Proč muž po sexu usíná a nevnímá? Odpovědi na otázky, které ženy tíží

  • 58
Která z žen už někdy nebyla zklamaná, když náš nejdražší hned po krásném milování upadl do hlubokého spánku? Jak je vůbec možné, že nás muži pořádně neposlouchají, když mluvíme přímo na ně? A co se děje s naším mozkem, když jsme zamilovaní? Hledali jsme odpovědi a tady jsou.
ilustrační snímek

1. Spánek okamžitě po sexu – proč?

Co je příčinou toho, že zatímco ženy by se rády mazlily a důvěrně si povídaly, muži se hned po „akci“ obrátí na bok a usnou?

Devět nejčastějších mýtů o sexu, kterým byste měli přestat věřit

Jedno si musíme ujasnit předem: rozhodně to není žádný jejich zlomyslný záměr. Vysvětlení je ryze biologické. Po orgasmu se vyplavují hormony oxytocin a prolaktin. V mužském mozku se tak nastartuje usínací program, zatímco u žen příroda nic takového nenaplánovala.

A další věc: mužský orgasmus je vnější a ejakulace symbolizuje únik energie, kdežto ženy prožívají při orgasmu vnitřní explozi energie, a tudíž jim po sexu zbývá ještě dostatek sil třeba na povídání a mazlení.

Na elektrokole se dají v Krkonoších pohodlně urazit i desítky kilometrů, nápor...

2. Jak to, že jízda na kole může způsobit impotenci?

Pokud dochází ke stlačování nervů a cév v penisu, trpí tím topořivá tělíska. V případě, že je oblast hráze zatěžována velkou vahou, trpí nervy a cévy v penisu. Ten je pak nedostatečně zásoben kyslíkem. V dlouhodobém horizontu to může uspíšit impotenci.

Ale nebojte se, tak daleko to vůbec zajít nemusí, stačí se řídit lékařským doporučením a jako preventivní opatření si nastavit sedlo vždycky tak, aby se koleno při jízdě nepropínalo. Toto základní pravidlo zajistí mužskému „nástroji lásky“ úlevu.

Převozník vám znovu navrátí elán, chuť žít a radovat se.

3. Přestává nám pracovat mozek, když jsme zamilovaní?

Když máme „motýlky v břiše“, řádně s námi cvičí hormony. Hlavní příčinou toho, že nám myšlení dočasně vynechává, je ve fázi zamilování hladina serotoninu, která extrémně kolísá. Odborníci hodnoty zamilovaných přirovnávají k těm, které mají drogově závislí.

K dramatickému poklesu hladiny hormonu štěstí například dochází, když svého milovaného nevidíme byť jen čtyři hodiny. Doslova po něm tedy „šílíme“. Podle studií reagují zamilovaní na fotky svého pokladu podobně jako narkomani na obrázek drogy.

Spící žena na zádech s polštářem

4. Orgasmus ve spánku – opravdu to existuje?

Orgasmus žen je exkluzivní pocit, říká sexuolog. Může trvat i minutu

Vyvrcholení ve spánku zažilo už 70 procent žen! Pravděpodobnost, že dosáhnete ve spánku vyvrcholení, se zvyšuje u žen, které před usnutím měly erotické myšlenky. Zjistili to vědci v USA. Noční orgasmy nemají nic společného s genitální stimulací – vyvolává je náš mozek. V určitých fázích spánku jsou ženy obzvlášť citlivé na sexuální vzrušení. Během REM spánku (fáze snů) jsou silně prokrvená topořivá tělíska klitorisu, a to je ta nejlepší cesta ke slastnému orgasmu.

Vy nepochopíte jeho, on zase vás. S tím se smiřte. Jsme opravdu odlišní.

5. Proč nás muži neposlouchají?

Už vás zase pořádně nevnímá? Nezlobte se za to na něj, milé dámy, nemůže jinak.

Jedna britská studie dokládá, že když muži ženy neposlouchají, není to (většinou) známkou jejich svéhlavosti. Spíš je důvodem to, že mozek mužů má problém rozumět ženskému hlasu.

Skutečně, ženské hlasy totiž vysílají širší pásmo akustických vln. Tím jsou pro mozek mužů hůř rozšifrovatelné, jak tvrdí vědci. Po určité době vede úsilí pochopit význam ženských slov k únavě mužského mozku a nepozornosti.

Ilustrační snímek

6. Proč je chrápání zpravidla mužskou záležitostí?

Studie dokazují, že v noci chrápe více mužů než žen. Pánové tvorstva jsou z důvodu jedné anatomické zvláštnosti náchylnější k chrápání: jejich ohryzek zužuje hrdlo, kterým musí proud vzduchu při dýchání procházet. Chroptivý vzduch vzniká úsilím těla protlačit potřebný objem vzduchu touto zúženinou.

ilustrační snímek

7. Husí kůže v obličeji – je to možné?

Když je nám zima, vytváří se na pokožce drobné hrbolky: říkáme tomu, že máme husí kůži. Teoreticky to možné je, ale je to neobvyklé. Obličej je totiž stále na vzduchu, a proto je na chlad zvyklejší než zbytek těla. Chrání nás to před chladovým reflexem.

Kromě toho je obličej dobře prokrvený, protože jsou jeho svaly silně zatěžované: při mluvení, smíchu nebo vraštění čela.