To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.

Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 1:9. Střely mimo: 4:10. Rohy: 1:7. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 9:8.

Je konec tohoto utkání a dost možná také trenéra Julena Lopeteguiho na lavičce Sevilly. Manchester City dnes jednoznačně a dominantně vyhrálo poměrem 4:0.
V 53. minutě se De Bruyne dostal ke střele, ale tu Búnú vyrazil vedle své brány. O pět minut později se hosté dočkali druhého gólu, který vstřelil Phil Foden. V 64. minutě sice hosté vstřelili branku z ofsajdu, která neplatila, ale o tři minuty později se podruhé trefil Erling Haaland. V 90+2. minutě přišly velké šance hostů, které gólem neskončily, ale o minutu později dokončil gólový nášup Rúben Dias.

Rakitić
46. min Mir
18 Delaney
Delaney
46. min Jordán
19 Acuňa
Acuňa
22 Isco
Isco
78. min Januzaj
Gómez
73. min Suso
3 Telles
Telles
57. min Dolberg

De Bruyne
78. min Mahriz
16 Rodri
Rodri
78. min Phillips
47 Foden
Foden
70. min Palmer
20 Silva
Silva
Haaland
70. min Álvarez
Grealish
62. min Gündoğan

Manchester City právě vstřelil branku!
Tak tohle je debakl španělského celku. Rijád Mahriz na pravé straně posunul míč sbíhajícímu João Cancelovi, který našel před bránou RÚBENA DIASE a ten zakončil do prázdné svatyně. Asistence: João Cancelo.

90+2

Nakonec měli hosté obrovské šance na vstřelení čtvrté branky, ale střelu Palmera vyrazil Jásín Búnú! Posléze se dostal ke střele také Julián Álvarez, ale jeho pokus vyrazil na brankové čáře obránce Sevilly!

88
Karty

Rafa Mir zasáhl nohou tvář Manuela Akanjiho a jako první hráč utkání uviděl kartu žluté barvy.

87

Cole Palmer se chtěl předvést, ale nakonec se po ztrátě míče dopustil nedovoleného zákroku.

85

José Ángel Carmona musel odehrát míč před Gündoğanem a následně byla hra přerušená, jelikož domácí obránce má křeče.

83

Následně brazilskému gólmanovi při rozehrávce vyklouzl balón z rukou, ovšem hned u něj se nacházel soupeř, který jej pravděpodobně zasáhl a branka domácího hráče do prázdné tak platit nebude. Zajímavá a nezvyklá situace.

82

Suso se dostal přes Ilkaye Gündoğana a poslal střelu doprostřed brány, ovšem Ederson si poradil.

81

Zbývá posledních deset minut utkání a Josep Guardiola může být rozhodně spokojený s výkonem svého celku. Na hrací ploše jsou také hráči z lavičky, o výsledku je dávno rozhodnuto a nyní se ani nehraje v nějakém větším tempu.

80

Sergio Gómez skvěle vystoupil na levé straně a Suso se tak ocitl pouze v ofsajdovém postavení.

79

Julián Álvarez nyní zfauloval Josého Ángela Carmonu, což se mu sice moc nelíbilo, ale sudí rozhodl.

78

Střídání v týmu Sevilla FC:
ze hřiště odchází Isco, přichází Adnan Januzaj.

Střídání v týmu Manchester City:
ze hřiště odchází Kevin De Bruyne, přichází Rijád Mahriz,
ze hřiště odchází Rodri, přichází Kalvin Phillips.

76

Po rohovém kopu se opět dostal do zakončení João Cancelo, ale tentokrát jeho pokus zpoza šestnáctky letěl vedle.

75

Kevin De Bruyne opět velmi rychlou přihrávkou dostal své spoluhráče do rychlého útoku a João Cancelo pálil zpoza vápna, ovšem jeho pokus vyrazil Jásín Búnú na rohový kop.

74

Ilkay Gündoğan si vzal na starost rohový kop, ale ten nakonec nenabídl nic nebezpečného a Španělé mohou jít dopředu a zkusit něco vymyslet.

73

ze hřiště odchází Alejandro Gómez, přichází Suso.

72

Kevin De Bruyne se ocitl v zajímavé příležitosti, ale jeho pokus byl zblokován do zámezí a Manchester bude zahrávat rohový kop.

71

Bernardo Silva stihl míč na hrací ploše po trochu nepřesné přihrávce jeho spoluhráče.

70

ze hřiště odchází Phil Foden, přichází Cole Palmer,
ze hřiště odchází Erling Haaland, přichází Julián Álvarez.

69

Nyní se nám na hrací ploše trochu přiostřilo z obou stran a rozhodčí nakonec odpískal faul Manuela Akanjiho.

67

Hosté jdou do tříbrankového vedení! Phil Foden dostal příliš hodně místa a následně vypálil mezi nohy Josého Ángela Carmony, s čímž si Jásín Búnú ještě poradil, ale dorážka ERLINGA HAALANDA do prázdné byla třešničkou. Asistence: Phil Foden.

66

Julen Lopetegui je zatím velmi nespokojený s výkonem svého týmu a vypadá to na další problém Sevilly po velmi špatném úvodu sezóny.

65

Nyní se domácí dostali do zajímavé příležitosti, ale z té nakonec nebylo nic vážnějšího a Ederson bude znovu rozehrávat od své svatyně.

64

Málem to bylo už 3:0, ale branka Cityzens neplatí! Phil Foden se totiž nacházel v ofsajdu a branka Ilkaye Gündoğana do prázdné platit nebude!

63

Rafa Mir se snažil v náročné pozici trefit míč z první po dlouhém centru z levého křídla, ale to se mu nepovedlo podle představ a následuje rozehrávka od svatyně Edersona.

62

ze hřiště odchází Jack Grealish, přichází Ilkay Gündoğan.

61

Sergio Gómez poslal fantastický míč z levé strany do vápna na Erlinga Haalanda, kterého hlídal Tanguy Nianzou a norský útočník zakončil vedle.

60

Hodina utkání je za námi a Manchester City jednoznačně a zaslouženě vede nad Sevillou 2:0.

59

Sevilla opět nezůstala u míče delší dobu a dopustila se faulu. Sudí Massa ovšem dnes zasahuje do utkání pouze když opravdu musí a karty zatím nerozdává.

58

A je to 2:0 pro anglický celek! João Cancelo posunul míč na střed vápna PHILU FODENOVI, který nejprve naznačil střelu, ale míč si ještě posunul a posléze zakončil fantasticky k pravé tyči. Asistence: João Cancelo.

57

ze hřiště odchází Alex Telles, přichází Kasper Dolberg.

55

Ederson musel být ve střehu, neboť přišla přízemní přihrávka z pravé strany, ale s tou si hostující brankář poradil.

53

Kevin De Bruyne si skvěle vyměnil míč s Erlingem Haalandem a následně pálil zpoza vápna k levé tyči, ale Jásín Búnú předvedl důležitý zákrok a podržel svůj celek ve hře!

51

Jack Grealish si nerozuměl s Haalandem, jelikož ten mu sbíhal kolmě, zatímco přihrávka směřovala ke středu vápna.

50

João Cancelo trochu zazmatkoval a nakonec z toho byla velmi nepřesná střela.

49

Bernardo Silva poslal centr z pravé strany před bránu, ale Erling Haaland nedokázal zakončit z voleje ve velmi těžké pozici.

48

Jesús Navas poslal centr z pravé strany do vápna, ale obrana Cityzens si poradila a odvrátila míč do bezpečí.

47

Julen Lopetegui chce něco změnit ve druhé půli, a proto vyměnil dva hráče. Sevilla drží míč ve středu hrací plochy, ale zatím se nemůže dostat hlouběji.

46

ze hřiště odchází Thomas Delaney, přichází Joan Jordán,
ze hřiště odchází Ivan Rakitić, přichází Rafa Mir.

46

Začal druhý poločas.

Druhý poločas začne přibližně v 22:00.

Rozhodčí nepotřeboval nastavovat žádné minutky navíc a po první půli tak Manchester City vede nad Sevillou 1:0. K vidění je klasický styl Pepa Guardioly. Cityzens mají 61 % držení míče. Na první větší šanci, která navíc skončila gólem jsme museli čekat do 20. minuty. Foden dostal přihrávkou do vápna De Bruyneho, jenž našel před bránu Erlinga Haalanda a ten se z voleje prosadil. Ve 30. minutě se Kevin De Bruyne ujal přímého kopu, ale ten skončil vedle levé tyče. Ve 40. minutě mohl překvapit a rozveselit domácí fanoušky Alejandro Gómez, ale jeho pokus uvnitř vápna letěl vedle.

45

První poločas skončil.

44

Tentokrát se poslal o centr z rohu Phil Foden, ale soupeř odhlavičkoval balón do bezpečí. Manchester ovšem pokračuje v nátlaku.

43

Jack Grealish poslal skvělou přihrávku do vápna De Bruynovi, který opět hledal Haalanda, ale míč zblokovala na rohový kop obránce Sevilly.

42

Nemanja Gudelj odhlavičkoval centr ze strany a Manchester City musel pro balón až na polovinu hrací plochy.

40

Thomas Delaney uvnitř šestnáctky posunul míč Alejandru Gómezovi, ale jeho rána letěla pouze vedle hostující svatyně. Ojedinělá šance Sevilly tak neskončila brankou.

39

Nyní se hosté dopustili dvou faulů, ale opět to italský rozhodčí vyřešil pouze domluvou.

37

Erling Haaland nejprve zpracoval nepřesnou přihrávkou soupeře a posléze se vydal do vápna, ale jeho pokus z úhlu neměl příliš šancí na úspěch.

36

Nejprve vystavil Rodri důraznou stopku Tellesovi, ale sudí faul neodpískal. To ovšem podráždilo hráče Sevilly, kteří se následně provinil nedovoleným zákrokem.

35

Erling Haaland opět číhal před bránou na centr Sergia Gómeze z levé strany, ale defenzíva Sevilly odkopla balón.

34

Utkání není nijak moc atraktivní, ovšem to zápas Manchesteru City příliš nenabízí. Najdeme ovšem také výjimky jako například remízu 3:3 s Newcastlem, což byla opravdu reklama na fotbal.

33

Jack Grealish dokázla odhlavičkovat rohový kop a následně pálil před vápnem Marcos Acuňa, ale jeho přízemní pokus letěl pouze vedle svatyně Edersona.

32

Nyní se domácí fanoušci trochu probrali, protože Manuel Akanji zblokoval centr ze strany do zámezí a Sevilla bude zahrávat rohový kop.

31

Rodri se nyní dopustil faulu ve středu hrací plochy, když v souboji přibral do cesty Alexe Tellese.

30

Kevin De Bruyne sice poslal míč přes zeď, ale jeho pokus nakonec skončil pouze v boční síti.

28

Alejandro Gómez podrazil Bernarda Silvu a následovat tak bude přímý kop pro modrý Manchester. Kevin De Bruyne se už staví k míči.

27

Erling Haaland se svým mohutným tělem zbavil obránce, ale jeho pokus z otočky zblokoval právě stoper Sevilly. Cityzens následně pokračovali v nátlaku, ale nakonec je z toho autové vhazování pro Španěly.

26

Zatím je k vidění skoro pořád pohled pouze na polovinu hřiště domácí strany. Manchester znovu předvádí svůj klasický styl hry a dominuje na zeleném pažitu.

25

João Cancelo si sklepl míč s Philem Fodenem, ale nakonec se útok po pravé straně příliš nepovedl a Sevilla získala balón.

23

Bernardo Silva neposlal dobrou přihrávku a dostal své mužstvo pod tlak, což znamenalo ztrátu míče, ale Jesús Navas se následně ocitl v ofsajdu.

21

Alejandro Gómez byl nyní zfaulován Jackem Grealishem na polovině vlastního celku, ale sudí opět vše přešel bez žlutého varování.

20

A znovu se trefil norský bůh! Phil Foden na pravé straně vysunul do vápna Kevina De Bruyna, který se podíval a následně přesnou nízkou přihrávkou našel před bránou ERLINGA HAALANDA, jenž si v ne zrovna lehké pozici poradil fantasticky a z voleje zakončil do svatyně Búna. Asistence: Kevin De Bruyne.

19

Tanguy Nianzou poslal hodně nepřesnou přihrávku středem hrací plochy a Manchester se znovu valí směrem dopředu.

18

Domácím se nedaří přejít přes polovinu hrací plochy, kde Manchester dominuje a znovu získali hosté míč. Celou akci ukončil Kevin De Bruyne, ale opět pálil mimo svatyni Jásína Búna.

17

Nakonec se hra otočila na levou stranu a posléze přišel křížný pas právě na Phila Fodena, jenž vlezl dovnitř šestnáctky, ale jeho pokus byl zblokován.

16

Sevilla ale po špatné přihrávce znovu přišla o míč a bude se muset bránit dalšímu nátlaku soupeře, který přichází po pravé straně přes Fodena.

15

João Cancelo už nestihl zahrát míč na hrací ploše a Španělé tak mají k dispozici autové vhazování na polovině anglického celku.

14

Hosté vlétli do rychlého brejku a Kevin De Bruyne to zkusil levačkou, ale jeho rána byla hodně nepřesná a skončila snad někde ve dvacáté řadě u rohového praporku.

13

Tlak Cityzens ovšem trvá, ale zatím si hosté nevytvořili žádnou gólovou příležitost. Po další akci z levé strany se dostal k první střele Jack Grealish, ale jeho rána skončila v boční síti.

12

Rúben Dias se vydal směrem dopředu a po zbavení se dvou hráčů posunul míč João Cancelovi, ale jeho rána byla zblokována.

10

João Cancelo byl velmi těsně bráněn Tanguyem Nianzou a míč kopl pouze mimo hrací plochu.

9

Rodri po velmi dobrém vykrývání prostoru jeho spoluhráčů získal míč a Manchester City znovu klasicky kombinuje krátkými přihrávkami.

8

Sevilla opět volí velmi opatrnou rozehrávkou, kdy se k míči dostal také gólman Jásín Búnú. Po chvíli ale přišel útok po pravé straně, kde Španělé získali autové vhazování.

7

Kevin De Bruyne měl na pravé straně dostatek místa a svým centrem hledal ve vápně nabíhajícího Erlinga Haalanda, ovšem jeho hlavička nebyla přesná a skončila vedle domácí svatyně.

6

Španělé nyní kombinovali uvnitř svého vápna, ale presink Cityzens donutil soupeře pouze k nákopu. Svěřenci Josepa Guardioly jsou tak znovu na míči.

5

Alejandro Gómez si chtěl vymodlit faul po souboji se jmenovcem Sergio Gómezem, ale sudí zůstal v klidu.

4

Domácí se následně snažili něco vymyslet pár metrů od hranice vápna, ale nakonec z toho byl jen faul na Kevina De Bruyna.

3

Krátce po autovým vhazování se Phil Foden dopustil faulu a španělský celek rychle rozehrál míč na pravé křídlo, odkud přišel centr do vápna a João Cancelo jej musel odhlavičkovat.

2

Bernardo Silva zkoušel poslat centr z levé strany, ale jeho míč byl příliš dlouhý také pro Phila Fodena. Sevilla bude pokračovat autovým vhazováním.

1

O úvodní výkop utkání se postaral anglický celek Manchester City, který okamžitě poslal míč do své defenzívy.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Sevilla FC: Búnú – Carmona, Gudelj, Nianzou – J. Navas (C), Rakitić, Delaney, Acuňa – Isco, A. Gómez, Telles.
Náhradníci: Dmitrović, Flores – Dolberg, Nasírí, Fernando, Januzaj, Jordán, Mir, Rekik, Montiel, Salas, Suso.
Trenér: Julen Lopetegui

Manchester City: Ederson – Cancelo, Dias, Akanji, S. Gómez – De Bruyne (C), Rodri, Foden – B. Silva, Haaland, Grealish.
Náhradníci: Carson, Ortega – N. Aké, J. Álvarez, Gündoğan, Lewis, Palmer, Mahriz, K. Phillips, Wilson-Esbrand.

Útočníci: Haaland, Alvárez

Manchester City v Community Shield prohrálo s Liverpoolem 1:3. V Premier League je aktuálně na 2. pozici se 14 body a skóre 20:6. V prvním zápase Cityzens vyhráli na půdě West Hamu 2:0. Následně porazili doma 4:0 Bournemouth. Posléze přišlo fantastické utkání v Newcastlu, které skončilo remízou 3:3. Posléze Manchester porazil doma 4:2 Crystal Palace a 6:0 Nottingham. V posledním zápase ale pouze remizoval v Aston Ville 1:1. Klíčovým hráčem je samozřejmě bez debat Erling Haaland, jenž během šesti zápasů vstřelil deset branek.

Sestava Sevilly na skupinovou fázi Ligy mistrů

Brankáři: Dmitrovič, Bounou
Obránci: Montiel, Telles, Rekik, Nianzou, Acuňa, Marcao
Záložníci: Gudelj, Jordán, Rakitič, Lamela, Delaney, Fernando, Isco
Útočníci: Dolberg, Suso, Januzaj, Mir, En-Nesyri, Navas, Gómez

Sevilla FC

Sevilla zažívá velmi špatný start do sezóny. V domácí lize se totiž nachází až na 16. místě s 1 bodem. Po prohře 1:2 v Osasuně remizovala doma 1:1 s Valladolidem. Následně podlehla v Almeríi 1:2 a naposled prohrála doma s Barcelonou jednoznačně 0:3. V minulé sezóně skončila na 4. místě, čímž se kvalifikovala do Ligy mistrů. Evropské tažení skončilo v osmifinále Evropské ligy, kde prohrála s West Hamem 1:2.

V 1. kole skupiny G se proti sobě utkají týmy Sevilla FC a Manchester City. Naposled se spolu tato mužstva utkala ve skupinové fázi v roce 2015. Tehdy Cityzens zvítězili doma 2:1 a posléze ve Španělsku 3:1. Dnes se bude hrát na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán v Seville. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Ital Davide Massa a jeho asistenti Filippo Meli a Stefano Alassio. U videa bude sedět Massimiliano Irrati a jeho asistent Marco Guida. Jako čtvrtý sudí je nachystán Simone Sozza. Úvodní výkop je naplánován na 21:00

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.