Druzí Transformers dávkují novinky, podívejte se na nové video a fotografie

  15:24aktualizováno  15:24
Největší film historie. I takový titul si s sebou nese pokračování předloňského filmového trháku Transformers. Snímek s podtitulem Pomsta poražených do českých kin doputuje 25. června.

Snímek Transformers: Pomsta poražených dorazí no českých kin na konci června | foto: Bontonfilm

Přídomek "největší" ale nijak nesouvisí s rozpočtem či velkolepostí. Jedná se o data, která film zabere na počítačovém harddisku. Pomsta poražených zabere 140 terabytů. Pro porovnání, prvnímu dílu Transformers stačilo pouhých patnáct.

Není divu, režisér Michael Bay totiž podle dostupných zpráv výrobce digitálních efektů pěkně potrápil. Diváky tak čekají nejen propracovanější roboti ve strhujících bitvách - plechoví hrdinové se budou potit, plakat a nebo i slintat.

TRANSFORMERS: POMSTA PORAŽENÝCH - TRAILER

Celkem se ve filmu objeví na šedesát různých robotů, kteří jsou schopni se velmi rychle proměnit v auto i vysát nemalé množství písku z egyptské pouště. Rozpočet by měl být vzhledem k astronomickým tržbám prvního dílu (dosáhly celosvětově sedmi set milionů dolarů) velkorysý.

A oč tedy v druhých Transformerech půjde? Hrdina prvního filmu, puberťák Sam, opět v podání Shii LaBeoufa, se začal připravovat na vysokou školu. Jenže když Sam objeví úlomek cenné matérie (hlavní zdroj sváru mezi Autoboty a Deceptikony) a získá z něj pro obě strany drahocenné informace, začne mít problém.

V tu chvíli po něm totiž začnou jít mechaničtí gauneři z celé galaxie. A že jich není málo. Naštěstí na to Sam není sám. Po boku mu stojí jeho láska Mikaela v podání Megan Foxové a samozřejmě věrný Autobot přezdívaného Bumblebee.

Z filmu Transformers: Pomsta poraženýchZ filmu Transformers: Pomsta poražených

Děj a boje strojů se mají přesouvat po celém světě, filmaři dokonce dostali povolení natáčet závěrečnou velkolepou bojovou scénu přímo na pyramidách v Gíze. To je ojedinělé, filmaři se sem nedostali dlouhých třicet let.

Bay má totiž velmi dobré kontakty v egyptské vládě, a tak mu leccos prošlo. "Šéf egyptských památkářů mě před natáčením objal a poprosil mě, ať mu pyramidy nezničím," směje se režisér.

TRANSFORMERS: POMSTA PORAŽENÝCH - NOVÝ TRAILER

Film má být navíc o poznání temnější, než první díl. A to na přání fanoušků. "Snažil jsem se jim vyhovět. Na druhou stranu je to příběh, na který rodiče nebudou mít problém vzít i úplně malé kluky," slibuje Bay.

To samozřejmě platí i pro návštěvníky v českých kinech, rodiče totiž nebudou muset svým ratolestem předčítat titulky. "Česká distribuce film uvádí v převážně dabované verzi," slibuje distribuční společnost Bontonfilm.

druzí transformers budou podle tvůrců temnější

Režisér Michael Bay umí fanoušky Transformers napínat - tu a tam upustí informaci, která se ukáže být nesmyslná, tu a tam utrousí celkem podstatná fakta.

A na závěr jedna perlička - Bay se nechal slyšet, že chce (nejen názvem Pomsta poražených) poškádlit americkou filmovou akademii. Kromě Pearl Harbouru totiž jeho filmy nechávaly akademiky při rozdělování Oscarů většinou chladnými.

A tak prý na konci filmu diváky čeká robotí tanec - na melodii Jai Ho z oscarového filmu Milionář z chatrče v remixu od Pussycat Dolls. Kdo v tuto chvíli pochybuje nad Bayovou soudností, měl by si vzpomenout na nedávné režisérovo prohlášení.

Totiž, že kampaň před premiérou filmu bude prošpikována polopravdami nebo úplnými nesmysly. A to z prostého důvodu, aby byli diváci při projekci překvapeni. Pokud možno příjemně.


Nejčtenější

RECENZE: Stoprocentní hecíř Habera a jeho věrní málem zbourali O2 arenu

Pavol Habera a Team 9. června 2019 v pražské O2 areně

Pavol Habera s kapelou Team je opět na turné. Nemají novou desku, nemají žádné výročí, jen byl po třech letech zase čas...

Hudební kalendář 2019: Koncerty světových hvězd, které nesmíte prošvihnout

Ed Sheeran na svém prvním pražském koncertě 12. 2. 2015 v pražské Tipsport Areně

Rok 2019 zpříjemní hudebním fanouškům vystoupení řady hvězd. Přijedou Ed Sheera, Metallica nebo Billie Eilish, na...

RECENZE: Kabát i na turné ke třicetinám sází po čertech na jistotu

Kabát, Po čertech velký turné, Ostrava, 8. června 2019

Člověk nemusí být ani skalní fanoušek, aby z proslovů mezi jednotlivými skladbami většinou poznal, jaká bude...

Hudební kalendář 2019: Největší letní festivaly v Česku

Rock for People 2018

Festivalová sezona začala letos brzy. Po celé republice od května do září probíhají desítky hudebních přehlídek, které...

Hudební kalendář 2019: Největší koncerty českých a slovenských interpretů

Skupina Kabát na festivalu České Hrady CZ ve Švihově

Rok 2019 je jubilejní pro řadu českých a slovenských interpretů a nejčastější volbou pro velkolepou oslavu je O2 arena....

Další z rubriky

TELEVIZIONÁŘ: Lucie, postrach ulice a učitelka skejťáků totality

Z filmu Tohle není Kalifornie

Vůbec, ale opravdu vůbec nevadí, pokud případný zájemce o snímek Tohle není Kalifornie zaváhá, protože v životě nestál...

DO KINA: Proti pěti soupeřům nastoupí vyměnění Muži v černém

Z filmu Muži v černém: Globální hrozba

Ze šesti nových titulů týdne zní většině diváků povědomě jenom jediný: Muži v černém, tentokrát s podtitulem Globální...

Michael Douglas dostane Zlatou nymfu, šanci má i Dukla 61 a Dabing Street

Václav Neužil v seriálu Dabing Street

Herečky Martha Issová a Klára Melíšková mohou osobně pozdravit hollywoodské idoly Michaela Douglase či Hugha Granta,...

Najdete na iDNES.cz