Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 8:6. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 10:7.

Dnešní utkání je za námi. Druhý poločas měl prakticky stejný průběh jako ten první. Domácí do něj vstoupili skvěle a v 53. minutě se dostali po zásluze Wesleyho Fofany do vedení. Hosté zhruba od pětasedmdesáté minuty tlačili svého soupeře a hnali se za vyrovnáním. To se jim však nepodařilo a The Blues tak slaví vítězství 1:0.

Loftus-Cheek
84. min Chalobah
Kovačić
75. min Chukwuemeka
Fernández
84. min Madueke
11 Félix
Félix
68. min Gallagher
29 Havertz
Havertz
Sterling
68. min Zakaria

Harrison
81. min Greenwood
12 Adams
Adams
McKennie
Summerville
24 Rutter
Rutter
68. min Gnonto
Aaronson
68. min Joseph

90+4

Meslier se nastěhoval do vápna soupeře a dokonce se dostal k hlavičce. Jeho pokus však mířil pouze doprostřed branky, kde stál připravený Kepa.

90+4
Karty

Žlutá karta pro tým Chelsea FC (Conor Gallagher).

90+4

Hosté budou zahrávat rohový kop v samotném závěru utkání.

90+2

M. Fernández se dostal k míči uvnitř vápna soupeře. Následně vypálil, ale Kepa jeho pokus pohodlně chytil do svých rukavic.

90

Právě se nám rozeběhla poslední minutka utkání.

88

Gnonto dostal nepřesný pas k levé postranní čáře a míč tak končí pouze v zámezí.

88

Summerville byl faulován zhruba na polovině hřiště a hrát tak mohou hosté.

87

Firpo poslal do vápna centr z levé strany hřiště. Ve vápně se dostal k hlavičce Ayling, ale míč nedokázal poslat mezi tři tyče.

85

Madueke dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.

84

Střídání v týmu Chelsea FC:
ze hřiště odchází Enzo Fernández, přichází Noni Madueke,
ze hřiště odchází Ruben Loftus-Cheek, přichází Trevoh Chalobah.

84

Tento rohový kop však nenadělal domácím větší potíže.

83

Hosté budou zahrávat rohový kop z pravé strany hřiště.

82

Greenwood poslal nepřesný pas na jednoho ze svých spoluhráčů a míč tak získávají na své kopačky opět domácí.

81

Střídání v týmu Leeds United:
ze hřiště odchází Jack Harrison, přichází Sam Greenwood.

80

Summerville vypálil z hranice vápna, ale svým pokusem trefil pouze jednoho z obránců.

80

Gnonto se ocitl na trávníku po souboji uvnitř vápna soupeře, ale rozhodčí pokutový kop neodpískal.

79

Držení míče: 68% – 32%

78

Hosté přišli o míč na polovině soupeře a hrát tak mohou domácí.

77

Chukwuemeka se dostal k míči uvnitř vápna soupeře, ale vystřelit se mu nepodařilo, neboť se mu míč zamotal pod nohami.

75

ze hřiště odchází Mateo Kovačić, přichází Carney Chukwuemeka.

74

Harrison poslal do vápna nepřesný centr z levé strany hřiště, který končí jen v zámezí.

72

Hosté se usadili s míčem na polovině soupeře.

71

Harrison poslal do vápna centr, který skončil na hlavě McKennieho. Ten však míč nedokázal umístit mezi tři tyče.

70

Harrison byl faulován na polovině soupeře a hosté tak budou zahrávat přímý kop zhruba z pětadvaceti metrů.

69

Domácí byli donuceni míč poslat až ke svému brankáři, který ho následně poslal na levou stranu hřiště k Chilwellovi.

68

ze hřiště odchází Georginio Rutter, přichází Wilfried Gnonto,
ze hřiště odchází Brenden Aaronson, přichází Mateo Joseph Fernández.

68

ze hřiště odchází João Félix, přichází Conor Gallagher,
ze hřiště odchází Raheem Sterling, přichází Denis Zakaria.

67

Harrison byl faulován na polovině hřiště a hrát tak mohou hosté.

66

Aaronson dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.

64

Domácí drží míč na svých kopačkách a kombinují s ním na polovině soupeře.

63

Sterling vypálil na branku z hranice vápna. Jeho pokus však skončil vysoko nad.

61

Rutter se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře, ale jeho střelecký pokus zblokoval Koulibaly přímo do rukavic brankáře.

60

Hosté se po delší době usadili s míčem na polovině soupeře.

59

Aaronson přišel o míč na vlastní polovině a hrát tak mohou domácí.

57

Adams vypálil z hranice vápna, ale soupeřovu branku minul.

57

Hosté ho rozehráli na krátko. Následný centr do vápna nenadělal domácím větší potíže.

56

56

Havertz se dopustil faulu zhruba na polovině hřiště a hrát tak mohou hosté.

55

Domácí pokračují v tlaku.

53

Chelsea právě vstřelila branku! Domácí se dostávají do vedení! Míč od rohového praporku skončil na hlavě WESLEYHO FOFANY, a ten ho následně umístil přesně pod břevno Meslierovy branky!

53

The Blues budou zahrávat rohový kop z levé strany hřiště, který pro svůj tým vybojoval Félix.

52

Nepřesný výkop Mesliera končí pouze v zámezí. Domácí budou vhazovat zhruba z poloviny hřiště.

51

Enzo Fernández to vzal na sebe, ale soupeřovu branku vysoko přestřelil.

50

Sterling byl faulován poblíž vápna soupeře a domácí tak budou zahrávat zajímavý přímý kop.

50

Domácí na chvíli přišli o balón, ale vzápětí ho vybojovali zpět na své kopačky.

48

Domácí se usadili s míčem na polovině soupeře.

47

Sterling se dostal k míči uvnitř vápna soupeře, ale jeho následný střelecký pokus skončil jen nad brankou.

46

Domácí rozehráli druhý poločas a s míčem nyní kombinují na vlastní polovině.

46

Začal druhý poločas.

Druhý poločas začne přibližně v 17:03.

První poločas je za námi. Domácí v něm byli zhruba pětatřicet minut jasně lepším týmem, ale své dvě obrovské šance nedokázali proměnit v gól. Nejdříve v patnácté minutě unikl obráncům Kai Havertz, ale na Mesliera nevyzrál. Následně v 22. minutě nastřelil Félix z hranice vápna břevno. Ve zbytku poločasu se do hry dostali také hosté, kteří svého soupeře zatlačili, ale vážnější šanci si nevytvořili. První poločas tak skončil bez branek.

Držení míče: 58% – 42%
Střely celkem: 8 – 3
Střely na branku: 2 – 1

45+2

První poločas skončil.

45+1

Félix dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.

45

Právě se nám rozeběhla poslední minutka prvního poločasu.

44

Aaronson poslal do vápna přihrávku z pravé strany hřiště, ale míč skončil pouze u jednoho z hráčů v modrém dresu.

43

Harrison přišel o míč na polovině soupeře a dopředu tak mohou vyrazit domácí.

42

Hosté si mezi sebou neporozuměli poblíž vápna soupeře a míč tak od jednoho z nich končí jen v zámezí.

41

Summerville byl faulován na polovině soupeře a hrát tak mohou hosté.

40

Rutter se dostal k míči poblíž vápna soupeře, ale přes Koulibalyho se dále nedostal.

39

Domácí byli v první půlhodině hry jasně aktivnějším týmem, ale nyní se obraz hry změnil. Hosté jsou velice aktivní směrem dopředu a snaží se dostat do vedení.

38

Harrison to zkusil přímo na branku, ale míč poslal jen nad ní.

37

Hosté budou zahrávat velice zajímavý přímý kop těsně za hranicí vápna soupeře. Faulován byl Summerville.

36

Rutter se dostal k míči poblíž vápna soupeře. Následně se chtěl prodrat do šestnáctky, ale přes jednoho z obránců se mu to nepovedlo.

35
Karty

Žlutá karta pro tým Chelsea FC (Wesley Fofana).

34

Míč od rohového praporku však odhlavičkoval do bezpečí Koulibaly.

33

Aaronson vybojoval pro svůj tým rohový kop z levé strany hřiště.

31

Aaronson se dostal k odraženému míč na hranici vápna soupeře. Jeho následný střelecký pokus však zablokoval Koulibaly.

30

Chilwell dostal příliš nepřesný pas za obránce a míč tak skončil pouze v zámezí.

30

Domácí kombinují s míčem na polovině soupeře.

28

Střely na branku: 2 – 0

27

Domácí drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

26

Koulibaly si zahrával s osudem poblíž vlastního vápna, avšak naštěstí pro něj to zvládl a Kepa následně míč odkopl daleko od své branky.

25

Enzo Fernández vypálil z velké dálky, avšak Meslier s jeho střeleckým pokusem neměl větší potíže.

24

Chilwell dostal skvělý pas do vápna, avšak do zakončení ho nepustil Ayling.

23

Sterling byl faulován zhruba na polovině hřiště a hrát tak mohou domácí.

22

Félix dostal nabito na hranici vápna od Sterlinga. Jeho následný střelecký pokus však skončil na břevně!

20

Fofana je zpět na nohou a vypadá to, že bude moci dále pokračovat ve hře.

20

Fofana má nějaké zdravotní potíže a rozhodčí tak přerušuje hru.

19

18

Následný rohový kop domácích byl špatně zahraný a míč tak končí mimo vápno.

17

Loftus-Cheek poslal do vápna centr z pravé strany hřiště, který odvrátil do zámezí Wöber.

16

Následný rohový kop nenadělal hostům větší potíže. Rutter odhlavičkoval míč mimo vápno.

15

Kai Havertz se dostal do samostatného úniku, ale Meslier proti jeho střele předvedl fantastický zákrok a míč vyrazil mimo tři tyče.

14

14

Hosté budou zahrávat další rohový kop.

13

Ayling tvrdě narazil do Félixe, ale vypadá to, že bude moci dále pokračovat i bez ošetření.

13

Ayling má nějaké zdravotní potíže a hra je tak nyní přerušena.

12

Míč od rohového praporku skončil na hlavě Fofany. Ten ho však nedokázal umístit mezi tři tyče.

12

Domácí budou zahrávat rohový kop z levé strany hřiště, který pro svůj tým vybojoval Havertz.

11

Chilwell svým přízemním centrem z levé strany hřiště našel ve vápně pouze Adamse.

9

Hosté ho rozehráli na krátko. Následný centr do vápna skončil na hlavě Ruttera. Ten však míč poslal vysoko nad branku.

9

Hosté budou zahrávat svůj první rohový kop v dnešním utkání.

8

Félix se dostal k hlavičce uvnitř vápna soupeře po centru z pravé strany, avšak míč poslal svou hlavou daleko vedle Meslierovy branky.

7

Summerville dostal nepřesnou přihrávku od Aylinga a míč tak končí jen v zámezí. Kepa bude odkopávat od své branky.

5

Chilwell hledal svým centrem z levé strany hřiště ve vápně Havertze. Ten však na balón nedosáhl.

4

Domácí si mezi sebou neporozuměli poblíž vápna soupeře a míč tak od jednoho z nich končí jen v zámezí. Meslier bude odkopávat od své branky.

3

Félix poslal do vápna centr, který však vyboxoval mimo něj Meslier.

3

Domácí budou zahrávat zajímavý přímý kop těsně za hranicí vápna soupeře. Faulován byl Sterling.

2

Sterlingův centr z pravé strany hřiště odvrátil mimo vápno Ayling.

1

Chilwell poslal do vápna přízemní centr z levé strany hřiště, který odvrátil do bezpečí jeden z obránců.

1

Hosté rozehráli první poločas a s míčem kombinují na vlastní polovině.

1

Utkání právě začalo.

Oba týmy jsou již na hrací ploše. Domácí dnes nastupují v modrých dresech, hosté dnes oblékli bílé dresy.

Úvodní sestavy:

Chelsea FC: Arrizabalaga – W. Fofana, Koulibaly, Badiashile, Chilwell – Loftus-Cheek, E. Fernández – Félix, Kovačić (C), Sterling – Havertz.
Náhradníci: Bettinelli – Aubameyang, Gallagher, T. Chalobah, Chukwuemeka, Madueke, Mudryk, Zakaria, Zíjáš.
Trenér: Graham Potter

Leeds United: Meslier – Ayling (C), Koch, Wöber, Firpo – T. Adams, McKennie – Summerville, Aaronson, Harrison – Rutter.
Náhradníci: Robles – Gnonto, A. Gray, S. Greenwood, Gyabi, M. Fernández, Kristensen, Roca, Struijk.

Chelsea FC

Chelsea se momentálně nachází v tabulce celkem překvapivě až na desáté příčce s jednatřiceti body. Po čtyřiadvaceti odehraných zápasech má na svém kontě 8 výher, 7 remíz a 9 porážek. Doma odehráli svěřenci trenéra Grahama Pottera zatím jedenáct zápasů, ze kterých 5x vyhráli, 3x remizovali a 3x prohráli.

Nejlepším střelcem "The Blues" je momentálně s pěti brankami německý záložník/útočník Kai Havertz.

Na seznamu zraněných jsou momentálně Cesar Azpilicueta, Armando Broja, Ngolo Kanté, Edouard Mendy, Mason Mount, Christian Pulišič a Thiago Silva.

Posledních 5 zápasů

Tottenham – Chelsea 2:0
Chelsea – Southampton 0:1
Dortmund – Chelsea 1:0 (LM)
West Ham – Chelsea 1:1
Chelsea – Fulham 0:0

Leeds se momentálně nachází v tabulce na sedmnácté příčce s dvaadvaceti body a mají pouhý jeden bod náskok na sestupové příčky. Po čtyřiadvaceti odehraných zápasech má na svém kontě 5 výher, 7 remíz a 12 porážek. Venku odehráli svěřenci trenéra Javiho Gracii dvanáct zápasů, ze kterých 1x vyhráli, 3x remizovali a 8x prohráli.

Nejlepším střelcem "The Whites" je momentálně s deseti brankami španělský útočník Rodrigo. Ten však do dnešního utkání nezasáhne, neboť je zraněný.

Dalšími zraněnými na soupisce hostů jsou Stuart Dallas a Adam Forshaw.

Fulham – Leeds 2:0 (FA Cup)
Leeds – Southampton 1:0
Everton – Leeds 1:0
Leeds – Manchester United 0:2
Manchester United – Leeds 2:2

Zdravím všechny fotbalové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu 26. kola anglické Premier League mezi týmy Chelsea FC a Leeds United.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.