Co s víkendem? Zažijte město jinak, vyražte do fitka nebo nakupovat

aktualizováno 
V sobotu ožijí ulice Prahy, Olomouce a Ostravy zcela nečekaným způsobem v projektu Zažít město jinak. Můžete si taky zadarmo zacvičit ve 130 fitness centrech, podívat se na pražské primátorky, navštívit den železnic nebo oslavit ve Znojmě narozeniny outletu.

Loni si takhle užívaly nejmenší obyvatelé Dejvic při festivalu Zažít město jinak. | foto: zivemesto.cz

Zažít město jinak v Praze, Olomouci a Ostravě

živé město

Zažít město jinak je oslavou ve veřejném prostoru ve městě. Tuto sobotu se otevřou ulice občanům, kteří dostanou unikátní šanci poznat své sousedy, své sousedské podniky a místo, ve kterém žijí. Prostor, kterým obvykle jen procházejí či projížději cestou do práce či do školy se stane prostorem pro život. Chodníky se z místa pro zaparkovaná auta stanou opět veřejným prostorem. V Praze se otevřou na tři desítky stanovišť, tři v Olomouci a několik v Ostravě. Připraveny jsou koncerty, workshopy, občerstvení, hry a klábosení se sousedy. Více zde.

Česko se hýbe

Port de Bras

Přijďte si zdarma zacvičit a vyzkoušet si nová sportovní prostředí. iniciativa Česko se hýbe ve dnech 20. - 22. září již potřetí dny otevřených dveří ve více než 150 fitness centrech po celé republice. Vyškolený personál vám poradí a zodpoví veškeré vaše dotazy. Seznámíte se s novinkami mezi cvičebními trendy jak ve fitness tak v aerobních aktivitách, a to vše pod vedením zkušených lektorů. Vyberete si to pravé fitness přesně pro vás a vaše známé. Takové, které bude splňovat veškeré vaše představy. Pohyb se stane nedílnou součástí vašeho běžného života. Seznam zapojených fitness center naleznete zde.

Jubilejní 100. Primátorky

primátorky

Lodě startují u Veslařského ostrova, cíl je mezi Železničním a Palackého mostem. Unikátem trati je zatáčka, kterou lodě musí projet okolo Vyšehradské skály vystupující do Vltavy. Vrcholem Primátorek jsou závody skifařů a skifařek, kterých se pravidelně účastní mistři světa nebo olympionici. Primátorské osmiveslice jsou závody nejlepších českých osem v konfrontaci se zahraničními posádkami. Na náplavce u Rašínova nábřeží bude doprovodný program pro dospělé i rodiny s dětmi, včetně dětských atrakci. Více zde.

Pražský železniční den

den železnic

V sobotu se chystají v Praze oslavy Dne železnice. Jsou připraveny okružní parní jízdy po pražských nádražích, výstava lokomotiv, jízdy na šlapací drezíně, exkurze do dopravní kanceláře a zábava pro děti i dospělé. V metropoli bude centrem oslav Dne železnice nádraží Praha Braník a to od 9 do 16.30 hod.  Na branickém nádraží uvidíte přehlídku železničních vozidel, fyzickou zdatnost můžete otestovat při jízdě na šlapací drezíně a o dobrou náladu se postará vystoupení countryrockové skupiny El Paso. Více zde.

Oslavy Freeportu Hatě

tatabojs

Zahájení programu se odehraje ve Znojmě, kde kapela Tata Bojs zahraje a současně natočí svůj nový klip.  Na Horním náměstí ve Znojmě bude k vidění  videomapping, celým večerem provedou oblíbení moderátoři a o hudební zábavu se postarají energičtí DJ’s.Program se následně přesune přímo do Freeportu Hatě, kde je připraven Late Night Shopping. Chybět nebude občerstvení, hudba a řada dalších doprovodných akcí včetně soutěže o automobil Alfa Romeo.  Dostat se do Freeportu lze také speciálními autobusy vybavenými zdarma ze Znojma.Pro návštěvníky je vstup zdarma. Více zde.

Zahradní bleší trh v pražských Dejvicích

zahradní bleší trh

Bleší trh s přátelskou atmosférou se koná na zahradě Kulturního centra Klubovna v Dejvicích na Praze 6 mezi 13. a 19. hodinou. Mezi 14. a 17. hod. se uskuteční výtvarný workshop pro děti organizovaný duem Máma mele.Více zde.

Autoři: pro iDNES.cz

Nejčtenější

Nevěra přináší víc bolesti než radosti, říká psychoterapeutka

Nora Vlášková, psychoterapeutka

Vystudovala práva, pracovala i s nejtěžšími zločinci propuštěnými z vězení. Po narození dětí zvolila Nora Vlášková...

Příběh Anny: Nechci být vnuččinou chůvou, dcera to nechápe

Ilustrační snímek

Dceru jsem od jejích deseti let vychovávala sama. Nemohly jsem si příliš vyskakovat, i tak jsem se dceři snažila dát,...

Rebelství vévodkyně Meghan. Co vše dělá proti královským pravidlům

Vévodkyně Meghan (Peacehaven, 3. října 2018)

Přivdala se do královské rodiny, která ji vřele přijala. Mladý pár obdivují miliony lidí a fandí mu i proto, že Meghan...

Leklá ryba, otlapkávač nebo svazek mrkví. Co prozradí podání ruky?

Podání ruky

Vlastně na tom nic není. Vždyť dneska se ruka podává pořád – při pozdravu, seznamování, gratulacích, kondolencích nebo...

Menstruace bez vložek a tamponů. Češka nabízí nepropustné kalhotky

Menstruační kalhotky Snuggs

Protože použité menstruační vložky a tampony představují ročně tuny odpadu, rozhodla se Linda Šejdová, že místo běžných...

Další z rubriky

Advantage Consulting, s.r.o.
JUNIOR EXPORT MANAGER

Advantage Consulting, s.r.o.
Kraj Vysočina
nabízený plat: 35 000 - 60 000 Kč

Najdete na iDNES.cz