Tímto se s Vámi loučím a přeji dobrou noc.

Manchester City si připisuje jednoznačné vítězství! Citizens byli jednoznačně lepším týmem, v obou poločasech vstřelili tři branky a vyhráli vysoko 6:0. Hattrick dokázal zkompletovat Erling Haaland, dva góly vstřelil Julián Álvarez. Jednou se pak trefil i levý bek Joao Cancelo. Nottingham bude chtít na tento duel velmi rychle zapomenout.

Stones
75. min Lewis
3 Dias
Dias
Cancelo
68. min Gómez
20 Silva
Silva
16 Rodri
Rodri
55. min Mahriz
Gündoğan
Álvarez
Haaland
69. min De Bruyne
47 Foden
Foden
55. min Palmer

Nottingham(3-4-2-1)

Henderson
Worrall
Kouyaté
79. min Biancone
26 McKenna
McKenna
Williams
22 Yates
Yates
69. min Colback
14 O'Brien
O'Brien
32 Lodi
Lodi
69. min Toffolo
20 Johnson
Johnson
58. min Awoniyi
Gibbs-White
58. min Dennis

90+2

Poslední střelu v zápase si na své konto připsal Toffolo, který z levé strany vápna vystřelil hodně nepřesně.

90

Fotbalisté Manchesteru zahrávali ještě rohový kop, žádná šance z toho ale nebyla. Domácí rozehráli nakrátko a pokračovali v kombinaci před vápnem.

89

Tento zápas se pravděpodobně dohraje na útočné polovině domácího celku.

87

Manchester City právě vstřelil branku!
Gól přichází, nicméně na druhé straně. Střela z přímého kopu skončila ve zdi a City podnikli úspěšný protiútok. K prvnímu zakončení se dostal Mahríz, ten ale trefil pouze hráče před sebou. K dorážce se však propracoval JULIÁN ÁLVAREZ a druhým gólem v zápase navyšuje na 6:0!

86

Gündoğan se dopustil zbytečného faulu a hosté budou zahrávat přímý kop. Přijde ohrožení branky?

85

V tomto poločase se možná poprvé dostali do pořádné kombinace na útočné polovině i fotbalisté Nottinghamu, do zakončení se ale nepropracovali.

84

Gómez si šikovně zaběhl za obranu a následně chtěl oslovit ve vápně Álvareze. Útočník domácích se k míči ale nedostal.

83

Poklidná kombinace na útočné polovině ze strany Citizens. Domácí se již nikam netlačí a závěru zápasu si pouze užívají.

81

Awoniyi se pokoušel doběhnout dlouhou přihrávku za obranu City, ale nebyl úspěšný. Ederson dobře přečetl hru a byl u míče jako první.

80

Palmer se uvolnil na levém křídle a pokusil se dát míč na malé vápno, jeden z obránců ale tento pas zablokoval.

79

Střídání v týmu Nottingham Forest FC:
ze hřiště odchází Cheikhou Kouyaté, přichází Giulian Biancone.

78

Ze zápasu se pomalu vytrácí náboj a oba celky chtějí tento duel především dohrát. O vítězi tohoto klání je dávno rozhodnuto.

76
Karty

Na vlastní polovině se dopustil faulu Dennis a vykoledoval si žlutou kartu. Domácí navíc budou zahrávat volný kop.

75

Střídání v týmu Manchester City:
ze hřiště odchází John Stones, přichází Rico Lewis.

73

U míče už jsou znovu domácí fotbalisté a pokouší se něco vymyslet.

72

Po několika různých odrazech se ve vápně City dostal k míči Johnson, jemuž se však nepodařilo zakončit. Pro Nottingham začíná být tento duel noční můrou.

70

Šestou branku měl na kopačce Mahríz. Alžírský fotbalista šel sám na branku a vystřelil těsně vedle. Z opakovaných záběrů se ale nakonec zdálo, že byl stejně v ofsajdu.

69

ze hřiště odchází Erling Haaland, přichází Kevin De Bruyne.

ze hřiště odchází Ryan Yates, přichází Jack Colback.
ze hřiště odchází Renan Lodi, přichází Harry Toffolo.

68

ze hřiště odchází João Cancelo, přichází Sergio Gómez.

67

Nottingham si začíná koledovat o pořádný debakl. Domácí fotbalisté jsou znovu na útočné polovině a chtějí přidat další gól. Aby se zde nezrodil podobný výsledek, který v minulém kole uhrál Liverpool nad Bournemouthem.

65

Pátý míč v brance Nottinghamu. Mahríz vyslal pasem za obranu do šance JULIÁNA ÁLVAREZE a ten si dokázal otevřít střelecké konto v Premier League.

64

Ale ani tentokrát žádné zakončení nepřišlo. Domácí však zůstávají u míče.

63

Manchester nepolevuje v nasazení a bude zahrávat další rohový kop.

62

Domácím se tentokrát po rohovém kopu výrazněji ohrozit branku Hendersona nepodařilo.

61

Cancelo z levé strany hledal ve vápně Haalanda, skvělým obranným zákrokem ale všemu zabránil Worrall. Bude z toho ale rohový kop.

60

Bernardo Silva si udělal před pokutovým územím prostor a vystřelil technicky placírkou. Henderson se natáhl a míč zastavil.

59

Palmer se chtěl prosadit kolem levé lajny, jeden z obránců ho ale přidržel a rozhodčí odpískal faul. Hra je v posledních minutách hodně rozkouskována.

58

ze hřiště odchází Brennan Johnson, přichází Taiwo Awoniyi.
ze hřiště odchází Morgan Gibbs-White, přichází Emmanuel Dennis.

56

Gibbs-White z pravého křídla odcentroval do vápna, Walker se však skvěle vrátil a odvrátil míč do bezpečí.

55

ze hřiště odchází Rodri, přichází Rijád Mahriz.
ze hřiště odchází Phil Foden, přichází Cole Palmer.

54

Ojedinělá útočná akce hostí. Johnson se po pravé straně vydal na útočný výlet a dokráčel až ke střele, která však byla velmi nepřesná.

53

Na straně Manchesteru se připravuje střídání. Pep Guardiola si může dovolit nechat některé klíčové hráče odpočinout.

52

Nottingham se nyní pokouší přerušit tlak svého soupeře a kombinuje s míčem na středu hřiště. Nevypadá to však, že by se u něj hosté dlouho udrželi.

50

JOÃO CANCELO se blýskl parádní střelou a navyšuje vedení Manchesteru! Levý bek City si zpracoval míč před vápnem, tvrdě se do něj opřel a nasměroval ho přesně do šibenice. Henderson neměl téměř šanci zasáhnout.

50

Hostující fotbalisté si ve druhém poločase ještě téměř nesáhli na míč, City tomuto zápasu dominují.

48

Domácí začali druhý poločas tam, kde skončili té první. City kombinují na útočné polovině a pokouší nachytat obranu soupeře.

47

První zakončení si ve druhém poločase připsal Gündoğan. Z pětadvaceti metrů ale branku netrefil.

46

Domácí rozehrávkou zahájili druhý poločas.

46

Začal druhý poločas.

Druhý poločas začne přibližně v 20:32.

První poločas podle očekávání ovládl Manchester City, který vede o tři branky a má našlápnuto k dalšímu vítězství. Hlavní hvězdou poločasu se stal útočník Erling Haaland, jenž navázal na druhý poločas s Crystal Palace a zkompletoval svůj druhý hattrick v Premier League.

45+2

První poločas skončil.

45

Domácí hrají s velkým sebevědomím a dovolují si velké věci. Cancelo mohl z levé strany uvolnit ve vápně Fodena, míč ale netrefil ideálně.

44

Skvělou individuální akcí se prezentoval Álvarez, který vystřelil zpoza vápna a trefil se do tyčky! Od té míč zamířil do zámezí.

43

Do vápna Nottinghamu letěl další centr na Haalanda, toho však tentokrát dokázal jeden ze stoperů pokrýt.

42

Na dlouhý míč do vápna si naběhl Walker a okamžitě ho cpal na malé vápno. Henderson tam byl první a zabránil šanci.

40

Nottingham po rozehrávce u míče ani tentokrát dlouho nezůstal a už se zase musí bránit.

38

Druhý hattrick ERLINGA HAALANDA v Premier League je na světě! Hosté sice centr z rohového kopu odvrátili, u míče zůstali však hráči Citizens a byla z toho nádherná akce. Po dvou hlavičkách ve vápně se k zakončení hlavou dostal i norský útočník a nemýlil se.

38

Walker z pravé strany poslal do vápna prudký centr, který jeden z obránců srazil na rohový kop.

36

Hosté se stále nemohou dostat k míči a pouze se brání. To musí být hodně frustrující.

34

Obraz hry se poslední minuty téměř nemění. Domácí si přihrávají na útočné polovině a hledají díru v obraně Nottinghamu.

32

Manchester City kombinuje s míčem na útočné polovině a zcela kontroluje hru. Domácí hrají ve velké pohodě a duel si užívají.

30

Míč se dostal do branky, gól ale neplatí. Haaland ve vápně prodloužil hlavou míč na Stonese, který byl však v ofsajdu.

29

Cancelo se na levé straně dokázal prosadit a uháněl si do pokutového území. Jeden z obránců fauloval a City budou zahrávat volný kop ze solidní pozice.

27

Po přihrávce Cancela do pokutového území se k míči dostal Haaland, celá akce ale byla ukončena praporkem pomezního rozhodčího.

25

Hostující celek druhý inkasovaný gól zasáhl a Manchester City z toho chce vytěžit další branku. Chuť City v tomto zápase je obrovská.

23

Obrovská chyba Hendersona a domácí se dostávají do dvoubrankového vedení. Brankář Nottinghamu špatně rozehrál, k míči se po krátké kombinaci posléze dostal ERLING HAALAND, jenž si narazil s Fodenem a vstřelil druhý gól v utkání.

22

Hostující družina se pokouší vymyslet něco na útočné polovině, ale vůbec to nemá snadné. Domácí velmi dobře napadají a vykrývají prostory.

20

Nottingham přečkal tlak a probojoval se k míči. Hosté se pokouší kombinovat na útočné polovině.

19

Po krátkém nadechnutí hostujícího celku se všechno vrací do normálu. City kombinují těsně před vápnem soupeře.

17

Skvělý debut mohl prožít na straně Nottinghamu Lodi, který se po centru dostal k zajímavé hlavičce, po které skončil míč na boční síti.

16

Gündoğan se pokusil pasem mezi obránci vyslat do brejku Haalanda, hostující obrana si ale poradila a přihrávku zablokovala.

14

Domácí po vstřelené brance nepolevují a znovu se tlačí na útočnou polovinu. Pokud dají City druhou branku, bude pravděpodobně o osudu tohoto zápasu rozhodnuto.

12

Citizens se dostávají do vedení. Domácí rozehráli rohový kop nakrátko, k míči se dostal Foden, jenž pěkným centrem oslovil v pokutovém území ERLINGA HAALANDA a ten usměrnil míč mezi tři tyče.

10

Walker si narazil míč s Gündoganem a vydal se do vápna. Skvěle zasáhl jeden z obránců a o míč ho připravil.

9

Úvodní minuty utkání patří jednoznačně Manchesteru City. Nottingham je zatlačený na vlastní polovině a pouze se brání.

8

Další centr do vápna tentokrát obrana Nottinghamu odvrátila do bezpečí.

7

Po rohovém kopu se do zajímavé šance dostal Álvarez, který byl volný na zadní tyči a pohotově vypálil. Henderson skvělým zákrokem míč vyrazil.

5

Bernardo Silva se na pravém křídle skvěle uvolnil a dostal se až do vápna. V něm nedokázal vystřelit, nicméně vybojoval alespoň rohový kop.

4

Nottanghamu se nedaří udržet na míči, což není žádným překvapením. City hraje ve vysokém tempu.

3

První útočné snažení domácích střelu na branku nepřineslo. Míč skončil v zámezí a Henderson bude odkopávat.

2

Manchester se propracoval k míči a velmi rychle se přesunul na útočnou polovinu.

1

Hosté se ujali úvodního výkopu a zahájili dnešní utkání.

1

Utkání právě začalo.

Fotbalisté obou celků jsou na hrací ploše, zápas za malou chvíli začne.

Úvodní sestavy:

Manchester City: Ederson – Walker, Stones, Dias, Cancelo – B. Silva, Rodri, Gündoğan (C) – Álvarez, Haaland, Foden.
Náhradníci: Ortega – R. Lewis, Wilson-Esbrand, Knight, De Bruyne, Gómez, Palmer, C. Gomes, Mahriz.
Trenér: Pep Guardiola

Nottingham Forest FC: D. Henderson – Worrall (C), Kouyaté, McKenna – N. Williams, Yates, O'Brien, Lodi – Br. Johnson, Gibbs-White – Freuler.
Náhradníci: Hennessey – Biancone, S. Cook, Toffolo, Colback, Lingard, Awoniyi, Surridge, E. Dennis.
Trenér: Steve Cooper

Rozhodčí: Tierney – Davies, Wood.

Rozhodčí

Hlavním rozhodčím tohoto duelu bude Paul Tierney. Na lajnách mu budou pomáhat pánové Neil Davies a Tim Wood. Čtvrtým rozhodčím bude John Brooks.

Nottingham Forest FC

Nováček Premier League mohutně posiluje a je na něm znát, že by se v nejlepší fotbalové lize světa udržel na delší dobu. Po prvních čtyřech zápasech má Nottingham na svém kontě čtyři body, když dokázal porazit West Ham a remizoval s Evertonem. Zápasy s Newcastlem a Tottenhamem skončili porážkou, nicméně výkon nováčka nebyl v těchto zápasech špatný. Jak si povede proti City?

Obhájce titulu vstoupil do Premier League velmi dobře a po čtyřech kolech má na svém kontě deset bodů a nachází se na druhém místě tabulky. Citizens si dokázali poradit s West Hamem, Bournemouthem a Crystal Palace, jediná ztráta přišla na hřišti Newcastlu, kde se po nádherném zápase zrodila remíza 3:3. Připíše si dnes Manchester očekávané tři body?

Zdravím všechny fanoušky toho nejlepšího fotbalu! V rámci 5. kola anglické Premier League se proti sobě postaví Manchester City a Nottingham Forest FC. Pojďme si v rychlosti představit oba kluby a jejich aktuální rozpoložení.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.