Do střetnutí lépe vstoupil Sporting, který se ujal v první minutě vedení. Jenomže následně si slabší chvíli vybral Antonio Adán, jenž soupeři nejprve daroval vyrovnávací trefu a poté rukou zahrál mimo pokutové území. Toho Marseille využila a otočila stav zápasu na svou stranu. Druhý poločas je už spíše hrál z povinnosti. Šancí bylo jako šafránu, jen dvě střely mířily do prostoru brány a Olympique ještě v závěru upravil na konečných 4:1. Francouzský celek tak poprvé ve skupině Ligy Mistrů bodoval a znovu se vrací do hry o postup do další fáze evropských pohárů.

Tímto se s vámi loučím a přeji vám příjemný zbytek večera.

90+3

Konec zápasu.

90+3

Issa Kaboré ještě v samotném závěru vybojoval rohový kop. Následně se zakončením hlavou předvedl Leonardo Balerdi, který netrefil prostor tří tyčí.

Bailly
77. min Gigot
Balerdi
30 Tavares
Tavares
Veretout
62. min Rongier
Guendouzi
7 Clauss
Clauss
32. min Kaboré
77 Harít
Harít
77. min Gerson
17 Ünder
Ünder
62. min Gueye

St. Juste
46. min Marsa
Ugarte
46. min Paulinho
11 Santos
Santos
46. min Nazinho
Gonçalves
46. min Alexandropoulos
10 Edwards
Edwards
26. min Israel
Trincão

Rozhodčí: Davide Massa – Filippo Meli, Stefano Alassio (všichni ITA)

90

Centr z pravé strany mířil před branku, odkud zamířil nad horní tyčku Nuno Tavares. Gól by pro ofsajdové postavení by znovu neplatil.

89

Z vlastní poloviny se o překvapení brankáře pokusil Hidemasa Morita. Pokus japonského fotbalisty byl ale hodně nepřesný a hrát bude znovu Olympique Marseille.

88

Hráči v černých dresech drží balon a už se ani nesnaží dostat na útočnou polovinu. Za rozhodnutého stavu se nikam nespěchá.

86

Na levé straně vápna se nacházel Alexis Sánchez, jehož trefil soupeř. Domácí ofenzivní hráč mířil sám na brankáře, kolem něhož si míč stáhl, ale následně zamířil jen do boční sítě. Gól by asi neplatil, jelikož Sánchez zahrál rukou.

84

Marseille právě vstřelilo branku!
Další branka domácího celku, který tak potvrzuje první tři body do tabulky! Z ostrého úhlu vystřelil Alexis Sánchez a Franco Israel vyrazil míč před sebe. Na malém vápně si balon ještě stáhl CHANCEL MBEMBA, který následně zamířil k zadní tyči – 4:1.

83

Sporting se ve druhém poločase na útočnou polovinu téměř nedostává. Aktuálně sice drží balon, ovšem na vlastní polovině a je pod tlakem.

81

Ve druhém poločase ani jeden z týmů nevyslal zakončení, které by mířilo do prostoru branky. Očividně se souboj už pouze dohrává. Pokud někdo dá branku, bude to spíše Olympique.

80

V posledních minutách se Nuno Tavares stále více dostává do hry. Po jeho centru se natahoval Issa Kaboré, jenomže soupeře nepředskočil.

79

Skákající míč se snažil trefit Nuno Tavares, který ohrozil jen prázdnou tribunu za brankou hostujícího celku. Kdoví, jak asi dopadla sedačka, která ránu schytala.

78

Matteo Guendouzi táhl akci před šestnáctku, kde si chtěl narazit se spoluhráčem. Jenomže Nuno Tavares mu míč nevrátil a bude se znovu kopat od brány Lisabonu.

77

Střídání v týmu Olympique Marseille:
ze hřiště odchází Eric Bailly, přichází Samuel Gigot,
ze hřiště odchází Amín Harít, přichází Gerson.

76

Blížíme se do koncovky zápasu, v němž by Marseille měla zapsat první body do tabulky. Zatím to nevypadá, že by se Sporting ve zbývajících minutách vzchopil.

74

Francouzské mužstvo znovu kombinovalo na útočné polovině. Centrovaný míč z pravé strany si před brankou pohlídal bránící José Marsa.

73

O slovo se znovu přihlásil Nuno Tavares, jehož pokus zamířil vedle bližší tyče. Bude se tak odkopávat od branky Sportingu Lisabon.

72

Na levé straně přes soupeře odcentroval Nuno Tavares, jehož snažení bylo obranou odvrácené. Následným pokusem se prezentoval Valentin Rongier, jehož pokus byl zablokovaný.

71

Ve druhém poločase tempo hry polevilo, ani vyložené šance už nepřibývají. Hráči v bílých dresech kontrolují koncovku zápasu.

69

Francouzské mužstvo znovu kombinovalo na útočné polovině a dostalo se k centru z levé strany. Jenomže ještě před ním vyletěl praporek pomezního rozhodčího nad hlavu – ofsajd.

68

K rozehrání přímého kopu se postavil kapitán Matteo Guendouzi, jehož zakončení zamířilo jen nad branku portugalského mužstva.

67

Od postranní lajny se na střed hnal Amín Harít, který byl zastaven. Stejný hráč se k balonu vrátil a vynutil si nedovolený zákrok. Marseille tak bude rozehrávat další zajímavou situaci.

66

Alexis Sánchez znovu napadal brankáře Sportingu, ovšem Franco Israel si počínal mnohem lépe, než-li v prvním poločase Antonio Adán, jenž musel předčasně pod sprchy.

64

Alexis Sánchez se znovu nacházel v ofsajdovém postavení, dnes snad už jeho pátý. Olympique Marseille hraje v klidu a kráčí za třemi body.

62

ze hřiště odchází Jordan Veretout, přichází Valentin Rongier,
ze hřiště odchází Cengiz Ünder, přichází Pape Gueye.

61

Portugalské mužstvo rozehrálo rohový kop, který přeletěl celé pokutové území. Marseille dnes zřejmě nepřipustí žádné další zaváhání a pohlídá si jeho konec.

60

Hodina hry je minulostí, ovšem ve druhém poločase už nesledujeme tak dramatický průběh zápasu. Sporting vyslal další pokus, jenž byl sražený na roh.

59

Ze střední vzdálenosti se napřáhl Sotiris Alexandropoulos, jehož pokus byl zastavený soupeřem. Následnou přihrávku před branku chtěl poslat Ricardo Esgaio, ale také on neuspěl.

57

Matteo Guendouzi už se vrátil zpátky do hry a znovu kombinoval na útočné polovině, kde byl nedovoleně zastavený Alexis Sánchez.

56

Až v těchto momentech odchází Matteo Guendouzi mimo hrací plochu, a tak se může pokračovat ve druhém poločase. Olympique rozehrál, avšak nikam spěchat nebude.

54

Střídající Paulinho vrazil do domácího kapitána. S obrovskou bolestivou grimasou bušil Matteo Guendouzi do trávníku. Na hrací plochu míří lékařský tým Marseille.

52

Amín Harít znovu skončil na hrací ploše, když neustál souboj s Gonçalem Inácioem. Všichni hráči v bílých dresech chtěli standardní situaci, avšak italský rozhodčí je jiného názoru.

51

Ricardo Esgaio přihrával za šestnáctkou na spoluhráče. Do balonu se opřel Sotiris Alexandropoulos, jehož pokus mířil kousek vedle pravé tyče.

50

Amín Harít se na levé straně tlačil k průniku před branku, jenomže pod nohy se mu položil Hidemasa Morita. Bránící hráč se balonu dotkl až mimo hrací plochu, a tak se bude rozehrávat od branky Sportingu.

49

Sporting Lisabon rozehrával rohový kop, po němž zakončení nepřišlo. Ovšem portugalské mužstvo se k balonu rychle vrátilo ovšem kombinačně se daleko nedostalo.

48

Nově příchozí José Marsa nedovoleně atakoval Alexise Sáncheze. Jednalo se o zákrok, který klidně mohl být oceněný další žlutou kartou.

46

Olympique rozehrál druhý poločas a velmi dobře, jelikož k vidění byla nebezpečná akce. Ovšem Alexis Sánchez se znovu nacházel v ofsajdovém postavení.

46

Střídání v týmu Sporting Lisabon:
ze hřiště odchází Manuel Ugarte, přichází Paulinho,
ze hřiště odchází Jerry St. Juste, přichází José Marsa,
ze hřiště odchází Nuno Santos, přichází Flávio Nazinho,
ze hřiště odchází Pedro Gonçalves, přichází Sotiris Alexandropoulos.

46

Začal druhý poločas.

Až raketově vstoupil Sporting do zápasu a po brance Trincãoa vedl. Jenomže poté si slabé chvilky vybral Antonio Adán, jenž trefil Alexise Sáncheze, který vyrovnal. A o několik minut později uviděl i červenou kartu, když zasáhl mimo šestnáctku. Marseille pak otočila zaslouženě stav na svou stranu a míří za prvními třemi body ve skupinové fázi Ligy Mistrů. Pokud chce Lisabon ještě s výsledkem něco udělat, musí po změně stran výrazně přidat.

45+3

První poločas skončil.

45+2

Na pravé straně se rozeběhl Issa Kaboré, který přes soupeře neodcentroval. Olympique rozehrál rohový kop, který si pohlídal brankář Franco Israel.

44

Domácí mužstvo mohlo soupeři ještě přidat dáreček do kabiny! Přetažený centr mířil k pravé tyči, kde vyplaval Leonardo Balerdi, avšak zamířil právě do brankové konstrukce.

43
Karty

Italský rozhodčí v závěru prvního poločasu rozehrál karetní mariáš. Další žluté ocenění uviděl Ricardo Esgaio (Sporting) a také Jordan Veretout (Marseille) .

42

Po faulu hráče Sportingu se strhla na zeleném pažitu obrovská strkanice. Uvidíme, jak ji italský rozhodčí ocení!

40
Karty

Nuno Santos (Sporting) u postranní lajny zbytečně dohrál soupeře, a tak i on bude hrát pod hrozbou žluté karty.

39

Jenomže Olympique zastavuje další ofsajdové postavení, v němž se nacházel Cengiz Ünder, který mířil za průnikovou nahrávkou.

38

Na druhé straně posílal centr na zadní tyčku Pedro Gonçalves, ovšem vysoký balon si našel Pau López, který okamžitě otočil kormidlem hry.

37

Volný kop od pravé postranní čáry rozehrál Cengiz Ünder, jenž balon točil na zadní tyčku, ovšem Franco Israel byl připravený zasáhnout. Avšak praporek pomezního rozhodčího letěl nad hlavu, jelikož se znovu v ofsajdu nacházel Alexis Sánchez.

36

O další žlutou kartu si koledoval Matheus Reis, který spustil na pomezního rozhodčího. Celou situaci ještě řešil Davide Massa, ovšem stoper Sportingu nereagoval a šel vztekle před branku.

35

Zakončením ze střední vzdálenosti se prezentoval Amín Harít, jehož pokus mířil asi metr nad branku Sportingu. Hostující celek je pod velkým tlakem, jelikož neudrží míč na kopačkách.

34
Karty

Dalším potrestaným hráčem je Jerry St. Juste (Sporting), který před vápnem sestřelil soupeře. Marseille bude rozehrávat další zajímavou standardní situaci.

33

Nuno Santos zastavil akci soupeře a vydal se na druhou stranu hrací plochy. Jenomže přihrávka podél lajny byla sražená mimo hrací plochu.

32

ze hřiště odchází Jonathan Clauss, přichází Issa Kaboré.

32

Na hrací ploše zůstal sedět Jonathan Clauss, který se chytil za pravý lýtkový sval. Vypadá to, že také domácí mužstvo bude muset střídat.

30

Třicet minut hry je minulostí a francouzské mužstvo otočilo stav zápasu na svou stranu. Naopak se Sportingem to nevypadá vůbec dobře, protože kromě dvougólové ztráty také hraje bez vyloučeného kapitána.

28

Střídající brankář Franco Israel je uvítán domácím týmem gólem! Amín Harít rozehrál rohový kop, na který si naskočil LEONARDO BALERDI a navýšil vedení francouzského celku na 3:1. Asistence: Amín Harít.

27

K rozehrání přímého kopu se postavil Alexis Sánchez, který mířil do levé šibenice. Ovšem zeď jeho pokus přizvedla nad břevno, a tak bude Marseille rozehrávat rohový kop.

26

ze hřiště odchází Marcus Edwards, přichází Franco Israel.

23
Karty

Červená karta pro hostujícího brankáře! Pau López vyslal dlouhý nákop a Nuno Tavares už si přehazoval brankáře. Jenomže Antonio Adán se nacházel mimo vápna a míč rukou zastavil. Kapitán Sportingu znovu chybu a dnes už naposledy!

21

Domácí mužstvo si vynutilo faul na pravé straně a vyslalo další centr před branku Sportingu. Jenomže Marseille nabídnuté šance nevyužila.

20

Dvacet minut hry je minulostí, a i když Sporting vystoupil do zápasu velmi dobře, tak prohrává. Po chybě hostujícího brankáře se Marseille dostala na koně.

16

Krátký výkop brankáře zachytil Matteo Guendouzi, od něhož šel balon doprava. Centrem se prezentoval Jonathan Clauss, na jehož pas si naskočil AMÍN HARÍT a zamířil přesně. Olympique se tak ujímá vedení 2:1. Asistence: Jonathan Clauss.

15

Na druhé straně se o další průnikovou přihrávku pokoušel Trincão. Jenomže s nabíhajícím hráčem se výborně vrátil Matteo Guendouzi, jenž akci zastavil.

13

Obrovská chyba hostujícího brankáře, který zapříčinil vyrovnání! Antonio Adán dlouho otálel s nákopem, až k němu blíže přispěchal ALEXIS SÁNCHEZ, kterého kapitán Sportingu trefil. Balon následně zapadl přesně ke vzdálenější tyči – 1:1.

11

Další kombinace Sportingu skončila už téměř na začátku, jelikož zpracování u půlící čáry nezvládl Marcus Edwards. Olympique zatím neprožívá dobrý vstup do zápasu.

10

Kolmá přihrávka mířila mezi domácí obránce, kam si nabíhal Pedro Gonçalves. Ten si dal tělo před soupeře, ale jeho zakončení mířilo do Paua Lópeze!

9

Pohybem si o přihrávku řekl Cengiz Ünder, který přihrával před branku, kde se nacházel Alexis Sánchez. Jenomže celá situace byla přerušená praporkem pomezního rozhodčího – ofsajd.

8

Další centr francouzského mužstva mířil před branku, jenomže obrana Lisabonu míč odvrátila, ale musí se dál bránit.

7

Další snadnou úlohu zvládla obrana hostujícího mužstva, která míč odkopem poslala na polovinu soupeře. Poté se nákopu chopil Pau López a Marseille vybojovala autové vhazování.

6

Na levé straně si balon se spoluhráčem narazil Amín Harít, který ze strany už postupoval sám na hostujícího brankáře. Antonio Adán udělal dva kroky ven z branky a pokus rukou vyrazil na rok.

5

Sporting Lisabon zatím hraje ve velkém stylu a znovu se nacházel před brankou soupeře. K zakončení se probojoval Trincão, jehož pokus skončil na noze Leonarda Balerdiho.

3

Olympique se snažil něco vymyslet a rychle vyrovnat. Jenomže útočná akce je zastavená, protož v ofsajdovém postavení se nacházel Alexis Sánchez.

1

Sporting Lisabon právě vstřelil branku!
Tak to je start do dnešního souboje jako hrom! Na pravé straně se otevřel prostor, do něhož si nabíhal TRINCÃO. Ten se následně vydal na hranici vápna, odkud zamířil přesně ke vzdálenější tyči – 0:1. Asistence: Marcus Edwards.

1

Hlavní rozhodčí pan Davide Massa právě zahájil dnešní utkání, které se hraje bez diváků. Do dnešního střetnutí vstoupila Marseille v bílých dresech, naopak Sporting hraje v černém.

1

Utkání právě začalo.

Vše už je nachystáno k tomu, aby střetnutí mohlo začít. Hlavní rozhodčí Davide Massa a jeho asistenty přivádí hráče na zelený pažit. Zápasu skupinové fáze Ligy Mistrů tak už nic nebrání!

Aktuální zprávy jsou, že souboj odstartuje v 19 hodin!

Tak pozor, střetnutí bude mít zpožděný začátek, jelikož ve francouzské metropoli došlo k dopravním komplikacím. Sporting Lisabon tak na stadion nepřijel včas.

Ještě jednou vás vítám u dnešního přenosu, obě základní jedenáctky už přivádějí rozhodčí na zelený pažit. Střetnutí za pár okamžiků odstartuje, kdo se bude radovat z vítězství?

Úvodní sestavy:

Olympique Marseille: P. López – Mbemba, Bailly, Balerdi, Tavares – Veretout, Guendouzi – Clauss, Harít – Ünder, A. Sánchez.
Náhradníci: Ngapandouetnbu, Blanco – Gigot, Gerson, Payet, Suárez, Rongier, P. Gueye, Kaboré.
Trenér: Igor Tudor.

Sporting Lisabon: Adán – Inácio, St. Juste, Reis – Esgaio, Morita, Ugarte, Santos – P. Gonçalves, Edwards, Trincão.
Náhradníci: Israel, A. Paulo – Alexandropoulos, Rochinha, Issahaku, Paulinho, Gomes, Marsa, Nazinho.
Trenér: Rúben Amorim.

Rozhodčí: Davide Massa – Filippo Meli, Stefano Alassio (všichni ITA).

Souboj, v němž budeme sledovat konfrontaci francouzského a portugalského fotbalu proběhne v úterý. Úvodní hvizd je naplánovaný na 18 hodin 45 minut. Ze střetnutí je pro vás připravený podrobný textový přenos, jímž vás provede Michal Luxa. Pojďme se bavit nejlepším klubovým fotbalem, pojďme se bavit Ligou Mistrů!

Střetnutí, které se odehraje bez diváků startuje v 18 hodin 45 minut. Oba celky do skupinové fáze Ligy Mistrů vstoupily odlišně. Zatímco jednomu se daří, druhý ještě nevyhrál. V horší pozici je domácí Marseille, která stále čeká na bodový přísun. Francouzské mužstvo nejprve nestačilo na Tottenham (0:2) a poté nezdolala ani Frankfurt (0:1). Pokud chce Olympique myslet na postup ze skupiny, musí porazit portugalského soka. Naopak Sporting zatím soupeře nešetří, jelikož oba již zmíněné soupeře přejel. Nejprve si vyšlápl na Frankturt (3:0) a poté také na anglický Tottenham (2:0). Celek z Lisabonu tak má cestu za postupem zatím skvěle umetenou. Portugalský tým dokazuje, že jeho tým nemusí spoléhat na jediného střelce, protože má pět různých střelců branek.

V minulém týdnu si vzala slovo reprezentační scéna, a tak Liga Mistrů musela ustoupit. Nyní už vás ale mohu přivítat u nejslavnější klubové soutěže, v jejíž skupinové fázi na sebe narazí Olympique Marseille a Sporting Lisabon.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.