Hrady CZ
Hrady CZ je letní kulturní festival rozdělený na dvě části: České hrady.CZ a Moravské hrady.CZ. V roce 2026 se bude konat od pátku 10. července do soboty 29. srpna 2026 postupně v osmi krajích.
- Točník (Středočeský kraj): 10. – 11. července
- Kunětická hora (Pardubický kraj): 17. – 18. července
- Švihov (Plzeňský kraj): 24. – 25. července
- Hluboká nad Vltavou (Jihočeský kraj): 31. července – 1. srpna
- Veveří (Jihomoravský kraj): 7. – 8. srpna
- Hradec nad Moravicí (Moravskoslezský kraj): 14. – 15. srpna
- Bouzov (Olomoucký kraj): 21. – 22. srpna
- Bezděz (Liberecký kraj): 28. – 29. srpna
Čaroděj Landa, záchranář Klus. Hrady CZ se pod Bezdězem rozloučily s létem
Téměř dvě desítky muzikantů se během pátku a soboty představily na festivalu Hrady CZ, který pod Bezdězem zakončil svou letní šňůru. Hlavní hvězdou byl zpěvák Daniel Landa, fanoušky zaujali i Tomáš...
Festival Hrady CZ čeká poslední zastávka, Landa si Bezděz prohlédl z letadla
Jeden hrad, dvě pódia a řada umělců z Česka i Slovenska. Pod Bezděz míří poslední prázdninový víkend putovní hudební festival Hrady CZ. Fanouškům se představí kapely Rybičky 48, Mig 21 nebo Mirai....
Podhradí rozduní Landa i Mirai. Příští zastávkou festivalu Hrady CZ je Bouzov
Hvězdná jména, koncerty na dvou scénách, skvělé zázemí i spousta novinek. Na Bouzov dorazí putovní festival Hrady CZ. Hudebním fanouškům nabídne v pátek a v sobotu šestnáct interpretů. Návštěvníci se...
OBRAZEM: Ani tropy nevadily. Hrady CZ bavily na Opavsku tisíce návštěvníků
Náročné pro pořadatele, návštěvníky i účinkující. Ale krásné. Další zastávka 21. ročníku oblíbeného festivalu Hrady CZ se minulý pátek a sobotu konala pod zámkem v Hradci nad Moravicí na Opavsku....
Hrady CZ se vracejí pod zámek v Hradci nad Moravicí. Vystoupí Landa, Klus i Mirai
Podhradí zámku v Hradci nad Moravicí se v pátek a sobotu promění v centrum letní hudební scény. Festival Hrady CZ nabídne návštěvníkům nejen dva dny koncertů nejvýraznějších jmen české a slovenské...
OBRAZEM: Metalová nálož, celé Brno na Landovi. Festival Hrady CZ rozproudil Veveří
Hudební smršť od známých českých interpretů si tento víkend užívali návštěvníci brněnské zastávky festivalu Hrady CZ. V kulisách hradu Veveří rozproudili davy zpěváci Daniel Landa, Tomáš Klus, Lenny...
Rybičky 48, Mirai nebo Landa. Hrady CZ na Veveří nabídnou i zastřešenou hospodu
Šestnáct interpretů na dvou pódiích nabídne jihomoravským hudebním fanouškům putovní festival Hrady CZ, jenž v pátek a sobotu zavítá pod Veveří u Brněnské přehrady. Návštěvníci se mohou těšit na...
OBRAZEM: Hrady CZ poprvé u Hluboké. Klus zpíval mezi diváky, ve vedru je chladili hasiči
Premiéra v Hluboké nad Vltavou se vydařila. Po 15 letech se jihočeská zastávka festivalu Hrady CZ přestěhovala od Rožmberka dál po proudu Vltavy, aby zakotvila nedaleko zámku Hluboká. A v pátek a v...
Hrady CZ se po 15 letech přestěhovaly na Hlubokou, festival je lépe dostupný
Rožmberk nad Vltavou je minulostí, putovní festival Hrady CZ se v Jihočeském kraji po 15 letech přestěhoval a bude nedaleko zámku Hluboká. Na místo i z něj pojede kyvadlová doprava z Českých...
Festival Hrady CZ ovládne Švihov. Zahrají Rybičky 48, Mirai, Lenny i Landa
Putovní festival Hrady CZ se po Točníku a Kunětické hoře přesouvá v pátek a sobotu na Švihov nedaleko Klatov. Unikátní hudebně-kulturní akce jako jediná svého druhu nabízí ideální prázdninový mix –...
Největší hudební jména pod Kunětickou horou. Hrady CZ přivezou i nečekaný bonus
Už tento víkend se pod Kunětickou horou uskuteční jednadvacátý ročník putovního festivalu Hrady CZ. I přes zatím ne zcela příznivou předpověď počasí láká na nejznámější jména české a slovenské...
Točník bude při zahájení Hradů CZ hýřit muzikou. Mirai zahrají „v obýváku“
Nejen o tom, že život je jako Yahoda, že je Touha zázrak, že Trautenberk dokáže kromě sekýrování čeládky i rozezpívat davy a že Zlatokopkám „ide iba o love“, se budou moci o následujícím víkendu...
Mirai zvou až do obýváku. Festival Hrady CZ nabízí poslední výhodné vstupenky
Start hudebně-kulturního festivalu Hrady CZ se blíží. První zastávka se uskuteční 10. a 11. července na hradě Točník, přičemž do 25. června jsou v prodeji vstupenky za nejlepší cenu. Headlinery...
Landa, Lenny, Xindl X či Rytmus. Festival Hrady CZ oznamuje kompletní line-up
Line-up všech zastávek letošního ročníku hudebního festivalu Hrady CZ je venku a slibuje hvězdné léto složené ze jmen jako Daniel Landa, Tomáš Klus, Lenny, Xindl X, Vypsaná fiXa a dalších. Do čtvrtka...
Od regálů do davu. Supermarkety hledají zákazníky na festivalech
Obchodní soupeření maloobchodních řetězců se z uliček mezi regály přesunulo i na hudební či sportovní festivaly. Právě zde se v současné době testují nové formy marketingu i prodeje.
Mig 21, Landa a Rytmus. Festival Hrady CZ láká na multižánrovou dramaturgii
Letní hudební festivalová sezona už se pomalu blíží. Její nezbytnou součástí je od roku 2005 – tehdy ještě pod názvem České hrady – putovní festival Hrady CZ. Letošní ročník nabídne vystoupení skupin...
Landa, Klus i Vypsaná fixa. Festival Hrady CZ poprvé rozezní Hlubokou nad Vltavou
Festival Hrady CZ vstupuje do své třetí dekády nabitým hudebním i doprovodným programem. Novinkou bude oproti minulým letům změna jedné z lokací, kdy se akce poprvé odehraje v Hluboké nad Vltavou....
Festival Hrady CZ 2026: Termín, program, cena vstupenek, doprava
Letošní 21. ročník festivalu Hrady CZ opět zamíří k osmi historickým památkám po celém Česku. Letos na fanoušky kromě tradiční pořádné porce interpretů čeká i jedna novinka. Na programu jsou už...
Brno potěší Dracula, Redzed i Anastacia. Chystá se také divadelní wrestling
Našlápnutý rok v kultuře čeká letos Brno i celou jižní Moravu. Chystá se záplava koncertů, festivalů a netradičních akcí, které potěší oko, sluch, duši i mozek.
Hrady CZ míří z Rožmberka k Hluboké. Od zoo budou daleko, ujišťují pořadatelé
U části fanoušků nastalo zklamání, jiní se naopak radují a těší se na nové prostředí. Pořadatelé festivalu Hrady CZ oznámili velikou změnu. Tradiční hudební akce se už příští rok neuskuteční nedaleko...
Kabát v záři ohňů i Wanastowky s novou Lucií. Hrady CZ se loučily pod Bezdězem
Putovní festival Hrady CZ se s letošním létem rozloučil pod Bezdězem. Ze dvou pódií se fanouškům představily kapely Kabát, Divokej Bill nebo Wanastowi Vjecy s Lucií, která letos oslaví 40 let na...
Bezděz hostí poslední zastávku Hradů CZ, vystoupí Kabát i Wanastowky s Lucií
Hudební festival Hrady CZ zakončí tento pátek a sobotu své letní putování na hradu Bezděz. Fanouškům se představí kapely Kabát, Wanastowi Vjecy a Divokej Bill či zpěváci Richard Krajčo nebo Tomáš...
Bouzovem zaduní hity Kabátů či Wanastowek. Na Hrady CZ dorazí i Marpo
Předposlední zastávkou jubilejního 20. ročníku hudebního festivalu Hrady CZ bude tento pátek a sobotu 22. a 23. srpna hrad Bouzov na Olomoucku. Festival přijíždí na legendární pohádkový hrad s...
Hrady CZ se přesouvají na Opavsko. Hvězdy pobaví v podhradí malebného zámku
Letní atmosféra v podhradí, rocková hudba, česká scéna, hudební hity, masky i památky, to vše čeká na návštěvníky oblíbeného putovního festivalu Hrady CZ, který slaví jubilejní dvacetiny. V pátek a...
OBRAZEM: Pocta Ozzymu, „nenáviděný“ song Kabátu. Festival Hrady CZ duněl na Veveří
Jubilejní 20. ročník festivalu Hrady CZ přilákal na brněnský hrad Veveří v pátek a v sobotu tisíce hudebních fanoušků. Dočkali se kapel Kabát, Wanastowi Vjecy či Visací zámek. Velké nadšení mezi nimi...
Hrady CZ se vrací na Veveří. Zahraje Kabát či Wanastowi Vjecy s „novou“ Lucií
Jubilejní dvacátý ročník přiveze tento pátek a sobotu hudební festival Hrady CZ do prostor brněnského hradu Veveří. Kromě známých českých skupin jako Kabát, Wanastowi Vjecy, Divokej Bill nebo Dymytry...
Hrady CZ bavily už podvacáté. Překvapila kapela Lucie, vzpomínalo se na Ozzyho
Tisíce lidí opět zaplavily louky v okolí Švihova, kde se odehrál 20. ročník hudebního festivalu Hrady CZ. Ten vyvrcholil v sobotu koncertem skupiny Kabát, jemuž předcházel blok kapely Wanastowi Vjecy...
Hrady CZ o víkendu ovládnou Švihov, vrcholem budou Kabát a Wanastovky
Známé osobnosti české hudební scény se v pátek a v sobotu předvedou účastníkům festivalu Hrady CZ v areálu u nádraží ve Švihově na Klatovsku. K vrcholům akce budou patřit vystoupení skupin Kabát nebo...
Rozjeď to a zadupej klíště. Párty pod hradem ovládli Kabáti i punková klasika
Jubilejní dvacátý ročník festivalu České hrady přitáhl pod Kunětickou horu tisíce lidí. Zpívalo se a tančilo dva dny. Vrchol přišel s kapelou Kabát, která pobláznila publikum. Zatímco nohy...
Pod Kunětickou horou zaburácí Kabáti. Na Hradech půjde platit jen s náramkem
O víkendu se koná největší hudební festival v regionu. Pod Kunětickou horou vypukne 20. ročník festivalu Hrady CZ. Hlavní tahák dvoudenní akce je kapela Kabát. Vstupenky se stále dají koupit....
Kabát, Krajčo i Divokej Bill. Na Točníku v pátek startují jubilejní Hrady CZ
Nasadit rockový Kabát, do batohu sbalit všechny nezbytné Vjecy, dobrou náladu připoutat Visacím zámkem a pak už energickým Klusem hurá před pódium. A tam si v rozjařeném davu sborově zazpívat třeba o...
Putovní hudební festival Hrady CZ nabídne hudbu i vstup zdarma na Žebrák a Točník
Jubilejní, kulatý a dvacetiletý, takový bude podle pořadatelů letošní ročník festivalu Hrady CZ, jehož putovní oslava napříč Českou republikou odstartuje v pátek a sobotu na Točníku u Prahy. Festival...
Dvojité jubileum. Festival Hrady CZ slaví společně s Pepou Vojtkem z Kabátu
Jubilejní 20. ročník festivalu Hrady CZ se pojí s životním jubileem Josefa Vojtka. Zpěvák kapely Kabát oslavil 21. června šedesáté narozeniny, takže se dá předpokládat, že vystoupení dlouhodobě jedné...
Festival Hrady CZ 2025: Program, vstupenky, ubytování
Letošní jubilejní 20. ročník festivalu Hrady CZ v roce 2025 opět zamíří k důležitým památkám v Čechách a na Moravě. Hudební festival zaměřený na české a slovenské umělce proběhne od pátku 11....
Hrady CZ oslaví kulatiny na osmi místech. Vystoupí Visací Zámek, Marpo i Kabáti
Už příští měsíc startuje dvacátý ročník kulturního festivalu Hrady CZ. Během léta se fanoušci mohou těšit na koncerty na osmi historických památkách v Čechách a na Moravě. Dvoudenní program tradičně...
Festivalová mapa Česka: 17 hudebních festivalů, které letos nesmíte minout
Prvním červnovým víkendem odstartovala sezona letních hudebních festivalů. První byl na programu hned ten nejhlasitější a nejdrsnější - Metalfest v plzeňském Lochotíně. Na každý ze 13 víkendů v...

















