Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 10:3. Rohy: 13:4. Ofsajdy: 0:5. Fauly: 10:8.

Je konec! Everton nakonec uhrál na půdě Fulhamu bezbrankovou remízu. Nebezpečnější byl domácí Fulham. První šanci měl sice Gray, ale Leno jeho pokus vyrazil. Vzápětí po rohu střílel Willian, ale Pickford byl připraven. Hostující gólman po následném rohu zneškodnil i pokus Mitroviče. V závěru poločasu zase hlavičkoval Ream, ale netrefil branku. Po změně stran brankových možností výrazně ubylo. V 53. minutě Willianovu placírku vyrazil Pickford. Dvacet minut před koncem pak Dominic Calvert-Lewin dopravil míč do sítě, ale branka nemohla platit pro ofsajd.

90+3

Konec zápasu.

Fulham FC(4-2-3-1)

17 Leno
Leno
Decordova-Reid
76. min Tete
Kebano
67. min Wilson
18 Pereira
Pereira
76. min Cairney

Coleman
64. min Patterson
Tarkowski
30 Coady
Coady
Mykolenko
27 Gueye
Gueye
64. min Garner
8 Onana
Onana
11 Gray
Gray
75. min McNeil
17 Iwobi
Iwobi
10 Gordon
Gordon
86. min Maupay

90+2

Wilson se sice dostal k odcentrování do pokutového území, jenže na jeho vysokou pobídku nemohl nikdo v bílém dresu Fulhamu dosáhnout.

90

Kenny Tete se skvěle vrátil s rozběhnutým soupeřem, kterému se položil pod nohy a čistým skluzem odehrál míč do bezpečí.

89

Střídající Maupay sice uspěl v hlavičkovém souboji, jenže od jeho hlavy se míč dostal k Onanovi, který si pomohl nedovoleným způsobem.

88

Po delší době se vpřed dostal také Everton, nicméně nikdo ve žlutém se nedostává do zakončení. Fulham se ale ne a ne dostat k míči.

87

Mitrovič prodloužil míč hlavou za obranu Evertonu, ale Wilson si v souboji s Mykolenkem počínal nedovoleným způsobem.

86

Střídání v týmu Everton FC:
ze hřiště odchází Anthony Gordon, přichází Neal Maupay.

86

Wilson se ujal rozehrávky rohového kopu domácích. Na jeho centr si dal Pickford dobrý pozor a bez větších problémů míč přizvedl mimo branku.

85

Do rozehrávky Fulhamu se znovu musel zapojil Leno, který své spoluhráče vyhnal vysoko na polovinu soupeře.

84

Obrana Evertonu se nyní rozhodně nenudí. Další centr z levé strany bez větších problémů odvrátil James Tarkowski.

83

Tete se dostal k odcentrování z levé strany. Za jeho pobídkou se hnal Aleksandar Mitrović, ale Tarkowski před ním odehrál míč do zámezí.

82

Pickford se zapojil do rozehrávky Evertonu na vlastní polovině. Gólman hostujícího celku poté nakopl míč na pravou stranu, jenže neudržel balón ve hře.

81

Everton vhazoval na pravé straně. Patterson poslal míč na Gordona, kterého bez problémů odstavil Kenny Tete.

80

Willian se dostal do pokutového území, jenže jeho přízemní rána mířila přímo do míst, kde stál připravený Jordan Pickford.

79

Na centr od rohového praporku si naskočil Mitrović, ale hlavičkou ze záklonu nezamířil mezi tři tyče. Everton stále odolává.

78

Střídající Cairney si v blízkosti velkého vápna navedl míč na levačku, ale jeho ránu srazil obránce na roh.

76

Střídání v týmu Fulham FC:
ze hřiště odchází Andreas Pereira, přichází Tom Cairney,
ze hřiště odchází Bobby Decordova-Reid, přichází Kenny Tete.

76

Přihrávku na levou stranu dostal Nathan Patterson, ale jeho centr směřoval jen do míst, kde kralovali obránci Fulhamu.

75

ze hřiště odchází Demarai Gray, přichází Dwight McNeil.

75

Na stadionu nyní panuje vynikající atmosféra. Domácí příznivci tlačí Fulham do ofenzivy.

73

Alex Iwobi chtěl zrychlit akci Evertonu přihrávkou na pravou stranu, nicméně jeho prudká pobídka skončila v zámezí.

72

Domácí Wilson vyzkoušel dloubáček za obranu Evertonu, ale nikdo v bílém dresu jeho pobídku nepochopil.

71

Zadáci Fulhamu se znovu vydali na polovině soupeře, ale zatím kombinují daleko od šestnáctky.

70

Dominic Calvert-Lewin sice dopravil míč do sítě, ale jeho zásah nemůže kvůli ofsajdu platit!

69

Ani po dalším rohovém kopu se londýnský celek nedostal do vedení. Willianův centr přiletěl na přední tyč, kde kraloval Onana.

68

Willian na levé straně obešel obránce, ale následným centrem vnějším nártem získal pro Fulham jen rohový kop.

67

ze hřiště odchází Neeskens Kebano, přichází Harry Wilson.

67

Willian centrem z levé strany oslovil Mitroviče, který sklepl míč pod sebe, ale Harrison Reed zakončil jen do hrudi prvního obránce.

66

Fulham zahrával standardní situaci na polovině soupeře. Do vápna se dostal Kebano, ale jeho ránu z ostrého úhlu Pickford s přehledem vyboxoval.

64

ze hřiště odchází Séamus Coleman, přichází Nathan Patterson,
ze hřiště odchází Idrissa Gueye, přichází James Garner.

64
Karty

Žlutá karta pro tým Everton FC (Amadou Onana).

63

Mitrović si v dalším souboji na polovině Evertonu pomohl faulem. Domácí hráč by si měl dávát pozor, jelikož už jednu žlutou kartu má.

62

Domácí předvedli rychlý přechod vpřed po pravé straně. K odcentrování se dostal Bobby Decordova-Reid, ale jeho centr zastavil Mykolenko.

61

Wilian na levé straně neudržel míč před Gordonem. Everton navíc získal vhazování.

60

Je za námi hodina hry a zatím sledujeme velký boj. Po změně stran navíc marně čekáme na brankové příležitosti.

59
Karty

Žlutá karta pro tým Fulham FC (Bobby Decordova-Reid).

58

Harrison Reed diriguje rozehrávku Fulhamu na vlastní polovině. Ofenzivním esům londýnského celku zatím schází větší aktivita.

57

Dominic Calvert-Lewin si sice naběhl na přihrávku za obranu soupeře, ale radost mu pokazil odmávaný ofsajd.

56

Mykolenko zrovna nespěchal s uvedením míče do hry. Jeho pobídka ale směřovala do míst, kde číhal obránce v dresu soupeře.

55

Iwobi si na polovině hřiště skvěle pokryl míč tělem a napadající soupeř jej čistým zákrokem odstavil. Sudí zatím nemá v utkání moc práce.

54

Mitrovič chtěl přenést hru na pravou stranu, ale Kebano se až k odcentrování do šestnáctky nedostal. Míč mu na poslední chvíli vypíchl Mykolenko.

53

Willian si skvěle připravil míč na hranici velkého vápna, odkud napřáhl ke střele placírkou, ale Pickford jeho projektil výborně vyrazil!

52

Mykolenko si dal pozor na Pereirův přížemní centr z levé strany a bez váhání odkopl míč do zámezí. Vhazovat bude Robinson.

51

Do rozehrávky Fulhamu se pro změnu zapojil Leno. Ani v úvodu druhého poločasu se zatím nekonají ofenzivní hody.

50

Do rozehrávky Evertonu se znovu zapojil Jordan Pickford. Jeho nákop ale směřoval na levou stranu, kde neměl spoluhráče.

49

Pereira z levé strany načechral krásný centr na malé vápno, kam si naběhl Mitrović, ale pod tlakem obránce zakončil nad břevno.

48

Pickford poslal nákop na pravou stranu hrací plochy, ale obrana Fulhamu byla znovu připravená. Vpřed se hnal Willian, ale Gordon jej odtlačil k praporku.

47

Aleksandar Mitrović si na levé straně zpracoval vysoký nákop, ale napadající soupeř jej čistým způsobem odstavil od balónu.

46

Domácí Fulham obstaral výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Ani jeden z trenérů během poločasové přestávky nestřídal.

46

Začal druhý poločas.

První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce platí v Londýně bezbrankový stav. Nebezpečnější byl domácí Fulham. První šanci měl sice Gray, ale Leno jeho pokus vyrazil. Vzápětí po rohu střílel Willian, ale Pickford byl připraven. Hostující gólman po následném rohu zneškodnil i pokus Mitroviče. V závěru poločasu zase hlavičkoval Ream, ale netrefil branku.

45+1

První poločas skončil.

45

V závěru poločasu si Aleksandar Mitrović hrudí zpracoval vysoký nákop, ale napadající soupeř jej donutil k nepřesné přihrávce.

44

Leno nyní rozhodně nespěchal s rozehrávkou od branky. Hráči Evertonu následně soupeře napadali, ale fotbalisté v bílém si věděli rady.

43

V závěru prvního poločasu je domácí celek o něco aktivnější a tlačí se do ofenzivy. Obrana Evertonu ale zatím odolává. Nyní z toho bude jen odkop od branky.

42

Everton zahrával rohový kop. Na povedený centr si naskočil James Tarkowski, jenže hlavičkoval jen do míst, kde stál Leno.

41

Fulham zahrával přímý kop na polovině soupeře. Hráči v bílém se ihned vydali vpřed, ale vysokou pobídku obrana Evertonu odvrátila.

40

Další nedovolený zákrok na straně Evertonu. Rodící se akci Fulhamu zastavil faulem James Tarkowski.

39

Everton se vydal vpřed po pravé straně. Domácí stoper Diop na poslední chvíli vystoupil a odehrál míč k postranní čáře.

38

Fulham zahrával další přímý kop. Centr přiletěl na hlavu Reama, který zakončoval v dobré pozici, ale těsně minul vzdálenější tyč!

37

Aleksandar Mitrović prošel z levé strany na hranici velkého vápna, odkud následně zakončil pravačkou, ale Coady jeho ránu zablokoval.

36

Demarai Gray dostal přihrávku na levou stranu, navedl si míč do blízkosti velkého vápna, ale přízemní centr si domácí defenziva pohlídala.

35

Everton se usadil v blízkosti velkého vápna soupeře, jenže nikdo ve žlutém se ne a ne dostat do zakončení. Tempo hry v posledních minutách opadlo.

34

Harrison Reed se zpoza vápna levačkou opřel do volného míče, nicméně jeho skákavý pokus srazil obránce Evertonu do rukavic gólmana.

33

Aleksandar Mitrović si ve vápně naběhl na přiklepnutí Kebaba a pohotově zakončil. Jeho ránu ale zablokoval hned první obránce.

32

Antonee Robinson si na levé straně posunul míč daleko před sebe a už jej nedohnal na trávníku. Sudí ale odhalil nedovolený zákrok jednoho z hráčů Evertonu.

31

Vitalij Mykolenko si splnil své defenzivní povinnosti, předskočil obránce a odkopl míč dopředu.

30

Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme bojovné utkání. Fulham měl sice dobré šance, ale obrana Evertonu zatím odolává.

29

Harrison Reed poslal centr na zadní tyč, ale Coleman si jeho pobídku pohlídal a bez problémů odehrál míč mimo nebezpečný prostor.

27

Robinson se na opačné straně dostal k odcentrování na malé vápno, ale hostující stoper Coady ve skluzu jeho pobídku odvrátil na roh.

26

Everton se po levé straně dostal na polovinu soupeře. Bobby Decordova-Reid si ale pohlídal prudkou přihrávku a pomohl si malou domů.

25

Po předchozím zákroku domácího Mitroviče zůstává na trávníku ležet Gueye, který potřebuje ošetření.

24
Karty

Žlutá karta pro tým Fulham FC (Aleksandar Mitrović).

24

Harrison Reed výborně napadal rozehrávku Evertonu na jeho polovině. Reed ale hlavou posunul míč pouze mimo hrací plochu.

23

Fulham se usadil na polovině Evertonu, ale domácí hráči zatím kombinují daleko od branky soupeře. Defenziva Evertonu drží blok.

22

Fulham znovu zkoušel štěstí akcí po levé straně, ale Coleman si svůj prostor zatím střeží velmi dobře a nedává soupeři prostor.

21

Gana sprintoval za přihrávkou na polovinu soupeře, ale v souboji na pravé straně hrací plochy získal pro Everton jen vhazování.

20

Aleksandar Mitrović už je zpátky na trávníku. Srbský střelec si ale v souboji na polovině hrací plochy pomohl faulem.

19

Stopeři Fulhamu znovu kombinují s míčem na vlastní polovině a zatím se nikam neženou. Naopak obrana Evertonu drží kompaktní blok.

18

Hra je přerušena! Aleksandar Mitrović potřebuje po souboji s Iwobim ošetření.

17

Diop potáhl míč na polovinu soupeře, nicméně jeho přihrávka na levou stranu skončila u prvního soupeře. Fulham se od úvodu snaží hrát aktivně.

16

Domácí obrana si dala pozor na vysoký nákop na rozběhnutého Calverta-Lewina, před kterým stačil zasáhnout Ream.

15

Do rozehrávky Fulhamu se tentokrát musel zapojit také Bernd Leno. Německý gólman nakopl míč na levé křídlo, kde jej získala obrana Evertonu.

14

Domácí jsou po standardních situacích velmi nebezpeční. Další nepříjemný centr odvracel v těžké pozici Dominic Calvert-Lewin.

13

Robinson podpořil ofenzivu Fulhamu náběhem po levém křídle. Jeho přízemní centr srazil vracející se Coleman na další rohový kop.

12

Po posledním rohovém kopu v krátkém časovém sledu se k míči dostal Coady, jenž balón hlavou přizvedl mimo šestnáctku.

11

Po dalším rohovém kopu pro změnu vypálil zpoza pokutového území Harrison Reed, jehož uteženou placírku hostující brankář raději vyboxoval.

10

Po následném rohovém kopu zakončoval domácí kanonýr Aleksandar Mitrović a Pickford se musel znovu proletět vzduchem!

9

Willian si zpracoval centr v pokutovém území a pohotově zakončil. Jeho projektil směřující pod břevno Pickford skvěle vytáhl na roh!

8

Gray si tentokrát řekl o přihrávku na pravou stranu, jenže si nedokázal obhodit obránce v dresu Fulhamu.

7

Everton zahrával rohový kop. K odraženému míči se následně dostal Mykolenko, který jej předal Grayovi, jehož ránu Leno vyrazil na roh!

6

Mykolenko odcentroval z levé strany do pokutového území, ale před ofenzivní silou Evertonu odehrál míč do bezpečí Diop.

5

Hostující brankář Jordan Pickford si dal pozor na odražený míč a bez problémů si pro něj dokráčel. Everton může rozjet novou akci.

4

Everton vlétl do dnešního souboje o něco aktivněji. Do vápna směřoval přízemní centr z pravé strany, ale Ream jej odehrál do bezpečí.

3

Ani další rozehrávka Evertonu nebyla úplně přesná. Coady hledal prudkou přihrávkou rozběhnutého Iwobiho, ale ten si nepotykal se zpracováním.

2

Tarkowski poslal vysoký nákop na levou stranu, jenže tam neměl volného spoluhráče ve žlutém. Everton musí rozjet novou akci.

1

Hostující Everton obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Celek z Liverpoolu bude chtít zlepšit svou střeleckou vizitku.

1

Utkání právě začalo.

Oba týmy už nastupují na trávník. Fulham bude hrát v bílém, zatímco Everton oblékne žlutou sadu.

Úvodní sestavy:

Fulham FC: Leno – Decordova-Reid, Diop, Ream, Robinson – Reed, Palhinha – Kebano, A. Pereira, Willian – Mitrović.
Náhradníci: Rodák – Adarabioyo, Vinícius, Cairney, Duffy, Harris, D. James, Tete, H. Wilson.

Everton FC: Pickford – Coleman, Tarkowski, Coady, Mykolenko – Gueye, Onana – D. Gray, Iwobi, A. Gordon – Calvert-Lewin.
Náhradníci: Begović – Davies, A. Doucouré, Garner, Holgate, Keane, Maupay, McNeil, Patterson.

Fulham FC

Domácí Fulham je na tom ještě lépe. Nováček Premier League zatím udivuje fotbalovou veřejnost. Celek z Londýna má po dvanácti kolech na kontě osmnáct bodů a patří mu sedmá pozice. Na pohárové příčky navíc ztrácí jen tři body. Na svém stadionu navíc body soupeřům nerozdává. V posledním kole dokázal Fulham zvítězit 3:2 na hřišti Leedsu. Tým táhne kanonýr Mitrović, který zatím nasázel soupeřům devět branek.

Everton FC

Hostující celek z Liverpoolu zatím prožívá průměrnou sezónu. Po loňském trápení až do závěru soutěže, kdy se Everton nakonec dokázal zachránit, podává v letošním ročníku o něco lepší výkony. Po dvanácti kolech má na kontě třináct bodů a patří mu dvanáctá pozice. Od sestupu jej ale nyní dělí jen čtyři body. Everton se trápí hlavně směrem vpřed, jelikož soupeřům dosud nastřílel pouze jedenáct branek. V posledním duelu ale doma přehrál 3:0 Crystal Palace.

Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Premier League mezi Fulhamem a Evertonem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.