Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 5:2. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 9:8.

Arsenal naprosto přejel zoufalý Nottingham pěti brankemi, k čemuž nejvýrazněji přispěl Reiss Nelson, jenž v závěru úvodní půlhodiny nahradil zraněného Bukaya Saku, během prvních dvanácti minut druhého poločasu ale vstřelil dvě branky a na další přihrál Parteymu. Trefili se také Gabriel Martinelli a Martin Ödegaard.

Saliba
76. min Tierney
Gabriel
Tomijasu
63. min Soares
Ödegaard
5 Partey
Partey
34 Xhaka
Xhaka
75. min Nketiah
7 Saka
Saka
27. min Nelson
9 Jesus
Jesus
Martinelli
63. min Vieira

Lodi
64. min Worrall
22 Yates
Yates
23 Freuler
Freuler
Kouyaté
81. min O'Brien
Gibbs-White
56. min Johnson
Awoniyi
64. min Williams
11 Lingard
Lingard
56. min Dennis

90+3

Neco Williams v samém závěru vystřelil z dálky přímo doprostřed branky, rozhodčí Hooper vzápětí odpískal konec zápasu.

90+3

I v závěrečné minutě nastavení Arsenal kontroluje hru s míčem na kopačkách, domácí jej mají ve středu hřiště.

90+1

Ödegaard s Nelsonem se protlačili před brankou Nottinghamu, tam se domácím tentokrát nepovedlo střelecky zakončit.

90

Rozhodčí Hooper oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.

88

Gabriel Jesus trefil bránícího Worralla, Thomas Partey pak odražený míč napálil vysoko nad branku.

87

Po Nelsonově přihrávce se nepovedlo vystřelit Vieirovi, stále ale pokračuje obléhání pokutového území.

85
Důležité

Po rohovém kopu White prodlužoval míč ke vzdálenější tyči, kde před Gabrielem Jesusem zívala prázdná branka, Brazilec ale na míč těsně nedosáhl!

85

Williams nedokázal u brankové čáry pohlídat míč v souboji s Nelsonem, do zámezí se míč odrazil od velšského fotbalisty a následovat bude rohový kop.

83

Při Worrallově zpětné přihrávce trochu zaváhal brankář Henderson, míč ale směřoval výrazně mimo branku a Henderson měl situaci přeci jen pod kontrolou.

81
Střídání

Střídání v týmu Nottingham Forest FC:
ze hřiště odchází Cheikhou Kouyaté, přichází Lewis O'Brien.

80

Williamsův centr byl sražen na rohový kop, právě Neco Williams se pak ujal zahrávání rohu, tomu se Arsenal znovu ubránil.

78

Arsenal právě vstřelil branku! Pátá trefa Arsenalu! Domácím vyšla další jednoduchá kombinace, po kolmici do pokutového území Gabriel Jesus přiťukl míč MARTINU ÖDEGAARDOVI, jenž měl plno času si míč připravit a nasměrovat jej prudce pod břevno.

77

Domácí trenér Arteta už má dostřídáno, jeho protějšek Steve Cooper ještě může využít jednu možnost poslat někoho z lavičky do hry.

76
Střídání

Střídání v týmu Arsenal FC:
ze hřiště odchází William Saliba, přichází Kieran Tierney.

75
Střídání

ze hřiště odchází Granit Xhaka, přichází Eddie Nketiah.

73

Cédricově centru se Nottingham ubránil a mohl vyrazit do protiútoku, Dennisovi se před brankou nabízel volný Johnson, Dennis ale promarnil ideální čas k přihrávce, nakonec celou slibně se vyvíjející akci pokazil.

72

Dennisovi nevyšel průnik po levém křídle, neprotlačil se kolem Gabriela a bude se kopat od branky Arsenalu.

70

Po zásahu loktem od Gabriela zůstal na trávníku sedět Ryan Yates, domácí obránce se mu přišel omluvit.

69

K Ödegaardově kolmici se přes Worralla nedokázal protlačit Gabriel Jesus, bude se jen kopat od hostující branky.

67

Dean Henderson špatně vyběhl na dlouhý nákop po hostující polovině, dříve u míče byl Gabriel Jesus, tomu ale nevyšlo zpracování míče, vytlačil se do ostrého úhlu, pak už Hendersona nepřekonal.

66

Martin Ödegaard se po rozehrávce rohu dostal ke dvěma centrům, oba ale hostující defenziva odvrátila.

65

Fabio Vieira se snažil proniknout po pravém křídle, Neco Williams ale stačil srazit míč na rohový kop.

64
Střídání

ze hřiště odchází Renan Lodi, přichází Joseph Worrall.

64
Střídání

ze hřiště odchází Taiwo Awoniyi, přichází Neco Williams.

63
Střídání

ze hřiště odchází Takehiro Tomijasu, přichází Cédric Soares.

63
Střídání

ze hřiště odchází Gabriel Martinelli, přichází Fábio Vieira.

62

Po Salibově faulu na Awoniyiho ve středu hřiště se Nottingham bude moci přesunout na útočné polovinu.

60

Xhakovu střelu ze střední vzdálenosti zablokoval McKenna, odraženého míče se znovu ujali domácí.

59
Důležité

Už to mohlo být o pět branek! Po ztrátě míče Brennana Johnsona Ödegaard připravil obrovskou šanci pro Gabriela Jesuse, jeho ránu ke vzdálenější tyči ale Henderson už stačil vyrazit!

58

Reiss Nelson je na trávníku půl hodiny hracího času a stačil už posbírat dvě branky a jednu asistenci, všechno přitom zvládl během úvodu druhého poločasu.

57

Arsenal právě vstřelil branku! Zápas se proměnil v naprostou exhibici! Při další útočné akci Arsenalu Reiss Nelson přihrál do běhu THOMASOVI PARTEYMU, jenž se trefil parádně pod břevno a bezmocný Henderson byl na jeho ránu krátký!

56
Střídání

ze hřiště odchází Jesse Lingard, přichází Emmanuel Dennis.

56
Střídání

ze hřiště odchází Morgan Gibbs-White, přichází Brennan Johnson.

54

Tomijasu v tísni zahrál míč jen za postranní čáru, vhazovat mohou hosté.

52

Arsenal právě vstřelil branku! Arsenal znovu zakombinoval v pokutovém území soupeře, zprvu se domácí do zakončení nedostali, pak Ödegaard posunul míč na pravém křídle ke Gabrielu Jesusovi, jehož pas před branku usměrnil do sítě znovu REISS NELSON! V pokutovém území přitom stálo snad osm hráčů Nottinghamu a skutečně jen stálo.

51

Nottingham se dostal k míči, hosté ale mají problém s přechodem středové čáry a zůstávají na své polovině.

49

Arsenal právě vstřelil branku! Domácím se povedla hezká akce, po niž Emirates Stadium podruhé bouří radostí! Xhaka dostal kolmici do pokutového území, přes Gabriela Jesuse míč doputoval k volnému Nelsonovi, jenž kličkou vyřadil ze hry hned dva protihráče, pak brankář Henderson vyrazil ránu jen zpět k REISSU NELSONOVI, jenž s dorážkou už neměl nejmenší problém!

49

Po centru Tomijasa se k hlavičce dostal Gabriel Jesus, Dean Henderson si ale připisuje pohodový zákrok.

48

Arsenal se usadil u pokutového území Nottinghamu, zatím jej ale jen obehrává přihrávkami napříč hřištěm.

46

Po přestávce se pokračuje bez dalších změn v sestavách, tím jediným střídáním zůstává vynucená výměna zraněného Saky Reissem Nelsonem.

46

Začal druhý poločas.

Arsenal má na Emirates Stadium od začátku zápasu výraznou převahu a vede nad Nottinghamem 1:0 díky brance Gabriela Martinelliho z páté minuty zápasu. Arsenal pak promarnil některé další příležitosti, nakonec přežil i jednu velkou soupeřovu, kterou ale vypracoval sám obránce Gabriel, jenž přihrál před vlastní brankou Lingardovi, jeho střelu ale dokázal zablokovat Tomijasu.

45+3

První poločas skončil.

45+3

Po Ödegaardově centru hlavičkoval zády k brance Partey, Cook odvrátil míč do zámezí.

45+2

Po faulu Freulera na Jesuse bude následovat ještě jedna standardní situace pro Arsenal.

45+1

Xhaka musel být po faulu Gibbse-Whita ošetřen, už je ale zpět na nohou.

45+1

K prvnímu poločasu jsou přidány dvě nastavené minuty.

45
Karty

Morgan Gibbs-White ostrým zákrokem poslal k zemi Xhaku a prohlíží si žlutou kartu.

44

Po standardní situaci Nottinghamu se odraženého míče ujal brankář Ramsdale.

43
Důležité

Gabriel ve vlastním pokutovém území trestuhodně přihrál naprosto volnému Lingardovi, do jehož rány se stačil vložit Tomijasu! To bylo obrovské selhání stopera Arsenalu.

42

Thomas Partey se kolmicí pokusil uvolnit v pokutovém území Granita Xhaku, přihrávka ale byla příliš prudká.

40

Arsenal se rohovému kopu ubránil a už zase přesunul hru na soupeřovu polovinu.

39

Nottingham zaútočil po pravé straně, kde se zprvu neprosadil hostující kapitán Yates, pak ale ještě dokázal vybojovat alespoň rohový kop.

38

Reiss Nelson nedovoleně atakoval Renana Lodiho, rozehrávat mohou hosté.

37

Martin Ödegaard připravil střeleckou pozici pro Gabriela Jesuse, ten ale pálil vysoko nad branku.

36

Rohovému kopu se Nottingham ubránil, hosté se ale stále musí bránit.

35

Gabriel Martinelli z levého křídla nedokázal kolem Auriera projít podél brankové čáry, Arsenal bude zahrávat další rohový kop.

34

Neúspěšná souhra Tomijasa s Gabrielem Jesúsem, vhazovat mohou hosté.

32

Z Whiteova zaváhání mohl těžit rychlou individuální akci Jesse Lingard, ovšem vůbec mu nevyšla střela zpoza pokutového území, která nabrala opačnou faleš a ohrozila jen rohový praporek.

30

Střelecký pokus Granita Xhaky skončil jen na hostující zdi.

29

Po faulu Gibbse-Whitea se ale Nottingham bude bránit další standardní situaci, ta už bude z palebné pozice.

29

Arsenal zahrával rohový kop, Ödegaard dostal možnost hned ke dvěma centrům, oběma se hosté ubránili.

27
Střídání

ze hřiště odchází Bukayo Saka, přichází Reiss Nelson.

26

Bukayo Saka stále není v pořádku po zákroku Renana Lodiho ze čtrnácté minuty a nejspíše nebude schopen tento zápas dohrát.

25

Domácí si přihrávají ve středu hřiště, nadále mají nad zápasem plnou kontrolu.

23

Výraznou převahu Arsenalu potvrzují i statistiky, domácí mají 75% držení míče a na střely je to 7:1.

21

Útočná snaha Nottinghamu končí jen odpískaným faulem, rozehrávky se ujme Aaron Ramsdale.

20
Důležité

Arsenalu vyšla výborná kombinace, Martinelli v jejím závěru překonal Hendersona a Renan Lodi stačil míč směřující do branky vykopnout! Bukayo Saka pak z dorážky vysoko přestřelil.

19

Kouyaté se nedostal s míčem podél postranní čáry, hosté ale zůstanou u balónu díky autovému vhazování.

17

Po Sakově ošetření se může ve hře pokračovat.

16

Zdravotní potíže trápí Bukaya Saku, jenž zůstal sedět na trávníku a musí být ošetřen. Je to ještě následek předchozího zákroku Renana Lodiho.

14

Bukayo Saka pronikl k pokutovému území, kde si marně říkal o faul Renana Lodiho, míč pak doputoval k Jesusovi, jehož pohotová rána mířila přímo k Hendersonovi.

12

Sakův centr teď nebezpečně propadl před brankou, k míči se ale neprotlačil nikdo z Kanonýrů.

12

Po rohu zakončoval Tomijasu a jeho pokus byl sražen na další rohový kop.

11

Bukayo Saka dostal dlouhý pas do volného prostoru na pravém křídle, přihrávka před branku pak nenašla žádného ze spoluhráčů, bude z toho ale ještě rohový kop.

9

Poprvé zahrozili také hosté, se střelou z dálky si ale poradil brankář Ramsdale.

8
Důležité

Teď už ale domácí pořádně zahrozili! Bukayo Saka tentokrát připravil dobrou pozici pro Gabriela Jesuse, ten si zasekl míč kolem bránícího protihráče a obstřelem minul vzdálenější tyč.

7

Arsenal se dostal k prvnímu rohovému kopu zápasu, z něj domácí nezahrozili.

5

Arsenal právě vstřelil branku! První gólová radost na Emirates! Bukayo Saka posadil míč na hlavu GABRIELA MARTINELLIHO, jenž přesnou hlavičkou nedal Hendersonovi žádnou šanci zasáhnout!