Manchester City v prvním poločase skóroval, ale branka pro hru rukou neplatila. Následně hosté neproměnili penaltu, a pak se nechal za faul vyloučit Sergio Gómez. Oslabený Manchester byl v zápase lepší, ale prosadit se nedokázal. Neinkasoval ani domácí brankář. Kluby se rozešly po remíze 0:0.

Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 4:7. Rohy: 4:8. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 13:6.

90+4

Konec zápasu.

FC KodaňFC Kodaň(3-4-3 )

Grabara
Lund Jensen
Chočolava
80. min Diks
Boilesen
19 Jelert
Jelert
Stamenic
90+3. min Mukairu
12 Lerager
Lerager
Kristiansen
Claesson
Haraldsson
59. min Jóhannesson

Laporte
88. min Aké
21 Gómez
Gómez
Gündoğan
16 Rodri
Rodri
De Bruyne
78. min Silva
26 Mahriz
Mahriz
32. min Dias
Álvarez
Grealish
77. min Foden

Střídání v týmu FC Kodaň:
ze hřiště odchází Marko Stamenic, přichází Paul Omo Mukairu.

90+2
Karty

Žlutá karta pro tým Manchester City (Rúben Dias).

90+2

Ilkay Gündoğan se sice dostal do zakončení, ale jeho rána do středu branky byla snadnou prací pro brankáře.

90

Nechybělo moc a domácí celek mohl jít dovedení, jenže Marko Stamenic z dobré pozice o malý kousek minul branku. Nebyla to vůbec špatná rána.

89

Závěr zápasu se blíží, diváci v tomto zápase zatím stále čekají na branku, která bude platit. Uvidíme, kolik minut se nastaví.

88

Střídání v týmu Manchester City:
ze hřiště odchází Aymeric Laporte, přichází Nathan Aké.

86

Kodaňská obrana nyní rozehrává na své polovině a pokouší se něco vymyslet. Zatím ale na možnost rychlého přenesení hry čeká.

84

Následně se po rohovém kopu k hlavičce dostal Julián Álvarez, jenže jeho projektil byl příliš vysoký.

84

João Cancelo vybojoval míč, následně byla rána zblokovaná. Pak se znovu dostal ke střele a jeho pokus tak tak vytáhl brankář Kamil Grabara na rohový kop. Hosté ani tuto šanci neproměnili.

82
Karty

Žlutá karta pro tým FC Kodaň (Marko Stamenic). Pokud zbytečného faulu se dopustil domácí hráč, rozehrávat tak budou hosté.

81

Fanoušci vytáhli krásné choreo, které připravovali pořádně dlouho. Pokud jde o fanouškovskou kulisu, tak tento zápas patří k těm lepším. Na úvodní gól však zatím čekáme.

80

ze hřiště odchází Davit Chočolava, přichází Kevin Diks.

79

Nyní se hraje převážně na polovině hrací plochy. Vzhledem k rozcvičování hráčů lze předpokládat, že budou střídat také domácí.

78

ze hřiště odchází Kevin De Bruyne, přichází Bernardo Silva.

77

ze hřiště odchází Jack Grealish, přichází Phil Foden.

76

Po tvrdém souboji je na hrací ploše ošetřovaný hostující Manuel Akanji.

74

Nyní se souboje o míč odehrávají především na polovině hrací plochy, kde se střídavými úspěchy získávají míč domácí a hosté.

72

Nechybělo moc a domácí celek se dostal do vedení, ale Davit Chočolava nedokázal přesněji zakončit po rychlé akci spoluhráčů.

71

Zatím jsme viděli tři střely na branku (1:2), ale brankáři neinkasovali.

70

Dvacet minut hry nás dělí od konce zápasu a navzdory šancím v prvním poločase stále platí bezbrankový stav.

68

Lukas Lerager se pokoušel zpracovat poblíž velkého vápna přihrávku spoluhráče, ale obrana si na poslední chvíli dokázala poradit.

67

Kevin De Bruyne poslal balon před branku, tam ale byli obránci, kteří si se situací dokázali snadno poradit.

66

Manchester kombinuje na polovině soupeře. Kevin De Bruyne hledal nabíhajícího spoluhráče před brankou, ale obrana si dokázala poradit. Je z toho rohový kop.

65

Jack Grealish rozehrává rohový kop. Cente poslal před branku, ale obrana si v pohodě dokázala poradit.

63

Ísak Bergmann Jóhannesson leží na hrací ploše, sudí nechává hru plynout. Následně se domácí hráč zvedl ze hry a bude pokračovat v utkání.

61

Obrázek hry je poslední minuty stejný. Domácí fotbalisté se brání aktivní hře soupeře. Manchester zatím marně čeká na to, aby udeřil.

60

Hodina hry je pryč, domácí fotbalisté jsou pasivnější, brání se tlaku soupeře. Kodaňská obrana je zatím pozorná.

59

ze hřiště odchází Hákon Arnar Haraldsson, přichází Ísak Bergmann Jóhannesson.

57

Jack Grealish připravil střeleckou pozici pro spoluhráče, ale Kevin De Bruyne z ostré pozice nedokázal přesněji trefit branku.

55

Domácí fanoušci vytvářejí zápasu velmi dobrou atmosféru, tento zápas musí bavit.

54

Marko Stamenic to zkoušel z velké dálky, jeho rána postrádala přesnost, brankář následně zasahovat nemusel. Míč končí vedle branky.

52

Ve druhém poločase hraje hostující celek hodně aktivně, i když hraje jen v deseti.

51

Kevin De Bruyne si počínal dobře před brankou soupeře, ale nedokázal svou akci zakončit přesnější střelou. Nebyl to špatný pokus, ale brankář velmi dobře zasáhl.

49

Hákon Arnar Haraldsson znovu centroval před branku, ale obrana si i tentokrát dokázala poradit.

49

Mohamed Daramy se z ničeho nic dostal do velmi dobré střelecké pozice, ale s jeho pokusem si dokázala obrana poradit za cenu rohového kopu.

48

Hákon Arnar Haraldsson rozehrával rohový kop, centr se snesl před branku, následně si obrana v pohodě dokázala poradit.

46

Manuel Akanji vhazuje na útočné polovině, ale neměl komu dát míč, a tak se hra vrací na obrannou část hrací plochy z pohodu hostů.

46

Utkání pokračuje druhým poločasem, zdá se, že ani jeden celek nestřídal.

46

Začal druhý poločas.

Hostující celek začal aktivně, dostal se do vedení, ale branku pro hru rukou byla odvolaná. Následně Manchester neproměnil penaltu, a pak šel po faulu do sprch Sergio Gómez. Po prvním poločase tedy 0:0.

45+7

První poločas skončil.

45+6

Nyní se už hraje nad rámec nastaveného času.

45+5

Po pěkné akci Kevina De Bruyneho vybojoval v samotném závěru poločasu rohový kop hostující celek.

45+4

Domácí se protlačili středem na útočnou část hrací plochy. Následně mohl pálit Hákon Arnar Haraldsson. Jeho ráně chyběla přesnost. Pěkný pokus domácích.

45+3

Nicolai Boilesen snad bude v pořádku, následoval další rohový kop, ale i tentokrát si obrana dokázala poradit.

45+1

Na hrací ploše leží domácí Nicolai Boilesen.

45+1

Kevin De Bruyne rozehrával poměrně dobře rohový kop, který jeho spoluhráči vybojovali. Centr se sice snesl před branku, ale tak tak si obrana poradila.

45

Dostáváme se do poslední minuty hry v prvním poločase. Vzhledem k VARu uvidíme delší nastavení.

43

V závěru prvního poločas sledujeme nepříliš povedenou fotbalovou podívanou.

42

Hostující celek po faulu soupeře rozehrává od své branky, Ederson uvedl míč do hry.

41

Hostující brankář rozehrává od své branky, následně se akce zastavila na polovině hrací plochy, kde vybojoval míč domácí celek.

39

Rodri to zkoušel individuálně, ale nedokázal se dostat do střelecké pozice. Obrana Kodaně byla připravená.

38

Z pohledu hostujícího celku se zápas rozhodně nevyvíjí podle přestav. Neproměněná penalta, vyloučený Sergio Gómez. No, bylo toho celkem dost.

37

Manchester se po delší době dostal na útočnou polovinu, João Cancelo kombinoval se spoluhráči, Jack Grealish hledal na druhé straně spoluhráče, centr byl zblokovaný.

36
Karty

Žlutá karta pro tým FC Kodaň (Valdemar Lund Jensen).

35

Deset minut hry nás dělí od konce poločasu, zatím navzdory situacím před oběma brankami platí bezbrankový stav.

34

Kodaň nyní přebírá aktivitu, snaží se hrát na polovině soupeře, kde kombinuje a čeká na výraznější šanci.

32

ze hřiště odchází Rijád Mahriz, přichází Rúben Dias.

32

Půlhodina hry je pryč, že bychom viděli nezáživný fotbal, to se napsat rozhodně nedá.

31

Volný kop budou nyní rozehrávat fotbalisté Kodaně z velmi dobré střelecké pozice. Hákon Arnar Haraldsson trefil jen dobře postavenou zeď.

30
Karty

Červená karta pro tým Manchester City (Sergio Gómez). VAR se vrátil k předchozí situaci, kterou sudí na první dobrou nevyhodnotil na červenou. Spravedlnosti bylo nakonec učiněno zadost.

29

Manchester rozehrává od svéé branky, postupně se hosté pokouší něco vymyslet. Do akce jde znovu VAR.

28

Domácí vybojovali míč na polovině hrací plochy. Hákon Arnar Haraldsson postupoval do pokutového území, byl dohraný na hranici pravidel. Sudí nechává hru plynout.

26

Aymeric Laporte se navzdory okolnostem pokouší hrát aktivně, neustále zásobuje spoluhráče zajímavými centry.

25

Rijád Mahriz (Manchester City) neproměňuje pokutový kop. Domácí brankář se stal hrdinou, vystihl stranu, na kterou soupeř kopal. Následná dorážka už nebyla.

24

Penalta pro hosty.

23

Jeden z bránících hráčů domácích zahrál rukou, uvidíme penaltu?

22

Jack Grealish poslal centr před branku, kam si naběhl Kevin De Bruyne. On ani jeho spoluhráči se k zakončení nedostali.

21

Sergio Gómez kombinoval se svými spoluhráči na útočné polovině, následně byla akce jeho týmu zblokovaná za cenu rohového kopu.

20

Rodri se propracoval do dobré střelecké pozice, ale jeho rána míří o malý kousek nad branku. Míč tedy do hry uvede domácí brankář.

19

Centr Hákon Arnar Haraldssona se snesl dobře před branku, ale gólman Ederson vyboxoval míč do bezpečí.

19

Krásná rána domácích. Po rychlé akci pálil Elias Jelert, ale jeho rána končí nad brankou, kam míč odrazil brankář.

16

Domácí fanoušci vytvářejí příjemnou atmosféru tomuto zápasu, ale jejich oblíbenci se musí především bránit soupeři.

15

Domácí fotbalisté tedy předchází situaci dokázali ustát a platí tedy bezbrankový stav. Na obranu hry to nic nemění, hosté jsou výrazně aktivnější.

13

Sudí jde k monitoru, aby situaci viděl.

11

Do akce jde VAR, řeší se, zda akci nepředcházela hru rukou.

11

Rodri sice po krásné akci vstřelil gól, ale VAR odhalil, že zakončení předcházela hra rukou. Rijád Mahriz si nešikovně zpracoval míč. Platí tedy bezbrankový stav.

10

Více ze hry mají hostující fotbalisté, kteří snadno vybojovali autové vhazování na útočné polovině hrací plochy.

8

Obrázek hry je poslední minuty stejný, domácí fotbalisté se brání aktivní hře soupeře. Kodaň je hodně zatažená a běhá bez balonu.

7

Julián Álvarez se po rychlé individuální akci dostal do zakončení, ale obrana si s jeho pokusem dokázala poměrně snadno poradit. Následně vypálil mimo branku.

6

Směr hry se tedy otáčí a na útočnou polovinu se dostávají hostující fotbalisté.

5

Hákon Arnar Haraldsson centroval před branku, ale obrana si s jeho pokusem v pohodě dokázala poradit.

4

Ederson chtěl rozehrávat od své branky, ale míč špatně trefil, a balon odhopkal za brankovou čáru. Uvidíme rohový kop Kodaně.

2

Kevin De Bruyne dobře posílal míč před branku, kam si nabíhali jeho spoluhráči. Do zakončení se Manchester nedostal, míč končí v zámezí.

1

Domácí hrají v bílém, hosté oblékli černočervené dresy.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

FC Kodaň: Grabara – Lund Jensen, Chočolava, Boilesen – Jelert, Stamenic, Lerager, Kristiansen – Claesson (C), Haraldsson, Daramy.
Náhradníci: Johnsson, Ryan – Diks, Sörensen, Jóhannesson, Mukairu, Ankersen, Bardghji, Clem.

Manchester City: Ederson – Cancelo, Akanji, Laporte, S. Gómez – Gündoğan (C), Rodri, De Bruyne – Mahriz, J. Álvarez, Grealish.
Náhradníci: Carson, Ortega – Dias, N. Aké, Haaland, Ber. Silva, Foden, Palmer, Lewis, Wilson-Esbrand.

V prvním vzájemném zápase dal Haaland dva góly a fanoušci čekají, jakou fotbalovou show předvede i v tomto odvetném duelu. Jasným favoritem zápasu je Manchester City.

V rámci skupiny na sebe narazí nejhorší obrana s nejlepším útokem.

Manchester City porazil Sevillu 4:0, Dortmund 2:1 a Kodaň 5:0. Kodaň prohrála 0:3 s Dortmundem, remizovala 0:0 se Sevillou a prohrála 0:5 s Manchesterem.

Ve skupině G je Kodaň, Manchester City, Dortmund a Sevilla. Aktuálně s devíti body vede Manchester, druhý s šesti body je Dortmund, třetí s bodem je Sevilla a čtvrtá s bodem je Kodaň.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky fotbalové Ligy mistrů. V tomto zápase skupiny G proti sobě nastoupí FC Kodaň a Manchester City.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.