Jak prát po běhu: co na to čtenáři

Prát v pračce, nebo v ruce? Prát triko na sobě ve sprše, hodit jen do umyvadla? Naši čtenáři na Facebooku debatovali o tom, jaký osud čeká jejich úbory, vezmou-li věc do vlastních rukou.

Zoufalství na trati, zoufalství po běhu | foto: Profimedia.cz

Tomáš Kašpar: Otázka spíše na pánskou část skupiny: Jak to děláte, když je manželka, přítelkyně nebo maminka pryč a máte si vyprat sportovní oblečení, které se z 90 procent nemá prát v pračce? Ignorujete to, perete ručně, nebo v tom běháte dál? Dneska k tomu došlo, teď jsem pral přes půl hodiny všechno ručně. Jediné, co dávám do pračky, jsou trička, kterých mám tolik, že bych od umyvadla nevylezl celý den.

Michal Bilka: Peru v pračce na hodně šetrný program, používám přípravek na sportovní věci Perwoll Sport Active a žádný problém.

Tomáš Kašpar: Ten je super, na trička mám vak, aby se vlákna nezatrhla o buben.

Robert Kautz: Všechno do pračky. Za deset let jsem s žádným sportovním oblečením neměl problém.

Tomáš Alex: Necky, valcha, mýdlo s jelenem… jaképakcopak.

David Kopelent: Pračka, v závěsu sušička a je to ready na další výběh. Žádný problém s oblečením jsem ještě neměl. Není čas ztrácet čas.

Vít Kutnar: Vlastně mám jednu roky prověřenou metodu. Všechno mokré a špinavé oblečení hodíš ihned po doběhnutí v koupelně viditelně na zem a jdeš rychle pryč. Druhý den se to samo objeví voňavé a složené ve skříni a můžeš znova vyrazit. Funguje to spolehlivě a je to pohodlnější než pračka a sušička.

Tomáš Kašpar: Prvně bych dostal pár facek a pak bych šel prát. Ale kdo ví, časem?

Jirka Stejskal: Vždy pračka. Pokud není (například na služební cestě v cizině), tak do sprchy oblečen, poté pověsit ve sprše a nechat uschnout. Nefunguje to dlouho, ale pár dní to vydrží.

Jindra Bráza: Já to dělám jednoduše, doběhnu, sundám triko i další propocené věci, šoupnu je rovnou do umyvadla, napustím vodu a za hoďku dvě je vyndám, pověsím na ramínko do sprchového koutu, nechám vyschnout a je to.

Michael Bronson: Pračka má možnost režimu ruční praní, ne? Jinak klidně na 30 stupňů a ždímání na 400 otáček a nic by se nemělo stát. Kromě toho, že to bude vyprané.

Tomáš Zahálka (čtenář známý tím, že běhá v kiltu, poznámka red.): Maximálně opláchnu tričko, spodní díl, sukně vyvětrá sama.

Pavel Berushka Klásek: Vše dávám do pračky - máme tam program na 30 stupňů a na 15 minut. A suším na balkoně, protože na sušák už se nevejdu. Důležité ale je, sundat to tak 15 minut před dalším během, jinak je to pěkně studené

Michal Hrabec: Jo, jo, taky mám program fitness.

Tomáš Kašpar: A funguje to? Postava jak z časopisu?

Jakub Špitzer: Na co prát, když to stejně bude zase smrdět, až přiběhneš domů. Do té doby, než se ti manželka/přítelkyně/maminka/kdokoliv vrátí domů, to vydržíš.

Michal Hrabec: No, Envy má hezké popisky na oblečení, kromě piktogramů, jak prát, sušit a podobně, je tam: Zeptej se své mámy, ta to ví nejlíp.

A ještě trochu na téma technických materiálů:

Ales Polasek: V čem perete technické prádlo, jak z umělých materiálů, tak z Merina? Jaké máte zkušenosti? Speciální prací prostředky na to určené nejsou nejlevnější. Vím z internetu, co by neměly obsahovat (aby zůstal materiál funkční), ale kromě oněch speciálních přípravků jsem nezkoušel nic. Líbilo by se mi něco, co obsahuje nejméně chemikálií, uvažuji o gelu z mýdlových ořechů…

Jindra Bráza: Voda a mýdlo s jelenem.

Josef Sladkovský: Prací prostředky od firmy Nikwax... ale jak píšeš, je to dost drahý.

Jiří Hardoš: Atsko Sport Wash, spokojenost, ale taky není zrovna levnej.

Jan Procházka: Peru to normálně ve Woolite a podobných tekutých svinstvech. Za ty roky se mi nestalo, že bych měl nějaký problém s funkčností funkčního oblečení… ale nevidím do toho, tuhle věc jsem nikdy neřešil moc do hloubky.

Radek Čada: Technické materiály peru normálně. Žádný spešl přípravky, většinou to je umělý, takže tomu neublížím, Merino peru v tekutém prášku v ruce, teda většinou manželka.

Michael Bronson: V létě hned po běhu vymáchám ve vodě z nejhoršího a po uschnutí projedu detektorem prašivosti, zda to můžu ještě použít.

Kristina Házová: Peru v čemkoliv, hlavně bez aviváže. Momentálně mě baví Perwoool na funkční prádlo, voní – a dlouho, v podstatě ještě když jde oblečení zase do pračky, ještě stále voní…

Jan Procházka: To moje voní po konvalinkách i po třetím propocení za sebou. To byla jen legrace, to víš, že peru.

Přidej se k nám na Facebooku a zapoj se. Rungo.cz můžeš tvořit i ty.

  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?

Nejčtenější

Rebelství vévodkyně Meghan. Co vše dělá proti královským pravidlům

Vévodkyně Meghan (Peacehaven, 3. října 2018)

Přivdala se do královské rodiny, která ji vřele přijala. Mladý pár obdivují miliony lidí a fandí mu i proto, že Meghan...

Příběh Anny: Nechci být vnuččinou chůvou, dcera to nechápe

Ilustrační snímek

Dceru jsem od jejích deseti let vychovávala sama. Nemohly jsem si příliš vyskakovat, i tak jsem se dceři snažila dát,...

Měsíce jsem řešila ekzém, diagnóza však zněla Hodgkinův lymfom

Šárka Šteinochrová založila neziskovou organizaci Maminy s rakovinou.

To, co začalo jako svědivý ekzém, se pro mladou maminku Šárku Šteinochrovou změnilo v noční můru zvanou Hodgkinův...

Leklá ryba, otlapkávač nebo svazek mrkví. Co prozradí podání ruky?

Podání ruky

Vlastně na tom nic není. Vždyť dneska se ruka podává pořád – při pozdravu, seznamování, gratulacích, kondolencích nebo...

Jak správně používat parfém? Stačí tři střiky, ale na správné místo

Ilustrační snímek

„Parfém je neviditelný, ale nezbytný a nenahraditelný módní doplněk. Avizuje, že žena přichází, a připomíná, když už...

Další z rubriky

Měsíce jsem řešila ekzém, diagnóza však zněla Hodgkinův lymfom

Šárka Šteinochrová založila neziskovou organizaci Maminy s rakovinou.

To, co začalo jako svědivý ekzém, se pro mladou maminku Šárku Šteinochrovou změnilo v noční můru zvanou Hodgkinův...

Menstruace bez vložek a tamponů. Češka nabízí nepropustné kalhotky

Menstruační kalhotky Snuggs

Protože použité menstruační vložky a tampony představují ročně tuny odpadu, rozhodla se Linda Šejdová, že místo běžných...

OBRAZEM: Trojnásobný táta se stal abstinentem a shodil sedmdesát kilo

Darren Scanlon

Čtyřicetiletý Darren Scanlon říká, že jen díky abstinenci dokázal zhubnout nadbytečná kila a vrátil se zpět na váhu,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz