Sobota 7. prosince 2019, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 7. prosince 2019 Ambrož, Benjamin

Příběh Šárky: Bojím se o těhotnou kamarádku. Mám jí říct, že jí přítel zahýbá?

  0:17aktualizováno  0:17
Po celou dobu, co Katku znám, mluvila jen o svatbě a dětech. Jak jsem pochopila, šťastná rodina je smysl a cíl jejího života. Teď je těhotná, ale přítel o svatbě nechce ani slyšet a navíc má jinou.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: shutterstock.com

Už pět let pracuji v docela fajn ženském kolektivu v jedné nejmenované bance. Když jsem sem po mnohaleté mateřské nastoupila, ujala se mě nejmladší, tehdy dvaadvacetiletá, kolegyně Katka. Je to hrozně milá dívka, ale někdy až příliš naivní.

Zpočátku jsem z ní měla pocit, že je ráda, že už není ona tou pracovně nejméně zkušenou, a štafetu po ní přebírám já. Později jsem zjistila důvod jejího neutuchajícího zájmu o mě. Neustále se mě totiž vyptávala na manžela, děti, na to, jaké to bylo v těhotenství, jak jsem prožívala porody a tak pořád dokola. Ostatní kolegyně už mají děti odrostlé, jenom já jsem měla čerstvé zkušenosti.

Katka moc chtěla mít dítě

Katka tehdy měla přítele, byla zamilovaná a toužila po svatbě a dětech. Ovšem její touha byla tak silná, že přítele, který byl také tak mladý jako ona, brzy odradila. Po půl roce se s ní rozešel.

A podobný průběh měl i její vztah s dalším partnerem. Po měsíci začala mluvit o svatbě a dětech a opět následoval rozchod. Důvodem prý bylo, že je na něho moc rychlá, když ho žene do závazků.

Veškeré její trable jsem měla z první ruky, stala jsem se Katčinou vrbou a rádkyní. Svěřovala se mi se vším, kolikrát i s věcmi, které bych možná ani nechtěla vědět. Snažila jsem se ji přesvědčit, že je mladá, že má na vážnou známost končící svatbou a dětmi dost čas. Sice mi dávala za pravdu, ale věděla jsem, že to vidí trochu jinak. Pochází z vesnice, kde je prý zvykem se brzy vdát a mít děti. Stejně tak to bylo s její maminkou a dvěma staršími sestrami. Všechny už v Katčině věku měly i dvě děti.

Našel se ten "pravý" a Katka otěhotněla

Před rokem se Katka seznámila s Martinem. Je rozvedený, bezdětný a o pět let starší než ona. Pochopitelně jsem o něm věděla jako první a neodpustila jsem si varování, ať na něho hlavně netlačí se svatbou a dětmi. Naštěstí si to vzala k srdci.

Po čase si spolu pronajali byt. Katka byla šťastná a dokonce nám Martina představila na vánočním večírku, kam ji přišel vyzvednout. S kolegyněmi jsme se shodly, že je to sympaťák. Měly jsme pak možnost vidět ho víckrát, docela často Katku vyzvedával z práce. Párkrát jsem s nimi šla i já, bydlíme blízko sebe.

V půlce ledna přišla Katka s tím, že je těhotná. Štěstím jen zářila. Na můj dotaz, co svatba a co tomu říká Martin, mi odpověděla, že Martin se moc těší a o svatbě, že zatím nemluvili.

Netrvalo dlouho a Katka na Martina začala tlačit, bála se, že porodí svobodná. Prý by se její matka propadla doma hanbou. A tím začaly i jejich problémy. V práci mi s pláčem líčila, že Martin se teď ženit nechce, možná někdy za pár let, až půjde dítě do školy, aby se všichni jmenovali stejně. Jednou už ženatý byl a nevidí důvod, proč by to měl dělat znovu. Vždyť se tolik dětí dnes rodí lidem, kteří nejsou svoji.

Martin má asi jinou

Katka se změnila jako mávnutím proutku. Přiznala se mi, že už se na dítě ani netěší, její matka jí dokonce řekla, pokud se nevdá, ať se u nich na vesnici s dítětem neukazuje. Doma to prý už také není, co bývalo. Martin se podle ní na dítě těší, ale je poslední dobou nějaký odtažitý. Katce prý řekl, že ho tím nátlakem ke svatbě hodně naštvala.

Ovšem to nejhorší teprve přišlo. Před několika dny jsem byla s dětmi v parku a viděla tam Martina s nějakou dívkou. Seděli stranou na lavičce, krásná neznámá držela na vodítku psa a podle toho, jak se k sobě měli, jsem o jejich vztahu neměla žádné pochyby. Naštěstí si mě Martin nevšiml, ovšem nebylo divu, oči měl jen pro svou společnici.

Rozhodla jsem se, že si nechám vše pro sebe. Kdybych Katce řekla, co jsem viděla, určitě by se zhroutila. Pouze v práci jsem se vyptávala, jak to u nich doma vypadá. Prý pořád stejně a ona se rozhodla, že o svatbě už mluvit nebude.

Před pár dny ale za mnou přišla jiná naše kolegyně, oči na vrch hlavy a že mi musí něco říct. Také ona viděla Martina se stejnou dívkou (jak jsem pochopila z jejího popisu), tentokrát ve vinárně. Nepřiznala jsem, že o ní vím, ale kolegyni jsem se snažila přesvědčit, aby o tom, co ví, mlčela. Katce by to moc ublížilo. Slíbila mi to.

A já teď mám hrozné dilema. Nejraději bych si nechala vše pro sebe, ale bojím se, že se to stejně provalí od naší kolegyně. Na druhou stranu, bych nebyla já tím poslem špatných zpráv.

Co mám podle vás dělat?

celkem hlasů: 2800

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 31. května 2010. Anketa je uzavřena.

4. Mám si promluvit s Martinem, aby se ke Katce zachoval férově a buď jí vše řekl sám, nebo se s tou dívkou rozešel? 2108
1. Mám si nechat vše pro sebe, snažit se přesvědčit i kolegyni, aby mlčela a neplést se Katce do života? 353
2. Mám to Katce říct sama? 286
3. Mám „popostrčit“ kolegyni, aby to Katce řekla? 53
Autor:

Vánoce

Advent se pomalu blíží a spolu s ním nákupy vánočních dárků i pečení vánočního cukroví. Za vánoční atmosférou můžete vyrazit na vánoční trhy ve vašem okolí i do zahraničí.

  • Nejčtenější
Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Matka dovolila synovi, aby se ve dvou letech stal holčičkou

Jaime Clara z New Yorku před osmi lety porodila chlapečka. Už když mu byly dva roky ale viděla, že se nechová podobně...

Chtěl bych mámu na zápasech, přeje si malý fotbalista a my pomůžeme

Desetiletý Honzík by si přál, aby mohla máma jeho fotbalové zápasy ještě dlouho sledovat, jenže Jarka se už 20 let pere...

Žena chtěla krásný nos, po operaci ji však čekalo zděšení

Gizela Juarezová z Los Angeles zjistila pár dnů po druhé plastice nosu, že se jí špička nosu začíná zvětšovat. Myslela...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Ztraceni ve vlastních zájmech. Manželské etudy sledovaly další dvojici

Petr není zrovna rodinný typ a takového si ho Irena po devítileté známosti brala. Režisérka Hana Třeštíková je...

Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...

  • Další z rubriky

Začněte od oken a skončete podlahou. Tipy na vánoční úklid

Jak to udělat, abyste se při generálním úklidu nestrhli, nebo naopak neměli pocit, že jste ho odbyli? V první řadě si...

Čerty držte na uzdě, hlavní je Mikuláš. Co o něm víte? Zkuste si kvíz

Oslavy v předvečer svátku svatého Mikuláše se v českých zemích konají už do 14. století. Svatý Mikuláš byl lidumil,...

Premium

Dítě nepotřebuje hračku, co sama jezdí a bliká, ale prostor pro fantazii

Děti a hra k sobě patří odpradávna. Díky ní se učí a rozvíjejí. Jenže dnešní hra, to jsou převážně hračky. Jejich...

Ztraceni ve vlastních zájmech. Manželské etudy sledovaly další dvojici

Petr není zrovna rodinný typ a takového si ho Irena po devítileté známosti brala. Režisérka Hana Třeštíková je...

TIPY NA VÁNOCE: Ježíškův seznam pro malé i velké
TIPY NA VÁNOCE: Ježíškův seznam pro malé i velké

Bonami vám představuje oblíbené hračky a moderní vychytávky, se kterými nadchnete malé děti i vybíravé teenagery. Ať už hledáte vánoční dárek pro batolící se neteř, dítě školou povinné, či dospívajícího syna, neodejdete bez inspirace.

Najdete na iDNES.cz