Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 9:6. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 16:12.

Chelsea ani podruhé letos neporazila Fulham, po prohře 1:2 na Craven Cottage tentokrát uhrála doma proti svému rivalovi ze západního Londýna jen bezbrankovou remízu a v tabulce se sice posouvá dopředu, ovšem jen na deváté místo, navíc Liverpool s jednobodovou ztrátou má k dispozici hned dva zápasy a před Blues se v případě úspěchu proti Leicesteru může dostat i Aston Villa.

Fulham se posouvá na šesté místo, o něj však zřejmě bude brzy připraven, neboť týmy za ním mají jen drobnou ztrátu a výrazné méně odehraných zápasů.

90+6

Konec zápasu.

Chelsea FCChelsea FC(4-3-3 )

Arrizabalaga
James
60. min Azpilicueta
6 Silva
Silva
Badiashile
Cucurella
84. min Chilwell
Gallagher
Fernández
19 Mount
Mount
75. min Fofana
Zíjáš
60. min Sterling
29 Havertz
Havertz
15 Mudryk
Mudryk
46. min Madueke

Reed
90+1. min Cairney
Palhinha
Decordova-Reid
75. min Solomon
18 Pereira
Pereira
90+4. min Kurzawa
20 Willian
Willian
75. min Wilson
Mitrović
90+1. min Vinícius

90+5

Chilwellův rohový kop mohl vést k protiútoku Fulhamu, hosté jej ale absolutně nezvládli rozjet, rychle přišli o míč a Raheem Sterling se pak ještě pokusil technicky vystřelit ke vzdálenější tyči, tam si ale situaci pohlídal brankář Leno.

90+4

Střídání v týmu Fulham FC:
ze hřiště odchází Andreas Pereira, přichází Layvin Kurzawa.

90+3
Karty

Harry Wilson fauloval rozběhnutého Sterlinga, o žluté kartě tu není nejmenší pochyb.

90+2

Pereirův kvalitní centr ze standardní situace domácí odvrátili k Palhinhovi, jehož akrobatický pokus postrádal přesnost.

90+1

Rozhodčí Attwell oddaluje závěrečný hvizd o pět nastavených minut.

90+1

ze hřiště odchází Harrison Reed, přichází Tom Cairney.

90+1

ze hřiště odchází Aleksandar Mitrović, přichází Carlos Vinícius.

90

Kai Havertz fauloval Harrisona Reeda při průniku útočnou polovinou, následovat bude standardní situace pro Fulham.

88

Dalším trumfem Marca Silvy bude Carlos Vinícius, ten zřejmě nahradí Aleksandara Mitroviće.

86

Ačkoliv má Chelsea ve druhém poločase více než sedmdesátiprocentní držení míče, tak to stále nevede k otevření gólového účtu.

85

David Fofana se provinil na pravém křídle nedovoleným zákrokem, byť to vypadalo, že fauloval spíše o pár sekund dříve Havertz.

84
Karty

Rozhodčí Attwell přišel k hostující lavičce ukázat žlutou kartu rozlícenému trenéru Silvovi.

84

Střídání v týmu Chelsea FC:
ze hřiště odchází Marc Cucurella, přichází Ben Chilwell.

84

Raheemu Sterlingovi je u postranní čáry pískán faul na Teteho, rozehrávat mohou hosté.

83

Harrison Reed se marně snažil vybojovat rohový kop, k jeho zklamání rozhodčí po odrazu míče za brankovou čáru ukázali směrem k domácí brance.

81

Už se rozeběhla závěrečná desetiminutovka, domácím je pískán faul ve středu hřiště.

79

A další ohromná šance domácích! David Fofana si naběhl na dlouhý nákop Gallaghera, obešel Lena, jenž vůbec nezvládl daleké vyběhnutí z branky, zcela propadl a zaskočit jej dokázal kapitán Tim Ream, jenž dokázal zamezit Fofanovi v takřka jasném skórování!

79

Do zajímavé palebné pozice se teď dostal Conor Gallagher a jeho rána z první mířila jen těsně vedle hostující branky! Bernd Leno měl naprosto zakrytý výhled a neměl by nejmenší šanci jakkoliv zasáhnout, pokud by rána letěla na branku.

77

Další neúspěšný centr Conora Gallaghera, Chelsea se pak ještě ujala odraženého míče.

75

ze hřiště odchází Mason Mount, přichází David Datro Fofana.

75

ze hřiště odchází Willian, přichází Harry Wilson.

Někdejší oporu Chelsea vyprovodil z trávníku hlasitý potlesk publika.

75

ze hřiště odchází Bobby Decordova-Reid, přichází Manor Solomon.

74

První změny v sestavě připravuje také hostující trenér Marco Silva, do hry pošle Manora Solomona a Harryho Wilsona.

73

Gallagherův další příliš krátký rohový kop snadno odhlavičkoval Antonee Robinson.

73

Madueke posunul míč do pokutového území Mountovi, jeho rána je sražena Timem Reamem do zámezí.

72

Enzo Fernández napřáhl k pohotové ráně z dálky, ta prosvištěla vedle vzdálenější tyče Lenovy branky.

71

Po Badiashileho nákopu se míč v pokutovém území dostal ke Sterlingovi, ten si ale s balónem vůbec neporozuměl, odrazil se od něj za brankovou čáru.

70

Po nepřesné přihrávce Enza Fernándeze se Aleksandar Mitrović pokusil ohrozit Kepu z poloviny hřiště a mířil velmi dobře, domácímu brankáři se ale povedlo zpracovat míč na brankové čáře!

To bylo vůbec první střelecké zakončení Mitroviće v celém dosavadním průběhu zápasu.

69

Po Willianově přihrávce napříč pokutovým územím se z ostrého úhlu pokusil zakončit Decordova-Reid, míč se ale sotva dokutálel ke Kepovi.

68

Utkání už se přesunulo do své závěrečné čtvrthodiny a stále čekáme na změnu skóre, ve druhém poločase také na vůbec nějakou větší šanci.

67
Karty

Čtvrtým příjemcem žluté karty v zápase je Bobby Decordova-Reid za naprosto viditelné držení Raheema Sterlinga.

66

Gallagherův centr od praporku našel Thiaga Silvu, jeho hlavičku v tísni ale bezpečně kryje Bernd Leno.

66

César Azpilicueta na pravém křídle vybojoval rohový kop ve prospěch Blues.

64
Karty

Andreas Pereira byl nedovoleně atakován Gallagherem, ten si prohlíží žlutou kartu.

62

Maduekeho centr si před číhajícím Sterlingem pohlídal výborně hrající Tete, pak byl nedovolený zákrok pískán Cucurellovi.

60

ze hřiště odchází Reece James, přichází César Azpilicueta.

60

ze hřiště odchází Hakím Zíjáš, přichází Raheem Sterling.

59

Antonee Robinson dravým průnikem po levé straně připravil dobrou palebnou pozici pro Andrease Pereiru, jeho střela ale byla zablokována, pak se do odraženého míče opřel Joao Palhinha, ten vysoko přestřelil branku.

59

Graham Potter chystá další změny ve své sestavě, do hry by měli přijít Raheem Sterling a César Azpilicueta.

58

Mountovi je vzápětí pískán faul také na Teteho a dostalo se mu ostrého pohledu a domluvy od rozhodčího Attwella.

57

Prvního faulu Chelsea ve druhém poločase se dopustil Mason Mount, jenž nedovoleně odzbrojil od míče Joaa Palhinhu.

57

Madueke byl faulován u postranní čáry, po změně stran je to na nedovolené zákroky už 0:3.

55

Rohový kop rozehrál Gallagher velmi nepovedeně, příliš krátký centr hosté snadno odkopli za postranní čáru.

54

Jamesův povedený centr mířil ke vzdálenější tyči na Maduekeho, před ním v poslední chvíli stačil zasáhnout Kenny Tete.

53

Jamesův centr si v pokutovém území pohlídal Issa Diop. Chelsea se pak zase ujala odraženého míče, musí ale hrát od středové čáry.

52

Madueke se snažil vysunout za hostující obranu Kaie Havertze, ten ale měl k míči daleko a balónu se zmocnil brankář Leno.

51

Chvíli se ještě prověřovalo u videa, zda-li by Pereira neměl být dokonce vyloučen, už se ale může pokračovat v plném počtu.

51
Karty

Andreas Pereira inkasuje žlutou kartu za ostrý zákrok na Marca Cucurellu.

50

Na centr Decordovy-Reida nedosáhl Aleksandar Mitrović, bude se jen kopat od branky Chelsea.

49

Reedova přihrávka na Teteho mířila do území nikoho, neboť Tete neustál souboj s Cucurellou a marně se dožadoval odpískání faulu.

47

Cucurella předskočil Decordovu-Reida, ten pak španělskou posilu Chelsea z Brightonu fauloval. Na nedovolené zákroky je vyrovnáno 6:6.

46

Bleskový nástup Fulhamu, Willian se prokličkoval do pokutového území a už po šestnácti sekundách hry přízemní ránou prověřil pozornost Kepy, ten neměl se zákrokem větší problém.

46

ze hřiště odchází Michajlo Mudryk, přichází Noni Madueke.

46

Začal druhý poločas.

Chelsea do druhého poločasu změní sestavu, na trávník se nevrátil Michajlo Mudryk, místo nějž se na hřišti objeví Noni Madueke.

První polovina druhého západolondýnského derby během tří týdnů přinesla velmi opatrnou podívanou s minimem šancí, skóre je tak zatím zaslouženě bez branek.

Nejblíže ke změně skóre měl v závěru prvního poločasu Kai Havertz, jenž v úniku přehodil Lena, ovšem zamířil do tyče, ve své předchozí šanci pak branku v zajímavé pozici minul. Na opačné straně se zaskvěl Kepa proti prudké ráně Andrease Pereiry.

45+1

První poločas skončil.

45+1

Rozhodčí Attwell k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává jednu nastavenou.

45

Hakim Zijáš parádní lobovanou přihrávkou vysunul do úniku Kaie Havertze, ten přehodil brankáře Lena, ovšem mířil jen do tyče!

44

Kepa chyboval při odkopu a měl štěstí, že se od Pereiry neodrazil míč k Willianovi, jenž by mohl zakončovat.

44

Střelecká statistika zatím není moc bohatá, na střely celkem je to 4:2, na bránu jen 0:1.

43

Po nepřesné rozehrávce domácích může Fulham vhazovat v hloubi útočné poloviny.

41

Mitrović přenesl hru k postranní čáře na Andrease Pereiru, tomu se ale nepovedlo míč zpracovat, pak jen zklamaně na dálku pochválil svého spoluhráče za kvalitní pas.

40

Antonee Robinson si při snaze obejít Gallaghera pomohl rukou, píská se proti Fulhamu.

39

Fulhamu se povedla rychlá kombinační souhra u pokutového území Chelsea, v předfinální fázi ale Mitrović neměl dostatek prostoru na přistrčení míče Willianovi, jenž by běžel sám na Kepu.

37

Teteho přetažený centr vracel před branku Willian, Mitrović se ale zády k brance nedokázal dostat ke střeleckému zakončení.

36

Hakim Zijáš se rozběhl po volném prostoru na pravém křídle, svoji snahu ale zakončil velmi nepřesnou střelou pravačkou, která letěla mnoho metrů vedle hostující branky.

35

Fulham má míč ve svém držení, začít ale musí až od brankáře Lena.

33

Další zakončení Kaie Havertze, ten se ze střední vzdálenosti pokusil o skákavou střelu levačkou, ta ale mířila výrazně vedle branky.

32

Mason Mount připravil obrovskou šanci pro Kaie Havertze, ten ale musel zakončovat ve skluzu a branku vysoko přestřelil! Mountovu přihrávku nejspíše jemně tečoval Ream, což dalo míči trochu jiný odskok a vedlo k neúspěšnému zakončení německého fotbalisty.

31

Po Teteho centru se při snaze získat odražený míč dopustil faulu Andreas Pereira na Enza Fernándeze.

30

Teteho centr zablokoval Cucurella, pak se ale brzké ztráty míče u vlastního pokutového území dopustil Mudryk a modří se musí zase stáhnout do defenzivy.

29

Mason Mount se pokusil přenést hru na pravou stranu, kde byl zcela volný Zijáš, před ním se ale k míči stačil dostat Antonee Robinson.

27

Bobby Decordova-Reid ve středu hřiště nedovoleně povalil k zemi Masona Mounta, rozehrávat mohou domácí.

25

Z následného rohového kopu pak už Fulham nezahrozil.

25

První velký zákrok Kepy! Palhinha se uvolnil na útočné polovině, po jeho přihrávce pak prudce pálil Andreas Pereira, jenž si jedním dotykem míč zpracoval a druhým ostře pálil, Kepa dokázal jeho ránu vyrazit!

24

Zijášově rohovému kopu se Fulham ubránil, Gallagher pak navíc vracel míč marockému spoluhráči do ofsajdu.

23

Jamesův centr srazil Willian za branku, první rohový kop má také Chelsea.

22
Karty

Joao Palhinha dostává první žlutou kartu zápasu za podražení Masona Mounta u postranní čáry.

21

Teteho přihrávku z pravého křídla před branku odkopl do zámezí Badiashile, Fulham bude vhazovat.

20

Na opačné straně mohl zahrozit Decordova-Reid, ovšem chyběla mu potřebná rychlost, aby upláchl domácím stoperům, ti si pak věděli rady.

20

Vypadalo to na první velkou šanci, když si na skvělou lobovanou přihrávku naběhl za hostující obranu Kai Havertz a zblízka nepřekonal Bernda Lena, vzápětí je ale Havertzovi máván těsný ofsajd.

19

Fulham se mohl pokusit o rychlejší přechod středu hřiště, Mitrović ale podklouzl a o míč nakonec zase přišel.

18

Chelsea drží míč na vlastní polovině, dopředu se zatím moc nežene.

16

V první čtvrthodině jsme zatím neviděli žádný střelecký pokus. Mimochodem Chelsea dosud vstřelila v domácích zápasech jen čtyři góly během prvních poločasů.

15

Enzo Fernández poprvé prokázal své vysoké kvality parádním přenesením hry doprava na volného Jamese, ten pak přihrával Zijášovi do postavení mimo hru.

14

Na Gallagherův centr ke vzdálenější tyči nedosáhl Mudryk, Chelsea se ale brzy zase ujala míče.

13

Mitrović u postranní čáry fauloval Badiashileho, pak pořádně zblízka dal najevo svůj názor asistentu rozhodčímu Mainwaringovi.

12

Mason Mount se u postranní čáry neprotlačil přes Palhinhu, domácí mohou alespoň vhazovat.

11

Po rozehrávce rohu nakrátko Mudryk srazil Pereirův centr do zámezí. Rozhodčí Attwell mezitím domlouvá Fernándezovi, jenž se pustil do zápasnického souboje s Mitrovićem.

10

Další centr Teteho srazil Thiago Silva vedle branky, následovat bude první rohový kop zápasu ve prospěch Fulhamu.

10

Fulham se při standardní situaci natlačil dopředu, prudký Pereirův centr se ale neujal.

9

Mount se snažil průnikovou přihrávkou vysunout do šance Mudryka, pas na něj ale pokryli hostující obránci.

7

Robinson se prohnal po levém křídle, pak už ale centroval zpoza hřiště, navíc se míč před brankou od Cucurelly odrazil k jeho krajanovi mezi tyčemi Kepovi.

5

Hakim Zijáš na pravém křídle nepřešel přes Robinsona, pak soupeře fauloval a ukazuje zdvižený prst směrem k rozhodčímu Attwellovi, že si je vědom svého faulu.

4

Poprvé se snažili zahrozit také hosté, Mitrović ale byl při Teteho centru pokryt domácími stopery.

3

Mount se pokusil vniknout do pokutového území rychlou souhrou s Mudrykem, jeho zpětná přihrávka ale postrádala potřebnou kvalitu a dříve u míče byl brankář Leno.

3

Reece James se u postranní čáry neprobil kolem Williana, po odrazu míče do zámezí od někdejšího fotbalisty Chelsea ale může domácí krajní bek vhazovat.

1

Úvodního celku se ujala Chelsea a je rozehráno! Oba celky samozřejmě hrají ve svých tradičních barvách, neboť ve vzájemných zápasech nehrozí žádný barevný konflikt.

1

Utkání právě začalo.

Trojice rozhodčích v čele se Stuartem Attwellem přivedla fotbalisty na trávním zaplněného Stamford Bridge, utkání bude brzy zahájeno.

Domácí trenér Graham Potter posílá do zápasu hned od startu Enza Fernándeze, nejdražší posilu v historii Premier League.

Úvodní sestavy:

Chelsea FC: Arrizabalaga – R. James, T. Silva (C), Badiashile, Cucurella – Gallagher, E. Fernández, Mount – Zíjáš, Havertz, Mudryk.
Náhradníci: Bettinelli – Azpilicueta, D. Fofana, Madueke, Sterling, Chilwell, T. Chalobah, Koulibaly, Chukwuemeka.
Trenér: Graham Potter

Fulham FC: Leno – Tete, Diop, Ream (C), Robinson – Reed, Palhinha – Decordova-Reid, A. Pereira, Willian – Mitrović.
Náhradníci: Rodák – Adarabioyo, Cairney, Vinícius, D. James, Duffy, Kurzawa, Solomon, H. Wilson.
Trenér: Marco Silva

Rozhodčí: Attwell – Cann, Mainwaring.

Fulham FC

Fulham zažil skvělý návrat do Premier League po mistrovství světa, když vyhrál všechny čtyři první ligové zápasy, k tomu zdolal i Hull v FA Cupu a dostal se až na pohárové pozice. Ve druhé polovině ledna však přišlo drobné vystřízlivění, když prohrál v Newcastlu i s Tottenhamem shodně 0:1, ve čtvrtém kole FA Cupu pak ani neporazil doma druholigový Sunderland a po remíze 1:1 s Černými kočkami jej čeká v týdnu opakovaný zápas na hřišti soupeře.

V tabulce Chalupáři drobně klesli na sedmé místo se ziskem 31 bodů z 21 zápasů, ovšem s jasným předsezónním cílem v podobě udržení příslušnosti v nejvyšší soutěži mohou odehrát druhou polovinu ročníku s naprostým klidem.

Fulham nadále netrápí takřka žádné absence, jediným hráčem mimo hru zůstává Neeskens Kebano. Také Cottagers byli aktivní v závěru přestupového období, kdy přivedli z Turína srbského fotbalistu Sašu Lukiće a z Arsenalu Cedrica Soarese, ti by se ale v základní sestavě objevit neměli.

Chelsea FC

Chelsea zažívá fotbalové bídné období, když jde od jednoho neúspěchu k druhému a v tabulce už klesla až na desáté místo se ztrátou deseti bodů na pozice zaručující účast v příštím ročníku Ligy mistrů, což je stále jasný cíl Blues pro tuto sezónu.

Od zmíněné prohry na Fulhamu Chelsea odehrála jen dva soutěžní zápasy, oba v rámci Premier League a povedlo se ji alespoň odehrát je bez inkasované branky, když na těsnou výhru 1:0 nad Crystal Palace navázala bezbrankovou remízou na hřišti podobně se trápícího Liverpoolu.

Kromě nezdarů na trávnících se o Chelsea v posledních týdnech mluví především směrem k jejím aktivitám na přestupovém trhu, kde během posledního měsíce utratila přes 300 miliónů liber za osm nových hráčů, tím nejnovějším je záložník lisabonské Benficy Enzo Fernández, jenž se stal nejdražším fotbalistou v historii Premier League.

Další z významných posil je Joao Felix, ten se ale nechal v prvním vzájemném zápase s Fulhamem vyloučit a dnes si odpyká poslední ze třízápasového trestu. Mimo hru jsou zranění Kante a Zakaria, naopak do sestavy se může vrátit Kovačić a dá se čekat i start Mudryka, ukrajinský talent se při zápase v Liverpoolu předvedl ve velmi dobrém světle.

Hezký večer při sledování přenosu atraktivního derby mezi Chelsea a Fulhamem, sousedi ze západního Londýna se střetnou v Premier League už podruhé během tří týdnů, neboť 12. ledna se Fulham radoval z výhry na Craven Cottage 2:1.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.