Tímto se s Vámi loučím a přeji dobrou noc.

Zápas na St. Mary's Stadium je u konce a domácí fanoušci se radují z překvapivého vítězství! Ačkoliv se v zápase do vedení dostala ve 23. minutě Chelsea po trefě Sterlinga, tak domácí dokázali ještě v prvním poločase zareagovat a po gólech Lavii a Armstronga otočili výsledek na 2:1. Hosté se pokoušeli v závěru zápasu s výsledkem něco udělat, skvělá obrana Saints jim ale nic nedovolila.

Perraud
73. min Djenepo
Ward-Prowse
45 Lavia
Lavia
60. min Aribo
Armstrong
86. min Lyanco

Azpilicueta
66. min Broja
6 Silva
Silva
Koulibaly
Loftus-Cheek
46. min Kovačić
Jorginho
66. min Chilwell
Zíjáš
Cucurella
29 Havertz
Havertz
66. min Pulisic

90+5

Špatná přihrávku na Broju a míč má ve svých rukavicích Bazunu. Southampton tento duel dotáhne do vítězného konce.

90+5

Domácí dokázali přečkat několik centrů do vápna, hosté se ani nyní ke střele na branku nedostali.

90+4

Hosté vybojovali rohový kop a do vápna běží i Mendy.

90+3

Chelsea se s problémy dokázala vrátit k míči a vrací se na útočnou polovinu.

90+2

Chilwell přišel u levé lajny o míč a následně se od něj odrazil do zámezí. Domácí ušetří další cenné sekundy.

90+1

Chelsea zachybovala na středu hřiště a do brejku mohl jít Adams. Skvěle se vrátil Kovačić a zabránil nebezpečí.

90

Nad rámec zápasu bude nastaveno pět minut.

89

Mount z volného kopu poslal do vápna solidní centr, nicméně nikdo z jeho spoluhráčů si na něj nenašel cestu.

88

Chelsea se nadále drží s míčem na útočné polovině, její tlak ale nepřináší téměř nic.

87

Bella-Kotchap odvedl skvělou práci na vlastní polovině, když nejdříve odstavil Broju od míče a následně vybojoval odkop od vlastní branky.

86

Střídání v týmu Southampton FC:
ze hřiště odchází Adam Armstrong, přichází Lyanco.

85

Sterling dostal od Mounta skvělý míč do vápna, střelec jediného gólu Blues ale tentokrát prováhal ideální moment pro střelu a následný centr před branku si pohlídal Bazunu.

84

Tlak Chelsea se pomalu začíná stupňovat, domácí brání velmi obětavě.

83

Broja se po svém nástupu na hřiště hodně snaží, od svých spoluhráčů ale nedostává ideální servis.

82

Po rohovém kopu se toho před brankou moc nestalo, jeden ze stoperů odvrátil míč do bezpečí.

82

Po centru z levé strany se k hlavičce dostal Broja, Bazunu míč vyrazil na rohový kop.

81

Tentokrát si Pulisic počínal lépe a dostal se z pravého křídla do vápna. Jeho prudká přihrávka ale adresáta nenašla.

80
Karty

Pulisic se pustil na útočné polovině do kliček a přišel o míč. Následoval taktický faul a žlutá karta.

79

Obrovské trápení Chelsea na útočné polovině nadále pokračuje. Hosté se nedokáží dostat do žádné šance, která by je mohla vrátit do zápasu.

77

Na vlastní polovině se Cucurella dopustil faulu a domácí budou zahrávat volný kop z nebezpečné pozice.

76

Chilwell se pokusil pasem po levé lajně vyslat do šance Sterlinga, míč ale proletěl do autu.

75

Domácí celek má v posledních minutách převahu a pokouší se přidat třetí branku. Chelsea je z průběhu zápasu hodně rozhozená.

74

Po rohovém kopu se k hlavičce dostal Salisu a Thiago Silva musel úřadovat na brankové čáře a míč vykopnout do bezpečí.

73

ze hřiště odchází Romain Perraud, přichází Moussa Djenepo.

72

Southampton kombinuje na útočné polovině a ukrajuje čas. Nicméně nyní bude zahrávat rohový kop a bude moci navýšit své vedení.

70

Ze strany Chelsea to začíná být velké trápení. Southamptonu se skvěle daří kouskovat hru a nepouští hosty do tlaku.

69

Koulibaly dlouhým pasem za obranu chtěl vyslat do šance Ziyecha, míč ale skončil až v rukavicích Bazuny.

68

Broja se na pravé straně pokutového území skvěle uvolnil a poslal před branku prudký míč, tam ale nikdo z jeho spoluhráčů zrovna nebyl.

66

Střídání v týmu Chelsea FC:
ze hřiště odchází Kai Havertz, přichází Christian Pulisic.
ze hřiště odchází Jorginho, přichází Ben Chilwell.
ze hřiště odchází César Azpilicueta, přichází Armando Broja.

66

Tentokrát se po centru Azpilicuety dokázal Havertz dostat k hlavičce, míč ale poslal vysoko nad břevno.

65

Hosté se postupnou kombinací dostali na útočnou polovinu, nedaří se jim však otevřít obranu Saints.

64
Karty

Ward-Prowse zastavil protiútok Chelsea faulem a dostal žlutou kartu.

64

Ward-Prowse tlačil centr od rohu do branky, Silva znovu pomohl Mendymu a míč odvrátil do bezpečí.

63

Hostujícímu celku se nedaří dostat do potřebného tlaku, Southampton zvládá poslední minuty na výbornou. Navíc bude zahrávat rohový kop.

61

Obrana Chelsea si tentokrát rozebrala všechny hráče a odvrátila míč do bezpečí.

60

Aribo se okamžitě po nástupu na hřiště zapojil do útočné akce Saints a vybojoval autové vhazování ve velmi dobré pozici, odtud půjde dohodit před Mendyho branku.

60

ze hřiště odchází Roméo Lavia, přichází Joe Aribo.

59

Lavia zůstal sedět na trávníku a vypadá to, že bude muset střídat.

58

Chelsea si vytvořila slibný protiútok, který přinesl vzrušení zcela zbytečně. Havertz si nepohlídal ofsajd, a tak následná akce přišla vniveč.

56

Sterling po souboji s Perraudem upadl v pokutovém území, rozhodčí ale nechává hru pokračovat.

55

Azpilicueta z pravé strany velmi dobře odcentroval, Havertz si ale ani tentokrát nenašel cestu k míči.

54

Chelsea má velké problémy v mezihře a nedokáže se prosadit. Hráči Southamptonu pozorně brání a vychází jim to skvěle.

53
Karty

Salisu fauloval na středu hřiště a vidí žlutou kartu.

53

Nechybělo mnoho a domácí mohli navýšit své vedení. Ke dvěma střelám se ve vápně dostal Elyounoussi, tu první zablokoval Cucurella a druhou zastavil Mendy.

52

Southamptonu se podařilo narušit tlak soupeře a Blues se nemohou usadit na útočné polovině, což by nutně potřebovali.

51

Ward-Prowse poslal do vápna Chelsea zajímavý pas, Mendy si však včas vyběhl a byl u míče první.

50

Azpilicueta si na pravém křídle nedokázal pohlídat ofsajd a domácí se velmi snadno dostanou k míči.

49

Ziyech kroutil z pravé strany do vápna velmi dobrý míč, Havertz si ale cestu k hlavičce nedostal. Domácí obrana to zvládla na jedničku.

48

Sterling je v dnešním duelu rozhodně nejvíce nebezpečný hráč Chelsea. Nyní se z levé strany dostal do vápna, nicméně nedokázal přesně odcentrovat.

47

Chelsea se rychle dostala k míči a kombinuje na útočné polovině. Z velké vzdálenosti zkusil vystřelit Silva, střela ale k brance neprošla.

46

Domácí rozehrávkou zahájili druhý poločas.

46

ze hřiště odchází Ruben Loftus-Cheek, přichází Mateo Kovačić.

46

Začal druhý poločas.

Druhý poločas začne přibližně v 21:48.

Po prvním poločasu vede překvapivě domácí Southampton. Chelsea se v zápase sice dokázala ve 23. minutě dostat po trefě Sterlinga do vedení, domácí však vývoj zápasu otočili. Nejdříve ve 28. minutě vyrovnal Lavia a v první minutě nastaveného času udeřil Armstrong. Tuchel bude mít svým svěřencům hodně co říci.

45+3

První poločas skončil.

45+1

Southampton právě vstřelil branku!
Domácí se v závěru poločasu dostávají do vedení! Perraud z levého křídla našel ve vápně nikým nehlídaného ADAMA ARMSTRONGA a ten volného prostoru využil dokonale a napálil míč do sítě.

45

Sterling při snaze vybojovat míč na útočné polovině fauloval a domácí budou mít rozehrávku. První poločas se pomalu blíží ke svému konci.

44

Ziyech se pasem mezi obránci pokusil vyslat do brejku Mounta, tomu ale nevyšel náběh a domácí se dostali k míči.

43

Chelsea se v závěru poločasu nadechuje a ráda by se před přestávkou vrátila do vedení.

41

Saints napadají velice vysoko a hostujícímu celku to začíná dělat problémy.

40

Cucurella se pokusil prosadit po levé straně, do cesty mu ale vběhl Bella-Kotchap a připravil ho o míč.

39

Ziyech je zpátky na nohách a míří za postranní lajnu. Zápas může pokračovat.

37

Tentokrát zůstává na trávníku ležet Ziyech a vypadá to, že bude potřebovat ošetření. Ostatní hráči se mezitím občerstvují u lajny.

36

Byla z toho ale šance na druhé straně. Armstrong se vydal do protiútoku, který zakončil střelou zpoza vápna. Míč však letěl přímo do Mendyho.

35

Chelsea po inkasovaném gólu trošku ztratila kontrolu nad zápasem, nyní ale hosté kombinují na útočné polovině.

34

Azpilicueta na vlastní polovině zaváhal a mohla z toho být velká šance pro Southampton. Armstrong to ale nevyřešil nejlépe a z levé strany Mendyho neprostřelil.

33

Střelec prvního gólu utkání se však zvedá a bude pokračovat ve hře.

32

Na trávníku zůstal po tvrdém zákroku ležet Sterling. Hra je přerušena.

31

Domácí se nadále dokáží držet na míči a pokouší se vývoj zápasu zcela otočit.

30

Chelsea se bude muset oklepat a znovu hledat cestu, jak se dostat do vedení. Domácí vstřelený gól hodně nabudil.

28

Na St. Mary's Stadium je vyrovnáno. Azpilicueta odvrátil míč pouze před velké vápno, kde stál připravený ROMÉO LAVIA a krásnou střelou k tyčce překonal Mendyho.

28

Chelsea po vedoucí brance mírně polevila a domácí se toho snaží využít. Velkou šanci na poslední chvíli zmařil Azpilicueta.

26

A akce i na druhé straně. Dlouhý pas si dokázal najít Mount, který vystřelil z levé strany. Bazunu si tentokrát poradil a míč do branky nepustil.

26

Zajímavě si na útočné polovině počínal Walker-Peters, který si seběhl na střed hřiště a vypálil. Jeho ránu zablokoval připravený Koulibaly.

25

Southampton se po inkasovaném gólu snaží držet na míči a kombinuje na útočné polovině.

23

Chelsea právě vstřelila branku!
Hosté vystupňovali tlak a dostávají se do vedení. Havertz vyslal do vápna Mounta, který zachoval chladnou hlavu a našel na malém vápně RAHEEMA STERLINGA, který s menšími problémy nasměroval míč do branky.

23

Sterling a Havertz se dostali do přečíslení dvou na jednoho, anglický fotbalista to však vzal na sebe a nakonec ani nevystřelil. Skvělou práci v obraně odvedl Salisu.

22

Hosté se po rohovém kopu nedokázali dostat do zakončení, i když Mount nakonec poslal do vápna dva zajímavé centry.

21

Zajímavá akce Blues! Ziyech vyslal na pravé straně do vápna Sterlinga, který se pokusil najít Mounta. Ten se k míči dostal a pohotově zakončil, jeden z obránců míč srazil na rohový kop.

20

Salisu z velké vzdálenosti poslal míč do vápna, kde však nenašel nikoho ze spoluhráčů. Míče se tak zmocnil Mendy.

19

Saint pokračují v útočném snažení a kombinují na útočné polovině.

18

Domácím se podařilo natlačit k brance Chelsea a vytvořit si tlak, hostující obrana si se vším poradila.

16

Mount z levého křídla dokázal ve vápně najít Ziyecha, jehož pohotová střela skončila na bránícím hráči.

15

Chelsea se po ospalejším vstupu dostává do herní pohody a podle očekávání začíná mít více ze hry.

14

Pohledná akce Chelsea skončila střelou Sterlinga, který z hranice pokutového území napálil míč pouze do připraveného Bazuny.

13

Před pokutovým územím Saints vznikl chaos, ze kterého se hostujícímu celku nic vytvořit nedokázala. Domácí dostali míč do bezpečí.

12

Po volném kopu Blues se k hlavičce znovu dostal Silva, nezamířil ale nejpřesněji.

11

Ziyech si na pravém křídle všiml Sterlinga, kterému okamžitě předložil míč. Vzrůstem malý Angličan poslal míč okamžitě do vápna, kde se k němu jako první dostal Bazunu.

10

Armstrong se na levém křídle pokoušel dostat individuální akcí do vápna, Loftus-Cheek ho zastavil a navíc pro svůj tým získal vhazování.

9

Kapitán Southamptonu si celou situaci zopakoval a znovu našel pouze hlavu Silvy. Brazilský stoper začal zápas ve velmi dobrém světle.

8

Ward-Prowse se ujal rozehrávky rohového kopu a poslal před branku nebezpečný centr, který musel odvrátit Silva.

7

Jorginho oslovil vysunutého Havertze, rozhodčí ale hru okamžitě přerušil. Německý fotbalista byl v ofsajdu.

6

Poprvé v zápase se na míči déle drží i Chelsea, která si připravuje svůj útok od zadních řad.

5

Hra se rychle otočila a z pravé strany posílal míč před malé vápno Walker-Peters. Skvěle se však vrátil Loftus-Cheek a míč odkopl daleko od Mendyho branky.

5

Azpilicueta se pokusil vyslat za obranu rozběhnutého Sterlinga, Salisu hru dobře přečetl a byl u míče první.

4

Elyounoussi si dokázal před pokutovým územím udělat prostor a vystřelil. Mendy si připsal první úspěšný zákrok v zápase.

3

Domácí celek začal velmi sympaticky a pokouší se držet na míči. Saints kombinují kolem středu hřiště.

2

První útočná akce zápasů jde za domácími. Z pravé strany centroval Diallo, míč z vápna ale odvrátil do bezpečí Silva.

1

Chelsea se ujala úvodního výkopu a zahájila dnešní zápas.

1

Utkání právě začalo.

Fotbalisté obou celků jsou již na hrací ploše, utkání za malou chvíli začne.

Úvodní sestavy:

Southampton FC: Bazunu – Walker-Peters, Bella-Kotchap, Salisu, Perraud – Ward-Prowse (C), Lavia – A. Armstrong, I. Diallo, Elyounoussi – C. Adams.
Náhradníci: McCarthy – Lyanco, Bednarek, Valery, Aribo, S. Armstrong, Djenepo, Mara, Walcott.
Trenér: Ralph Hasenhüttl

Chelsea FC: E. Mendy – Azpilicueta (C), T. Silva, Koulibaly – Loftus-Cheek, Jorginho, Zíjáš, Cucurella – Havertz, Mount – Sterling.
Náhradníci: Arrizabalaga – Ampadu, Chilwell, Chukwuemeka, Kovačić, Pulisic, Gilmour, Broja, Vale.
Trenér: Thomas Tuchel

Rozhodčí: Oliver – Burt, Bennett.

Rozhodčí

Hlavním rozhodčím bude Michael Oliver. Na lajnách mu budou pomáhat pánové Stuart Burt a Simon Bennett. Čtvrtým sudím bude David Coote.

Chelsea FC

Chelsea má po čtyřech kolech na svém kontě sedm získaných bodů a nachází se na šesté pozici. V sobotu svedli Blues těžkou bitvu s Leicesterem, který dokázali porazit 2:1, i když hráli od 28. minuty v deseti. Po vypršení trestu se do akce vrátí Kalidou Koulibaly.

Čtyři odehrané zápasy, jedno vítězství, jedna remíza a dvě porážky. Southampton v úvodu ročníku nemá bůhvíjakou formu a porazil pouze trápící se Leicester. V minulém kole se Saints utkali na domácí půdě s Manchesterem United a prohráli těsně 0:1.

Southamptonu aktuálně patří v tabulce 13. pozice.

Zdravím všechny fanoušky toho nejlepšího fotbalu! V rámci 5. kola anglické Premier League se proti sobě postaví Southampton FC a Chelsea FC. Pojďme si v rychlosti představit oba kluby a jejich aktuální rozpoložení.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.