Fotbalisté Plzně se ve třetím kole základních skupin Ligy mistrů představí na stadionu Bayernu Mnichov.

Zatímco Viktoria ve skupině C s Interem a Barcelonou nezískala ani bod, bavorský gigant je zatím stoprocentní.

Plzeňští vstoupili do skupiny porážkou 1:5 v Barceloně, doma pak podlehli papírově nejpřijatelnějšímu soupeři Interu Milán 0:2 a uzavírají tabulku. Bayern ji vede díky dvěma výhrám 2:0 v Miláně a doma nad Barcelonou.

Kouči Michalu Bílkovi bude chybět středopolař Pavel Bucha, který proti Interu dostal červenou kartu, a zraněný univerzál Jan Sýkora. Útočník Jan Kliment zatím trénuje individuálně, ale je na lavičce. Uzdravený záložník Jan Kopic v sobotu na Bohemians (1:1) střídal a se vrátil do základní sestavy, naopak gólman Jindřich Staněk kvůli zdravotním problémům z reprezentace nenastoupí.

Bayern MnichovBayern Mnichov(4-2-3-1)

1 Neuer
Neuer
Mazráví
Upamecano
72. min Pavard o hráči
de Ligt
19 Davies
Davies
46. min Stanišič o hráči
10 Sané
Sané
58. min Tel o hráči
Goretzka
72. min Sabitzer o hráči
42 Musiala
Musiala
46. min Choupo-Moting o hráči

Hejda
63. min Tijani o hráči
Pernica
24 Havel
Havel
10 Kopic
Kopic
58. min Jirka o hráči
23 Kalvach
Kalvach
Vlkanova
46. min Jemelka o hráči
99 Ndiaye
Ndiaye
Mosquera
85. min Pilař o hráči
15 Chorý
Chorý
58. min Bassey o hráči

Rozhodčí: Dabanovič - Djukič, Todorovič

Bayern se na Plzeň naladil výborně. Už v pátek doma rozdrtil Leverkusen 4:0 a v bundeslize naplno bodoval po čtyřech kolech.

Viktoria Plzeň nastoupí v Mnichově v sestavě: Tvrdoň - Holík, Hejda, Pernica, Havel - Kalvach, Ndiaye - Kopic, Vlkanova, Mosquera - Chorý.

Je třicet minut do výkopu, mužstva se rozcvičují na trávníku. Hlediště je ještě hodné prázdné. Sektor hostujících fanoušků je až pod střechou vysoko nad bránou na západní tribuně. Mělo by v něm být 3800 příznivců Viktorie.

Bayern má jen pět náhradníků, kteří se připravují stranou spoluhráčů. Před duelem s Plzní vypadli Müller s Kimmichem, kterým vyšel pozitivní trest na koronavirus. Po zranění je Coman, který teprve začíná s tréninkem, mimo jsou Hernandez a Sarr.

Je patnáct minut do výkopu, Plzeňští už jsou v kabině, domácí hráči ještě na hřišti. Ale i oni se za chvíli vydají na poslední poradu do kabiny.

Je deset minut do výkopu, Allianz Aréna ještě není zcela zaplněná. Především v druhém a třetím patře je spousta volných míst.

Obě mužstva jsou nastoupena na hrací ploše. Utkání za malou chvíli začne.

Těsně před utkáním je hlediště hodně zaplněné, vyprodáno však není.

Stadion uctívá minutou ticha památku obětí tragické události na stadionu Kajurahan v Indonésii, při kterém zahynulo 125 osob.

1

Začal první poločas utkání Bayern Mnichov - Plzeň

1

Domácí rozehráli a postupnou kombinací zahájili zápas.

1

Kopic dobře napadal domácí rozehrávku na pravém křídle, ale hosté se nedostali k žádné šanci.

3

Havel uvolnil nalevo Vlkanovu, který odcentroval. Před Chorým odvracel na roh de Ligt.

4

Propadlý roh odhlavičkovali domácí za vápno, kde se do míče z voleje opřel Havel, ale vysoko přestřelil.

4

Goretzka centroval zblízka do pokutového území, kde rybičkou odhlavičkoval Havel za brankovou čáru. Roh domácích.

5

Rohový kop našel de Ligta, ale jeho nedostatečně prudkou hlavičku odvracela hostující obrana.

6

De Ligt zamýšlel oslovit Musialu, který ale nebyl v pohybu za obranu, a tak míč směřoval přímo k Tvrdoňovi.

7

Leroy Sané (Bayern Mnichov) vstřelil gól. Bayern Mnichov - Plzeň 1:0
Sané si vyměnil míč s Musialou a poté si navedl míč až na hranici šestnáctky, odkud zkusil vypálit a prostřelil Tvrdoně.

9

Kalvachův střílený centr prodlužovali hosté, ale míč proletěl skrz pokutové území až do zámezí.

12

Domácí si vyměňují míč mezi stopery. Hostům jej vůbec nepůjčují.

12

Dlouhý nákop narušil zavedený vzorec, ale míč se dostal pouze k Tvrdoňovi.

13

Serge Gnabry (Bayern Mnichov) vstřelil gól. Bayern Mnichov - Plzeň 2:0
Rychlý protiútok po šanci Vlkanovy, který zasekl a střílel do Neuera. Ten ihned rozehrál a hráči Bayernu se dostali vysoko. Goretzka poté vysunul Gnabryho, který se sám před Tvrdoněm nemýlil.

16

Domácí opět pozvolna kombinují a neuchylují se ke zběsilým nákopům.

16

Hosté špatně přihráli, Mané správně vystihl směr míče, postupoval směrem k šestnáctce, kde jej fauloval Hejda.

17

Tvrdoň vyboxoval Gnabryho pokus z přímého kopu. Následná střela zpoza pokutového území branku neohrozila.

18

Příliš agresivně chtěl Mazraouimu odebrat míč Mosquera. Rozhodčí píská nedovolený zákrok.

20

Mazraoui zprava zkoušel přízemním centrem najít Gnabryho, ale stopeři Plzně byli připravení.

20

Hostům se nedaří podržet míč po jeho ztrátě. Bayern tak stále obehrává nízko posazený blok.

21

Sadio Mané (Bayern Mnichov) vstřelil gól. Bayern Mnichov - Plzeň 3:0
Mané se rozhodl, že projde sám mezi třemi hráči Plzně. Nakonec s ním zůstal už jen Kalvach, ale ani ten jej nedokázal zastavit. Hostující útočník před brankářem nezaváhal a zvýšil stav.

23

Tvrdoň vystihl dlouhou přihrávku na Musialu, kterého stínoval Havel. Útočník tak neměl příliš prostoru na to, aby se rozeběhl.

24

Mané posouval míč do vápna Musialovi, nicméně blíže k míči měl Gnabry, před nímž pohotově skočil po míči Tvrdoň.

25

Gravenberch posunul na Musialu, který se ocitl sám před Tvrdoněm. Ten dokázal rychle vyběhnout, roztáhnout ruce a nebezpečí zlikvidovat.

26

Kopic se pokoušel stříleným centrem vybídnout Chorého. Ten ale na přihrávku nedosáhl.

29
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Tomáš Chorý (Plzeň)
Chorý nakopl v souboji de Ligta špičkou kopačky do oblasti hrudníku. Vysloužil si napomenutí.

31

Mané utekl Holíkovi po levé straně a odcentroval. Sražený míč si sebral Tvrdoň.

35

Davies přetaženým centrem nikoho neoslovil. Další individální průnik, který hosté nezachytili.

37

Musiala vstřelil branku, ale předtím byl v ofsajdu Mané, jehož postavení si všiml videorozhodčí po přezkoumání záběru.

38

Mané vypálil z dobré pozice, kroutil míč na zadní tyč, ale branku o metr přestřelil.

40

Nepřesná přihrávka Pernici skončila u Goretzky, který rychle posunul doleva Manému a ten znovu prověřil Tvrdoně.

42

Vlkanova dokázal ve vápně posunout míč Kopicovi, ale následnou kombinaci už domácí vystihli.

43

Bayern má k dispozici volný přímý kop z hranice šestnáctky naproti brance.

43

Sané mířil nad, střílel v záklonu a rána mu nesedla.

44

Goretzkův křižný pas za obranu na nabíhajícího Gnabryho vystihl Tvrdoň a došel si pro něj.

45

De Ligt posílal Gnabrymu přihrávku na paty. Německý útočník tak nemohl zpracovat a pokračovat směrem k brance.

45

Nastavuje se jedna minuta.

45

Sané se už chystal vypálit, ale před míč mu na poslední chvíli dal nohu Kalvach a nedovolil mu ohrozit branku.

46

Střídání Bayern Mnichov: ze hřiště odešel Alphonso Davies, nahradil ho Josip Stanišič

46

Střídání Bayern Mnichov: ze hřiště odešel Jamal Musiala, nahradil ho Eric Maxim Choupo-Moting

46

Hejda zůstává sedět ve středovém kruhu a drží se za nohu.

46

Obránce vstává a pokračuje ve hře, je v pořádku.

48

Goretzka postrčil míč Gnabrymu, který se mu jej snažil vracet doprostřed pokutového území. Pokus odvrátila plzeňská obrana směrem zpět k Gnabrymu, ale ten už nestihl zpracovat.

49

Mané s Goretzkou se dostali až do vápna a první jmenovaný ještě oslovoval Gnabryho, jenže zásahem Ndiayeho se míč snesl k Tvrdoňovi.

50

Plzeňský brankář měl záhy znovu práci, Mané kroutil z dálky míč na zadní tyč, ale Tvrdoň byl připraven.

51

Leroy Sané (Bayern Mnichov) vstřelil gól. Bayern Mnichov - Plzeň 4:0
Sané naběhl perfektně mezi stopery, mávl si o přihrávku, kterou mu Mané naměřil precizně a útočník zamířil do dolního rohu plzeňské branky.

53

Mazraoui upaloval středem hřiště nikým nebráněný. Poté předal míč doprava Sanému, který nacentroval na zadní tyč, ale příliš prudce, a tak vykopával Tvrdoň.

54

Choupo-Moting se dostal k hlavičce, ale netrefil se mezi tři tyče.

56

Havel ještě stihl dostat míč do vápna před brankovou čárou, ale nikdo už nestihl jeho přihrávku využít.

57

Kopic se probíjel do šestnáctky soupeře, zasekl, ale domácího obránce nepřekonal.

59

Eric Maxim Choupo-Moting (Bayern Mnichov) vstřelil gól. Bayern Mnichov - Plzeň 5:0
Domácí útočník převzal Goretzkovu přihrávku na prostředku hřiště a z hranice vápna zamířil k tyči Tvrdoňovy branky.

62

Ošetření si žádá Hejda, kluboví lékaři zamířili na plochu.

63

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Lukáš Hejda, nahradil ho Mohamed Tijani

65

Těsně před nabíhajícím Gnabrym zalehl míč Tvrdoň a zažehnal nebezpečí.

66

S Mosquerou se vrátil Mazraoui a nedovolil mu odcentrovat. Ze situace hosté nevytěžili ani roh.

69

Erik Jirka utíkal Gnabrymu, a tak jej německý útočník na půlce stáhl. Rozhodčí píská nedovolený zákrok.

70

Kalvachova standardka mířila na Mosqueru, který vyhrál hlavičku a vracel do skupiny těl, odkud vypálil Ndiaye, ale pouze doprostřed k Neuerovi.

71

Rychlý protiútok Plzně přibrzdil Jirka, kterému zprava dlouho nikdo nenabíhal. Následný centr nebyl přesný.

72

Střídání Bayern Mnichov: ze hřiště odešel Dayot Upamecano, nahradil ho Benjamin Pavard

72

Střídání Bayern Mnichov: ze hřiště odešel Leon Goretzka, nahradil ho Marcel Sabitzer

75

Bassey si neporadil v souboji s Pavardem, a tak hosté vrací míč zpět Bayernu.

76

Sabitzerovu střelu z první kryl Tvrdoň.

77

Mané si z levé strany připravil míč na pravou a zkusil vypálit na zadní tyč, jenže trefil Tijaniho.

81

Bayern postupně obléhá plzeňský blok, nepřesnosti v rozehrávce jej brzdí.

82

Gnabry to zkoušel na zadní tyč, ale jeho pokus ji minul.

84

Bassey se po narážečce se soupeřem ocitl tváří v tvář Neuerově brance, a tak napřáhl a zpoza vápna vypálil, nicméně vysoko přestřelil.

85

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Jhon Mosquera, nahradil ho Václav Pilař

88

Sabitzer jen tak z kroku vyslal na Tvrdoně bombu, kterou brankář stačil jen vyboxovat pryč.

90

Utkání už se jen postupně dohrává, domácí hrají úsporně a nikam nespěchají.

90

Nastavovat se budou tři minuty.

90

Gravenberch vypustil padavou ránu, která se snášela k zadní tyči, ale nakonec kolem ní jen prosvištěla.

90

Protiútoky hostů nejsou nijak nebezpečné, před Neuera necestovalo moc nabídek, většinu akcí ukončovali domácí stopeři.

90

Z přímého kopu Sabitzer ohrozil branku a protáhl Tvrdoně, který musel zakročit u tyče ve spodku branky.