Plánovat, hýbat se a občas utéct. Jak být ženou v domácnosti a nezešílet

  • 0
Život ženy v domácnosti není taková pohoda, jak se může na první pohled zdát. Trpí hlavně psychika. Musíte skloubit péči o děti, úklid, vaření a pracovní povinnosti, protože každá koruna se hodí. Důležité je nezapomínat na vlastní potřeby, jen tak si uchováte zdravou mysl i funkční vztah.
I žena v domácnosti může být šťastná, musí však pracovat také sama na sobě, ne...

Vytvořte si harmonogram

V první řadě byste si vždy po probuzení měla sepsat nebo utřídit v hlavě, co během dne chcete zvládnout. Nedávejte si přehnané cíle. Především pro ženy příležitostně pracující z domova je tento krok nesmírně důležitý.

Na papír sepište všechny úkoly, které vás čekají. Připište si k nim také časový termín. Ideální je věnovat dopoledne náročnějším záležitostem. Nebudete se muset zbytečně nervovat, jestli všechno stihnete. Kromě toho vám zbude prostor pro sebe, než se děti vrátí ze školy nebo jiných aktivit.

Buďte pro partnera stále krásnou ženou.

Nezapomínejte na svou ženskou stránku

Proč chodit doma nalíčená, s načesanými vlasy a v hezkém oblečení, když vás stejně nikdo nevidí? Kvůli sobě! Budete se cítit sebevědoměji a lépe. Není žádným tajemstvím, že muž se bude raději vracet tam, kde na něj čeká atraktivní partnerka a ne „šmudla“, která se od rána nestihla učesat.

Vyčleňte si ráno půl hodinky ke zkrášlení. Stačí tzv. nahé líčení, vytvořit si drdol a obléknout se do něčeho lepšího, například pohodlných domácích šatů. 

Jóga je nejlepším dobíječem baterek pro unavené tělo i mysl.

Najděte si koníček

Když budete trávit většinu času doma, zlenivíte. Abyste zbytečně nepřibírala a nepropadala špatné náladě či splínům, je nutností najít si pohybovou aktivitu. Tu praktikujte třikrát až čtyřikrát týdně. 

Vyrazit můžete na delší procházku, začít s jógou, dá se cvičit z pohodlí domova, chodit vypomáhat do útulku či záchranné stanice. Možností je nespočet. Pokud se budete točit pouze kolem rodiny či práce, zanedlouho z toho začnete šílet.

Ilustrační snímek

Vyrazte mezi lidi

Dalším neduhem žen v domácnosti je nedostatek kontaktu se světem. Svobodné ženy to mají snadné. Mohou z domu kdykoliv odejít. Maminky jsou v nevýhodě. Sice můžete jít ven s dětmi, jenže to není ono. Pokuste si to zařídit tak, abyste měla čas jen sama pro sebe. Tatínek, babička, teta či kamarádka vám jistě podají pomocnou ruku. 

Domluvte si sklenku s nejlepší přítelkyní, oběhněte krámy, zajděte do kina, nebo se jen procházejte po městě. Nikdy nedopusťte, aby se vrcholem vašeho společenského života stala návštěva pískoviště nebo supermarketu.

ilustrační snímek

Dopřejte si den bez povinností

Jednou za čas se vykašlete na úklid, dlouhé stání u plotny, práci, zahrádku a další povinnosti a nedělejte vůbec nic.

Ideální je, když někdo vezme děti na půl dne pryč a vy si můžete dopřát chvilku k prospání a sladkému nicnedělání. Zvláště pro matky starající se o malé děti je osobní prostor podstatný. Okolí by vám mělo v tomto směru být nápomocno. 

Nezapomínejte na intimitu

Když přijde do rodiny dítě, stane se vždy středobodem vesmíru každé matky, to je naprosto přirozené. Jenže pokud začnete svého partnera přehlížet, může to vést k neshodám nebo nevěře. 

Muži do jisté míry chápou úděl matek, ale nechtějí být na vedlejší koleji. Dávejte partnerovi najevo, že je pro vás i nadále důležitý. Jakmile se sejdete doma, nevyprávějte mu o perfektním bobečku, který Jaroušek udělal. Zeptejte se manžela, jaký měl den, zajímejte se o něj, nevalte na něj stížnosti nebo výčitky.

Ideální je vytvořit si jednou za měsíc za dva rituál, kdy babička nebo teta pohlídá ratolest a vy získáte prostor jen sami pro sebe. Můžete si třeba vyjít na večeři, zajet na víkend jen ve dvou, nebo si prostě jen povídat na balkoně. Na vztahu je nutné neustále pracovat. Nestojí to mnoho úsilí a bude z toho profitovat celá rodina.