Chtěla bych být duchaplná jako táta, říká Anna Polívková

  4:58aktualizováno  4:58
Její maminka je herečka Evelyna Steimarová, táta zase herec Bolek Polívka. Co z kterého ze slavných rodičů podědila, to nedokáže říct. Anna Polívková míní, že se povaha nedědí, jde spíš o takovou míchanici zážitků, i když nějaký základ po rodičích tam také je.

Anna Polívková | foto: Lucie Robinson

Vizitka

  • Anna Polívková (32) vystudovala Státní konzervatoř v Praze a rok neverbálního divadla na HAMU. Dva roky studovala Mezinárodní školu pohybového divadla Jacquesa Lecocqa v Paříži.
  • Hrála ve filmech Návrat idiota, Bolero, Restart, Účastníci zájezdu. A taky v seriálech Ordinace v růžové zahradě a Soukromé pasti.
  • Několik let s divadlem jezdila po světě, v Praze hraje například v Divadle NoD se souborem Krepsko, kde se hraje také představení Blázinec, které režírovala. V Divadle Kalich a Mladá Boleslav se objevuje ve hře Zločin v Posázavském Pacifiku. V červnu měla v Divadle La Fabrika premiéru Krasavice interkontinentální, v němž se představila po boku Marthy Issové.
  • Je dcerou Bolka Polívky a herečky Evelyny Steimarové. Je svobodná a má přítele.

"Rozhodně bych chtěla být duchaplná jako táta, což bohužel nejsem, na druhou stranu bych chtěla být klidnější než máma. Naprosto bezdůvodně se nervuje kvůli nám, dnes už dospělým dětem, já doufám, že taková nebudu, že si zachovám svůj klid," uvažuje herečka.

"Teď jsme zkoušeli představení Blázinec, které je o různých druzích šílenství, a já se rozhodla do role inspektorky hlediště obsadit svoji mámu. Vždycky jsem si myslela, že v herectví jsem spíš po tátovi, ale s překvapením jsem zjistila, že jsem hodně podobná jí," zjistila.

Za mámu se nestydím

Zkoušení Blázince, které Anna Polívková režírovala, se obešlo bez konfliktů mezi matkou a dcerou. Horší to bylo, když do divadla jezdily. Evelyna Steimarová obvykle v tramvaji hlasitě pozdraví a začne se bavit s ostatními cestujícími tak, aby to všichni slyšeli.

"Za mámu se nestydím, mně přijde vtipná a okouzlující, ale ona se v takových chvílích na mě otočí a stejně hlasitě mi začne vyčítat, že se za ni stydím. Mě to urazí, bráním se a začneme se hádat," říká Anna Polívková. Vzájemné slovní pošťuchování obě nakonec vyřešily tak, že každá jezdila v jiném vagónu.

Mám ráda tango

Kromě hraní Anna Polívková miluje tanec. Lásku k pohybu možná odkoukala od své sestry Venduly Burger, které v pubertě někdo řekl, že tančí jako poleno. "Ale protože je strašně tvrdohlavá, naučila se tančit doma u MTV a já jsem od ní spoustu věcí odkoukala," říká.

"Některé věci jsou asi dědičné, táta i máma taky dobře tančí, oba mají smysl pro rytmus," říká Anna Polívková, která teď v dospělosti vyráží tančit po barech.

Její přítel v nich hraje na kytaru a zpívá. "A taky chodím na tango milongy, to jsou takové taneční večery, kde se sejdou lidé nejrůznějších povolání, kteří tango milují a protančí celý večer," říká.

Autor:

Nejčtenější

Jsme s jedním partnerem a společně s ním máme sex, říkají dvojčata

Anna a Lucy DeCinqueovy

Sestry Anna a Lucy DeCinque (33) se považují za nejvíce identická dvojčata na světě. Absolvovaly plastické operace, aby...

Sympatický kamioňák Zdeněk z Výměny manželek přišel o nohy při nehodě

Rodina z Přelovice nesnáší nudu a neustále něco podniká. Zdeněk ve volném čase...

Život si s osudem akční rodiny z Přelovic krutě zahrál. Tatínkovi Zdeňkovi museli po těžké autonehodě amputovat obě...

Jsem těhotná, oznámila v průběhu Výměny manželek jedna z nich

Výměna manželek

Vztah Aleny a Tondy, kteří mají tříletou dceru, trpí nejen nedostatkem peněz, ale především konflikty s tchyní a...

Závislost na jídle mě málem zabila, říká morbidně obézní žena

Morbidně obézní žena měla před operací žaludku téměř tři sta kilogramů.

S obezitou bojovala Američanka Lacey Hodderová už jako dítě a v devětadvaceti letech měla téměř tři sta kilogramů. Když...

Zemřel legendární německý návrhář Karl Lagerfeld

Karl Lagerfeld (21. ledna 2014)

Kreativní ředitel módního domu Chanel Karl Lagerfeld zemřel v noci na 19. února po těžké nemoci ve svých 85 letech,...

Další z rubriky

Pijte kokosovou vodu a v těhotenství skoro nepřiberete, říká modelka

Viktorija Lopyrevová

Ruská Miss 2003 a modelka Viktorija Lopyrevová (35) tvrdí, že má zaručený recept na to, jak v těhotenství nepřibrat ani...

Nejznámější transgender proměny. Krásky, které bývaly mužem

Nejznámější transgender modelky z přehlídkových mol a titulních stran...

Narodily se s duší ženy, ale v těle muže. Jakmile si změnily pohlaví, proslavily se v modelingu i v soutěžích miss....

OBRAZEM: Chtěli ušetřit na plastické operaci a vymstilo se jim to

Nepovedené plastiky

Při plastických operacích se nevyplácí šetřit. Někteří lidé se však nenechali odradit odstrašujícími případy a stejně...

Schöneck je rájem pro děti i dospělé
Schöneck je rájem pro děti i dospělé

Přemýšlíte, kde prožít zimní dovolenou s dětmi? Máme pro vás báječný tip! Kousek za hranicemi najdete areál nevídaných rozměrů a hlavně s pestrou nabídkou možností zábavy.

Najdete na iDNES.cz