Z mé strany je to vše. Děkuji Vám za pozornost a u Ligy mistrů zase někdy na počtenou.

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 7:2. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 15:9.

Je dobojováno a fotbalisté Tottenhamu poráží Marseille poměrem 2:0. Druhý poločas byl jednoznačně ovlivněn vyloučením Mbemby, který ve 48. zatáhl za záchrannou brzdu a po zákroku na Sona byl předčasně odeslán do kabin. Domácím se každopádně dlouho nedařilo vyzrát na oslabenou defenzivu francouzského celku a jejich ofenzivní trápení prolomil až v 76. minutě Richarlison, jenž záhy přidal i druhý gól. Spurs tak díky němu získávají první tři body do tabulky.

TottenhamTottenham(3-4-2-1)

1 Lloris
Lloris
17 Romero
Romero
73. min Tanganga
15 Dier
Dier
34 Lenglet
Lenglet
73. min Davies
Emerson Royal
61. min Kulusevski
Bentancur
85. min Bissouma
Höjbjerg
Perišić
Richarlison
Son Hung-min
86. min Doherty

Gigot
87. min Ünder
99 Mbemba
Mbemba
7 Clauss
Clauss
70. min Kolašinac
Veretout
87. min Gueye
Gerson
50. min Balerdi
11 Suárez
Suárez
71. min Harít

Rozhodčí: Slavko Vinčić (SVN) – Tomaž Klančnik (SVN), Andraž Kovačić (SVN)

90+4

Domácí se ještě propracovali k rohovému kopu, ale ten si hostující obrana v pohodě pohlídala.

90+3

Spurs si závěr zápasu zkušeně hlídají a pouze si přihrávají před vlastním pokutovým územím.

90+2

Kolašinac si zaběhl za obranu na pas Guendouziho a z první nabízel míč před bránu, kde před Harítem zasáhl Dier.

90+1

Nad rámec řádné hrací doby byly nastaveny čtyři minuty.

90

Gueye si chtěl obehrát Dohertyho, jenže se sám do svých kliček zamotal a poté o míč přišel.

89

Kulusevski rychle postupoval dopředu a jeho akci za cenu faulu přerušil Kolašinac. Domácí už samozřejmě nebudou s rozehrávkou spěchat.

88

Perišić našel z pravé strany Tangangu a ten zakončoval z dobré pozice, nicméně bránu o kousek minul.

87

Střídání v týmu Olympique Marseille:
ze hřiště odchází Jordan Veretout, přichází Pape Gueye,
ze hřiště odchází Samuel Gigot, přichází Cengiz Ünder.

86

Střídání v týmu Tottenham Hotspur:
ze hřiště odchází Son Hung-min, přichází Matt Doherty.

85

ze hřiště odchází Rodrigo Bentancur, přichází Yves Bissouma.

84

Harít se na hrotu útoku statečně pral se dvěma obránci, ale nakonec o balon přišel.

83

Do konce zápasu zbývá zhruba deset minut a je jasné, že pokud hosté stále ještě pomýšlí na bodový zisk, tak budou muset vrhnout všechny své síly do útoku.

81

Tottenham právě vstřelil branku! Je to tak, Tottenham během krátké chvíle přidává druhý přesný zásah a přibližuje se tříbodovému zisku. Samotný rohový kop nic nepřinesl, nicméně Höjbjerg pak vrátil balon do šestnáctky a k zakončení se znovu dostal RICHARLISON, jenž vsítil svou druhou branku v utkání.

80

Nyní k tomu budou mít příležitost, neboť Balerdi zblokoval centr Kulusevskiho na roh.

79

Spurs jsou nyní na koni a pořádně zaměstnávají defenzivu francouzského týmu. Dočkají se i druhé branky?

78

Po nepovedeném rohu Marseille šli domácí do brejku, ale Son si vůbec neporozuměl s Kanem, takže hosté tuto situaci přestáli bez úhony.

76

Tottenham právě vstřelil branku! Tottenham se v 76. minutě ujímá vedení! Domácí několik desítek sekund obléhali vápno svého soupeře a nakonec do něj přilétl centr Perišiće. Ten si našel nikým neatakovaný RICHARLISON, jenž prudkou hlavičkou překonal brankáře Lópeze.

75

Tavares poslal do vápna nepříjemný centr a nebýt zásahu Daviese, tak by Harít zakončoval z malého vápna.

74

Tanganga se hned musel mít na pozoru, neboť se na něj řítil Harít. Domácí borec to ale zvládl a svého soupeře ubránil.

73

ze hřiště odchází Clément Lenglet, přichází Ben Davies,
ze hřiště odchází Cristian Gabriel Romero, přichází Japhet Tanganga.

72

Höjbjerg posílal balon pod sebe na Sona, ale toho stačil předskočit Balerdi, který ukořistil míč pro sebe.

71

ze hřiště odchází Luis Javier Suárez, přichází Amín Harít.

70

ze hřiště odchází Jonathan Clauss, přichází Sead Kolašinac.

70
Karty

Žlutá karta pro tým Olympique Marseille (Jonathan Clauss).

69

Richarlison se v pokutovém území natahoval po přihrávce Lengleta, avšak pár centimetrů mu přeci jen chybělo

68

Kulusevski si navedl míč do středu hřiště a vypálil, avšak prostor mezi třemi tyčemi netrefil.

67

Do vápna Marseille teď létal jeden centr za druhým, ale defenziva hostů si se všemi poradila.

66

Lloris dostal těžkou přihrávku a pod tlakem napadajícího Suáreze odehrál míč jen do autu.

65
Karty

Žlutá karta pro tým Tottenham Hotspur (Son Hung-min).

64

Kane spáchal již několikátý faul a arbitr Vinčić mu dal jasně najevo, že příště už to bude za kartu.

63

Perišić doběhl nákop Romera a poté posadil míč na hlavu Richarlisona, jenž Lópezovu bránu netrefil.

62

Guendouzi chtěl prostrčit balon na Suáreze, avšak jeho pas vystihl dobře postavený Dier.

61

ze hřiště odchází Emerson Royal, přichází Dejan Kulusevski.

60

Je za námi hodina hry a stále čekáme na první gól. Dočkáme se ho v poslední třetině utkání?

59

Veretout si opět vzal na starost standardní situaci, avšak tentokrát nikoho v modrém nenašel.

58

Další nedovolený zákrok byl odpískán Kaneovi, jenž pro změnu přišlápl kotník Baillymu.

57

Lenglet vystoupil se Suárezem a těsně za půlící čárou ho poslal k zemi. Hlavní sudí byl toho názoru, že se jednalo o faul, a proto hru přerušil a přiřkl balon hostům.

56

Son to teď zkusil ze střední vzdálenosti, jenže míč netrefil ideálně a Lópeze vůbec nezaměstnal.

55

Spurs obléhají šestnáctku francouzského celku, ale zatím se jim nedaří dostat se do ideální palebné pozice.

54

Veretout rozehrál volný přímý kop hostů a svým centrem našel Baillyho, jehož slabé zakončení bez problémů zneškodnil Lloris.

53
Karty

Žlutá karta pro tým Tottenham Hotspur (Eric Dier).

52

Tottenham teď má před sebou spoustu času k tomu, aby vstřelil branku proti oslabenému soupeři. Podaří se mu dlouhou přesilovku využít?

51

Richarlison se snažil probít do šestnáctky, avšak na Clausse jeho schopnosti nestačily.

50

ze hřiště odchází Gerson, přichází Leonardo Balerdi.

49

K následné standardce se postavil Kane, který ale nedostal balon přes zeď.

48
Karty

Žlutá karta pro tým Olympique Marseille (Eric Bailly).

48
Karty

Marseille bude dohrávat v deseti! Chancel Mbemba nezachytil náběh Sona a následně ho před vápnem poslal k zemi, za což mu byla rovnou udělena červená karta.

47

Kane to zkoušel individuálně po křídle, ovšem jeho akce neměla dlouhého trvání.

46

Ani jeden z trenérů neudělal po přestávce žádnou změnu. Uvidíme, jak se bude zápas nadále vyvíjet.

46

Začal druhý poločas.

V té se nic důležitého nestalo, a hráči tak odchází do kabin za bezbrankového stavu. Zatím sledujeme velmi opatrné utkání s minimem zajímavých momentů. Hosté se několikrát odhodlal ke střele z dálky, avšak ani jedna Llorise pořádně neprověřila. Nejlepší náznak měli v 42. minutě Spurs, jenže Kane nedokázal zakončit přesně. Doufejme, že druhých pětačtyřicet minut bude o něco záživnějších.

45+2

První poločas skončil.

45+1

Nad rámec prvního poločasu byla nastavena jedna minuta.

45

Guendouzi šel k zemi po souboji s Bentancurem, ale hlavní sudí nechal hru plynout dál.

44

Stejný technický nedostatek ukázal také Rongier, jenž si nedokázal zpracovat pas Veretouta.

43

Gerson našel na zadní tyči číhajícího Tavarese, jenže tomu nevyšlo zpracování a balon mu utekl do zámezí.

42

Domácí se dostali do situace dva na dva. Kane pak zakončoval po přiťuknutí Sona, jenže Lópezovu svatyni minul.

41

O chvilku později nabízel míč do vápna také Clauss, avšak jeho nahrávka skončila u Llorise.

40

Aktivní Tavares se dostal k dalšímu centru z křídla, ale ani tentokrát nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.

39

Richarlison se chtěl po zisku vydat dopředu, jenže kvůli nulové podpoře musel otočit hru dozadu na Emersona.

38

Skvěle to nyní udělal Veretout, jenž na sebe navázal dva protihráče a poté nahrál volnému Claussovi.

37

Son čechral míč do pokutového území, ale jeho nabídku odhlavičkoval do bezpečí Bailly.

36

Emerson obral o balon Tavarese a ten ho pak musel faulovat. Bude z toho volný přímý kop z poměrně slibné pozice.

35

O pár chvil později hledal anglický útočník Sona, jenže jeho nepovedený centr skončil v Lópezově náruči.

34

Kane se snažil propálit defenzivní blok modrých, avšak přes Mbembu balon neprošel.

33

Höjbjerg si chytře pokryl míč a poté se nechal faulovat Rongierem.

32

Dalším zakončením zpoza šestnáctky se prezentoval Guendouzi, který však trefil před sebou stojícího Romera.

31

Na centr Veretouta si naskakoval Nuno Tavares, ovšem nakonec mu přeci jen pár centimetrů chybělo.

30

Mbemba se vydal dopředu a poté, co byla jeho dalekonosná střela zblokována, uvidíme rohový kop hostů.

29

Suárez si našel dlouhý nákop Rongiera, ale v době přihrávky se nacházel v ofsajdu.

28

Pau López se po krátkém ošetření zvedl z trávníku a zdá se, že by měl být v pořádku.

27

Kane teď zasáhl loktem do obličeje Lópeze, který si z tohoto souboje navíc odnesl krvavé zranění. Hostující brankář je momentálně v péči lékařů.

26

Son nastartoval Emersona a ten se pak dostal i ke střele. Ta mu ale vůbec nesedla, takže López nemusel zasahovat.

25

A další chyba v kombinaci, tentokrát nedokázal přesně nahrát Tavares.

24

Hosté chtěli předvést nacvičený signál, jenže kvůli nepřesnosti Rongiera z toho bude aut pro Tottenham.

23

Guendouzi byl faulován u postranní čáry a Marseille bude mít k dispozici standardní situaci.

22

Gerson to v souboji s Lengletem přehnal s agresivitou a byl mu odpískán faul. Domácí tak budou moct v klidu rozehrát.

21

Vynikající obranný zákrok předvedl Emerson, jenž vypíchl míč unikajícímu Tavaresovi.

20

Tavares vypálil z dálky svou slabší pravačkou a Llorisovu bránu o několik decimetrů minul.

19

Zkušený Chorvat se pak hnal dopředu po levém křídle, avšak pozorně bránící Mbemba ho dokázal odzbrojit.

18

Po několika nepřesnostech na obou stranách se balon dostal k Perišićovi, který raději uklidnil hru zpětnou přihrávkou na Llorise.

17

Tavares si rovnal balon na střelu, nicméně na poslední chvíli mu ho od nohy ukopl Bentancur.

16

Velké sebevědomí nyní ukázal gólman López, jenž udělal kličku Sonovi a poté přesně rozehrál na volného Clausse.

15

Son posílal míč na přední tyč, kam si sbíhal Emerson. Ten však nezakončil, neboť Guendouzi před ním stačil zasáhnout.

14

Richarlison udržel balon proti dvěma protihráčům a poté získal pro Spurs první rohový kop.

13

Romero se ve vápně srazil s Gigotem a hra byla přerušena, neboť hostující obránce zůstal ležet na trávníku. Po chvilce se ale zvedl a zdá se, že bude v pořádku.

12

Mbemba si teď neporozuměl s Claussem a po jejich neshodě bude Lloris odkopávat od své svatyně.

11

Tavares odcentroval z levé strany, ale na jeho přetažený centr nikdo v modrém nedoskočil.

10

Dier ostře zajel do Suáreze a může být rád, že vyvázl jen s domluvou. Za tento zákrok se totiž určitě dala udělit žlutá karta.

9

Lenglet pomalou přihrávkou pořádně zavařil Llorisovi a ten měl co dělat, aby odehrál míč před dotírajícím Suárezem.

8

Guendouzi si chtěl narazit se Suárezem, ovšem zpětný pas kolumbijského útočníka vystihl Lenglet.

7

Olympique se teď usadil na útočné polovině a snaží se rozpohybovat defenzivu Spurs.

6

Rongier to zkusil zpoza pokutového území, ale jeho ránu obětavě zblokoval Dier.

5

Domácí aktivně napadali rozehrávku Marseille a Veretout byl nakonec donucen ke zpětné nahrávce na Lópeze.

4

Kane chtěl vyslat do akce Perišiće, před kterým na poslední chvíli zasáhl Clauss. To byl hodně důležitý zákrok obránce francouzského celku.

3

Tavares chtěl přenést hru na Clausse, jenže jeho nepřesný pas skončil v zámezí.

2

Richarlison se snažil přejít přes Mbembu, avšak hostující obránce svého soupeře do šance nepustil.

1

Slavko Vinčić dal pokyn ke hře, zápas může začít! Výkopu se ujali fotbalisté Tottenhamu, kteří budou hrát v bílých dresech. Jejich soupeř pak zvolil modrou sadu.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – C. Romero, Dier, Lenglet – Emerson Royal, Bentancur, Höjbjerg, Perišić – Richarlison, Son Hung-min – Kane.
Náhradníci: Forster – Doherty, Skipp, D. Sánchez, Gil, Sessegnon, Kulusevski, Spence, Tanganga, P. Sarr, Davies I, Bissouma.
Trenér: Antonio Conte

Olympique Marseille: P. López – Bailly, Gigot, Mbemba – Clauss, Veretout, Rongier (C), Tavares – Guendouzi, Gerson – Suárez.
Náhradníci: Ngapandouetnbu, Blanco – Balerdi, Payet, Ünder, P. Gueye, Kaboré, Kolašinac, Harít.
Trenér: Igor Tudor

Rozhodčí: Slavko Vinčić (SVN) – Tomaž Klančnik (SVN), Andraž Kovačić (SVN).

Marseille loni skončila v Ligue 1 druhá, díky čemuž se po jednoroční odmlce vrátila do Ligy mistrů. Na svou poslední účast jistě nevzpomínají v klubu rádi, jelikož ze šesti mačů Olympique vytěžil jen tři body a ve skupině skončil poslední. V minulé sezoně se ale Payet a spol. na evropské scéně vytáhli, když došli až do semifinále Evropské konferenční ligy. Tam už byl nad jejich síly rotterdamský Feyenoord. Start do tohoto ročníku měla Marseille výborný, po šesti kolech je druhá a za prvním PSG je jen kvůli horšímu skóre. Potvrdí svou formu i dnes proti Tottenhamu?

Tottenham Hotspur

Spurs si účast v milionářské soutěži vybojoval díky čtvrtému místu v loňském ročníku Premier League. Naposledy se v této soutěži objevil v sezoně 2019/2020, kdy vypadl v osmifinále s Lipskem. Letos se jim zatím daří velmi dobře. V domácí soutěži ještě neprohráli a se ziskem čtrnácti bodů okupují třetí místo, přičemž jejich ztráta na vedoucí Arsenal činí jen jeden bod. V evropských pohárech budou chtít svěřenci trenéra Conteho napravit nezdar z minulé sezony, neboť v Evropské konferenční lize, kde patřili k favoritům na zisk trofeje, neprošli ani do vyřazovací fáze. Uvidíme, zda se jim podaří nyní pořadí zlepšit si svou reputaci.

Hezký středeční večer přeji všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Nový ročník Ligy mistrů je tu a dnes je na programu celkem osm zápasů. My se v tomto online přenosu zaměříme na souboj Tottenhamu s Olympique Marseille, který začne v 21:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.