Cítím se krásná. Baví mě mít plné tvary, říká těhotná Vilhelmová

  13:40aktualizováno  13:40
Je potřetí těhotná a na otázku, jestli kvůli mateřství obětovala herectví, odpovídá Tatiana Vilhelmová pro čtvrteční Magazín MF DNES: "Nikdy jsem to nevnímala odděleně, jako že jsem herečka a vedle toho mám osobní život. Ne. Jsem Táňa."

Tatiana Vilhelmová (2013) | foto:  Jan Zátorský, MAFRA

Vizitka:

Tatiana Vilhemová oslaví 13. července 35. narozeniny.

Slavná je od sedmnácti, kdy odstartovala kariéru filmem Indiánské léto.

Po deseti letech odešla z angažmá v Dejvickém divadle.

Své třetí dítě porodí na jaře. Pohlaví nezná, přesný termín tají.

Otcem bude poprvé její o sedm let mladší partner, zpěvák Vojta Dyk.

I když připouští, že v posledních osmi letech (má sedmiletého a čtyřletého syna z předchozího vztahu - pozn. red.) svoji práci často nechala na sporáku na malém plamínku, aby se to jen tak povařovalo. "Ale v hrnci to bublá a já tam hážu všechny nové zkušenosti. Třeba z toho může být dobrý guláš," myslí si Vilhelmová.

Období, kdy je těhotná, si užívá. "Vždycky se mi vlije krev do žil a cítím se krásná. Samozřejmě dnes už tolik ne, porod se blíží, a tak jsem neohrabaná, bez energie – přeju si, ať to je venku. Ale do nějakého šestého měsíce je to návrat k něžnosti, člověk na čas přestane být ranařem. Mě třeba baví i to, že mám plné tvary," prozrazuje.

Na otázku, jestli to bude kluk, nebo holka, odpovídá: "Nevím. Nikdy jsem pohlaví neznala dopředu. Chvíli vedu dialogy s klukem, chvíli s holkou - to mi připadá skvělý."

Tatiana Vilhelmová nepatří rozhodně mezi konformní matky. V lednu byla ve vysokém stupni těhotenství na dovolené na Srí Lance a nemyslí si, že by na tom bylo něco zvláštního. "Tak jsem asi silnej kus," připouští.

A taky lituje dnešní děti, že mají pořád nějaký program a rodiče za zády, takže jsou odtržené od reality a nenaučí se řešit problémy.

"Vždyť my jsme třeba věděli, že když půjdeme domů, že se nám chce čurat, je nám zima nebo máme žízeň, tak už nás mámy ven nepustí: Když tu furt couráš, už nikam nechoď! Proto jsme si museli poradit, a jestliže jsem dnes samostatná, tak bych kořeny hledala právě v tomhle," prohlašuje herečka.

Její starší syn si proto chodí zakopat na dvůr před barák a maminka mu prodlužuje intervaly. "Všude je spousta hřišť, ale ta jsou tak vypolstrovaná, až mi přijdou na hlavu," míní Tatiana Vilhelmová.

"Kluci přece potřebujou lozit po stromech, zabíjet brouky ve vysoké trávě. A my je jako troubové hlídáme na uzavřených hřištích, dáváme jim milion příkazů: Pojď sem, už jsi zpocenej... Kdybych měla dost peněz, tak někde koupím louku, kde sice nepostavím prolézačky, ale zase tam bude pár stromů, nějaké ty džuzny vhodné na stavbu bunkrů... a děti si poradí."

Autoři: ,

Nejčtenější

Zemřela královna sushi Bára Rektorová, podlehla rakovině

Bára Rektorová

Zakladatelka firmy na sushi a maminka dvou synů Bára Rektorová zemřela 11. srpna v kruhu svých nejbližších, jak na...

Andrea Černá: Jako kůl v plotě nežiju, ale pět dětí už porodit nestihnu

Andrea Černá

Přestože Andrea Černá ztvárnila desítky náročných divadelních rolí, pro národ zůstává hlavně Eliškou ze známého filmu...

Trend bio škodí, říká první dáma českého zemědělství Monika Nebeská

Monika Nebeská

Kdysi jako nezkušená městská holka, která se sama starala o malé dítě, vstoupila mezi ostřílené zemědělce, aby udělala...

Na Pacifické hřebenovce jsem věčně hladověla, vzpomíná Lucie Kutrová

Lucie Kutrová

Do dvaceti se kromě školy zajímala jen o módu a večírky. Neuběhla ani kilometr a nechápala, proč lidé chodí třeba na...

Tři potraviny, kterých se v létě můžete bezstarostně přejídat

Některé potraviny se mohou na vašem letním jídelníčku objevovat často,...

Léto velkému přejídání nepřeje. Obepnuté šaty i tílka okamžitě prozradí každý faldík na břiše, krátké sukně a kraťasy...

Další z rubriky

Příběh čtenářky: Zamilovala jsem se do švagra. Pořád mi pomáhá

Ilustrační snímek

Jsem možná mrcha, ale nemůžu si pomoct, miluju partnera své sestry. Jsem rozvedená, žiju sama s dvěma dětmi. Když jsem...

Sama na sedm dětí. Realita, kterou žádná matka nechce zažít

Ilustrační snímek

Být matkou samoživitelkou není žádný med, pokud ale máte doma rovnou sedm nezletilých dětí, tak už je toho hodně i na...

Stará láska nerezaví. Které páry se daly dohromady opakovaně?

Franco Nero a Vanessa Redgraveová

Kdysi se měli rádi, pak si sešli z očí, ale ne z mysli. Tyhle páry se po mnoha letech daly znova dohromady.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz