„Máme velkou radost, že jsem mohli spolu s kapelou pracovat na jejich neuvěřitelném hudebním dědictví,“ prohlásil zástupce vydavatelství Sony Music, které se na vydání spolupodílí s Warner Records. A dodal, že zvláštní důraz byl kladen na obaly, které samy o sobě jsou uměleckými díly.
Obal alba The Piper at the Gates of Dawn
Již za necelý měsíc vyjdou desky z konce 60. let The Piper at the Gates of Dawn, A Saucerful of Secrets, More a dvojalbum Ummagumma. V postupně oznamovaných termínech budou následovat mimo jiné legendární Wish You Were Here, Animals, The Wall, The Final Cut či poslední, nejednoznačně přijaté The Endless River z roku 2014.
Pink Floyd začínali v polovině 60. let v londýnském undergroundu a ještě v roce 1967 cestovali po Británii jako předkapela Jimiho Hendrixe. Generaci nato už plnili obrovské arény a stadióny po celém světě. Přelomovým bylo jejich album The Dark Side of the Moon z roku 1973, které je dnes s asi 50 miliony prodaných kusů druhým nejúspěšnějším albem všech dob.
Skupina Pink Floyd, potažmo její dřívější lídr Roger Waters, patří k průkopníkům dnes již samozřejmého obohacování koncertů vizuálními a divadelními prvky. Kromě vznášejících se nafukovacích figurín dotvářely jejich koncerty i pozdější sólová vystoupení Waterse také různé psychedelické videoprojekce. V roce 1994 zhlédlo velkolepou show Pink Floyd, vedených kytaristou Davidem Gilmourem, na 130 000 fanoušků na pražském Strahově.