Fotbalisté Arsenalu se radují z gólu Gabriela Martinelliho v utkání proti...

Fotbalisté Arsenalu se radují z gólu Gabriela Martinelliho v utkání proti Fulhamu. | foto: AP

Arsenal jasně vyhrál venku, United znovu zklamali, Souček byl u remízy West Hamu

• 2
Fotbalisté Arsenalu vyhráli popáté za sebou a Premier League dál vedou o pět bodů před Manchesterem City. V nedělním utkání 27. kola až nečekaně snadno zvládli londýnské derby na Fulhamu, kde vyhráli 3:0. Všechny branky padly v prvním poločase. Manchester United po debaklu na Liverpoolu znovu své fanoušky zklamal, když doma remizoval se Southamptonem. West Ham v boji o záchranu hrál 1:1 s Aston Villou. Newcastle zdolal Wolverhampton, vyhrál po pěti duelech a udržel reálnou naději na účast v Lize mistrů.

Arsenal byl na Fulhamu, který je příjemným překvapením sezony, jasně lepší od začátku.

Videorozhodčí mu nejprve kvůli ofsajdu vlastní gól Robinsona neuznal, ale Gabrielova trefa už platila a do přestávky se prosadili ještě Martinelli, s dvanácti brankami nejlepší týmový střelec, a kapitán Ödegaard, který skóroval podesáté v sezoně. U všech tří branek si asistenci připsal Trossard, lednová posila z Brightona.

V 77. minutě si bouřlivý potlesk hostujících fanoušků vysloužil brazilský útočník Gabriel Jesus, který nastoupil poprvé od zranění kolena z listopadového mistrovství světa. V 85. minutě dokonce málem skóroval, ale jeho střela z bezprostřední blízkosti šla přímo na brankáře Lena.

West Ham, za který odehrál celé utkání český reprezentant Tomáš Souček, se díky remíze o skóre posunul ze sestupové příčky

Proti Aston Ville musel dotahovat, hosté vedli gólem Watkinse, ale ještě před uplynutím půlhodiny hry vyrovnal z penalty Benrahma.

West Hamu chyběl Vladimír Coufal, jehož stále trápí zranění paty.

Manchester United se před domácími fanoušky chtěl rehabilitovat za minulý ostudný debakl 0:7 na Liverpoolu. V první půli se však proti poslednímu Southamptonu trápil, navíc přišel o vyloučeného Casemira. A neprosadil se ani po pauze.

„Zápas ovlivnil rozhodčí,“ stěžoval si trenér Erik ten Hag na arbitra Antony Taylora. Nelíbilo se mu, že sudí vyloučil Casemira a že nenařídil proti United pokutový kop.

„Nechápu to. A už vůbec ne, proč nezasáhl VAR,“ řekl nizozemský kouč. „A vyloučení? Casemiro odehrál v Evropě přes 500 zápasů a ani jednou nedostal červenou kartu. V Premier League má už dvě.“

Výsledky 27. kola: Fulham - Arsenal 0:3 (21. Gabriel, 26. Martinelli, 45.+2 Ödegaard), Manchester United - Southampton 0:0, West Ham United - Aston Villa 1:1 (26. Benrahma z pen. - 17. Watkins), Newcastle - Wolverhampton 2:1 (26. Isak, 79. Almirón - 70. Hwang Hi-čchan).