Statistiky zápasu:
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 6:6. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 18:10.

Liverpool nakonec poráží Neapol 2:0, což ale nic nemění na tom, že z prvního místa tabulky skupiny A postupuje italský tým. Reds musejí vzít zavděk druhou postupovou pozicí. K tomu, aby Partenopei přeskočili, totiž potřebovali vyhrát o čtyři góly a k tomu měli přeci jen příliš daleko.

Dlouho jsme sledovali bezgólový zápas. Po změně stran dokonce hlavou poslal míč do sítě Leo Östigaard, ovšem gól hostujícího stopera byl odvolán kvůli ofsajdu. Domácí nakonec rozhodli až v závěru dvěma velmi podobnými zásahy po rohových kopech. V 85. minutě doklepával po Núñezově hlavičce míč za brankovou čáru Mohamed Salah. V závěru nastavení pak rovněž po hlavě van Dijka dorážel Darwin Núñez. Ten stál podle pomezního v ofsajdu, ale po intervenci sucích u VARu byl tento gól nakonec uznán.

90+10

Konec zápasu.

Liverpool FCLiverpool FC(4-3-1-2)

Alisson
Alexander-Arnold
87. min Ramsay
Konaté
van Dijk
Tsimikas
Alcântara
87. min Bajcetic
Fabinho
7 Milner
Milner
48. min Elliott
17 Jones
Jones
73. min Núñez
11 Salah
Salah
Firmino
87. min Carvalho

Ndombèlé
88. min Raspadori
68 Lobotka
Lobotka
83. min Zieliński
Anguissa
Politano
70. min Lozano
Osimhen
88. min Simeone
Kvaracchelija
83. min Elmas

Rozhodčí: Stieler – Gittelmann, Borsch (GER)

Liverpool právě vstřelil branku!
Domácí po rohu dali gól, který nejprve nebyl uznán, ale po intervenci VAR platí! Byla to podobná situace jako u první trefy Reds. K hlavičce se dostal Virgil van Dijk. Meret balón s námahou vyrazil a DARWIN NÚÑEZ ho z brankové čáry dorazil do sítě. Podle pomezního rozhodčího byl v ofsajdu, ovšem opakované závěry odhalily, že se noha bránícího Di Lorenza v rozhodující chvíli nacházela ještě před útočníkem Liverpoolu.

90+7

Po ubráněném rohu směřoval dopředu Mohamed Salah. Mathías Oliveira mu balón vypíchl, ale bude z toho roh pro Liverpool. To už domácím bohatě stačí.

90+6

Hirving Lozano zprava nedokázal dostat míč před bránu. Získal alespoň roh pro Neapol.

90+4
Karty

Darwin Núñez trefil v hlavičkovém souboji lotem Elmase. Rozhodčí mu za to udělil žlutou kartu.

90+4

Domácí ubránili rohový kop a vyrazili do rychlého kontru. Nalevo pelášil dopředu Darwin Núñez, který balón nabízel před bránu Mohamedovi Salahovi. Hosty zachránil Leo Östigaard, jenž balón ve skluzu tečoval do zámezí!

90+3

Centr Di Lorenza směřoval na vzdálenější tyč, kam si nabíhal Raspadori. Před ním odklidil balón do zámezí mladíček Calvin Ramsay.

90+2

Piotr Zieliński zahrával roh. Poté se dostal k ještě jednomu centru. Míč se nakonec dostal na levou stranu šestnáctky k Giacomovi Raspadorimu, který mířil nepřesně.

90+1

Rozhodčí nastaví ještě sedm minut!

89

Domácí jsou při chuti. Z hranice šestnáctky přestřelil Fabio Carvalho.

88

Střídání v týmu SSC Neapol:
ze hřiště odchází Victor Osimhen, přichází Giovanni Simeone,
ze hřiště odchází Tanguy Ndombèlé, přichází Giacomo Raspadori.

87

Střídání v týmu Liverpool FC:
ze hřiště odchází Roberto Firmino, přichází Fabio Carvalho,
ze hřiště odchází Thiago Alcântara, přichází Stefan Bajcetic,
ze hřiště odchází Trent Alexander-Arnold, přichází Calvin Ramsay.

85

Zápas přeci jen neskončí bezgólovou remízou! Po rohovém kopu hlavičkoval Darwin Núñez. Meret míč odrážel odněkud z brankové čáry před sebe a dorážku MOHAMEDA SALAHA z bezprostřední blízkosti už chytal viditelně v bráně. Domácí tedy vedou, otázkou je, komu bude gól nakonec přiznán. Na oficiálním webu UEFA zatím svítí Salahovo jméno.

85

Centr Kostase Tsimikase zablokoval Di Lorenzo. Roh pro Reds...

83

ze hřiště odchází Chviča Kvaracchelija, přichází Eljif Elmas,
ze hřiště odchází Stanislav Lobotka, přichází Piotr Zieliński.

82

Chviča Kvaracchelija nyní ukázal svou technickou vytříbenost. Od levé postranní čáry se prokličkoval až na okraj pokutového území. Pravačkou však docela vysoko přestřelil.

81

Trent Alexander-Arnold dokázal poslat míč před bránu, kde ho špičkou tečoval Mohamed Salah. Balón však směřoval na brankáře Mereta, který ho zkrotil v rukavicích.

80

Victor Osimhen na pravé straně unikl bránícímu Konatému. Jeho střela však nebyla přesná a poměrně výrazně minula vzdálenější tyč.

79

Držení míče – 52 % : 48 %

77

Roberto Firmimo se snažil sebrat míč před Lobotkou, kterého však fauloval. Domácím se do ofenzivy prostě nedaří tak, jak jsme byli zvyklí ještě před pár měsíci.

77

Do konce utkání chybí zhruba čtvrthodina. Zatím směřujeme k bezgólové remíze.

76

Po dlouhém autu se míč odrazil ke Stanislavovi Lobotkovi. Jeho střele scházela razance a Alisson míč v pohodě lapil.

75

Virgil van Dijk musel do souboje s Victorem Osimhenem, před kterým posunul míč do autu. Nigerijský útočník navíc schytal úder do obličeje a nechce se mu vstávat ze hřiště. Na to reagují pískotem fanoušci Liverpoolu.

73
Karty

Van Dijk prohnal Alexandera-Arnolda, který míč na hrací ploše nestihl. Trent Alexander-Arnold navíc dostává žlutou kartu. Zřejmě se jedná o nějaké nesportovní chování.

73

ze hřiště odchází Curtis Jones, přichází Darwin Núñez.

72

Domácí se vykombinovali z presinku soupeře a usazují se v blízkosti pokutového území.

71

Kvaracchelija se pokusil přehrát Alexandera-Arnolda, nakonec získal aut.

70

ze hřiště odchází Matteo Politano, přichází Hirving Lozano.

69

Teď už je prakticky jasné, že si Neapol postup z prvního místa pohlídá. Jedná se s píše jen o to, zda lídr italské Serie A udrží neporazitelnost či dokonce stoprocentní bilanci v Lize mistrů.

67

Thiago Alcântara dokázal pro domácí udržet míč v hodně těžké pozici. Nakonec byl faulován Anguissou, takže to pro něj dopadlo, jak nejlépe mohlo. V případě ztráty mohla Neapol zamířit už do hodně zajímavé situace.

66

Curtis Jones si zpracoval dlouhý nákop Alexandera-Arnolda. Poté s míčem zamířil z levé strany do pokutového území a odsud nahrával pod sebe Harveymu Elliottovi. Ten z jedničky vysoko přestřelil.

65

Hosté nyní drží delší dobu míč na svých kopačkách. Liverpoolští nyní nenapadají tak vysoko.

63

Stanislav Lobotka odvážně vyvážel míč od vlastní šestnáctky. Fauloval ho napadající Tsimikas a Neapol tak bude rozehrávat z klidu.

62

Vypadá to, že utkání postupně nabírá na obrátkách a oba týmy chtějí hrát na vítězství.

60

Victor Osimhen našel pěkným centrem Chviču Kvaraccheliju. Ten na zadní tyči zakončoval z první a míč i s tečí bránícího Alexandera-Arnolda chytá Alisson. Arnold totiž balón zbrzdil a tím svému gólmanovi ulehčil práci.

59

Firmino nahrával Salahovi do ofsajdové pozice.

57

Gól je po poměrně dlouhém zkoumání odvolán! Ofsajd tam tedy skutečně byl. Stav zůstává nerozhodný.

54

Situaci ale ještě řeší VAR! Gólu možná předcházel ofsajd. V ofsajdovém postavení se určitě nacházel Victor Osimhen a otázkou je, jak jeho náběh ovlivnil bránící hráče Liverpoolu. V hodně těsném ofsajdu pak klidně mohl být i Östigaard. Ale uvidíme, jaké bude finální rozhodnutí...

53

Hosté se ujímají vedení! Prosadili se po standardní situaci. Z levé strany centroval Chviča Kvaracchelija, který našel nabíhajícího Lea Östigaarda a ten přesnou hlavičkou nedal Alissonovi šanci zakročit.

Gól ale nakonec není uznán pro ofsajd!

51

Hosté se ubránili, Reds ale zůstali v tlaku. Zakončovat se poté marně snažili Ibrahima Konaté a Roberto Firmino.

51

Roberto Firmino se obtáčel kolem Lea Östigaarda. Ten stačil jeho přihrávku srazit na roh.

50

Thiago nakopával balón na pravé křídlo, kam si seběhl Mohamed Salah. Ten však nedokázal balón dobře zpracovat a udržet ho na hrací ploše.

49

Po centru z pravé strany se nedostal k hlavičce Osimhen. Míč před ním přizvedl Konaté. Balón se pak ovšem snesl ke Chvičovi Kvaracchelijovi, který střílel z levé strany velmi nepřesně.

48

James Milner už odešel z hrací plochy. Nahrazuje ho Harvey Elliott.

46

James Milner si při došlapu v souboji s Oliveirou zřejmě natáhl nějaký sval a dokonce ukazuje ke střídačce, že to asi dál nepůjde. Nepříjemnost pro domácího manažera Kloppa.

46

Pokračujeme. Žádný z trenérů pro druhý poločas zatím nevystřídal.

46

Začal druhý poločas.

První poločas je minulostí. Souboj dvou nejlepších týmů skupiny A zatím gól nepřinesl. O něco blíže k němu byl Liverpool, jehož hráči si vytvořili dvě dobré příležitosti. V úvodu doběhl Salahovu přihrávku Jones dříve než brankář Meret a jeho obloučku scházely centimetry. Po půlhodině hry pak gólman Neapole vyrážel pěknou střelu Thiaga Alcântary z hranice šestnáctky. Pokud po změně stran nepřijde ze strany Reds nějaký nečekaný gólostroj, měli by si Partenopei v poklidu pohlídat postup z prvního místa. K němu by jim stačila i porážka o tři góly.

45+1

První poločas skončil.

44

Vypadá to, že směřujeme k bezgólovému prvnímu poločasu. Ten se pomalu blíží ke svému konci.

42

Mohamed Salah dostal přihrávku za obranu a z pravé strany utíkal sám na bránu. Jeho obstřel na zadní tyč Meret přečetl a vytěsnil mimo svou svatyni. Případný gól by navíc nebyl uznán, Salah byl v ofsajdu.

41

Milner bude po krátkém ošetření v pořádku. Zatím to spravila náplast.

39

Krvavé zranění na čele utrpěl James Milner! Došlo k tomu v hlavičkovém souboji s Andrém Anguissou. Domácí záložník musí být ošetřen.

38

Ndombèlé si při krocení míče pomohl rukou. Rozehrávají borci v červeném.

37

Osimhen si hodil míč mezi domácí stopery van Dijka a Konatého. Dal si ho ale daleko na to, aby ho mohl doběhnout.

37

Střely na bránu – 1:1

37
Karty

Poprvé se žlutí. Za zákrok na Lobotku byl potrestán Ibrahima Konaté.

36

Domácí se snaží vymýšlet. Salah si nyní vylámal zuby na levé straně obrany Neapole. Konkrétně na Korejci Kimovi a Mathíasovi Oliveirovi.

34

Osimhen převzal míč na pravé straně šestnáctky. Jeho centr přelétl nabíhajícího Kvaraccheliju, navíc byl prvně jmenovanému dodatečně odmáván ofsajd.

33

Curtis Jones nyní zajel do Giovanniho Di Lorenza. Tohle už žlutou kartou zavánělo, rozhodčí Stieler si zatím vystačil s domluvou.

32

Victor Osimhen není spokojen se způsobem, jakým ho před bránou bránil Virgil van Dijk. Oba hráči si to nyní vysvětlovali. Nakonec z toho nebylo nic, za co by musel sudí tahat karty.

30

Nyní ukázal chytrost a přehled Roberto Firmino. Ten našel patičkou zády ke hřišti Curtise Jonese, který hlavičkoval z dobré pozice nad!

29

Thiago Alcântara to zkusil zpoza šestnáctky a vůbec ne špatně! Alex Meret ale předvedl tygří skok a míč mířící po jeho levé ruce vyrazil.

29

Zaútočili i hosté. Tanguy Ndombèlé to zkoušel ze střední vzdálenosti, mířil přesně do středu brány, kde byl připravený Alisson.

28

Liverpool je opticky o něco aktivnějším týmem, ale nějakou zajímavější šanci měl jen v úvodu utkání Jones.

27

Vysoký centr Curtise Jonese. Balón se snášel do míst, kam si nabíhal Salah, ovšem před ním ještě zasáhl Oliveira.

26

Matteo Politano šel vysokou nohou do souboje s Tsimikasem. Rozehrávat budou domácí.

25

Po přihrávce Firmina nahrával od brankové čáry pod sebe James Milner. Hosté odkopávají do autu.

25

Rozehrával ji Trent Alexander-Arnold. Jeho centr odhlavičkoval do bezpečí Leo Östigaard.

24

Ibrahima Konaté odvážně vyvezl míč na útočnou polovinu Reds. Tam byl faulován vracejícím se Osimhenem a tak uvidíme standardní situaci Liverpoolu.

23

Kvaraccheliju přelétl Östigaardův pas. Další nepřesnost tentokrát na straně Neapole.

22

Oba týmy patří v Lize mistrů k těm nejproduktivnějším. Možná bychom tak čekali gólové hody. Zatím se ale spíše vyčkává, není to nějaká honička nahoru – dolů.

21

Di Lorenzo chtěl přenést hru na levou stranu hřiště. Míč ale napálil příliš a poslal ho až za postranní čáru.

20

Ndombèlé neadresoval přesnou přihrávku Osimhenovi. Ten spoluhráči ukazuje, kam míč v takových situacích chce.

20

Thiago Alcântara se pokusil najít Kostase Tsimikase. Toho dlouhý balón přelétl.

19

Domácí se s míčem usadili na útočné polovině. Neapol ale zatím brání pozorně.

17

Mohamed Salah si na rohu šestnáctky přehodil míč na levačku. Vyprodukoval takový střílený centr, který nikdo nezasáhl a balón směřující na bránu pokryl brankář Meret.

16

Chviča Kvaracchelija ve sprintérském souboji s Alexanderem-Arnoldem. Gruzínský reprezentant stačil odcentrovat, s čímž si poradil Virgil van Dijk. Kvaracchelija pak nestihl zabrzdit a vlétl do reklamního banneru. Měl by být ale v pořádku.

15

Hosté se velmi dobře prokombinovali přes presink soupeře. Míč vyváží slovenský reprezentant Stanislav Lobotka.

14

Konaté svou rozehrávkou odevzdal míč hostím. Ti hráli malou domů na brankáře Mereta.

13

Salah si vyměnil míč s Milnerem a z pravé strany odcentroval. Odražený míč se ještě snažil vrátit před bránu Roberto Firmino, balón ovšem poslal do autu. Kdyby míč nechal, kopali by Reds roh.

12

V ofsajdu byl přistižen Curtis Jones.

11

Jones nalevo kombinoval s Tsimikasem. Hosté se ale vrátili ve velkém počtu a domácí nakonec hráli dozadu, odkud zkusí založit další akci.

10

Napadající Curtis Jones vystrašil rozehrávajícího Östigaarda, který míč poslal jen za postranní čáru. Vhazuje Liverpool.

9

Nyní to zkoušel z dálky právě Chviča Kvaracchelija. Bránu ale netrefil.

9

Kvaracchelija se rozběhl na levé straně. Zastavil ho však Ibrahima Konaté, který si počínal čistě.

8

Kostas Tsimikas odcentroval z levé strany. Našel však jen rukavice připraveného Alexe Mereta.

7

Hostující kapitán Di Lorenzo posílal z pravé strany přihrávku do šestnáctky na Osimhena. Ten byl pokrytý, ale míč se pak dostal k Salahovi, jenž chyboval. Chviču Kvaraccheliju však pohotově odzbrojil Alexander-Arnold.

5

První velká šance anglického týmu! Mohamed Salah vymyslel krásnou přihrávku na Curtise Jonese. Mladý ofenzivní záložník byl u míče dříve než vybíhající brankář Meret a jeho oblouček dopadl těsně za břevno na horní stranu brankové sítě!

5

Reds opět přecházejí do ofenzivy. Domácí si chtěli udobřit fanoušky, kteří nejsou spokojeni s dosavadními výkony v Premier League.

4

Fabinho fauloval ve středu hřiště Tanguye Ndombèlého. Rozehrávat budou hosté.

3

James Milner si napravo přehodil míč na levačku a odcentroval. Jeden z obránců balón odkopl.

2

Domácí se snaží začít náporem. Hráči Neapole se nyní disciplinovaně stáhli do hlubšího bloku.

1

Veterán James Milner získal míč na pravé straně a podél lajny s ním postupoval dopředu. Nakonec ho odzbrojil André Anguissa.

1

Utkání rozehráli hosté z Neapole. Ti budou v Liverpoolu hájit neporazitelnost v Lize mistrů.

1

Utkání právě začalo.

Už se vše chystá k zahájení zápasu. Atmosféra na Anfield Road je tradičně skvělá.

Úvodní sestavy:

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, van Dijk, Konaté, Tsimikas – Alcântara, Fabinho, Milner (C) – Jones – Salah, Firmino.
Náhradníci: Adrián, Kelleher – Gomez, Elliott, Ramsay, A. Robertson, Núñez, Carvalho, Bajcetic, N. Phillips.

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo (C), Östigaard, Kim Min-ča, Oliveira – Ndombèlé, Lobotka, Anguissa – Politano, Osimhen, Kvaracchelija.
Náhradníci: Idasiak, Sirigu – Jesus, Rui, Elmas, Lozano, Simeone, Zieliński, Zerbin, Zanoli, Gaetano, Raspadori.

Rozhodčí: Stieler – Gittelmann, Borsch (GER).

První vzájemný zápas:

První vzájemný zápas na začátku září byl jednoznačnou záležitostí Neapole, která vstoupila do Ligy mistrů výhrou 4:1. Domácí za ní vykročili už v prvním poločase, v němž třikrát skórovali. Krátce po přestávce navíc zvýšil na 4:0 Piotr Zieliński. Debakl Reds pak o chvíli později pouze zmírnil Luis Díaz.

Neapol – Liverpool 4:1 (3:0)
Branky: 5. Zieliński (pen.), 31. Anguissa (Zieliński), 44. Simeone (Kvaracchelija), 47. Zieliński – 49. L. Díaz (A. Robertson)

Liverpool FC:
Liverpool se v této sezóně nečekaně trápí, alespoň co se anglické Premier League týče. Svěřenci Jürgena Kloppa často rozdávají body i papírově výrazně slabším soupeřům. To platilo také v posledních dvou případech, kdy Reds nejprve senzačně padli 0:1 na půdě posledního Nottinghamu a v sobotu pak doma podlehli 1:2 Leedsu, když rozhodující gól inkasovali v 89. minutě. Nedávno přitom na Anfieldu zdolali 1:0 hvězdný Manchester City, takže fotbal hrát evidentně nezapomněli. V Lize mistrů to Liverpoolu celkem jde. Sice si přivezl čtyřgólovou nadílku z Neapole, ale v dalších čtyřech duelech už vítězil. Poslední výhra 3:0 na hřišti Ajaxu už anglickému velkoklubu zajistila postup do osmifinále soutěže.

Liverpool má aktuálně poměrně širokou marodku. Figurují na ní například Luis Díaz, Diogo Jota Joël Matip či Naby Keïta.

SSC Neapol:
Neapol prožívá zatím výbornou sezónu. Svěřenci trenéra Luciana Spallettiho vedou italskou Serii A, v Lize mistrů vyhráli všech pět zápasů a nastříleli v nich 20 gólů. Celkově drží hráči Neapole třináct utkání dlouhou sérii vítězství. Naposledy Partenopei v sobotu přehráli na domácí půdě 4:0 Sassuolo. Před tím v rámci Ligy mistrů vyhráli rovněž na svém stadionu 4:0 nad skotskými Rangers. Lídr italské ligy se spoléhá na hráče jako Chviča Kvaracchelija, Piotr Zieliński nebo Victor Osimhen.

Posledních 5 zápasů Neapole:
Neapol – Ajax 4:2 (LM)
Neapol – Bologna 3:2
AS Řím – Neapol 0:1
Neapol – Rangers 3:0 (LM)
Neapol – Sassuolo 4:0

Vítám tu všechny milovníky kvalitního fotbalu! Tento týden jsou na programu zápasy posledního 6. kola základní části Ligy mistrů. Ve skupině A se utkají již jistě postupující celky Liverpoolu a Neapole. Domácí Reds ještě budou chtít zabojovat o první místo, ale k tomu by museli italský celek porazit minimálně o tři góly. Neapol je navíc ve výborné formě, naopak mužstvo z Anfieldu se letos v Premier League nečekaně trápí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.