Tři měsíce cvičily pod dohledem. Konečně zapnou oblíbené kalhoty

  4:00aktualizováno  4:00
Čtenářky Daniela a Helena se tři měsíce snažily zlepšit své zdravotní potíže spojené s menopauzou a porodem. Pod vedením trenérky Zuzany Bičíkové pravidelně cvičily. I přes problémy se jim podařilo zpevnit svaly pánevního dna a zapnout své oblíbené kalhoty.

Tři měsíce stačily čtenářkám, aby si zlepšily svůj zdravotní stav a zformovaly postavu. | foto:  Dan Materna, MAFRA

Období po porodu a v menopauze je pro ženu zlomové. Většina jich přibere a navíc jim postupně ochabují svaly pánevního dna a s tím se začnou objevovat i zdravotní problémy. To byl případ i obou našich čtenářek, které se rozhodly, že se sebou začnou něco dělat - zpevní své tělo a odstraní problémy s inkontinencí (více o celém projektu čtete zde).

"Obě dvě na sobě zapracovaly a pro mě je podstatné, že se výrazně zlepšil jejich zdravotní stav, a to zejména funkce pánevního dna. Úbytek centimetrů v pase byl až na druhém místě, ale i to se podařilo," říká trenérka Zuzana Bičíková z Holmes Place.

To potvrzují i čtenářky. "Cviky na zpevnění pánevního dna stoprocentně pomohly. Výrazně se mi vylepšila moje inkontinence. Výsledek stojí za to. Už se nebojím kýchnout a nemusím křížit nohy," říká s úsměvem padesátiletá Daniela. "Poměrně jednoduché cviky mi pomohly zpevnit břicho a hlavně zlepšit inkontinenční potíže," potvrzuje svou zkušenost i čtyřicetiletá Helena.

Čtenářky chodily jednou týdně cvičit s trenérkou na stroji Power Plate a po zbytek týdne cvičily doma, a to jak sestavu dechových, tak posilovacích cvičení (více čtěte zde).

Výsledek není stoprocentní

Obě dvě se ale po dobu našeho seriálu potýkaly s problémy. Během zimy byly několikrát nemocné a kvůli rodinným povinnostem, ale i lenosti nebylo cvičení úplně podle plánu.

"U Heleny je vidět, že jí veškerý pohyb baví, a kdyby měla více času odpoutat se od rodinných povinností, její výsledky by byly stoprocentní. I tak jsem viděla velký progres, každým tréninkem se zlepšovala v technice provedení cviků a teprve nyní ji doporučuji zaměřit na redukční trénink," vysvětluje trenérka.

S Danielou je to trochu jiné, ta bojovala hlavně s pohodlností. "U Danči mi malinko chyběla nějaká jiskra a touha po pohybu, což i sama přiznává. Ona je přesně typ člověka, který by potřeboval, aby za ním pokaždé stál osobní trenér, trochu ji motivoval a na její cvičení dohlížel. Ale i ona udělala rovněž velký pokrok, zejména ve vnímání svého těla. Určitě jsme zredukovaly tenzi v trapézových svalech. Podařilo se nám vnést do jejího života na první pohled nenápadné cviky, které může uplatňovat při sezení v práci, při chůzi či čekání na zastávce a pro ni budou mít velký smysl," dodává.

Fotogalerie

I přes problémy jsou ale výsledky obou čtenářek viditelné. Jejich bříško se výrazně zmenšilo a kalhoty, které na začátku našeho projektu nemohly zapnout jim konečně sedí. A právě to Helenu a Danielu nastartovalo tak, že chtějí ve formování postavy pokračovat.

"Budu se snažit ze všech sil, můj hlavní cíl je nepovolit a i přes únavu a veškeré jiné překážky vydržet," říká Helena a Daniela její slova potvrzuje: "Díky Zuzce jsem se naučila cviky, které budu dělat i nadále."

Trenérka Zuzana Bičíková je v pokračování podporuje a slibuje jim, že pokud vydrží, jejich výsledky budou do půl roku ještě viditelnější a trvalejší.

"První tři měsíce totiž trvá, než si vybudujete nějaké stabilní tělesné jádro a optimální držení těla, na kterém lze dále stavět. Proto oběma doporučuji ve cvičení setrvat. Provádět dechové techniky, cviky na pánevní dno a na tělesné jádro, denně alespoň 15 minut. Jiné pohybové aktivity potom ideálně 3krát v týdnu."


Nejčtenější

Jsme s jedním partnerem a společně s ním máme sex, říkají dvojčata

Anna a Lucy DeCinqueovy

Sestry Anna a Lucy DeCinque (33) se považují za nejvíce identická dvojčata na světě. Absolvovaly plastické operace, aby...

Sympatický kamioňák Zdeněk z Výměny manželek přišel o nohy při nehodě

Rodina z Přelovice nesnáší nudu a neustále něco podniká. Zdeněk ve volném čase...

Život si s osudem akční rodiny z Přelovic krutě zahrál. Tatínkovi Zdeňkovi museli po těžké autonehodě amputovat obě...

Jsem těhotná, oznámila v průběhu Výměny manželek jedna z nich

Výměna manželek

Vztah Aleny a Tondy, kteří mají tříletou dceru, trpí nejen nedostatkem peněz, ale především konflikty s tchyní a...

Závislost na jídle mě málem zabila, říká morbidně obézní žena

Morbidně obézní žena měla před operací žaludku téměř tři sta kilogramů.

S obezitou bojovala Američanka Lacey Hodderová už jako dítě a v devětadvaceti letech měla téměř tři sta kilogramů. Když...

Už mám odseriálováno, říká herečka Alena Antalová

Alena Antalová

Prorazila jako herečka v Četnických humoreskách a Pojišťovně štěstí, teď se Alena Antalová objeví po boku Jaromíra...

Další z rubriky

Pět důvodů, proč nepodcenit nachlazení: hrozí zápal plic i smrt

Rýma, kapesník

Do práce, doma obstarat rodinu, pak ještě nakoupit, dojít poštu a pozdravit babičku. A přitom máme rýmu jako trám a v...

Skoncovat s kouřením hned? Novoroční předsevzetí berou často za své

Kromě nového designu se iQOS 3 vyrábí v různých barevných mutacích.

Pět procent Češek, které si dají novoroční předsevzetí, chce ze dne na den skoncovat s kouřením. Jenže už po prvním...

Jedy v jídle, které nám nejvíce škodí. Pozor na barviva, fosfáty i cukr

Ilustrační fotografie

Skvěle vypadá a úžasně voní. Jenže v mnoha případech se může z pochoutky stát spíše zákeřný zabiják. Na co si dát pozor...

Najdete na iDNES.cz