Fotbalisté Plzně ve čtvrtém kole Ligy mistrů přivítají na svém stadionu favorizovaný Bayern Mnichov. Vítejte u podrobné online reportáže, zápas začne ve 21:00.

Svěřenci trenéra Michala Bílka se pokusí uhrát lepší výsledek než minulé úterý, kdy v Allianz Areně před 75 tisíci diváky utrpěli debakl 0:5.

Bayern vede skupinu C s plným ziskem, skóre 9:0 a má na dosah postup do osmifinále. Viktoria je v tabulce poslední bez bodu.

Německý velkoklub přicestoval na západ Čech zejména kvůli zdravotním důvodům pouze se 17 hráči a bude postrádat kapitána a brankářskou jedničku Manuela Neuera. Nenastoupí ani obránce Matthijs de Ligt či křídelní hráči Serge Gnabry a Alphonso Davies, kvůli koronaviru je mimo hru i talentovaný záložník Jamal Musiala.

FC Viktoria PlzeňPlzeň(4-2-3-1)

36 Staněk
Staněk
24 Havel
Havel
46. min Holík o hráči
2 Hejda
Hejda
3 Tijani
Tijani
21 Jemelka
Jemelka
46. min Pernica o hráči
10 Kopic
Kopic
25. min Jirka o hráči
23 Kalvach
Kalvach
Vlkanova
81. min Pilař o hráči
20 Bucha
Bucha
Mosquera
15 Chorý
Chorý
46. min Kliment o hráči

Upamecano
70. min Wanner o hráči
Stanišič
11 Coman
Coman
46. min Choupo-Moting o hráči
Goretzka
56. min Gravenberch o hráči
25 Müller
Müller
28. min Tel o hráči
Kimmich
10 Sané
Sané
70. min Sabitzer o hráči
17 Mané
Mané

Rozhodčí: Frankowski - Boniek, Winkler
Počet diváků: 11 326

Čeští šampioni při historicky čtvrté účasti v hlavní fázi elitní soutěže zatím plní roli jasného outsidera. Po úvodní porážce 1:5 v Barceloně doma podlehli Interu Milán 0:2 a v Mnichově byli zcela bez šance. Co tentokrát?

1

Začal první poločas utkání Plzeň - Bayern Mnichov

1

Mosquera spolupracoval s Buchou, dvojice protihráčů je vytlačila k postranní čáře.

2

Na začátku je na Plzni vidět snaha napadat. I když to není úplně agresivní.

2

V momentě, kdy po souboji ležel jeden z plzeňských hráčů, zaútočil po levém křídle Mané, našel v pokutovém území Saného a ten těsně minul tyč.

3

Hráčem, kterého bolí souboj se Stanišičem, je Havel.

3

Po pár desítkách vteřin se zase hraje.

3

Brankář Ulreich si nějaký tlak dotírajících domácích borců nepřipustil a rozehrál přímo před sebe po zemi.

4

Za 20 vteřin už si Bayer pokusil vytvořit šanci, v pokutovém území se pohyboval Coman.

5

Jemelkovu ztrátu napravil Hejda, může vyjet z obrany.

5

Taky však záhy balon odevzdal.

5

Teď už se Coman ke střele dostal, bez razance mířil přímo na připraveného Staňka.

6

Za plzeňskou obranu se pokusil zaběhnout Goretzka, míč na hřišti nestihl.

8

Mosquera se ve středovém kruhu prezentoval dobrým ziskem, obral Saného.

8

Akce Plzně vypadala nadějně, než ji před pokutovým územím Bayernu zastavil Stanišič.

8

Plzeň hraje vyrovnaný zápas, což se líbí fanouškům. V hledišti to od začátku zápasu žije.

9

Chorý atakoval Pavarda napravo od branky hostí za hranicí pravidel.

10

Jemelka zezadu atakoval Müllera, hraje se dál, ale zkušený hráč Bayernu má potíže vstát.

10

Sadio Mané (Bayern Mnichov) vstřelil gól. Plzeň - Bayern Mnichov 0:1
Mané šel z levého křídla, mezi minimálně pěti plzeňskými hráči si na úrovni vápna narazil s jedním ze spoluhráčů a rázem byl sám před Staňkem, kterého přehodil.

14

Thomas Müller (Bayern Mnichov) vstřelil gól. Plzeň - Bayern Mnichov 0:2
Zápas byl sice vyrovnaný, ale co je to platné, s Plzní je zle. Obrana nestačila pokrýt rozběhnutého Comana, ten dal před branku nekrytému Müllerovi a pro něho nebyl problém obstřelit Staňka.

17

Plzeň se sympaticky nechce vzdát. Chorý šel do tvrdého souboje s Upamecanem a hlavou zakončil nad.

17

V pádu po hlavičce Chorý svého strážce nechtěně zasáhl nohou, Upamecano potřebuje ošetření.

19

Další přihrávka směřovala na Chorého, ten to má v pokutovém území složité.

23

Zápas je poměrně tvrdý, což v souboji pocítil Jemelka.

24

Mosquera doběhl Goretzku a odebral mu míč v okamžiku, kdy se Goretzka chystal nahrát do pokutového území Plzně.

25

Leon Goretzka (Bayern Mnichov) vstřelil gól. Plzeň - Bayern Mnichov 0:3
Naprostá exhibice Bayernu v zakončení. Goretzka dostal přihrávku na penaltový puntík, obrana kolem něho jako kdyby neexistovala a Goretzka přesně zamířil k tyči.

25

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Jan Kopic, nahradil ho Erik Jirka

27

Pavard podrazil Vlkanovu, míč pro Plzeň.

27

Jirka hledal v pokutovém území Chorého, nahrál za něho.

28

Střídání Bayern Mnichov: ze hřiště odešel Thomas Müller, nahradil ho Mathys Tel

29

Bayer začíná kralovat na hřišti i v hledišti, odkud se ozývá zpěv a bubnování jeho fanoušků.

30

Chvilka vzrušení po napadání Plzně a šance v pokutovém území, i když se zdálo, že Mosquera je v ofsajdu. Rozhodčí ho nechal zakončit, což Mosquera neproměnil, vyběhnutého Ulreicha nedokázal obhodit.

31

Komanův centr skončil za Staňkovou brankou.

33

Mosquera chtěl kličkou obejít Mazraouiho, ten si ho odstavil tělem.

34

Mané taky mířil sám na Staňka, zradilo ho však zpracování přihrávky. Přesto dokázal ve své akci pokračovat, navedl si míč na pravačku a vypálil vedle.

35

Leon Goretzka (Bayern Mnichov) vstřelil gól. Plzeň - Bayern Mnichov 0:4
Plzni se vidina fotbalového svátku mění v horor. Obranou domácích proběhl Goretzka, dostal kolmici a bez potíží přehodil vybíhajícího Staňka.

38

Ostře se do sebe pustili Mosquera a Mazraoui, rozhodčí si je k sobě volá a uklidňuje je.

39

Fanoušci Plzně to berou s humorem a skandováním se od Škodovky dožadují búra.

40

Mazraoui opět signalizuje rozhodčímu, že dostal úder do obličeje, nyní ho měl zasáhnout Vlkanova.

41

Plzeň napůl přestala hrát, protože se domnívala, že míč už přešel do zámezí. Hosté toho využili, nepřehlednou situaci musel stáhnutím míče ze vzduchu vyřešit Staněk.

42

Jirka nedokázal nahrát přes Upamecana, aspoň bude Plzeň vhazovat.

42

Kalvach dokázal vyslat přímou střelu na branku Bayernu. Ulreich si s ní zákrokem po své levici poradil.

43

Střídající Tel našel další obrovské okno v plzeňské obraně, stál sám před Staňkem, ten však dobře vyběhl a pravou nohou zasáhl.

45

Konečně šance Plzně! Kalvach vzduchem přenesl hru do pokutového území hostí, kde už číhal Mosquera. Střelu poslal nad.

45

Nastavují se dvě minuty, Plzeň šancí zase trochu ožila a snaží se mu znepříjemnit založení akce.

45

Mosquera atakoval Kimmicha zřejmě za hranicí pravidel, Němec zakopl o míč a Plzeň bude mít roh.

45

Kimmich se ještě zlobí a jde si to vyřídit s Chorým, do kterého narazil tělem.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:4

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Plzeň - Bayern Mnichov

46

Střídání Bayern Mnichov: ze hřiště odešel Kingsley Coman, nahradil ho Eric Maxim Choupo-Moting

46

I druhý poločas zahajuje Plzeň sympaticky, Kliment se dostal do pokutového území. Při snaze pokrýt si balon upadl.

47

Na Klimenta navázal Jirka a vybojoval roh.

47

Po něm se zastřeloval Vlkanova, jeho střela však skončila několik metrů vedle branky.

49

Už zase drží míč Bayern a hraje si svůj vlastní zápas.

49

Goretzka se odpoutal od obránců, Staňka nepřekonal a pak o jeho ruce upadl.

50

Místo penalty rohový kop pro hosty.

50

Po důrazném souboji se na trávníku drží za hlavu Jirka.

52

Mosquera dlouhým autem hledal Vlkanovu, z autu však nahrál po čáře.... do autu.

52

Tel si naběhl do ofsajdu. Rozhodčí nechal jeho akci dohrát až do neúspěšného zakončení a pak zvedl praporek.

54

Mazraoui podběhl vysokou přihrávku, a když se jí zmocnil Vlkanova, raději ho podrazil.

55

Po sérii krátkých přihrávek centr před plzeňskou branku. Odhlavičkoval ho zatažený Jirka.

56

Sané střílel z rohu pokutového území nad.

56

Střídání Bayern Mnichov: ze hřiště odešel Leon Goretzka, nahradil ho Ryan Gravenberch

57

Jirka je teď výrazný na obou stranách hřiště! Před brankou Bayernu se dokázal dostat ke střele, kterou trefil boční síť.

59

Plzeň se snaží bránit zodpovědněji než v prvním poločase, jakmile je hra před jeho pokutovým územím, tak se postaví jako zaparkovaný autobus. Kimmich se to pokusil překonat střelou, kterou poslal vysoko nad.

60

Další plzeňský náznak směrem k brance Bayernu vedl Kliment, předal Buchovi a toho zastavil až obránce skluzem na míč.

61

A teď mohl skutečně snížit Pernica! Bucha ho našel na malém vápně, Pernica prudce hlavičkoval a trefil Ulreicha. Ten ani neví, jak tohle vyrazil.

62

Adam Vlkanova (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - Bayern Mnichov 1:4
Mosquera vyhrál souboj před brankou hostí, zpětnou hlavičkou našel na hranici pokutového území Vlkanovu a ten ranou k tyči dává první gól Bayernu v letošní Lize mistrů!

64

Domácí se na pár doteků dostali do rychlého kontru. Mosquera se dostal až na dostřel, Mazraoui ho dokázal zastavit jen za cenu faulu.

64
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Nussajír Mazráví (Bayern Mnichov)

65

Na centr do vápna nabíhal Pernica, Ulreich ale šel do akce důrazněji. Míč vyboxoval.

67

Počet diváků 11 326 (97 % z kapacity 11 700)

68

Bucha čistě odebral míč Sanému, pak se nastřelil do ruky.

69

Plzeň ze sebe deku nepříznivého stavu dokázala setřást a začala se lépe pohybovat.

70

Střídání Bayern Mnichov: ze hřiště odešel Dayot Upamecano, nahradil ho Paul Wanner

70

Střídání Bayern Mnichov: ze hřiště odešel Leroy Sané, nahradil ho Marcel Sabitzer

72

Holíkovi se ukázal Vlkanova, míč však přebíral už v době, kdy byl v souboji, a ten navíc neustál.

73

Tijani čistě zastavil na polovině hřiště nebezpečný útok Bayernu.

75

Jan Kliment (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - Bayern Mnichov 2:4
Pohledná kombinační akce Plzně končí v pokutovém území u Klimenta, který po elegantní otočce míří přesně k tyči.

76

Staňka dvakrát za sebou zachránilo břevno! Poprvé po Gravenberchově zakončení zblízka, které na břevno plzeňský gólman vyrazil, a zakrátko se o spojnici otřela rána zpoza vápna.

78

Mosquera před pokutovým územím hrubě fauluje Mosqueru, rozhodčí mu zřejmě kartu dávat nebude.

78
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jhon Mosquera (Plzeň)
Po krátkém váhání tu karta skutečně je, skluz plzeňského hráče si o to koledoval.

79

Gravenberch zakončil standardku střelou nad.

80

Bayern po druhém gólu Plzně raději zapnul. Favorit nechce připustit žádné komplikace a zase víc hraje na míči.

81

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Adam Vlkanova, nahradil ho Václav Pilař

82

Mosquera hledal prudkou přihrávkou před brankou Pernicu, Pavard dokázal centr odkopnout.

83

Plzeň je útočně naladěna, zazdil to až zbrklou přihrávkou Tijani.

83

Při kontru Bayernu se do ofsajdu dostal Choupo-Moting.

84

Pavard zřejmě nechtěně šlápnul na nohu Klimentovi, ten chvilku kulhá.

85

Zase se chvilku hraje podle plzeňských not. Domácí útočí do postavené obrany Bayernu.

87

Hejda před pokutovým územím domácích obral Gravenbercha, založit akci už bylo nad jeho síly.

89

Stanišič se snažil zaměstnat obranu Plzně, po faulu pošle centr do vápna domácích Kimmich.

90

Plzeňská obrana odolala. Hosté jsou sice dál v držení míče, ale Bucha s Mosquerou je vyhnali až ke středové čáře.

90
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Marcel Sabitzer (Bayern Mnichov)

90

Nastavují se dvě minuty.

90

Bucha nastartoval na pravém křídle Jirku, ten jde proti Wannerovi a je to pro něho těžký souboj.

90

Z opačné strany centroval Mosquera, našel Pilaře a jeho hlavička končí vedle.

90

Nastavený čas pomalu končí a plzeňským stadionem zní potlesk, za druhý poločas si ho Plzeň zasluhuje.