Tímto se s Vámi loučím a přeji příjemný zbytek dnešního dne.

Dnešní utkání sledovalo 40 152 diváků.

Utkání na Stamford Bridge končí za pískotu domácích fanoušků. Chelsea nedokázala dát poslednímu týmu tabulky Premier League gól a prohrává 0:1. Jediný přesný zásah duelu jde na konto Warda-Prowse, který se prosadil v závěru prvního poločasu z přímého kopu.

Chelsea FCChelsea FC(4-2-3-1)

Arrizabalaga
Azpilicueta
84. min Chalobah
Badiashile
Koulibaly
46. min Fofana
Chilwell
84. min Gallagher
Kovačić
Fernández
31 Madueke
Madueke
64. min Mudryk
11 Félix
Félix
19 Mount
Mount
64. min Havertz
Fofana
46. min Sterling

Southampton FC(5-3-2)

31 Bazunu
Bazunu
Armstrong
59. min Walcott
Maitland-Niles
90+5. min Lyanco
Lavia
87. min Diallo
Elyounoussi
87. min Alcaraz
Sulemana
59. min Armstrong
12 Onuachu
Onuachu
59. min Mara

90+13

Londýnský klub odejde z dnešního zápasu opět s nepořízenou. Zpoza vápna se do míče velmi dobře opřel Mudryk, branku však o kousek minul.

90+12

Chelsea se stále pokouší něco vymyslet, obrana Saints je pevná. Uvidíme zřejmě poslední rohový kop zápasu.

90+11

Mudrykův centr z levé strany byl příliš dlouhý a Fofana na něj nedosáhl. Míč proletěl do zámezí.

90+10

Sterling se nedokázal prosadit individuální akcí a hosté znovu kopou míč daleko od své branky.

90+9

Centr Félixe našel pouze rukavice Bazuny, který kraluje vzdušnému prostoru u své branky.

90+8
Karty

Sterling si na útočné polovině vybojoval faul. Volný kop pro Chelsea, navíc další žlutou kartu vidí Perraud.

90+8

Hosté si počínali velmi dobře a podrželi na útočné polovině hodně času.

90+7
Karty

Žlutá karta pro tým Chelsea FC (Mateo Kovačić).

90+7
Karty

Ward-Prowse zdržoval s rozehrávkou a vidí žlutou kartu.

90+6

Southampton se ubránil další šanci, kterou měl Gallagher a podnikl rychlý protiútok, který nakonec skončil vybojovaným rohovým kopem.

90+6

Félix to zkusil přímo na branku a Bazunu musel zasahovat. Míč vyrazil do bezpečí.

90+5

Střídání v týmu Southampton FC:
ze hřiště odchází Ainsley Maitland-Niles, přichází Lyanco.

90+4

Mudryk si kousek od pokutového území vynutil faul a vybojoval pro Chelsea zajímavý přímý kop z levé strany.

90+2

Saints se nyní daří kouskovat hru a to jim hraje do karet. Navíc nyní mají hosté míč na útočné polovině.

90

Félix si před vápnem narazil míč s Havertzem a ten mu ho nedokázal vrátit. Navíc se dopustil útočného faulu.

89

Fernández otočil hru na Sterlinga a ten na pravé lajně nedokázal zpracovat míč. Zbytečná ztráta míče pro Blues.

87

ze hřiště odchází Roméo Lavia, přichází Ibrahima Diallo,
ze hřiště odchází Mohamed Elyounoussi, přichází Carlos Alcaraz.

87
Karty

Na nesportovní chování ještě vidí žluté karty Kepa a Lavia.

86

Havertz se pustil do individuální akce, ve které udělal všechno dobře až do zakončení. Při něm upadl a branku Saints ani neohrozil.

85

Mudryk se z levé strany procpal do vápna, jeho přihrávka pod sebe byla sražena k rukám Bazuny a ten uklidňuje situaci.

85

Po dlouhém přerušení se znovu pokračuje ve hře.

84

Střídání v týmu Chelsea FC:
ze hřiště odchází César Azpilicueta, přichází Trevoh Chalobah,
ze hřiště odchází Ben Chilwell, přichází Conor Gallagher.

83

Kapitán Chelsea za potlesku všech fanoušků opouští hřiště na nosítkách. Doufejme, že bude Azpilicueta brzy v pořádku.

82

Azpilicueta se dostal na nosítka a stále je v péči lékařů.

79

Hra je stále přerušena a na Stamford Bridge panuje ohromné ticho.

77

Na hrací ploše stále probíhá ošetřování Azpilicuety. Na lavičce se pomalu začíná připravovat Gallagher.

76
Karty

Mara za nebezpečnou hru vidí žlutou kartu.

75

Na hřišti jsou již i nosítka, tohle s kapitánem Chelsea nevypadá vůbec dobře.

74

Nehezký pohled. Mara se pokusil o zakončení nůžkami a místo toho trefil vší silou Azpilicuetu do obličeje. Ke španělskému hráči se okamžitě seběhl zdravotní tým.

73

Šance i na druhé straně. Walcott poslal míč na malé vápno na Armstronga, který z velké blízkosti trefil pouze Kepu. Rohový kop pro Saints.

72

Sterling z pravého křídla hledal ve vápně Havertze, hostující obrana odvrátila míč do bezpečí.

71

Domácí doslova pohrdli šancí na vyrovnání! Po centru Havertze hlavičkoval do prázdné branky Sterling, Perraud se z posledních sil vrátil a z brankové čáry vyhlavičkoval míč mimo tři tyče. Sterling neuspěl ani s následnou dorážkou.

70

Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře.

69

Na trávníku zůstal sedět Bella-Kotchap a hra je přerušena.

68

Chelsea poprvé v zápase dokázala otevřít obranu soupeře a ani tak se gólu nedočkala. Havertz přihrával ve vápně pod sebe na Sterlinga a ten trefil jediného bránícího hráče.

67

Fernández se dostal na vlastní polovině pod tlak, vynutil si však faul od Elyounoussiho.

66

Saints se ve druhém poločase nedokáží tolik držet na míči, nicméně stále hrají zcela bezchybně na vlastní polovině.

65

Po Sterlingově přihrávce střílel zpoza vápna Félix, jeho pokus až k brance neprošel. Následně Sterling znovu přihrával na penaltový puntík, tam ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.

64

ze hřiště odchází Mason Mount, přichází Kai Havertz,
ze hřiště odchází Noni Madueke, přichází Michajlo Mudryk.

63

Nyní nepovedený centr Sterlinga na druhé straně, míč skončil v moci Bazuny.

62

Elyounoussi posílal z levé strany zajímavý centr do vápna, výborně se vrátil Chilwell a odvrátil míč do bezpečí.

60

Chelsea stále marně hledá nějakou díru v obraně Southamptonu. Hosté tento duel zvládají vážně skvěle.

59

ze hřiště odchází Stuart Armstrong, přichází Theo Walcott,
ze hřiště odchází Paul Onuachu, přichází Sekou Mara,
ze hřiště odchází Kamaldeen Sulemana, přichází Adam Armstrong.

58

Obrana Chelsea začíná být otevřená a toho by hosté mohli využívat k rychlým protiútokům. Jedné takové akci Saints zabránil skvěle Fofana.

57

Hosté si chvilku užívali držení míče na středu hřiště.

56

Další rohový kop, další odvrácený míč a další nepřesná střela v podání domácích.

55

Po rohovém kopu se dostal míč před vápno, odkud to zkusil Mount. I jeho střela byla domácí obranou zablokována.

54

Félix si na středu hřiště velmi dobře pokryl míč a Bednarek ho musel faulovat.

53

Po rohovém kopu se do příležitosti dostával Azpilicueta, rozhodčí ale odpískali ofsajd. Blues mají solidní tlak a pokouší se srovnat.

52

V pokutovém území se dostal k míči Sterling a pohotově vystřelil. Jeden z beků míč srazil vedle branky.

52

Chelsea se na útočné polovině snaží hrát více přímočaře a zatím jí to docela vychází. Nyní se do vápna dostával Chilwell, Maitland-Niles ale dobře zasáhl.

51

Po rohovém kopu se domácí k zakončení nedostali, nadále však zůstávají u míče.

50

Sterling útok Blues hodně oživil. Nyní tento anglický fotbalista poslal před branku zajímavý centr, který srazil před Mountem na rohový kop jeden z obránců.

49

Hosté hrají velmi agresivně a po každé ztrátě míče okamžitě napadají. Chelsea to bude mít hodně těžký.

48

Sterling se pokusil individuálně prosadit na levém křídle, přes bránícího hráče ale neprošel.

47

Chelsea získala míč a rychle se přesunula na útočnou polovinu hřiště.

46

Saints rozehrávkou zahájili druhý poločas.

46

ze hřiště odchází Kalidou Koulibaly, přichází Wesley Fofana,
ze hřiště odchází David Datro Fofana, přichází Raheem Sterling.

46

Začal druhý poločas.

Druhý poločas začne přibližně v 17:04.

První poločas fanoušky Chelsea rozhodně nepotěšil. Londýnský celek si nevytvořil téměř žádnou šanci a navíc v samotném závěru inkasoval z přímého kopu, který krásnou střelou přetavil v branku Ward-Prowse. Na domácí čeká ve druhém poločase velmi tvrdá práce.

45+5

První poločas skončil.

45+5

Obrana Saints si dokázala poradit a udržela čisté konto. První poločas je u konce.

45+4
Karty

Armstrong na levé straně stáhl k zemi Chilwella a Chelsea bude zahrávat volný kop. Bek Saints vidí žlutou kartu.

45+3

Chelsea se po rozehrávce přesunula na útočnou polovinu a snaží se rychle odpovědět.

45+1

Southampton právě vstřelil branku!
Saints se na hřišti Chelsea dostávají do vedení. Exekuce přímého kopu se ujal podle očekávání JAMES WARD-PROWSE a trefil se naprosto parádně. Kepa se sice natahoval, na míč ale nedosáhl.

45

Armstrong se kousek od vápna pustil do kliček a vybojoval faul, když byl podražen Azpilicuetou. Saints budou zahrávat přímý kop ze solidní pozice. Obrovská šance pro Warda-Prowse.

44

Mount v prvním poločase dokazuje, že není v nejlepší herní formě. Nyní přišel na středu hřiště o míč a následně fauloval.

43

Ani další snaha Fofany úvodní gól zápasu nepřinesla. Útočník Chelsea se sice dostal přes bránícího hráče, dopustil se ale útočného faulu.

42

O slovo na útočné polovině se přihlásili i hosté. Z hranice pokutového území vystřelil Elyounoussi a míč poslal vysoko nad branku.

40

Další dalekonosný pokus. Fofana si zvládl udělat prostor a vystřelil z pětadvaceti metrů. Míč ale letěl přímo do středu branky, kde byl připravený Bazunu.

39

Blues si vytvořili silný tlak. Těsně zpoza vápna se do míče opřel Kovačić, jenž dělovou ránou trefil pouze hráče před sebou. Nebyl to však vůbec špatný pokus.

38

Armstrong pasem za obranu hledal Warda-Prowse, záložník Saints ale nedostihl míč na hrací ploše.

37

Hosté nyní dokázali kombinovat na středu hřiště a trošku zklidnili hru.

36

Southampton zvládá tento duel zatím takticky na výbornou, domácí se stále nedostali do žádné vážné šance a ani nemají výraznou převahu, jak se možná očekávalo.

34

Félix na středu hřiště tvrdým skluzem odstavil od míče Laviu, rozhodčí Coote píská faul. Kartu ale neuděluje.

33

Madueke si narazil míč o Azpiho a nabíhal si do vápna, těsně před ním byl však odstaven a balon propadl až do zámezí.

32

Sulemana si hodil míč kolem Badiashileho a pokoušel se dostat před něj, francouzský stoper si ale poradil a útočníka Saints zastavil.

31

Chelsea se stále snaží dostat do potřebného tempa, ale i vzhledem k velkému počtu faulů se jí to nedaří.

29

Z levé strany nebezpečně centroval Chilwell, Fofana se však k míči těsně nedostal. Vše vyřešil Bazunu.

28

Pohledná kombinace Chelsea na hranici vápna přinesla zakončení Azpilicuety, který z velkého úhlu trefil pouze boční síť.

27

Po krátkém přerušení se znovu pokračuje.

26

Menší zdravotní problém hlásí Madueke, který byl při jednom ze soubojů zasažen rukou do obličeje.

25

Rychlá útočná akce hostí nepřinesla ohrožení branky Blues. Následně si faul vybojoval Chilwell a hra se může uklidnit.

24

Saints si na vlastní polovině počínají s velkým přehledem a domácí stále hledají způsob, jak se dostávat do šancí.

23

Chilwell poslal do vápna prudký centr, pro který si však došel bezpečně Bazunu.

22

Mount si na útočné polovině šikovně pokryl míč a vybojoval faul. Blues budou zahrávat zajímavý volný kop.

21

Fotbalisté Southamptonu aktivně napadají rozehrávku soupeře a Chelsea s tím má problémy.

19

Félix si při napadání na středu hřiště počínal nedovoleně a je odpískán další faul.

18

Enzo vyslal do pokutového území Azpilicuetu, který však nedokázal míč doběhnout na hrací ploše. Hosté budou odkopávat od vlastní branky.

17

Utkání je plné drobných faulů a hra je hodně rozkouskována. Chelsea se nicméně začíná dostávat více do hry.

16
Karty

Fofana se pokusil projít středem hřiště k vápnu soupeře, faulem ho zastavil Bella-Kotchap a vidí žlutou kartu.

15

Na trávníku se ocitl Perraud a potřebuje lékařské ošetření.

14

Přímo po rohovém kopu ohrožení branky nepřišlo, Chelsea se ale udržela u míče a z pravé strany vápna střílel nepřesně Fofana.

13

Krásnou individuální akci podnikl na pravém křídle Madueke, který se dokázal procpat do vápna a vystřelit. Bazunu míč vyrazil na rohový kop.

11

Chelsea má nadále velké problémy a nedokáže se udržet na míči. Hosté jsou na tento duel velmi dobře připravení.

10

Tentokrát se již míč do vápna Chelsea dostal a hlavičkoval Onuachu. Míč proletěl kousek vedle pravé tyče.

9

Sulemana se pokusil na levé straně prosadit přes Azpilicuetu a nacentrovat do vápna, obránce Chelsea míč zablokoval.

8

Mount byl na útočné polovině hodně agresivní a dopustil se útočného faulu.

7

Hostům nyní selhala rozehrávka na středu hřiště a míč se dostal do zámezí.

6

Southampton kombinuje na útočné polovině a domácí se nemohou dostat k míči.

5

Po volném kopu se k hlavičce ve vápně dostal Onuachu a Kepa musel být pozorný. Takovýhle začátek si Chelsea rozhodně nepředstavovala.

4
Karty

Koulibaly na středu hřiště tvrdě fauloval a může být rád, že vidí pouze žlutou kartu.

3

První šanci na skórování měli ale hosté! Badiashile zaváhal a pustil do šance Sulemanu, který z pravé strany Kepu neprostřelil. Hosté se dostali i k dorážce, vše zachránil před brankovou čárou Koulibaly.

2

Londýnský celek kontroluje míč na středu hřiště a připravuje si útočnou akci.

1

Chelsea se ujala úvodního výkopu a zahájila dnešní utkání.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Chelsea FC: Arrizabalaga – Azpilicueta (C), Badiashile, Koulibaly, Chilwell – Kovačić, E. Fernández – Madueke, Félix, Mount – D. Fofana.
Náhradníci: Bettinelli – T. Chalobah, W. Fofana, Mudryk, Zakaria, Gallagher, Havertz, Hall, Sterling.
Trenér: Graham Potter

Southampton FC: Bazunu – S. Armstrong, Maitland-Niles, Bednarek, Bella-Kotchap, Perraud – Ward-Prowse (C), Lavia, Elyounoussi – Sulemana, Onuachu.
Náhradníci: Caballero – Walker-Peters, Lyanco, Djenepo, Alcaraz, I. Diallo, A. Armstrong, Mara, Walcott.
Trenér: Ruben Selles

Rozhodčí: Coote – Hopton, Wood.

Rozhodčí

Hlavním rozhodčím bude David Coote. Na lajnách mu budou pomáhat pánové Nicholas Hopton a Tim Wood. Čtvrtým sudím bude Darren Bond.

Na hráče Southamptonu nečeká ve zbývajících zápasech nic lehkého. Saints se nachází na poslední příčce a pokud se rychle nezvednout, tak budou mít obrovské problémy se záchranou. Pomoci by k tomu mělo i odvolání trenéra, Nathan Jones byl totiž po minulém zápase odvolán. Klub zatím jméno nového lodivoda neoznámil. Prozatím na vše dohlíží Ruben Selles.

Chelsea

Letošní sezóna je pro londýnský velkoklub obrovským zklamáním. Chelsea se nachází až na desátém místě a na první čtyřku ztrácí propastných deset bodů. Blues v posledních třech zápasech remizovali a dneska budou chtít konečně zvítězit. Graham Potter však bude šetřit několik hráčů, mimo základní jedenáctku mají být například Thiago Silva či Reece James. Nepočítá se ani se startem Hakima Ziyecha či Marca Cucurelly.

Přeji krásné fotbalové odpoledne. Premier League dnes přináší zápasy 24. kola a my se zde v textovém přenosu zaměříme na souboj mezi Chelsea a Southamptonem. Který z týmů bude po zápase spokojenější?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.