Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek sobotního večera.

Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 6:7. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 5:6.

Arsenal zvládl na hřišti Wolverhamptonu roli favoritu a vyhrál 2:0. Znamená to, že zvyšuje svůj náskok na čele Premier League na druhý Manchester City už na pět bodů. Wolverhampton se naopak nachází na samotném dnu ligové tabulky.

Ve druhém poločase Arsenal rozhodl o svém vítězství, v 54. minutě se konečně dostal k první střele na branku a hned z toho byl gól z kopačky Martina Ödegaarda. Norský kapitán Arsenalu se stal definitivním hrdinou zápasu v 75. minutě, kdy z dorážky přidal druhý gól hostů.

Wolverhampton(5-3-2)

1
22 Semedo
Semedo
68. min Lembikisa
23 Kilman
Kilman
Collins
24 Gomes
Gomes
80. min Nunes
64 Bueno
Bueno
Traoré
8 Neves
Neves
Moutinho
68. min Podence

Zinčenko
90+1. min Soares
Ödegaard
5 Partey
Partey
34 Xhaka
Xhaka
16. min Vieira
7 Saka
Saka
90+1. min Nelson

90+4

Gabriel Martinelli už se nikam nežene a míč zavedl k rohovému praporku u branky Wolverhamptonu.

90+2
Karty

Žlutou kartu si ještě z tohoto utkání odnese za svůj vcelku zbytečný faul na útočné polovině hřiště Hugo Bueno.

90+2

Nastavují se čtyři minuty.

90+1

Střídání v týmu Arsenal FC:
ze hřiště odchází Bukayo Saka, přichází Reiss Nelson,
ze hřiště odchází Fábio Vieira, přichází Muhammad Alnaní,
ze hřiště odchází Olexandr Zinčenko, přichází Cédric Soares.

90

Pokračovalo se rohovým kopem Wolverhamptonu, který na první tyči odhlavičkoval útočník Arsenalu Jesus.

89

Adama Traore už v šestnáctce posunul míč na Podenceho a jeho prudkou ránu pod břevno musel vyrážet Ramsdale!

88

Martin Ödegaard se výborně vrátil do obrany a od míče čistě odstavil Matheuse Nunese.

87

Nunes přihrávkou do vápna Podenceho nenašel, protože skvěle celou situaci přečetl Aaron Ramsdale.

86

Na druhé straně hřiště pak vyzkoušel akrobatické zakončení nůžkami Daniel Podence, jeho krásné střele však kousek chyběl, aby trefila branku.

85

Hra se rychle přesunula na opačnou stranu a Arsenal zahrával rohový kop. Ten však pro branku Wolves nebezpečný nebyl.

84

Adama Traoré po pěkné individuální akci prudce centroval z pravé strany, ale žádného spoluhráče před brankou nenašel.

83

Domácí se ještě snaží vykřesat naději na body a snaží se zatlačit Arsenal do úzkých. Hosté se ale prozatím brání pozorně.

82

Boubacar Traoré vypálil z první zpoza šestnáctky, jeho rána pravačkou ale nebyla přesná.

82

Vieira se snažil založit další protiútok Arsenalu, jeho přihrávka ale Gabriela Martinelliho nenašla.

80

Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers:
ze hřiště odchází Toti Gomes, přichází Matheus Nunes.

79

Arsenal se dostal do zajímavého brejku, který však tentokrát neskončil střelou na branku. Rána Bena Whitea z druhé vlny byla nepřesná.

78

Gonçalo Guedes už se téměř dostal do koncovky, ale jako poslední instance se mu do cesty postavil Gabriel a ke střele ho nepustil.

77

V závěrečných patnácti minutách zápasu ještě Arsenal v této sezóně neinkasoval. Hosté budou chtít určitě tuto statistiku prodloužit, aby se nemuseli v závěru zápasu strachovat o vítězství.

75

Arsenal právě vstřelil branku!
Trpělivost v kombinaci se Arsenalu vyplatila, protože se nyní může radovat z branky na 2:0! Po sraženém centru Zinčenka zakončoval Martinelli a Sá dokázal míč nohou vyrazit. Pouze však k nohám MARTINA ÖDEGAARDA, který už poslal míč do sítě a poté oslavil svůj druhý gól v tomto zápase. Bez asistence.

74

Arsenal se nyní prezentuje velmi trpělivou hrou, hlavně nechce lacině přijít o míč.

73

Míč ale rychle získali hosté a už zase kombinují před šestnáctkou soupeře.

72

Gonçalo Guedes byl připraven o míč nedovoleným způsobem, takže rozehrávat budou moci domácí.

72

Zinčenkův centr z levé strany měl před brankou najít Jesuse, ale jako první si sáhl pro míč brankář José Sá.

71

Aaron Ramsdale už srážku s kolenem Adamy Traoreho rozdýchal a bude opět schopen pokračovat ve hře.

70

Aaron Ramsdale musí být ošetřen, chvíli se tak hrát nebude.

69

Gabriel hlavičkoval ve vápně míč směrem ke svému brankáři a Ramsdalea pak srazil ve snaze získat míč Adama Traoré.

68

ze hřiště odchází João Moutinho, přichází Daniel Podence,
ze hřiště odchází Nélson Semedo, přichází Dexter Lembikisa.

67

Adama Traoré dokázal z pravé strany odcentrovat, ale na to byl dobře připravený Ramsdale a míč s jistotou chytil.

66

Rohový kop domácí ubránili a následný volej Zinčenkovi vůbec nesedl.

65

Jesus měl ve vápně proti sobě dva obránce, takže si počkal na podporu Ödegaarda. Toho však nakonec nenašel přesnou přihrávkou, skvěle zakročil Toti.

64

Wolverhampton nyní musí být logicky aktivnější směrem dopředu, když prohrává. Arsenal se bude snažit využít toho, že budou domácí zároveň otevřenější směrem dozadu.

62

Arsenal byl blízko druhé brance! Nejprve zakončoval Martinelli a pak se ještě po míči natahoval Jesus. Ten už však Sá neprověřil.

62

Následovala rychlá protiakce v podání Arsenalu, centr Vieiry byl odražený na rohový kop.

61

Prudký centr Wolverhamptonu však skončil jen v moci brankáře Arsenalu Aarona Ramsdalea.

61

Domácí dostávají docela dobrou šanci na vyrovnání, budou zahrávat standardní situaci jen těsně za hranicí šestnáctky.

60
Karty

Gabriel ostře zajel do Traorého a dostává zaslouženou žlutou kartu.

58

Moutinho hledal v šestnáctce nabíhajícího Semeda, nakonec však byla ta přihrávka o něco delší, než by bylo potřeba.

57

Wolverhampton má zatím v této sezóně velký problém se střílením branek, takže uvidíme jak zvládne situaci, kdy prohrává s jedním z nejlépe bránících týmů v lize.

56

Arsenal je při chuti a opět zaútočil po levé straně. Tentokrát z toho však nakonec nebylo ani zakončení.

54

Z první regulérní střely na branku se hosté radují z gólu. Počkat si sice Arsenal musel až do druhého poločasu, ale dočkal se. Jesus našel krásnou průnikovou přihrávkou ve vápně Vieiru, který pak pasem od brankové čáry našel MARTINA ÖDEGAARDA. A norskému reprezentantovi už stačilo jen z blízka poslat míč do prázdné branky. Asistence: Fábio Vieira.

53

Vieirovo přenesení balónu k levé postranní čáře bylo velmi nepřesné, Zinčenko se nacházel v trochu jiném prostoru.

52
Karty

Thomas Partey dostává za faul na Nélsona Semeda po zásluze žlutou kartu. Domácí pak dostali výhodu, ale z jejich akce nic nebylo.

51

Poprvé ve druhé půli drží míč na kopačkách na delší časový okamžik také domácí, ale zatím jen na vlastní polovině.

50

Dlouhý míč Arsenalu směřoval na Jesuse, ale ten souboj o míč prohrál.

49

Arsenal je opět komfortně na míči, Wolverhampton se poctivě zatáhl na svou polovinu a brání se.

48

Domácí se ubránili a navíc i vyrazili do brejku. Za míčem se hnal rychlonohý Adama Traoré, ale u míče byl nakonec jako první Ramsdale.

47

Arsenal je od úvodu druhého poločasu aktivní a už obléhá branku Wolverhamptonu.

46

O poločasové přestávce neudělalo ani jedno z mužstev žádnou změnu v sestavě.

46

Začal druhý poločas.

Druhý poločas začne přibližně ve 21:49.

První poločas je za námi, Wolverhampton zatím na domácím hřišti drží proti favorizovanému Arsenalu remízu 0:0. Arsenal byl od začátku utkání v jednoznačné územní převaze a měl i zajímavější šance, ale neměl takovou převahu, jaká by se od lídra soutěže očekávala. Arsenal dost možná přibrzdilo i střídání Xhaky už v 16. minutě z důvodu nevolnosti. Nejblíže gólu byl v prvním poločase Jesus, jenže když dostal míč v šesté minutě do sítě, pískal se ofsajd a ve 36. minutě pak trefil břevno. V první půli ani jedno mužstvo netrefilo branku.

45+3

První poločas skončil.

45+3

Centr Arsenalu ze standardní situace odhlavičkoval do bezpečí Nélson Semedo a více už se toho v prvním poločase nestane.

45+2
Karty

Saliba si doslova došel pro faul a bude z toho velmi zajímavá standardní situace v nastaveném čase první půle. Boubacar Traoré navíc dostává žlutou kartu.

45+1

Nastavují se dvě minuty.

45

Rohový kop dokázali hosté ubránit a my stále čekáme na první střelu mezi tři tyče jednoho z týmů.

44

William Saliba se nyní velmi špatně zorientoval a když chtěl přihrát Ramsdaleovi, namazal místo toho do úniku Guedesovi. Jeho střelu ještě stihl Gabriel srazit na rohový kop.

43

Olexandr Zinčenko předvedl špatně provedené autové vhazování, takže míč připadne Wolverhamptonu.

42

Hugo Bueno teď nebyl vůbec pochopen svými spoluhráči a jeho míč doputoval až k Ramsdaleovi.

41

Boubacar Traoré se rozhodl, že už nebude hledat žádného spoluhráče a z hranice šestnáctky vypálil. Branku Arsenalu ale vůbec netrefil.

40

Po pěkném centru Whitea zakončoval na zadní tyči zapomenutý Gabriel Jesus, ale střelou o zem netrefil branku.

38

Martinelli se k centru z levé strany nedostal a ke svému údivu nevybojoval ani rohový kop.

37
Karty

Gabriel Jesus se vrátil, aby vypomohl obraně a pak se pokusil vyvézt míč dopředu. Byl přitom však faulován a Toti Gomes dostane žlutou kartu.

36

Arsenal byl zatím nejblíž k první brance zápasu! Opět byl u toho aktivní Gabriel Jesus, ale ten po své zasekávačce po střele pravačkou trefil jen břevno!

36

Zinčenko byl mimo svůj obvyklý prostor, ale zaskočil ho Gabriel a na jeho post se zase zatáhl Partey, který pak získal míč.

35

Po špatné rozehrávce Gabriela vznikla pro domácí šance na rychlý protiútok. Arsenal se ale včasně vrátil zpět za míč, takže domácí raději postupně kombunují.

34

Centr od rohového praporku směřoval na první tyč, ale ani tentokrát se nikdo z hostů k hlavičce nedostal.

33

Partey vhodil z levé strany míč z autu až do pokutového území a bude z toho rohový kop Arsenalu.

32

Vieirův centr z levé strany sice prošel až do vápna, tam už ale vládli hráči v oranžových dresech.

31

Hráči Arsenalu si opět předávají míč na polovině Wolves, zatím tomu ale chybí nějaký nápad.

30

Arsenal má obrovskou motivaci dnes vyhrát. Pokud by se mu to totiž povedlo, zvýšil by před přestávkou svůj náskok na druhý Manchester City už na pět bodů.

29

Kapitán Arsenalu Martin Ödegaard sáhl rukou na rameno Joaa Moutinha a ten se skácel k zemi. Faul hostujícího mužstva.

28

Dlouhý nákop Guedese nenašel, míč skončil až u jedničky Arsenalu a dvojky anglické reprezentace Aarona Ramsdalea.

27

Rozhodčí Attwell Whiteovi důrazně domlouvá, že on je na hřišti pánem a nebude tolerovat žádný nesouhlas s jeho výroky.

27

White si myslel, že pro Arsenal vybojoval rohový kop, ale bude se pouze kopat od branky Wolverhamptonu.

26

Arsenal kombinuje na polovině soupeře, ale zatím čeká na vhodný okamžik, kdy akci zrychlit a poslat míč do vápna.

24

Saka při napadání fauloval Totiho Gomese, domácí tak budou rozehrávat z vlastní poloviny hřiště.

23

Centr Bena Whitea nakonec Martinelliho nenašel, ale míč ještě před branku poslal Zinčenko. Jesus pak hlavičkoval z těžké pozice nepřesně.

22

Gabriel Jesus se individuálním způsobem dostal do šestnáctky, jeho následná koncovka ale byla zablokovaná.

20

Whitovo přenesení hry na Martinelliho nebylo přesné, a tak se zrodil rychlý brejk Wolverhamptonu po pravém křídle. Ten nakonec zakončil Gonçalo Guedes, ale branku o kousek přestřelil.

19

Arsenal má v úvodních 20 minutách míč na kopačkách v 68 procentech času.

18

Zinčenko sice nejprve zaváhal a přišel o míč, ale pak svou chybu napravil, když Traorého opětovně připravil o balón.

17

Nově příchozí Fábio Vieira přišel do Arsenalu z Porta teprve letos v létě a zatím toho v Premier League moc neodehrál, častěji se objevoval v sestavě v Evropské lize. Jednu branku v anglické lize už ale vstřelil, prosadil se proti Brentfordu.

16

ze hřiště odchází Granit Xhaka, přichází Fábio Vieira.

16

Xhaka to patnáct minut zkusil, ale zřejmě mu stále není dobře, protože nakonec střídá.

15

Sakův centr přesně na hranici malého vápna našel hlavu Gabriela, ale brazilský stoper, který se pozvánky na MS nedočkal, netrefil branku.

14

A také hosté si poprvé v utkání vyzkouší rohový kop, poté co byl centr Bukaya Saky sražený.

14

Po delší době se Arsenalu usazuje před vápnem Wolverhamptonu.

13

Tentokrát domácí zkusili rozehrávku centrem za vápno, ale přihrávku na zamýšleného adresáta nepustil Martinelli.

13

Wolves rozehráli rohový kop na krátko a po dalším sraženém centru budou zahrávat další.

12

Semedův centr z pravé strany zablokoval Zinčenko, domácí tým bude kopat první roh tohoto zápasu.

12

Hugo Bueno předvedl pěkný a sebevědomý průnik podél levé postranní čáry, ale svým nepovedeným centrem pak celou akci znehodnotil.

11

Sakovi se málem povedlo vystihnout nepřesnou rozehrávku domácích, nakonec to ale pro Wolves dobře dopadlo.

10

Podle začátku utkání to vypadá, že se bude na Molineux hrát netradičně otevřený fotbal z obou stran. Oba týmy už totiž předvedly zajímavé ofenzivní akce.

9

Bukayo Saka dokázal odcentrovat přes Huga Buena, ale přesné to nebylo. Následný centr Zinčenka z opačné strany pak skončil jen v moci brankáře Josého Sá.

8

Domácí předvedli nadějný protiútok vedený po pravém křídle. Skvěle se ale nakonec vrátil William Saliba a míč na Guedese nepustil. Navíc se následně pískal ofsajd.

7

Traore se snažil probíjet dopředu, ale proti převaze hráčů Arsenalu neměl nejmenší šanci.

6

Gabriel Jesus dostal přihrávku za obranu a dopravil míč do sítě. Jenže ani se příliš neradoval, protože tušil, že stál v ofsajdu. A zdvižený praporek pomezního rozhodčího jeho domněnku potvrdil.

5

Už se zase pokračuje ve hře a Granit Xhaka to ještě zkusí, už se vrátil zpět na trávník.

4

Těžko říct, jaký problém vlastně Xhaka má. Nejpravděpodobnější variantou je jakási nevolnost, protože za žádný sval se nedržel.

4

Podle gesta manažera Arsenalu Mikela Artety to vypadá, že se bude muset střídat.

3

Uvidíme, jak to s Xhakou dopadne. Pokud by se zranil, byl by to velký problém nejen pro Arsenal v tomto zápase, ale také pro švýcarskou reprezentaci směrem k mistrovství světa.

2

Hra je přerušena kvůli nějakých zdravotních problémů Granita Xhaky. Švýcar bude potřebovat ošetření.

1

Arsenal mívá v této sezóně parádní vstupy do zápasu, často se velmi rychle dostává do vedení. I nyní se hned usazuje na polovině soupeře.

1

Utkání právě začalo.

Domácí Wolverhampton dnes nastoupí ve svých tradičních oranžovo-černých dresech, Arsenal se představí taktéž ve své klasické červeno-bílé kombinaci.

Hráči obou mužstev už nastupují na trávník, zápas Premier league brzy začne.

Úvodní sestavy:

Wolverhampton Wanderers: Sá – Semedo, Kilman, Collins, T. Gomes, Bueno – Bo. Traoré, Neves (C), Moutinho – Ad. Traoré, Guedes.
Náhradníci: Šarkić – Aït-Nouri, Campbell, Hodge, Nunes, Mosquera, Podence, Ronan, Lembikisa.
Trenér: Davis

Arsenal FC: Ramsdale – B. White, Saliba, Gabriel, Zinčenko – Ödegaard (C), Partey, Xhaka – Saka, Jesus, Martinelli.
Náhradníci: Turner – Soares, Alnaní, Holding, Marquinhos, Nelson, Nketiah, Tierney, Vieira.
Trenér: Arteta

Rozhodčí: Attwell – Lennard, Cann.

V minulé sezóně byl ve vzájemnějších zápasech úspěšnější Arsenal, který vyhrál na hřišti Wolves 1:0 a následně na domácím hřišti 2:1.

Arsenal FC

Arsenal je tradičním klubem z Londýna, který byl v posledních letech trochu v útlumu a letos se vrátil do evropských pohárů po jednoleté pauze. Aktuální sezóna ale tomuto klubu zatím mimořádně vychází. V Evropské lize Arsenal vyhrál základní skupinu a může se těšit na osmifinále a v Premier League se po 13 odehraných zápasech drží na samotném čele tabulky s 32 body. Na druhý Manchester City má Arsenal náskok dvou bodů. V domácí lize je Arsenal sedm zápasů neporažen, naposledy vyhrál 1:0 na hřišti Chelsea. Na stadionech soupeřů zatím v této sezóně v lize odehrál sedm utkání s bilancí pěti výher, jedné remízy a jedné porážky. V týdnu Arsenal nečekaně zaváhal, když v kombinované sestavě prohrál ve třetím kole Ligového poháru 1:3 s Brightonem.

Wolverhampton Wanderers

Wolverhampton se v posledních letech slušně etabloval v nejvyšší anglické soutěži, přičemž se z velké části opíral o portugalské fotbalisty, které získává díky své těsné spolupráci s vlivným portugalským agentem Jorgem Mendesem. V aktuální sezóně to ale mužstvo vůbec nešlape a po 14 kolech se nachází s deseti body na předposlední 19. příčce ligové tabulky. Na záchranu momentálně ztrácí tři body. Poslední čtyři utkání Wolves nevyhráli, naposledy padli 2:3 doma s Brightonem. Doma odehráli v této sezóně v lize zatím sedm utkání s bilancí dvou výher, dvou remíz a tří porážek. V týdnu si Wolves zlepšili náladu alespoň vítězstvím 1:0 nad Leedsem ve třetím kole Ligového poháru.

Zdravím a vítám všechny příznivce anglického fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 16. kola Premier League mezi týmy Wolverhampton Wanderers a Arsenal FC. Zápas se odehraje na Molineux Stadium ve Wolverhamptonu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.