odvracel stoper Salisu.

6

Hra je přerušena, v kombinaci bude pokračovat Southampton. Faul na polovině hřiště zavinil Joe Willock.

5

Po roztažení hry doprava hledal Sean Longstaff před bránou dobíhajícího Wilsona, centr byl však nepřesný a proletěl kolem něj.

4

Mohamed Elyounoussi v souboji s Trippierem neuspěl, po razantním odkopu musejí domácí fotbalisté vyklidit území United.

3

Postupná kombinace dostala Southampton na útočnou polovinu, na její levou stranu vhodí Mohammed Salisu aut.

2

Úvodní akce domácím nevyšla podle představ, z brejku pak Jacob Murphy odcentroval přímo do rukavic irského brankáře Bazuny.

1

Výkop provedl v bílých dresech a černých trenýrkách hrající Southampton. Newcastle, který bude jako první bránit, má na sobě modré dresy a oranžové trenýrky.

1

Utkání právě začalo.

V bráně proběhne na dálku souboj dravého mládí s dlouholetou praxí. Irský gólman Gavin Bazunu, u něhož mě na první pohled zaujalo datum narození (20.02.2002), a proti němu o deset let starší Angličan Nick Pope.

Úvodní sestavy:

Southampton FC: Bazunu – Perraud, Bella-Kotchap, Salisu, Larios – Ward-Prowse (C), Maitland-Niles – Walcott, S. Armstrong, Elyounoussi – C. Adams.
Náhradníci: McCarthy – Aribo, A. Armstrong, Ćaleta-Car, Lavia, I. Diallo, Edozie, Mara, Lyanco.
Trenér: Ralph Hasenhüttl.

Newcastle United: Pope – Trippier (C), Schär, Botman, Burn – S. Longstaff, Guimarães, Willock – Almirón, C. Wilson, Murphy.
Náhradníci: Darlow – Anderson, R. Fraser, Saint-Maximin, Manquillo, Lascelles, Wood, Shelvey, Targett.
Trenér: Eddie Howe.

Hlásím se vám, teď už ze svého komentátorského stanoviště, abych vám zprostředkoval dění na hřišti. Tam momentálně probíhá rozcvička, což je ideální čas pro zveřejnění sestav. V nich najdete nejen základní jedenáctky, ale také náhradníky, trenéry a rozhodčí.

Zápas na St. Mary's Stadium s kapacitou přes 32 tisíc míst začne v neděli od 15 hodin a vy jste k jeho sledování srdečně zváni!

Newcastle

Newcastle se rozjel k nebývalé jízdě (bilance 6-6-1). Dosud jediného přemožitele našel v Liverpoolu, kde rozhodující gól obdržel až v osmé nastavené minutě. Jinak tým pracuje jako dobře namazaný stroj. Pět výher v posledních šesti zápasech ho vyneslo mezi nejlepší čtyřku. Navzdory tomu si Eddie Howe pasování svého celku na černého koně soutěže nepřipouští a drží se nohama pevně na zemi. Chce kráčet zápas od zápasu, sezona je přeci jen ještě dost dlouhá.

Southampton

Southampton se chce vrátit na nesestupové pozice, z nichž ho včera sesadil Leicester. Nadějně to ale nevypadá, Saint totiž dokázali Newcastle porazit v jediném (!) z předchozích deseti vzájemných ligových zápasů. Ralphovi Hasenhüttlovi tak reálně hrozí, že se židle pod jeho zadkem znovu rozkymácí. Rakouského trenéra trápí hlavně produktivita, jedenáct vstřelených branek ve třinácti utkáních je žalostně málo... V tomto ohledu jsou na tom hůře už jenom Nottingham a Wolves.

Sobotní výsledky:
Leeds – Bournemouth 4:3 (1:2)
Manchester City – Fulham 2:1 (1:1)
Nottingham – Brentford 2:2 (1:1)
Wolverhampton – Brighton 2:3 (2:2)
Everton – Leicester 0:2 (0:1)

Dobrý den s Premier League! Nejlepší anglická fotbalová soutěž má tento víkend na programu 15. kolo. V naší textové on-line reportáži vám přiblížíme duel dvou týmů s rozdílnými starostmi. Na hraně sestupu balancující Southampton přivítá v tabulce čtvrtý Newcastle. Výkop nedělního utkání je stanoven na 15 hodin.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.