A zase ty Tydýty - po roce v dobré společnosti RUNGO.cz

  13:08aktualizováno  13:08
Před rokem se vydala na závody. Bylo to její i naše „poprvé“. Pršelo a byla sama, přesto vyrazila a nikdy nelitovala. Díky RUNGO a jeho prvního závodu našla skvělou partu kamarádů a tak letos nemohla na druhém ročníku chybět. Marcela se již neostýchá nazývat se běžkyní a v článku porovnává své „poprvé“ a „podruhé“.

Marcela Janoutová | foto: Marcela Janoutovápro iDNES.cz

Tímto bych chtěla poděkovat všem lidem motajícím se kolem RUNGO, ať už z redakce, nebo účastníkům výběhů a tréninků, za to že jste a že jste takový, jací jste a na nic si nehrajete! A přidávám pár dojmů z druhého ročníku závodu Craft RUNGO pětky přes ty 3 tydýty.

Na můj první Nedělní výběh s Nikolou na Strahově nikdy nezapomenu, bylo to totiž mých prvních 11 km uběhnutých v kuse. Tehdy jsem s vytřeštěnýma očima pozorovala ostatní účastníky v běžeckém oblečení a hleděla na ně s obdivem a současně s pocitem – panebože, co tu dělám? Cítila jsem se jako úplný amatér, když vyprávěli za kolik uběhnou desítku, na jaký se chystají půlmaraton, kolik naběhají za měsíc a ani mě nenapadlo, že jednou budu jako oni. Stalo se mi totiž to, co se stane spoustě lidem, běhu jsem totálně propadla.

Fotogalerie

Naprosto skvělým příkladem toho, co se mnou udělal jeden rok ve skvělé společnosti lidí z RUNGO, je závod, který se konal v březnu loňského roku – RUNGO pětka přes ty 3 tydýty. Byl první v mém životě a nikdy na něj nezapomenu. Perníkovou medaili mám dokonce ještě dnes pověšenou doma!

Ono sobotní ráno, když jsem rozhrnula závěsy a viděla to nevlídné počasí, déšť a vítr, jsem se musela opravdu hodně přemlouvat, abych nazula botky a sama samotinká vyrazila do neznáma. Nenechala jsem se odradit ani tím, že mě vítr při výstupu z metra na Hájích málem odfoukl, a vydala se neohroženě k registracím! Tričko ze startovního balíčku, jsem hrdě navlíkla na šustku, nesměle pokukovala po lidech kolem a vyběhla do terénu s předsevzetím, že to dám za 30! 

Základem bylo držet se Nikoly v zeleném kloboučku, jakožto vodiče na 30 minut. Zpočátku se mi dařilo držet si před ním náskok, byl stále kdesi za mnou. Netušila jsem však, co mě čeká! První Tydýt! Nepokořila jsem ho!  Ačkoliv Nikola stále všechny upozorňoval, abychom šetřili síly, neposlouchala jsem a šla na krev. V půlce druhého mě bohužel předběhl a já já jsem přes cílovou louku plnou drnů jen tak tak doklopýtala do cíle v čase 30:32. Byla jsem ale šťastná, že jsem to zvládla. Ten pocit, když jsem dostala první medaili a diplom v životě, byl opravdu nepopsatelný. Hned po doběhu jsem si sbalila svých pět švestek a hurá domů do teplíčka.

Craft RUNGO pětky přes ty 3 tydýty: závod ve fotografii

Craft RUNGO pětky přes ty 3 tydýty

Sobotní ráno tohoto víkendu bylo úplně jiné! Nemohla jsem dospat a skrz okno mě sluníčko šimralo do tváří. Nadšeně jsem se soukala do běžeckého, sbalila svačinku, banán a hurá hurá, ať už jsem tam mezi svými! O deváté už s kamarádkou stojíme na registracích, kde nás vítají známé, usměvavé tváře děvčtátek… „Jéé…to je krásnej fusak od Craftu na boty!“... „uff, tak tohle tričko na sebe nenarvu“… „neblbni, to si vezmeme až večer na afterparty!“

Zdravíme se se všemi známými. Poštěstí se nám dokonce udělat rozhovor na kameru, kde vtipkuju, že Péťa to dnes přišla vyhrát, ani jedna z nás však v tuho chvíli ještě netuší, jak blízko jsem pravdě!

Čas letí jako splašený, ani se nenadějeme a už klusáme, uděláme pár cviků z abecedy a řadíme se ke startu. Nebojíme se toho, jdeme do přední linie. Mým cílem je jakýkoliv čas začínající 25. V rámci sebemotivace to vykřikuju všude kolem.

Už je to tu…4,3,2,1, START. Letos mě Nikola nedostane, i kdybych tu měla vypustit duši! „Fuj, to je hic! Neměla jsem si brát ten dlouhý rukáv!“ Honí se mi hlavou a jelikož trať není značená kilometry, uvažuji, kolik asi tak ještě zbývá, už jsem v půlce? Kde jsou ti zatracení Tydýti, šetři se holka, ať ti na ně vybyde síla! Ježíši, kde jsou? Děvčátko s blond culíkem, tebe ještě seknu! Panebože je to tu! Pár hlubokých nádechů a výdechů a jde se na to!

Líbil se ti článek?

Všem článkům od čtenářů nyní můžete dávat hlasy a odměnit tak autory za jejich práci. Pokud se vám článek líbil, klikněte dole pod článkem na tlačítko Článek se mi líbí.

Autory nejlépe hodnocených článků pak každý měsíc odměníme.

Cupitám pěkně v tempíčku, vím, že ten první mě potrápí nejvíc, blonďatý culík přechází do chůze a mám ji! Dolů pěkně šusem, neloudejte se tu! Pozooor, běžím! Mezi druhým a třetím fandí další kamarádka a její povzbuzování a nepředstíraný údiv, že mě vidí takhle brzy, mě nakopne. Nahoru vyběhnu, ani se nenaděju, tepovka jede, nechám nohy, aby letěly dolů z kopce samy. Závěrečnou travnatou louku plnou drnů běžím z posledních sil. Posledních pár metrů se pokusím i o cosi jako sprint, pravá noha mine časomíru a už mě čeká nádherně vonící perníková medaile a voda. Spokojeně se přidávám ke kamarádům, kteří jsou již v cíli. Péťa jenom špitne: „Máco, já jsem to vyhrála!“

Radostně se objímáme a navzájem si všichni gratulujeme, endorfiny víří všude kolem. Fandíme ostatním dobíhajícím a po doběhu posledního se vrháme na občerstvovačku, kde ochutnáme spoustu dobrůtek, které pekla děvčátka vlastnoručně. Kromě sladkého nechybí ani sušené maso a chleby se škvarky, sádlem, tvarohem a paštikou. Jelikož mizí rychlostí blesku, přesouvám se na druhou stranu stolků, chopím se společně s dalšími dobrovolníky nože a mažeme, co nám ruce stačí, abychom nakrmili hladové běžecké krky.

Po vyhlášení výsledků a po snědení všech dobrot balíme i my, jedeme domů dát se trošku do pořádku, abychom večer mohli společně oslavit naše výkony. Ještě jednou díky moc za skvělý den v té nejlepší společnosti!

Napiš svůj článek i TY

Tahle rubrika je určena těm, kteří se chtějí podělit o své zážitky, zkušenosti nebo tipy kolem běhání. Může jít o reportáž, test, tip na zajímavou trasu nebo jen zamyšlení. Nejsou dány žádné mantinely ani tématické okruhy. 

Tohle je místo, které je určené pouze vám. Lhal bych však, kdybych tvrdil, že to bude hřiště bez pravidel. Vaše příspěvky nepůjdou hned na stránky Rungo.cz, ale projdou "rychlým" okem někoho z redakce, nikdo ale nebude řešit vaše stylistické a gramatické záležitosti. Tento prostor berte jako blog-neblog, kde si za svůj obsah ručíte sami.

Psaní o běhání je někdy náročné.

Psaní o běhání je někdy náročné.

Ale tím to nekončí. Pokud se nám něco opravdu hodně zalíbí, může se stát váš příspěvek i hlavním textem na Rungo.cz. I vy tak můžete aktivně tvořit obsah a být součástí našeho týmu. Nejsme nejchytřejší, nejsme nejrychlejší, ale jsme otevření a to, co děláme, nás baví. Přidejte se.

Pokud odešlete svůj příspěvek, redakce si vyhrazuje právo na editaci článku a co zveřejní (a co ne), bez udání důvodů.

Marek

NÁZOR ČTENÁŘE NEMUSÍ KORESPONDOVAT S NÁZOREM REDAKCE!!!

Autor:

Nejčtenější

Rebelství vévodkyně Meghan. Co vše dělá proti královským pravidlům

Vévodkyně Meghan (Peacehaven, 3. října 2018)

Přivdala se do královské rodiny, která ji vřele přijala. Mladý pár obdivují miliony lidí a fandí mu i proto, že Meghan...

Příběh Anny: Nechci být vnuččinou chůvou, dcera to nechápe

Ilustrační snímek

Dceru jsem od jejích deseti let vychovávala sama. Nemohly jsem si příliš vyskakovat, i tak jsem se dceři snažila dát,...

Měsíce jsem řešila ekzém, diagnóza však zněla Hodgkinův lymfom

Šárka Šteinochrová založila neziskovou organizaci Maminy s rakovinou.

To, co začalo jako svědivý ekzém, se pro mladou maminku Šárku Šteinochrovou změnilo v noční můru zvanou Hodgkinův...

Leklá ryba, otlapkávač nebo svazek mrkví. Co prozradí podání ruky?

Podání ruky

Vlastně na tom nic není. Vždyť dneska se ruka podává pořád – při pozdravu, seznamování, gratulacích, kondolencích nebo...

Jak správně používat parfém? Stačí tři střiky, ale na správné místo

Ilustrační snímek

„Parfém je neviditelný, ale nezbytný a nenahraditelný módní doplněk. Avizuje, že žena přichází, a připomíná, když už...

Další z rubriky

Menstruace jako byznys. Pomůcky pro ženy zažívají nebývalý boom

Ilustrační fotografie

Ačkoli patří do života většiny žen, stále je menstruace tabu. Což je zvláštní paradox ve chvíli, kdy právě menstruační...

Měsíce jsem řešila ekzém, diagnóza však zněla Hodgkinův lymfom

Šárka Šteinochrová založila neziskovou organizaci Maminy s rakovinou.

To, co začalo jako svědivý ekzém, se pro mladou maminku Šárku Šteinochrovou změnilo v noční můru zvanou Hodgkinův...

Od paty ke špičce: manuál správné chůze nejen pro božského Karla

Ilustrační snímek

Karel Gott nikdy nezápasil s tloušťkou a také v pokročilých letech vypadá mladší a ve slušné kondici, což prokázal při...

Advantage Consulting, s.r.o.
ZÁSTUPCE VEDOUCÍHO SMĚNY VE VÝROBĚ

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 30 000 - 32 000 Kč

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz