Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 4:3. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 10:11.

Chelsea navázala na výborný výkon z domácí odvety osmifinále ligy mistrů proti Borussii Dortmund, na ligové scéně zvítězila 3:1 na půdě Leicesteru.

Důležitý první gól vstřelil Ben Chilwell, na jehož trefu dokázal odpovědět Patson Daka. V šesté nastavené minutě první půle vrátil hostům vedení Kai Havertz a na tuto trefu již domácí nenašli, naopak v 78. minutě pojistil tři body pro londýnský klub sváteční střelec Mateo Kovačić. Lišky zabojovaly alespoň o zdramatizování, ale velkou čáru přes rozpočet jim udělal Wout Faes, který se nechal vyloučit po druhé žluté kartě, v deseti již Leicester nic zajímavého nevymyslel.

Svěřenci kouče Pottera se díky vítězství přiblížili z desátého místa Brentfordu na jediný bod, Leicester si pohoršil na šestnáctou příčku, na sestupové pásmo má k dobru už jen jeden bod.

Mendy
66. min Soumaré
Iheanacho
76. min Vardy
Maddison
90. min Evans
18 Amartey
Amartey
66. min Tetê
20 Daka
Daka
66. min Barnes

Chelsea FCChelsea FC(3-4-3 )

Arrizabalaga
33 Fofana
Fofana
86. min Badiashile
Koulibaly
Cucurella
Loftus-Cheek
73. min Chalobah
Fernández
Kovačić
Chilwell
73. min Pulišić
11 Félix
Félix
46. min Gallagher
29 Havertz
Havertz
15 Mudryk
Mudryk
82. min Chukwuemeka

90+7

Znovu si o balón řekl Trevoh Chalobah. Od pravé lajny vyzkoušel polovysoký střílený centr, který úspěšně zblokoval Jonny Evans.

90+6

Kalidou Koulibaly s hlavou nahoře posunul hrací předmět k levé lajně na Trevoha Chalobaha, anglický stoper po rychlém zpracování zapojil do hry Kovačiće.

90+5

Lišky si jsou vědomy, že ze zápasu odejdou s prázdnou. Po zisku míče směrem dopředu nespěchají, také vyhlíží už jen konec utkání.

90+4

Rychlou přímočarou akci The Blues zhatil Marc Cucurella, jenž dostal pas na levou stranu šestnáctky, Havertzovi však poslal balón za paty.

90+3

Ostřejší faul si neodpustil Boubakary Soumaré. Conor Gallagher tvrdší střet očekával, takže se nastavil tak, aby jej bolel co možná nejméně.

90+2

Proti deseti hrající hosté kontrolují závěr střetnutí s velkým přehledem. Vyměňují si míč kolem poloviny hřiště, presink konkurenta jim nedělá žádné problémy.

90

Střídání v týmu Leicester City:
ze hřiště odchází James Maddison, přichází Jonny Evans.

89

Trevoh Chalobah mohl hrát směrem dopředu, ale rozhodl se jinak a z poloviny hřiště poslal dlouhou nahrávku až na Kepu.

88

K pravému rohovému praporku dostal přihrávku Christian Pulišić. Zkusil odcentrovat na hlavu Kaia Havertze, toho pohlídal Harvey Barnes.

87

Zřejmě je rozhodnuto, Leicester totiž bude dohrávat o deseti! Do sprch předčasně míří Wout Faes, který šel nesmyslně do skluzu daleko od vlastního vápna, místo míče navíc zasáhl jenom Chukwuemeku. Nebylo co řešit.

86

Střídání v týmu Chelsea FC:
ze hřiště odchází Wesley Fofana, přichází Benoît Badiashile.

85

Jamie Vardy vyzval k souboji jeden na jednoho Kalidoua Koulibalyho. Stoper protihráčů výborně zkřížil cestu a za sebe ho nepustil.

84

Na druhé straně pošetřil cenné vteřiny u pravé lajny Christian Pulišić. Počkal na Wouta Faese, jehož nakonec nastřelil a vybojoval aut.

83

Z velké vzdálenosti vypálil Kiernan Dewsbury-Hall. Kepa Arrizabalaga mohl zůstat v klidu, balón prosvištěl výrazně vedle levé tyče.

82

ze hřiště odchází Mychajlo Mudryk, přichází Carney Chukwuemeka.

81

Útočný faul odpískán Jamiemu Vardymu. Zkušený anglický útočník vyskočil vysoko do vzduchu, přitom ale pravou rukou neúmyslně trefil loktem do hrudi Chalobaha.

80

Rodgersova družina nemá nač čekat, potřebuje zbytky sil vrhnout do ofenzivy. Lze ale očekávat, že Chelsea naopak své řady ještě více zatáhne, nebude tedy vůbec jednoduché jimi proniknout.

78

Chelsea právě vstřelila branku!
Tenhle gól už platit bude! Havertz z pravé strany přetáhl centr na Mudryka. Ukrajinec hlavou šikovně sklepl míč pod sebe na MATEA KOVAČIĆE, chorvatský středopolař pohotovým zakončením pravou nohou propálil bezmocného brankáře.

77

The Blues kombinují na útočné polovině. Do soupeřova vápna nespěchají, vědomi si těsného náskoku a blížící se koncovky střetnutí, kdy každá chyba může být potrestána.

76

ze hřiště odchází Kelechi Iheanacho, přichází Jamie Vardy.

75

Druhý gól Chelsea neuznaný pro ofsajd. Nahrávku za obranu obdržel Mychajlo Mudryk, který brankáře prostřelil přízemním pokusem k pravé tyči, ovšem v době nahrávky skutečně byl za posledním obráncem.

74

Kepa Arrizabalaga si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemůže. Řešil nebezpečí po další střele Dewsburyho-Halla za velkým vápnem, střelu doprostřed brány udržel.

73

ze hřiště odchází Ruben Loftus-Cheek, přichází Trevoh Chalobah.

73

ze hřiště odchází Ben Chilwell, přichází Christian Pulišić.

72

Ani teď není vyrovnáno! Kepa Arrizabalaga nejistě vyboxoval centr zleva na Barnese, který hlavou skvěle přiťuknul kulatý nesmysl ke Kiernanu Dewsburymu-Hallovi, jemuž se však míč zamotal pod nohy, výsledkem bylo slabé zakončení do rukavic gólmana.

71

Aktivní Mychajlo Mudryk šikovně prostrčil míč na Conora Gallaghera, který vyzkoušel z hranice šestnáctky technický obstřel na zadní tyč, Danny Ward zpacifikoval balón nadvakrát.

70

Adresátem rohového kopu Bena Chilwella byl Kai Havertz. Ofenzivně laděného Němce nepustil ke kvalitnímu zakončení Harry Souttar.

69

Dlouhý Fernándezův nákop Kai Havertz pouze prodloužil za sebe. Danny Ward na nic nečekal, míč sebral a vyhodil jej k nohám Pereiry.

68

Levou stranou pronikl do vnitra pokutového území Mychajlo Mudryk. Mezitím došlo k jeho zdvojení, úspěšně balón získal pro sebe Wout Faes.

67

Tlak Leicesteru pokračoval rohovým kopem. Po rozehrávce na krátkou vzdálenost centroval Ricardo Pereira, Mateo Kovačić prodloužil balón mimo vápno.

66

ze hřiště odchází Daniel Amartey, přichází Tetê.

66

ze hřiště odchází Patson Daka, přichází Harvey Barnes.

66

ze hřiště odchází Nampalys Mendy, přichází Boubakary Soumaré.

65

Dlouho a nebezpečně se míč pohyboval ve vápně Chelsea. Nakonec musel za Kepu zaskočit Conor Gallagher, jenž před brankovou čárou vytahoval Souttarem tečovanou střelu.

64

Znovu v akci Kalidou Koulibaly, který skvěle zkřížil cestu Timothymu Castagnemu a v poslední chvíli mu zabránil v zakončení dlouhým odkopem.

63

Hosté získali míč pro sebe a nikam se bezhlavě neženou. Kalidou Koulibaly pod tlakem Daky nahrával dokonce až na gólmana.

62

Nyní si Mudryk poradil o poznání lépe. Z prvního doteku posunul balón na Kaie Havertze, který vypálil technicky vysoko nad horní tyč.

61

Pod tlakem si Mychajlo Mudryk neporadil vůbec dobře. Wout Faes jej rozhodil na tolik, že si balón ukopl mimo hrací plochu.

60

Lišky pokračují v trpělivé kombinaci, ve druhé půli jsou zatím jasně lepším týmem. Vlastní vápno má však Chelsea velmi dobře pokryté.

59

James Maddison v bolestech odkulhává za postranní čáru. Trenér Brendan Rodgers čeká na signalizaci, zda bude muset střídat či nikoliv.

58

Enzo Fernández pozdě dohrál Jamese Maddisona a měl velké štěstí, že Marriner tento střet neviděl, jinak by argentinskému středopolaři musel udělit žlutou kartu.

57

Zpoza levé strany šestnáctky vypálil tvrdou ránu Timothy Castagne. Proti soupeři vystartoval Mateo Kovačić a střelu obětavě zblokoval.

56

Zápas pokračuje. Kepa Arrizabalaga vyslal dlouhý nákop směrem k Rubenu Loftusi-Cheekovi, který prodlužoval do autu.

55

Španělský gólman si vyžádal ošetření, neboť jej protihráč nepříjemně dohrál. Naštěstí to nevypadá na zranění vážnějšího rázu.

54

Není to poprvé, co Kepa Arrizabalaga skvěle přečetl hru. Vyběhl proti Kelechimu Iheanachovi, nigérijský útočník gólmana z bezprostřední blízkosti nastřelil.

53

Domácí vyzkoušeli štěstí pravou stranou. Harry Souttar vyslal dopředu Jamese Maddisona, jemuž nevyšla klička na Fofanu.

52

Rukou zahrál kousek za vápnem Kai Havertz. Rozhodčímu tento moment neunikl, správně nařídil přímý kop ve prospěch domácích.

51
Karty

Příliš daleko si dal balón od nohy Ricardo Pereira. Situaci chtěl zachránit ve skluzu, jenže místo míče bolestivě zasáhl do levého kotníku Fernándeze, žlutá karta je na místě.

50

Leicester pokračuje v aktivním pojetí hry. Patson Daka centroval z pravé strany, vzdušnému prostoru kraloval Kalidou Koulibaly.

49

Defenzivní povinnosti odvedl Wesley Fofana na jedničku. Natlačil tělo před Jamese Maddisona a vybojoval pro Chelsea odkop od brány.

48

Mychajlo Mudryk zůstal v bolestech ležet na zemi poté, co mu na nohu dupnul Wout Faes, ošetření Ukrajinec nepotřebuje.

47

Brzký gól druhé půle mohl obstarat Wesley Fofana, který se vyšponoval po rohovém kopu vysoko do vzduchu, jeho zakončení Ward s vypětím všech sil levou rukou vytlačil nad břevno.

46

ze hřiště odchází João Félix, přichází Conor Gallagher.

46

Začal druhý poločas.

Druhý poločas začne přibližně v 17:07.

První poločas zápasu mezi Leicesterem a Chelsea rozhodně nenudil. K vidění byly hned čtyři góly, tři regulérní, v těsném vedení se nachází hosté. Úvodní gól vstřelili The Blues v 11. minutě, kdy se povedenou ránou z voleje trefil Ben Chilwell. Náskok navýšil Félix, avšak jeho trefa byla po přezkoumání odvolána pro ofsajd a místo toho udeřilo na druhé straně, o vyrovnání se postaral Patson Daka. Současnou podobu dal výsledku Kai Havertz, jenž v šesté nastavené minutě obdržel parádní pas za obranu od Fernándeze, aby následně z prvního doteku přehodil bezmocného gólmana.

45+7

První poločas skončil.

45+6

Hosté střílí možná klíčový gól do šatny! Fernández dokonale načasoval pas za obranu na KAIE HAVERTZE, kterého je třeba pochválit nejen za náběh, ale i za následné zakončení, neboť na dlouhou nohu zvládl přehodit Warda, gólman se za míčem směřujícím k pravé tyči jenom smutně díval.

45+5

Skvělou práci odvedl na malém prostoru Kelechi Iheanacho, když vymíchal čtyři protihráče a balón posunul na Patsona Daku, autor vyrovnávací trefy ztroskotal na Koulibalym.

45+4

Výborně si Ruben Loftus-Cheek tělem odstavil Dewsbury-Halla, načež zkusil po pravé lajně proniknout kolem Castagneho, Belgičan soka odclonil tělem.

45+3

Mychajlu Mudrykovi nevyšel první dotek s míčem. Ricardo Pereira konkurenta zkušeně nastřelil a pro svůj tým vybojoval autové vhazování.

45+2

Ošetřování nadále probíhá, první půle se tedy o dalších pár minut natáhne. Dobrou zprávou je, že Kai Havertz vypadá býti způsobilým pro hru.

45+1

Nepříjemný úder pravou nohou do břicha dostal Kai Havertz. Německý fotbalista zřejmě na okamžik ztratil dech, aktuálně je v péči lékařů.

44

Tradiční exekutor James Maddison neprovedl zakončení z přímého kopu vůbec dobře, neboť trefil Wesleyho Fofanu do pravého lokte. Ruka byla u těla, penalta se nepíská.

43

Lišky budou zahrávat slibnou standardku z půlkruhu šestnáctky. Proti pravidlům hrál Wesley Fofana, který se výroku Marrinera hodně podivoval.

42

Tlak Leicesteru neutichá! Propadený balón si uvnitř vápna našel Patson Daka, jenž z prvního doteku vypálil levým nártem, Kepa Arrizabalaga byl včas na zemi a vytáhl další velmi důležitý zákrok

41

Kepa Arrizabalaga skvělým zákrokem zabránil hrozícímu obratu. Včas zareagoval na tvrdou ránu Jamese Maddisona z pravé strany vápna do protějšího horního rohu, španělský gólman vytáhl kulatý nesmysl do bezpečí pravou rukou.

39

Leicester právě vstřelil branku!
Předčasně se hosté pár minut zpět radovali z dvoubrankového náskoku, místo toho přichází vyrovnání! Félix místo zbavení se míče zbytečně kličkoval kousek za vlastním vápnem, což neměl dělat, protože balón na jeho úkor získal Pereira, ten jej posunul na PATSONA DAKU a jeho rána kousek za velkým vápnem s mírnou falší zapadla k levé tyči, Kepa natahoval levou ruku neúspěšně.

38

Pravou stranou chtěl proniknout do vápna Patson Daka. Marc Cucurella před něj ale vložil tělo a v pádu míč odpálil na útočnou polovinu.

37

Proti třem protihráčům byl Mychajlo Mudryk bez šance na úspěch. Bojoval srdnatě, nakonec o míč přišel na úkor Jamese Maddisona.

36

Tak pozor, gól neplatí! Arbitr Andrew Marriner dostal do sluchátka informaci, že skórující João Félix stál v době přihrávky v těsném ofsajdovém postavení.

34

The Blues odskakují na rozdíl dvou branek! Mudryk v pravý čas rozvinul útok nahrávkou na pravou stranu k Loftusi-Cheekovi, jenž nezištně z prvního doteku poslal míč do vápna přesně do nohy JOÃOVI FÉLIXOVI, ten tváří v tvář brankáři zakončil neomylně po zemi k pravé tyči. Asistence: Ruben Loftus-Cheek.

33

Těžko říct, co nyní Ricardo Pereira zamýšlel udělat. Nahrávku na vlastní osobu patou prodlužoval za sebe do země nikoho, Chelsea bude vhazovat.

32

Svěřenci kouče Rodgerse jsou častěji na míči, ale tato dominance jim k ničemu není, protože si nedokáží vytvořit potřebné šance, které jsou třeba ke kýženému srovnání stavu.

31
Karty

Na žluté karty je vyrovnáno. Kiernan Dewsbury-Hall v poslední chvíli dokázal píchnout balón k pravé lajně, Marc Cucurella dohrál konkurenta příliš pozdě, nepříjemně jej srazil na trávník.

30

Zpracování na prsa zvládl Mychajlo Mudryk na jedničku. Poradil si i s obležením dvou protihráčů, mezi nimi propasíroval míč k nohám Kovačiće.

29

Ben Chilwell musel pořádně zabrat, aby na zádech udržel Patsona Daku. Uspěl a pod tlakem si pomohl malou domů brankáři.

28

Proti dvěma konkurentům udržel míč na středu Daniel Amartey. Jenže neměl komu nahrát směrem dopředu, volil u lajny čekajícího Castagneho.

27

Leicester si dokázal, že jde prolomit soupeřovu defenzivy. Jako další pokusil štěstí Patson Daka, jeden na jednoho proti Koulibalymu neuspěl.

26

Obrovské štěstí si právě vybral i Kepa Arrizabalaga! Příliš mnoho volného prostoru využil ke střele z osmnácti metrů Kiernan Dewsbury-Hall, technický pokus kolem clonícího Koulibalyho narazil do břevna a odrazil se nad bránu.

25

Kelechi Iheanacho šikovně prodlužoval ostrou přihrávku Maddisona za sebe na Patsona Daku, překvapený forvard hrubě nezvládl zpracování.

24

Druhý gól The Blues byl blízko! Sám vstříc Wardovi postupoval po výborném nákopu João Félix, který provedl lob přes vyběhnuvšího gólmana téměř dokonale, vstřelené brance zabránila levá tyč.

23

Fotbalisté v modrých dresech chtějí hrát směrem dopředu, jenže cesty zůstávají uzavřeny. Kiernan Dewsbury-Hall se musel otočit čelem k vlastní bráně a zapojit do hry Faese.

22

Kelechi Iheanacho se kličkou do středu zbavil Chilwella, jenže balón si posunul až příliš před sebe, Kalidou Koulibaly ho nekompromisně odkopl mimo bezprostřední nebezpečí.

21

Chelsea nikam přehnaně nespěchá. Dokázala vstřelit důležitý brzký gól, nyní je na domácích, aby vyvinuli nějakou aktivitu směrem dopředu.

20

Standarda byla rozehrána na krátkou vzdálenost. Nakonec si na středu připravil míč ke střele João Félix, úspěšným blokem se prezentoval Harry Souttar.

19
Karty

Arbitr Andrew Marriner chvíli váhal, ale nakonec se rozhodl faulujícímu domácímu stoperovi Woutu Faesovi za faul na Loftuse-Cheeka udělit kartu žluté barvy.

18

Kalidou Koulibaly měl dostatek času na rozmyšlenou, kudy vést rozehrávku. Vybral si Rubena Loftuse-Cheeka, ten vybojoval nedovolený zákrok na Faesovi.

17

Do zahuštěného středu poslal míč Kiernan Dewsbury-Hall. Domácí u něj nezůstali, Enzo Fernández zdárně přetlačil Iheanacha.

16

Vstřelený gól viditelně Bena Chilwella nakopl a bek má i nadále ofenzivní choutky, nyní mu však Kai Havertz poslal nahrávku do ofsajdu.

15

Zleva dostal poměrně dost prostoru k centru Harry Souttar. Jenže nevyužil ho vůbec dobře, napálil prvního clonícího konkurenta.

14

Kiernan Dewsbury-Hall naznačil zakončení, aby následně posunul míč za sebe na Ricarda Pereiru, proti centru úřadoval Kalidou Koulibaly.

13

Domácí chtěli odpovědět ze standardky a moc nechybělo! Kepa Arrizabalaga na střílený centr Maddisona nedosáhl, Daniel Amartey z bezprostřední blízkosti zakončoval těsně vedle levé tyčky.

13
Karty

Wesley Fofana svým faulem kousek za vlastní šestnáctkou zařídil pro Leicester slibně vypadající volný přímý kop. Navíc za prohřešek obdržel žlutou kartu.

11

Svěřenci kouče Pottera střílí důležitý první gól a ujímají se vedení! Prodloužený centr od rohového kopu si našel Koulibaly, jenž netypicky v pozici centrujícího hráče oslovil na pravé straně šestnáctky BENA CHILWELLA, jehož rána z voleje na přední tyč Warda dokonale zaskočila. Domácí fanoušci na bývalého beka Leicesteru doposud pískali při každém jeho doteku s míčem, ten je teď umlčel tím nejlepším možným způsobem.

10

Hosté vybojovali standardku v podobě rohového kopu. Osobního strážce využil Kai Havertz, jehož pod tlakem nastřelil.

9

The Blues vyzkoušeli štěstí středem hřiště. João Félix příliš dlouho avizoval nahrávku na Rubena Loftuse-Cheeka, vystihl ji Wout Faes.

8

První úspěšný zákrok má Kepa Arrizabalaga úspěšně za sebou. Se slabým pokusem Maddisona do středu brány neměl větší starosti.

7

Kolmice na Patsona Daku měla oči. Výborné čtení hry ovšem ukázal Kepa Arrizabalaga, který vystartoval z brány a kulatý nesmysl sebral těsně před útočníkem.

6

Útok po pravé straně hostujícímu favoritovi nevyšel. Ruben Loftus-Cheek vyslal příliš prudkou nahrávku k lajně, Mychajlo Mudryk na míč nedosáhl.

5

Dobrou práci odvedl směrem do defenzivy Marc Cucurella. Vytáhl se k Iheanachovi, jemuž vypíchl balón do zámezí.

4

Po ostrém faulu Ricarda Pereiry zůstal na trávníku ležet João Félix. Po krátkém ošetření se zdá, že Portugalec bude schopen v zápase pokračovat.

3

První nebezpečnější akce patřila domácímu celku. Zpoza šestnáctky vypálil Kiernan Dewsbury-Hall, ovšem pouze do prvního clonícího konkurenta.

2

Domácí vstoupili do utkání v tradičních modrých dresech, fotbalisté Chelsea pro dnešní ligové střetnutí oblékli dresy barvy žluté.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Leicester City: D. Ward – R. Pereira, Souttar, Faes, Castagne – Dewsbury-Hall, N. Mendy – Iheanacho, Maddison (C), Amartey – Daka.
Náhradníci: Iversen – Evans, Barnes, Ndidi, Praet, Soumaré, Tetê, Thomas, Vardy.
Trenér: Brendan Rodgers

Chelsea FC: Arrizabalaga – W. Fofana, Koulibaly, Cucurella – Loftus-Cheek, E. Fernández, Kovačić (C), Chilwell – Félix, Havertz, Mudryk.
Náhradníci: Bettinelli – Badiashile, T. Chalobah, Gallagher, Chukwuemeka, Madueke, Pulišić, Zakaria, Zíjáš.
Trenér: Graham Potter

Rozhodčí: Marriner – Long, Aspinallová.

Chelsea FC

Ani londýnská Chelsea neprožívá ideální sezónu. Figuruje na desáté příčce tabulky a s pohárovou Evropou to skrze umístění v lize nevypadá dobře, na pátý Liverpool momentálně zaostává osmibodovým rozdílem. Každopádně existuje šance kvalifikovat se přes triumf v Lize mistrů, kde v týdnu dokázali svěřenci kouče Pottera odčinit venkovní porážku 0:1 na stadiónu Borussie Dortmund, na domácí půdě německý celek porazili 2:0. Střelecké produktivitě mužstva vévodí dvojice sedmigólových fotbalistů Kai Havertz s Raheemem Sterlingem.

Zdá se, že Leicester letos čeká boj o záchranu. Aktuálně se nachází v tabulce Premier League na patnáctém místě s náskokem pouhých dvou bodů na osmnáctý Everton. Lišky navíc nemají vůbec dobrou formu, když napříč všemi soutěžemi prohrály už čtyřikrát za sebou, minulý víkend nestačily výsledkem 0:1 na Southampton. Navíc nepokračují ani v jednom poháru, v EFL Cupu padly s Newcastlem, v FA Cupu s druholigovým Blackburnem. Nejlepším střelcem týmu je devítigólový James Maddison.

Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásné sobotní odpoledne. Vítám vás při sledování 27. kola anglické Premier League, u zápasu mezi Leicesterem a Chelsea.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.