Ode mě je to pro dnešek vše, někdy příště se těším na shledanou!

Brentford neodehrál tak špatný zápas, aby ze severu Anglie odjížděl s búrem, ale takový je fotbal. Hosté doplatili na hrubé chyby v obraně (dvakrát naservírovali Newcastlu gól na podnose) a v útoku si nedokázali vytvořit moc velkých šancí. To Newcastle hrál celý zápas trpělivě a disciplinovaně si došel pro vysoké vítězství.

90+3

Konec zápasu.

Newcastle UnitedNewcastle United(4-5-1)

22 Pope
Pope
Trippier
84. min Targett
Almirón
84. min Anderson
Longstaff
Guimarães
78. min Saint-Maximin
28 Willock
Willock
23 Murphy
Murphy
66. min Joelinton
9 Wilson
Wilson
84. min Wood

Brentford FC(5-3-2)

1 Raya
Raya
2 Hickey
Hickey
83. min Ghoddos
20 Ajer
Ajer
Pinnock
16 Mee
Mee
71. min Damsgaard
3 Henry
Henry
10 Dasilva
Dasilva
46. min Janelt
Baptiste
63. min Onyeka
8 Jensen
Jensen
19 Mbeumo
Mbeumo
63. min Wissa

90+3

Longstaff odstavil nedovoleně soupeře a ještě si u toho ublížil. Drží se za nos, tenhle zápas přesto dohraje.

90+2

Damsgaardův centr proletěl šestnáctkou a míč mají zase u nohy domácí.

90+1

Nastavují se tři minuty, ale hosté neskládají zbraně. Teď vybojovali roh.

90

Newcastle právě vstřelil branku!
Saint-Maximin vysunul doleva Joelintona, který se ve vápně pokusil najít jediného spoluhráče Wooda. Do míče ale strčil míč nohu vracející se obránce ETHAN PINNOCK, jenž ho srazil za překvapeného Rayu!

89

Dobrý sprint Ghoddose po pravé straně vyšperkoval ještě lepší centr do druhé vlny, tam se ale Janelt k míči nedostal. Pak navíc zbytečně fauloval a může být rád, že neviděl kartu.

87

Toney se zapomněl v ofsajdu a pak z frustrace tvrdě vypálil na hostující bránu. Ani tak ale gól nedal...

85

Damsgaard málem snížil, když se do vápna Newcastlu nastěhovalo hned několik hostů. Na poslední chvíli mu ale míč vypíchl jeden z domácích.

84

Střídání v týmu Newcastle United:
ze hřiště odchází Miguel Almirón, přichází Elliott Anderson,
ze hřiště odchází Kieran Trippier, přichází Matt Targett,
ze hřiště odchází Callum Wilson, přichází Chris Wood.

83

Střídání v týmu Brentford FC:
ze hřiště odchází Aaron Hickey, přichází Sámán Ghoddos.

82

Po hrozivé chybě v hostující obraně si míč převzal MIGUEL ALMIRÓN, snadně se vyhnul gólmanovi a pojistil domácí výhru!

81

Snažení Brentfordu vzhledem ke dvougólovému deficitu pomalu uvadá. Naopak je to Newcastle, který vypadá, že vstřelí další gól.

80

Saint-Maximin se ukázal fnaouškům sólem, které sice nikam nevedlo, přesto znamenalo velký potlesk pro francouzského navrátilce.

79

Almirón se málem prokličkoval až do vápna, při poslední piruetě se ovšem dostal lehce mimo hřiště.

78

ze hřiště odchází Bruno Guimarães, přichází Allan Saint-Maximin.

77

Bruno Guimaraes je dnes podruhé na trávníku a bude potřebovat vystřídat.

74

Wissa se na rohu malého vápna protlačil k hlavičce, byl ovšem tak trochu zády k bráně, a nedokázal tak přesně zamířit.

73

Willock po rychlém brejku už už odzbrojoval Hickeyho, dle sudího si ale pomohl faulem.

72

Tentokrát zpanikařil Pope, který vyškrábl přetažený centr na další rohový kop. Toney chce navíc penaltu za zatažení, ale má smůlu.

72

Na druhé straně trošku zpanikařil Schär, který vyhlavičkoval Henryho centr Popeovi z náruče na roh.

71

ze hřiště odchází Ben Mee, přichází Mikkel Damsgaard.

71

I po dalším rohu Trippiera to dost smrdělo. Almirón zpoza vápna vystřelil dost tvrdě, ovšem bránu minul.

69

Další obrovská šance pro Newcastle! Po rohovém kopu se balon dostal k úplně volnému Wilsonovi na penaltovém puntíku. Zkušený útočník však nabízenou příležitost neskutečně zahodil, protože mu míč sjel z kopačky a zamířil vedle.

68

Tentokrát měl Willock mnohem lepší pozici po výborném přistrčení od Joelintona. Z deseti metrů ovšem neprostřelil dva hostující stopery.

68

Trippierův centr od praporku Brentford odvrátil, odražený míč pak napálil Willock hodně mimo.

68

Hostující Janelt teatrálně spadl po kontaktu s Longstaffem, čímž nabídl domácím roh.

66

ze hřiště odchází Jacob Murphy, přichází Joelinton.

65

Murphy protancoval do vápna, kde nabil Wilsonovi. Ten ovšem nepropálil hradbu těl před sebou.

63

ze hřiště odchází Bryan Mbeumo, přichází Yoane Wissa,
ze hřiště odchází Shandon Baptiste, přichází Frank Onyeka.

61

Na opačné straně chtěl všechny střelou z úhlu zaskočit Mbeumo, který nakonec vybojoval roh. Následný centr do pokutového území domácí ubránili.

61

Wilson se teď zlobí na rozhodčí po souboji s Meem, sudí ale zůstává v klidu.

58

Další nebezpečný náklad vezl Longstaff, jeho centr do vápna ale opět lapil Raya.

56

Domácí mají zase dvougólový náskok! Jen dvě minuty po snížení BRUNO GUIMARAES vybojoval míč na polovině hřiště, doběhl s ním až k šestnáctce a odtud zamířil nechytatelně k tyči!

56

Newcastle se po inkasování konečně probudil, Longstaffův centr byl ale snadnou potravou pro Rayu.

54

Brentford právě vstřelil branku!
Bývalý hráč Newcastlu IVAN TONEY si vzal míč a bezpečně ho poslal na druhou stranu, než skákal Pope!

53

Penalta pro hosty! Burn zahrál nechtěně rukou, paži měl ale vysoko nad hlavou.

52

Mbeumo se dostal ke střele a jen výborný zákrok Popea zachránil domácí.

51

Hosté teď mohli využít chybu v rozehrávce Newcastlu, jenže opět prováhali správný moment.

50

Brentford začal tak, jak končil první poločas – tedy hodně aktivně. Stále se mu ale přes pevnou domácí obranu nedaří poslat dobrou finální přihrávku do šance.

47

Střídající Janelt se hned blýskl přesným pasem na Henryho. Jeho nabídku do druhé vlny ovšem vystihl Guimaraes.

46

ze hřiště odchází Josh Dasilva, přichází Vitaly Janelt.

46

Začal druhý poločas.

Druhé dějství by na St. James' Parku mělo odstartovat v 17:03.

Newcastle zaslouženě vede 2:0, ale všechno mohlo být jinak, kdyby se VAR nepustil do postavení Toneyho při gólu hostujícího Mbeuma. Brentford se dostal do hry až v závěru půle, vůbec žádnou šanci si ale nevytvořil.

45+2

První poločas skončil.

45+1
Karty

V době, kdy se oznámily dvě nastavené minuty, chtěl Toney zahrát míč, ale místo toho trefil bolestivě Longstaffa. Žlutá karta pro hostujícího snajpra.

45

Tentokrát na hřišti zůstal ležet Schär, který tam zůstal po souboji s Toneym. Rozhodčí to nechal být.

43

Hosté trošku ožili a dobře napadali rozehrávku Newcastlu. Pokaždé jim ovšem chyběl krok, a tak se domácí v klidu osvobodili.

42

Guimaraes podklouzl a Brentford mohl jít do kontru. DaSilvovi se nabízela hned trojice hráčů, hostující záložník ovšem poslal balon až do zámezí.

41

Po další akci Almiróna střílel zpoza vápna Willock. Stoper Mee neměl problémy pokus zablokovat.

40

Almirón se tentokrát tlačil po pravém křídle, míč si ale příliš předkopl a pak si marně snažil vymodlit i faul.

39

Menší komplikace pro Newcastle. Na hřišti zůstal ležet Guimaraes, který si kvůli kotníku zavolal ošetření. K úlevě domácích to ale vypadá, že bude ve hře pokračovat.

37

Nebezpečný pas Almiróna se už už snášel na Wilsona, těsně před ním však vyskočil Ajer a lízl míč na roh. Z něj pro domácí nezapršelo, Raya ho opět sčísl ze vzduchu.

35

Brentford odpadl a nedaří se mu vůbec udržet míč na útočné polovině.

33

Newcastle se dostal do tempa. Další nebezpečný útok táhl Willock, který si mohl vybrat, komu ve vápně bude adresovat svůj centr. Jenže si zvolil místo, kam si došel jen Raya.

32

Tentokrát gólman Raya zahrál dobře, když si došel pro vysoký centr a bezpečně ho stáhl.

31

Po ztrátě hostů vyrazily Straky do rychlého brejku, Murphy ovšem neprotlačil balon přes vysokého Ajera.

31

Zaskočení hráči Brentfordu si teď nemohou ani přihrát.

28

Brankář hostů Raya rozehrál strašně přímo do cesty Wilsona, který mohl zakončovat, ale ještě míč poslal na úplně volného JACOBA MURPHYHO. Ten měl před sebou prázdnou bránu, kam míč v klidu uklidil!

28

Hra se nyní trošku uklidnila, míč teď patří domácím plejerům.

25

Pozor na hosty, kteří teď také zahrozili. Baptiste se dostal k odraženému míči, který napálil povedeně k tyči. Pope se však natáhl a ránu dokázal vyrazit.

23

Další šance Newcastlu. Murphy uprchl po levém křídle a přízemní střelou prověřil Rayu.

21

Domácí rozehráli roh signálem na Trippiera, jenž z první vyslal skvělý centr na zadní tyč. Tam vyplaval úplně sám BRUNO GUIMARAES, který prudkou hlavičkou překonal Rayu!

21

Tentokrát si domácí fandové žádají penaltu po ruce jednoho z hostů ve vápně. Je z toho jen roh.

20

Toney při napadání štrejchl Guimaraese, za což chtěli fandové žlutou kartu. Rozhodčí ale jejich volání nevyslyšel a jen útočníka hostů upozornil.

18

Velký závar ve vápně Brentfordu, kde brankář ani obránci nedokázali naněkolikrát odkopnout míč do bezpečí. Domácí z toho ovšem nevykouzlili vůbec nic a na závěr jejich snažení faulovali.

16

Almirón se prohnal po levé straně, odkud vyslal přízemní centr do šestnáctky. Hosté se štěstím odkopli před číhajícím Wilsonem.

15

Hosté se nevzdávají. Mbeumo se tlačil do další šance, ale byl důkladně odstaven Guimaraesem.

12

Mbeumo napálil balon do sítě, gól ale nakonec neplatí. Toney, jenž sice balon nezahrál, ale ovlivnil soupeře, byl v těsném ofsajdu. Sudí Brooks musel k monitoru, kde podezření VARu potvrdil.

9

Raya musel být opět pozorný, tentokrát vyběhl, aby zachytil dlouhý balon na Murphyho.

7

Na druhé straně táhl útok Mbeumo, u pokutového území se mu ale zamotala hlava a centr poslal jen do prvního bránícího hráče.

6

Almirón dostal přihrávku na pravém křídle, navedl si míč více na osu hřiště a parádní ranou protáhl Rayu. Výborná střela a ještě lepší zákrok španělského brankáře.

4

K míči se dostal i Brentford, z rychlého kontru však nic nebylo. Přesto se hosté dlouho udrželi na balonu, než vyslal nepřesný pas Ajer.

3

Trippier se postavil k přímému kopu, místo střely volil ale centr na Guimaraese, jenž byl v ofsajdu.

2

Pomalý start na St. James' Park. Domácí se nikam netlačí a trpělivě se snaží prokombinovat dopředu.

1

Utkání právě začalo.

Hosté udělali oproti minulému víkendu tři změny, do hry naskočí Hickey, Pinnock a DaSilva. Jejich kapitánem je pro dnešní zápas bývalý hráč Newcastlu Ivan Toney.

Domácí hvězda Saint-Maximin začne zápas na lavičce, i to ale berou domácí fandové za úspěch. Vždyť francouzský rychlík chyběl kvůli poranění stehna od srpna. Newcastle jinak začne v totožné sestavě, v jaké vyběhl při demolici Fulhamu 4:1.

Úvodní sestavy:

Newcastle United: Pope – Trippier (C), Schär, Botman, Burn – Almirón, S. Longstaff, Guimarães, Willock, Murphy – C. Wilson.
Náhradníci: Karius – Lascelles, Joelinton, Saint-Maximin, J. Lewis, Targett, Wood, Anderson, Fraser.
Trenér: Howe

Brentford FC: Raya – Hickey, Ajer, Pinnock, Mee, Henry – Dasilva, Baptiste, Jensen – Mbeumo, Toney (C).
Náhradníci: Cox – Canós, Wissa, Jörgensen, Ghoddos, Onyeka, Damsgaard, Janelt, Roerslev.
Trenér: Frank

Rozhodčí: Brooks – Hussin, Wilkes.

Brentford ve své druhé sezoně mezi elitou střídá skvělé výkony (a výsledky) s bídou. Po jasné výhře nad Leedsem schytal očekávanou porážku na Arsenalu a naposledy uhrál jen bezbrankovou plichtu s nováčkem z Bournemouthu. V tabulce je přesně uprostřed, na svého dnešního soupeře ztrácí Včely pouhý bod. Kvůli potížím se stehnem bude ovšem chybět kapitán a obranná skála Jansson. Reflektory tak budou svítit na ofenzivní eso Toneyho, který za Newcastle odkopal dva zápasy. Sestřelí ho tentokrát?

Dva ambiciózní celky se dnes potkají na stánku St. James' Park. Favoritem je pochopitelně domácí Newcastle, který se může opírat o saúdské peníze. A také o jistotu v bráně! Reprezentační gólman Pope dosud inkasoval jen osmkrát – lepší je v tomto ohledu v celé Premier League pouze Everton. Straky navíc doufají, že se jim do sestavy vrátí marodi, zvlášť od comebacku ofenzivního šikuly Saint-Maximina si trenér Howe dost slibuje.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.