Falešná lékařka prováděla plastické operace a zohyzdila několik lidí

  10:13aktualizováno  10:13
Alyona Verdyová se vydávala za lékařku a operovala desítky lidí, aniž by vystudovala lékařskou školu. Pacienty neodbornými zákroky zohyzdila. Operovala i u sebe doma a při operaci si svítila mobilním telefonem. Nyní je samozvaná lékařka ve vazbě.

Falešná lékařka Alyona Verdyová operovala desítky lidí. | foto: Profimedia.cz

Alyona je původem z Ukrajiny a má nyní přezdívku Doktorka Frankensteinová. Pacienty nalákala na levné operace, pak jim provedla plastiky, které je místo zkrášlení zohavily. Jedna z pacientek si nechala operovat víčka a nyní nemůže zavřít oči, protože jí falešná lékařka odebrala příliš mnoho kůže. Navíc se jí do očí dostala nebezpečná infekce.

Fotogalerie

Další pacientka má každé ňadro jinak velké. Jiná měla po augmentaci v ňadru obrovský absces, který jí zanechal v kůži díru, z níž vytékal hnis.

Kromě toho Alyona ženám odoperovávala přebytečnou kůži a zanechala je s nevzhlednými jizvami, do kterých se dostala infekce. Operace měla podle serveru Daily Mail také provádět ve svém sklepě, kde neměla potřebné náčiní ani věci na sterilizaci.

Verdy byla nějaký čas zaměstnána i na jedné z ruských nejmenovaných klinik. Prokazovala se falešnými certifikáty i informacemi o studiích a předchozích pracovních zkušenostech.

Vyšetřování a hrozba vězení

Právě nepovedené operace v této instituci zažehly vyšetřování. Kdyby se nerozběhlo, pacienti by se zřejmě ani nedovolávali spravedlnosti, protože se styděli a báli se přiznat, že operace podstoupili jen kvůli extrémně nízké ceně a nátlakům ze strany Verdy.

„Tato paní mi provedla operaci, při které mi odstranila přebytečnou kůži na břiše. Kusy mé kůže se válely po operaci na zemi jako kus hadru. A zašila mě tak těsně, že mě i kůže v oblasti genitálií bolestivě táhla směrem k břichu,“ svěřila se pro REN Tv třiatřicetiletá pacientka Anastasia, která musela podstoupit další operaci na jiné klinice.

Uvedla, že s operací souhlasila mimo jiné kvůli tomu, že si ji falešná lékařka předem vyhlédla a k operaci ji přemluvila. „Nejdřív mě ponížila tím, že mi řekla, jak jsem odporná a jak potřebuji operaci. Pak mi nabídla své skvělé a levné služby,“ doplnila.

Anastasia nabádá všechny, kteří zvažují operaci na neprověřených klinikách za velmi malé peníze, aby si to rozmysleli. Podle ní by nízká cena měla pacienty odradit a doufá, že neudělají stejnou chybu jako ona. A také věří, že se falešná lékařka dostane na dlouhou dobu do vězení.

Autor:

Nejčtenější

Vezmi děti a kopni ji do zadku, radila náhradní manželka. Míra poslechl

Jarka poznala Míru, když jí bylo 15 let. Mají spolu dvě děti.

Vztah Jarky s Mírou je před krachem, zatímco Martina s Michalem spolu vrkají jako hrdličky a do Výměny manželek se...

Po třech dětech vážila Ludmila skoro metrák. Teď vypadá jako modelka

Osmatřicetiletá Ludmila shodila 25 kilogramů

U nás v rodině měly všechny ženy velké zadky, směje se Ludmila Černá (38), jejíž hmotnost se po narození třetího dítěte...

Tomáš se mně nemůže přizpůsobit, musím já, říká Anna Satoranská

Anna Satoranská

Společně se svým otcem Pavlem Maurerem pořádá gastronomické výlety do světa, vydává průvodce po restauracích a pořádá...

Zprvu jsem dietu před okolím tajila, říká žena, která zhubla 27 kilogramů

Jiřina Sedlmajerová zhubla 27 kilogramů.

Jiřina vaří v mateřské školce, se zdravým jídelníčkem pro sebe si však hodně dlouho neuměla poradit. Nakonec jí...

Jak přežít pubertu: dejte na instinkty a raději buďte trochu paranoidní

puberta matka dcera

„Je to náročné období, které má i své kouzlo,” říká o dospívání pedagog a konzultant Miloslav Hubatka. Pokud pubertou...

Další z rubriky

Snažím se být pozitivní, lidé pak chtějí bojovat, říká onkolog

Profesor Marek Svoboda, ředitel Masarykova onkologického ústavu v Brně

Onkolog Marek Svoboda se snaží u svých pacientů porazit zákeřnou chorobu, ale věnuje se i genetice nádorů, která dokáže...

Strašná únava a hororové sny plné mučení. I tak se žije narkoleptikům

Ilustrační snímek

Někdo si vede snový deník, jiný se naopak na noční dobrodružství snaží co nejrychleji zapomenout. Při kterých poruchách...

Dlouhodobé záněty mohou poškodit oči, srdce i klouby, řekl stomatolog

Ilustrační snímek

Dlouhodobý zánět dásní může zavinit infarkt. Pravidelné kontroly i zdravá životospráva jsou prevencí proti vzniku...

Syrová strava dodá energii a ubere kila. Hlídejte si ale vitamin B12

jídlo, ilustrace, zelenina

Podstatou raw stravy jsou potraviny bez tepelné úpravy, uměle vyrobených tuků, rafinovaných cukrů a chemických přísad,...

Advantage Consulting, s.r.o.
MISTR OBROBNY

Advantage Consulting, s.r.o.
Královéhradecký kraj
nabízený plat: 30 000 - 35 000 Kč

Databáze nemocí

Najdete na iDNES.cz