Těžko snáším tragické zprávy o dětech, říká Markéta Fialová

  4:52aktualizováno  4:52
Před kamerou se poprvé objevila coby studentka ve dvaceti letech. Přesto je populární moderátorka i dnes, po tolika letech v živém vysílání, stále nervózní.

Markéta Fialová | foto: Lucie Robinson

Vizitka

  • Markéta Fialová (41) se narodila v Praze.
  • Vystudovala masovou komunikaci na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy.
  • Už před školou psala pro noviny, a když byla na vysoké, chvíli pracovala v České televizi.
  • První moderátorskou zkušenost také získala ještě za studií v televizi Premiéra, kde působila i po jejím přejmenování na Primu.
  • Po narození první dcery pracovala dva roky v pořadu Fakta České televize, po narození druhé dcery v roce 2005 přešla na Novu, kde je dodnes.
  • V tandemu s Karlem Voříškem moderuje Televizní noviny.
  • Je vdaná, má dvě dcery - Almu a Emmu.

"Na tváři mám rádoby lehký úsměv nebo aspoň uvolněný výraz, přitom mi po zádech dost často stéká pot. Nikdy nedokážete předvídat, co se kdy stane, jestli se porouchá technika, někdo udělá chybu. A v takových chvílích musíte improvizovat. Stresových situací je v živém vysílání dost," říká moderátorka nejsledovanějších televizních zpráv Markéta Fialová.

Perné chvíle v živém vysílání nastávají často, stejně jako komické situace. "Odbourávám se poměrně často," přiznává s tím, že příčinou jejího smíchu jsou obvykle poznámky kolegy Karla Voříška.

"Zakuckám se a Karel, protože se známe a jsme sehraní, zpomalí, počká na mě, až to zvládnu a můžu zase začít mluvit," vysvětluje, jak smích před kamerou maskuje.

Markéta Fialová je ráda, že pracuje ve dvojici. I proto, že se s kolegou před zprávami může dohodnout, co kdo bude hlásit. "Obecně těžko snáším tragické zprávy o dětech, tím spíš, když jde o násilí. Od té doby, co jsem matka, to jsou asi přirozené reakce," míní. "V takových chvílích je výhoda, že pracujeme v páru," přiznává.

Čtěte v pondělí

Markéta Fialová

Rozhovor s moderátorkou Markétou Fialovou najdete v pondělním magazínu ONA DNES.

Adrenalin při práci jí vyhovuje. "Když všechno běží podle plánu, mám špatný pocit, tolik si to neužívám. Naštěstí se to nestává moc často. Mám raději improvizaci, to dokonce méně chybuju než v předtočených pořadech. Když svítí červená, ale vy víte, že nejdete rovnou do éteru, tak je koncentrace mnohem menší," říká.

Po zprávách, které jsou plné zvratů a o adrenalin není nouze, se uklidňuje doma. "Pomazlím se s dětmi, to mi hodně pomáhá, pak si dám panáka calvadosu, sprchu a v posteli si listuju v kuchařce nebo časopisech."

Děti byly také to, co jí nejvíc pomáhalo, když se musela vyrovnat s vážnou nemocí. Od osmnácti let trpí poruchou krvetvorby a po narození druhé dcery se nemoc ohlásila znovu.

"Vyprosila jsem si, že jsem drtivou většinu času byla doma. Měla jsem svůj pokoj, kam sice kvůli virům a bacilům dcery nesměly, ale mně stačilo i to, že je slyším za dveřmi. Děti jsou pro každou ženu silný motor," říká Markéta Fialová.

Autor:

Nejčtenější

Vezmi děti a kopni ji do zadku, radila náhradní manželka. Míra poslechl

Jarka poznala Míru, když jí bylo 15 let. Mají spolu dvě děti.

Vztah Jarky s Mírou je před krachem, zatímco Martina s Michalem spolu vrkají jako hrdličky a do Výměny manželek se...

Po třech dětech vážila Ludmila skoro metrák. Teď vypadá jako modelka

Osmatřicetiletá Ludmila shodila 25 kilogramů

U nás v rodině měly všechny ženy velké zadky, směje se Ludmila Černá (38), jejíž hmotnost se po narození třetího dítěte...

Tomáš se mně nemůže přizpůsobit, musím já, říká Anna Satoranská

Anna Satoranská

Společně se svým otcem Pavlem Maurerem pořádá gastronomické výlety do světa, vydává průvodce po restauracích a pořádá...

Twiggy slaví 70 let. Dívka s klučičím zjevem změnila ideál krásy

Britská modelka, herečka a zpěvačka Twiggy

Dívka s extrémně štíhlou postavou a výstižnou přezdívkou Twiggy (proutek) před více než padesáti lety převrátila svět...

Jak přežít pubertu: dejte na instinkty a raději buďte trochu paranoidní

puberta matka dcera

„Je to náročné období, které má i své kouzlo,” říká o dospívání pedagog a konzultant Miloslav Hubatka. Pokud pubertou...

Další z rubriky

Má milenku, nebo se mu už nelíbím? Proč s vámi partner nechce spát

Pár dní bez milování se dá přežít, problémem jsou týdny a měsíce.

Mezi lidmi stále panuje přesvědčení, že ženy jsou méně sexuchtivé, zvláště v dlouhodobém vztahu. Aktuální studie však...

Kateřina Sokolová: Nejsem typ žijící na sociálních sítích

Kateřina Sokolová

Kateřina Sokolová si ještě užila slavnou éru „missek“, které každý poznával a pamatoval si jejich tváře. Do...

Lucie tráví půl roku na Guadeloupe. Je důležité hlavně žít, říká

Lucie Robinson

Fotografka Lucie Robinson nechtěla trávit s miminkem zimu v Česku, tak začala s rodinou jezdit do Namibii a později na...

Vezmi děti a kopni ji do zadku, radila náhradní manželka. Míra poslechl

Jarka poznala Míru, když jí bylo 15 let. Mají spolu dvě děti.

Vztah Jarky s Mírou je před krachem, zatímco Martina s Michalem spolu vrkají jako hrdličky a do Výměny manželek se...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz