Co s víkendem? Zažijte město jinak, vyražte do fitka nebo nakupovat

aktualizováno 
V sobotu ožijí ulice Prahy, Olomouce a Ostravy zcela nečekaným způsobem v projektu Zažít město jinak. Můžete si taky zadarmo zacvičit ve 130 fitness centrech, podívat se na pražské primátorky, navštívit den železnic nebo oslavit ve Znojmě narozeniny outletu.

Loni si takhle užívaly nejmenší obyvatelé Dejvic při festivalu Zažít město jinak. | foto: zivemesto.cz

Zažít město jinak v Praze, Olomouci a Ostravě

živé město

Zažít město jinak je oslavou ve veřejném prostoru ve městě. Tuto sobotu se otevřou ulice občanům, kteří dostanou unikátní šanci poznat své sousedy, své sousedské podniky a místo, ve kterém žijí. Prostor, kterým obvykle jen procházejí či projížději cestou do práce či do školy se stane prostorem pro život. Chodníky se z místa pro zaparkovaná auta stanou opět veřejným prostorem. V Praze se otevřou na tři desítky stanovišť, tři v Olomouci a několik v Ostravě. Připraveny jsou koncerty, workshopy, občerstvení, hry a klábosení se sousedy. Více zde.

Česko se hýbe

Port de Bras

Přijďte si zdarma zacvičit a vyzkoušet si nová sportovní prostředí. iniciativa Česko se hýbe ve dnech 20. - 22. září již potřetí dny otevřených dveří ve více než 150 fitness centrech po celé republice. Vyškolený personál vám poradí a zodpoví veškeré vaše dotazy. Seznámíte se s novinkami mezi cvičebními trendy jak ve fitness tak v aerobních aktivitách, a to vše pod vedením zkušených lektorů. Vyberete si to pravé fitness přesně pro vás a vaše známé. Takové, které bude splňovat veškeré vaše představy. Pohyb se stane nedílnou součástí vašeho běžného života. Seznam zapojených fitness center naleznete zde.

Jubilejní 100. Primátorky

primátorky

Lodě startují u Veslařského ostrova, cíl je mezi Železničním a Palackého mostem. Unikátem trati je zatáčka, kterou lodě musí projet okolo Vyšehradské skály vystupující do Vltavy. Vrcholem Primátorek jsou závody skifařů a skifařek, kterých se pravidelně účastní mistři světa nebo olympionici. Primátorské osmiveslice jsou závody nejlepších českých osem v konfrontaci se zahraničními posádkami. Na náplavce u Rašínova nábřeží bude doprovodný program pro dospělé i rodiny s dětmi, včetně dětských atrakci. Více zde.

Pražský železniční den

den železnic

V sobotu se chystají v Praze oslavy Dne železnice. Jsou připraveny okružní parní jízdy po pražských nádražích, výstava lokomotiv, jízdy na šlapací drezíně, exkurze do dopravní kanceláře a zábava pro děti i dospělé. V metropoli bude centrem oslav Dne železnice nádraží Praha Braník a to od 9 do 16.30 hod.  Na branickém nádraží uvidíte přehlídku železničních vozidel, fyzickou zdatnost můžete otestovat při jízdě na šlapací drezíně a o dobrou náladu se postará vystoupení countryrockové skupiny El Paso. Více zde.

Oslavy Freeportu Hatě

tatabojs

Zahájení programu se odehraje ve Znojmě, kde kapela Tata Bojs zahraje a současně natočí svůj nový klip.  Na Horním náměstí ve Znojmě bude k vidění  videomapping, celým večerem provedou oblíbení moderátoři a o hudební zábavu se postarají energičtí DJ’s.Program se následně přesune přímo do Freeportu Hatě, kde je připraven Late Night Shopping. Chybět nebude občerstvení, hudba a řada dalších doprovodných akcí včetně soutěže o automobil Alfa Romeo.  Dostat se do Freeportu lze také speciálními autobusy vybavenými zdarma ze Znojma.Pro návštěvníky je vstup zdarma. Více zde.

Zahradní bleší trh v pražských Dejvicích

zahradní bleší trh

Bleší trh s přátelskou atmosférou se koná na zahradě Kulturního centra Klubovna v Dejvicích na Praze 6 mezi 13. a 19. hodinou. Mezi 14. a 17. hod. se uskuteční výtvarný workshop pro děti organizovaný duem Máma mele.Více zde.

Autoři: pro iDNES.cz

Nejčtenější

Potravinová pyramida je omyl moderní výživy, říká Margit Slimáková

Margit Slimáková, výživová specialistka

Studium farmacie úspěšně dokončila, ale už na škole byla rozhodnutá, že pro farmaceutický průmysl pracovat nebude. Víc...

Radši se budu trápit, ale budu s ní, řekl Marian po Výměně manželek

Marie (34) žije s rodinou v Libochovicích.

Marian (31) je sice s Marií (34) zasnoubený, ale o budoucnosti vztahu před televizní Výměnou manželek pochyboval....

Pořádek přerostl v teror. Sbal holku a uteč, radila vyměněná manželka

Patrik svou ženu Veroniku miluje, ale pořádek v bytě ještě víc.

Šestadvacetiletý sanitář Patrik je tak posedlý pořádkem, že diváci reality show Výměna manželek mohli u televize snad i...

Příběh Patrika: Žena opustila mne i dceru, ale stejně se stále vrací

Ilustrační snímek

Dva roky moje manželka udržovala milenecký vztah s jiným mužem. Když to na ni prasklo, rozhodla se pro něj. Bez...

Manuál, jak se co nejrychleji zbavit nachlazení

Ilustrační fotografie

Když zakročíte včas, můžete nejenom zmírnit průběh nachlazení, ale i podstatně zkrátit dobu, kdy vám je špatně. Co...

Další z rubriky

OBRAZEM: Slavní muži, kteří zrají jako víno. Letos oslaví padesát let

Zatímco u žen je padesátka jen zřídkakdy věk, který prospěje jejich kráse,...

Zatímco u žen je padesátka jen zřídkakdy věk, který prospěje jejich kráse, stejně starým mužům přibývající vrásky a...

Někdy si zpívám na chodbě ubytovny, říká zpěvačka Věra Bílá

Zpěvačka Věra Bílá v listopadu 2018

Byla slavná, než zpívání vyměnila za hrací automaty a záhy v nich utopila veškerý majetek. Před dvěma lety se o...

I po narození dětí by ženy měly myslet nejdřív na sebe, říká blogerka

Nicole Knighttová - na první fotografii je v den porodu, na druhé deset dnů po...

Pětadvacetiletá Nicole Knighttová z Austrálie vypadala deset dnů po porodu druhého dítěte stejně jako před otěhotněním....

Najdete na iDNES.cz