Tři měsíce cvičily pod dohledem. Konečně zapnou oblíbené kalhoty

  4:00aktualizováno  4:00
Čtenářky Daniela a Helena se tři měsíce snažily zlepšit své zdravotní potíže spojené s menopauzou a porodem. Pod vedením trenérky Zuzany Bičíkové pravidelně cvičily. I přes problémy se jim podařilo zpevnit svaly pánevního dna a zapnout své oblíbené kalhoty.

Tři měsíce stačily čtenářkám, aby si zlepšily svůj zdravotní stav a zformovaly postavu. | foto:  Dan Materna, MAFRA

Období po porodu a v menopauze je pro ženu zlomové. Většina jich přibere a navíc jim postupně ochabují svaly pánevního dna a s tím se začnou objevovat i zdravotní problémy. To byl případ i obou našich čtenářek, které se rozhodly, že se sebou začnou něco dělat - zpevní své tělo a odstraní problémy s inkontinencí (více o celém projektu čtete zde).

"Obě dvě na sobě zapracovaly a pro mě je podstatné, že se výrazně zlepšil jejich zdravotní stav, a to zejména funkce pánevního dna. Úbytek centimetrů v pase byl až na druhém místě, ale i to se podařilo," říká trenérka Zuzana Bičíková z Holmes Place.

To potvrzují i čtenářky. "Cviky na zpevnění pánevního dna stoprocentně pomohly. Výrazně se mi vylepšila moje inkontinence. Výsledek stojí za to. Už se nebojím kýchnout a nemusím křížit nohy," říká s úsměvem padesátiletá Daniela. "Poměrně jednoduché cviky mi pomohly zpevnit břicho a hlavně zlepšit inkontinenční potíže," potvrzuje svou zkušenost i čtyřicetiletá Helena.

Čtenářky chodily jednou týdně cvičit s trenérkou na stroji Power Plate a po zbytek týdne cvičily doma, a to jak sestavu dechových, tak posilovacích cvičení (více čtěte zde).

Výsledek není stoprocentní

Obě dvě se ale po dobu našeho seriálu potýkaly s problémy. Během zimy byly několikrát nemocné a kvůli rodinným povinnostem, ale i lenosti nebylo cvičení úplně podle plánu.

"U Heleny je vidět, že jí veškerý pohyb baví, a kdyby měla více času odpoutat se od rodinných povinností, její výsledky by byly stoprocentní. I tak jsem viděla velký progres, každým tréninkem se zlepšovala v technice provedení cviků a teprve nyní ji doporučuji zaměřit na redukční trénink," vysvětluje trenérka.

S Danielou je to trochu jiné, ta bojovala hlavně s pohodlností. "U Danči mi malinko chyběla nějaká jiskra a touha po pohybu, což i sama přiznává. Ona je přesně typ člověka, který by potřeboval, aby za ním pokaždé stál osobní trenér, trochu ji motivoval a na její cvičení dohlížel. Ale i ona udělala rovněž velký pokrok, zejména ve vnímání svého těla. Určitě jsme zredukovaly tenzi v trapézových svalech. Podařilo se nám vnést do jejího života na první pohled nenápadné cviky, které může uplatňovat při sezení v práci, při chůzi či čekání na zastávce a pro ni budou mít velký smysl," dodává.

Fotogalerie

I přes problémy jsou ale výsledky obou čtenářek viditelné. Jejich bříško se výrazně zmenšilo a kalhoty, které na začátku našeho projektu nemohly zapnout jim konečně sedí. A právě to Helenu a Danielu nastartovalo tak, že chtějí ve formování postavy pokračovat.

"Budu se snažit ze všech sil, můj hlavní cíl je nepovolit a i přes únavu a veškeré jiné překážky vydržet," říká Helena a Daniela její slova potvrzuje: "Díky Zuzce jsem se naučila cviky, které budu dělat i nadále."

Trenérka Zuzana Bičíková je v pokračování podporuje a slibuje jim, že pokud vydrží, jejich výsledky budou do půl roku ještě viditelnější a trvalejší.

"První tři měsíce totiž trvá, než si vybudujete nějaké stabilní tělesné jádro a optimální držení těla, na kterém lze dále stavět. Proto oběma doporučuji ve cvičení setrvat. Provádět dechové techniky, cviky na pánevní dno a na tělesné jádro, denně alespoň 15 minut. Jiné pohybové aktivity potom ideálně 3krát v týdnu."


Nejčtenější

Falešná lékařka prováděla plastické operace a zohyzdila několik lidí

Falešná lékařka Alyona Verdyová operovala desítky lidí.

Alyona Verdyová se vydávala za lékařku a operovala desítky lidí, aniž by vystudovala lékařskou školu. Pacienty...

Když se mu bráním, jsem dolámaná. Ve Výměně manželek tekly slzy

Kristýna se synem Markem a její přítel Pavel žijí v Liberci.

„Přijedeme domů, sbalím si věci a odcházím. S herečkou nebudu,“ končil tentokrát televizní Výměnu manželek Pavel (30)....

Alkoholička ležela měsíc ve výkalech, teď čeká dítě a pomáhá závislým

Jessica Landonová

Devětatřicetiletá Jessica Landonová čeká svého prvního potomka a prožívá nejkrásnější životní období. Před pár lety...

Příběh Marka: S milenkou čekám dítě, ale chci zůstat s rodinou

Ilustrační snímek

Můj mimomanželský vztah nezůstal bez následků, milenka otěhotněla. I když ji mám rád a o dítě se chci postarat, nemohu...

Nebrala antikoncepci, aby neztloustla, tak se v sedmnácti stala matkou

„Martinka nechtěla brát antikoncepci, aby nebyla tlustá, tak čekáme miminko,“...

V dalším pokračování Malých lásek jste tentokrát mohli vidět nejen nejmladší rodičku celé série, teprve sedmnáctiletou...

Další z rubriky

Snažíte se, ale nehubnete? Šest snadných kroků ke zdravému a krásnému tělu

Ilustrační snímek

Plavková sezona pomalu končí, ale vám se navzdory předsevzetím a úporné snaze nepodařilo získat vysněnou postavu?...

Roční Ester podstoupila transplantaci jater. Je bojovnice, říká maminka

Po transplantaci jater v pražském Institutu klinické a experimentální medicíny...

Je tomu šestatřicet let od chvíle, kdy lékaři v Česku poprvé transplantovali játra. Od té doby pomohli více než dvěma...

Čokoláda prospívá kráse, zdraví i chuti na sex. Dnes slaví svůj svátek

Ilustrační snímek

Málokterá lahůdka na světě je tak univerzálně milovaná jako právě čokoláda. Není užitečná jen tělu, ale dovede zahnat i...

Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?
Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?

Někteří je vnímají jako výstřelek pro alternativně založené maminky. Fyzioterapeuti zase prohlašují, že nic lepšího pro nohy neexistuje. My jsme se je rozhodli otestovat na dvou kolegyních z kanceláře a zjistit, kde je pravda.

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz