Tabulka skupiny D se po dnešku ještě více zamotává, v tuto chvíli vede Tottenham se sedmi body, druhá je Marseille s body šesti a stejný bodový zisk má i Sporting. Poslední je čtyřbodový Frankfurt. Doplním, že do konce základní části chybí dvě kola.

A tímto se loučím, děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.

Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 1:10. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 14:15.

Druhá půle už góly nenabídla, domácí inkasovali po hodině hry druhou červenou a bylo prakticky po zápase. Do útoku se dostával výhradně hostující tým, který mohl několikrát navýšit své vedení, soupeře zachránila v jednom případě i tyč. Třetí gól sice jeho hráči nepřidali, ale mrzet je to příliš nemusí, z Pyrenejského poloostrova si odváží velmi cenné a důležité vítězství.

Coates
35. min Marsa
Morita
22. min Issahaku
11 Santos
Santos
59. min Porro
Trincão
46. min Nazinho
10 Edwards
Edwards
35. min Alexandropoulos

Bailly
64. min Gigot
Balerdi
7 Clauss
Clauss
64. min Kaboré
21 Rongier
Rongier
Veretout
87. min Gueye
30 Tavares
Tavares
Guendouzi
64. min Ünder
Sánchez
77 Harít
Harít
72. min Payet

Rozhodčí: A. Hernández – J. Naranjo, D. Sanchez Rojo (všichni ESP)

90+2

Sotiris Alexandropoulos prověřil ještě Lópeze střelou z velké dálky, brankář Marseille neměl problém míč lapit do náruče.

89

Zblokovaný střílený centr letí k domácímu gólmanovi, jenž bere míč do rukavic a navzdory nepříznivému stavu s rozehrávkou moc nespěchá.

87

Oba celky tak dnes využily střídání maximálně, tohle byla poslední možná změna v sestavě.

87
Střídání

Střídání v týmu Olympique Marseille:
ze hřiště odchází Jordan Veretout, přichází Pape Gueye.

84
Důležité

Obrovské štěstí stálo při domácích, nejprve jeden z nich smolně tečoval balón v malém vápně, od třetího inkasovaného gólu zachránila Sporting bližší tyč. Poté ještě dorážel Alexis Sánchez, mířil ovšem vysoko nad.

83

Cengiz Ünder to sympaticky zkusil z dálky, mířil do vzdálenějšího horního rohu brány, který ale minul.

83

Dimitri Payet dokázal míč dostihnout před postranní čárou, poté odcentrovat před bránu, kde balón hlavou tečoval jeden z domácích fotbalistů opět do zámezí.

82

Zblokovaný centr končí v zámezí a Marseille rozehraje rohový kop.

81

Hosté si před velkým vápnem špatně přihráli, Nuno Tavares si špatně zpracoval přihrávku a míč mu utekl za lajnu.

79

Domácí kombinují na své polovině, dál se dostat nedokáží. Bez dvou hráčů to není snadné.

76

Centr do pokutového území odvrátila domácí obrana do bezpečí, aspoň prozatím. Soupeř u balónu zůstává.

74
Karty

Žlutá karta pro tým Sporting Lisabon (Pedro Porro).

73

Nový muž na hřišti se hned zapojil do útočné akce, se spoluhráčem si vyměnil přihrávku a pak střílel z hranice vápna do horní části brány, ale břevno o kousek přestřelil. Velká škoda pro francouzský tým.

72
Střídání

ze hřiště odchází Amín Harít, přichází Dimitri Payet.

70

Valentin Rongier adresoval svou střelu z dálky pouze nad břevno domácí brány.

69
Důležité

Amín Harít ve velké šanci neuspěl, když jeho tvrdou ránu dokázal včas vyrazit domácí gólman, který tak znovu podržel svůj tým.

66

Valentin Rongier pálil z bezprostřední blízkosti pouze do bližší boční sítě. Tohle byla dobrá možnost.

64
Střídání

ze hřiště odchází Matteo Guendouzi, přichází Cengiz Ünder.

64
Střídání

ze hřiště odchází Eric Bailly, přichází Samuel Gigot.

64
Střídání

ze hřiště odchází Jonathan Clauss, přichází Issa Kaboré.

63

Hosté nedokázali udržet míč na hrací ploše, ze slibně vypadají akce tak není nic a Franco Israel se postará o odkop od své brány.

61

Druhá žlutá a následně červená karta pro tým Sporting Lisabon (Pedro Gonçalves). První žlutou obdržel hráč za faul, tu druhou pak zřejmě za nějaké nemístné poznámky. Tohle je hodně nepříjemná situace pro domácí, kterým se tak šance na bodový zisk rapidně ztenčuje.

60
Karty

Žlutá karta pro tým Sporting Lisabon (Pedro Gonçalves).

59
Střídání

Střídání v týmu Sporting Lisabon:
ze hřiště odchází Nuno Santos, přichází Pedro Porro.

58

Amín Harít se nyní sám diví, že mu byl odpískán faul, ale rozhodnutí musí respektovat. Lisabon rozehraje ze středového kruhu.

56

Jonathan Clauss pěknou přihrávkou do vápna vyzval ke skórování svého spoluhráčem, kterým byl Amín Harít, jenž ale trefil míč hodně špatně a odehrál jej vysoko nad.

54
Karty

Žlutá karta pro tým Sporting Lisabon (Manuel Ugarte).

53

Další nedovolený zákrok domácích, tentokrát ve středovém kruhu.

51

Jordan Veretout zeď před sebou neprostřelil, Franco Israel zasahovat nemusel.

51

Hostům se povedlo vybojovat faul na hranici vápna a mají tak možnost své vedení navýšit.

49

Jeden z hráčů Marseille se dostával do velice slibné možnosti, jenže o míč přišel dříve, než stihl zakončit.

47

Domácí krátce na to rozehráli roh, Abdul Fatawu Issahaku se dostal k hlavičce, kterou však adresoval vedle vzdálenější tyče.

46

Pau López musel být ve střehu, nebezpečný centr vyboxoval včas do bezpečí.

46
Střídání

ze hřiště odchází Trincão, přichází Flávio Nazinho.

46

Začal druhý poločas.

První dvacet minut první půle prakticky nic nepřineslo, ovšem pak se domácí provinili faulem v pokutovém území, Ricardo Esgaio inkasoval druhou žlutou, což znamenalo předčasný odchod ze hřiště, a rázem bylo vše jinak. Hosté šli díky proměněné penaltě do vedení, které o deset minut později ještě pojistili. I dál byli hráči francouzského celku aktivnější a protivníka do ničeho příliš nepouštěli, Pau López musel řešit jediný pokus, který nebyl moc nebezpečný.

45+5

První poločas skončil.

45+2

Eric Bailly se provinil faulem, jeho tým přichází o míč.

45+1

Jordan Veretout dobře střílel z dálky na bližší tyč, ale Israel včas skočil a balón lapil do rukou.

44

Ten zahrávali domácí hned dvakrát, ani v jednom případě ale bránu neohrozili.

44

Odvrácený centr přináší portugalskému celku rohový kop.

43
Karty

Žlutá karta pro tým Olympique Marseille (Eric Bailly).

42

Už to vypadalo, že by se do dobré možnosti mohli dostat i domácí fotbalisté, avšak nestalo se. Obrana Marseille nedovolila soupeři ve vápně zakončit.

39

Hosté zakopli balón do autu poté, co zůstává na hřišti ležet Jonathan Clauss.

37

Trincão se postaral o první střelu svého mužstva, která šla na bránu, ovšem López moc práce neměl a balón celkem v klidu lapil do rukavic.

35

Stále se hraje první poločas a domácí už sáhli k trojímu střídání, ovšem není se moc čemu divit.

35
Střídání

ze hřiště odchází Marcus Edwards, přichází Sotiris Alexandropoulos.

35
Střídání

ze hřiště odchází Sebastián Coates, přichází José Marsa.

33

Marseille opět v šanci, znovu ale letí praporek pomezního arbitra nahoru a v tomto případě s ním souhlasí i hlavní arbitr.

30

Marseille právě vstřelilo branku!
Harít odvedl kus práce a z pravé strany přihrál před odkrytou bránu soupeře zcela volnému ALEXISOVI SÁNCHEZOVI, který celkem snadno tečoval balón do brány. Gól původně pro ofsajd neplatil, ale hlavní arbitr se poradil s VAR a branku uznal.

29

Amín Harít zůstal ležet v bolestech na trávníku, ale když viděl, že hra pokračuje a jeho tým útočí, zvedl se a hraje dál.

28

Hosté jsou nyní hodně aktivní, jejich další útočnou akci zastavil jeden z domácích hráčů, který skluzem odehrál balón za postranní čáru.

26

Teď už se musel domácí gólman činit víc, Alexis Sánchez střílel nebezpečně z dálky do horní části brány, ovšem Franco Israel stačil balón vytěsnit nad svou svatyni.

24

Centrovaný míč byl jedním z hráčů tečován do vzduchu a snášel se na vzdálenější tyč, kterou by minul, Israel přesto raději zasáhl pravačkou a balón vyrazil.

23

Po faulu budou hosté zahrávat volný kop z pravé strany útočné poloviny.

22
Střídání

Domácí kouč reaguje na situaci střídáním, ze hřiště odchází Hidemasa Morita, přichází Abdul Fatawu Issahaku.

20

Lépe to snad ani trefit nešlo. MATTEO GUENDOUZI si vybral levou stranu a ač domácí brankář směr vystihl, skočil rychle a natahoval se, co to šlo, tak na tuto střelu neměl šanci dosáhnout. Míč se odrazil do tyče a skončil v síti.

19

Nejen penalta, ale navíc je to druhá žlutá a následně červená karta pro Ricarda Esgaia. Ten je utěšován spoluhráči, ale jistě si takový průběh zápasu nepředstavoval. Nutno říct, že karta zcela oprávněná.

17

Ricardo Esgaio fauloval v pokutovém území Haríta, oba hráči zůstávají na travnaté ploše. Vypadá to, že se bude kopat penalta.

17

Hosté si pohlídali zadní vrátka, soupeře nepustili do šance a sami vyráží do útoku.

16
Karty

Žlutá karta pro tým Sporting Lisabon (Ricardo Esgaio).

15

Hodně přetažená přihrávka v podání domácího hráče končí za postranní lajnou, rozehrává gólman hostů.

14

Alexis Sánchez se chytil do ofsajdové sítě a nemůže tak pokračovat v útoku.

12

Po útočném faulu bude domácí tým rozehrávat u půlící lajny, zatím na nějakou možnost stále čekáme.

11

Jonathan Clauss před hranicí vápna špatně přihrával, svou střílenou přihrávku odehrál jenom k brankáři Sportingu.

10

Pau López teď hodně špatně rozehrál od své brány, míč odehrál jen do autu.

8
Karty

Žlutá karta pro tým Olympique Marseille (Matteo Guendouzi). Hráč se hodně rozčiluje, ale zbytečně, Nuno Santos od něj inkasoval úder do obličeje loktem.

8

Marseille rozehrálo rohový kop, jeden z hráčů zkoušel zatočit míč rovnou do brány, ale záměr mu nevyšel a balón doputoval jen na horní síť.

7

Další faul ze strany domácích, hosté pokračují u balónu.

5

A dotyčný hráč byl nyní docela tvrdě faulován, provinil se Pedro Gonçalves, který klidně mohl vidět žlutou kartu.

4

Nepřesný nákop provedl Chancel Mbemba a balón odehrál jen k brankáři. Pak se trochu vyčítavě podíval na spoluhráče, kteří neměli pro jeho záměr pochopení.

3

Faulem se provinil hostující tým, který tak musí balón odevzdat.

2

Hodně špatná kombinace hostů končí míčem v zámezí. Takto to hráči jistě nechtěli.

1

Domácí se dostávali do první možnosti, ale tu jim pokazil brankář francouzského týmu, který rychle vyběhl z brány a míč odehrál ke středovému kruhu.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Sporting Lisabon: Israel – Inácio, Coates (C), Reis – Esgaio, Ugarte, Morita, Santos – Trincão, Edwards, P. Gonçalves.
Náhradníci: A. Paulo, Callai – Porro, Marsa, Nazinho, Alexandropoulos, Rochinha, Issahaku, Paulinho, Gomes.
Trenér: R. Amorim.

Olympique Marseille: P. López – Mbemba, Bailly, Balerdi – Clauss, Rongier (C), Veretout, Tavares – Guendouzi, A. Sánchez, Harít.
Náhradníci: Ngapandouetnbu, Blanco – Gigot, Kaboré, Gerson, Payet, P. Gueye, Suárez, Ünder.
Trenér: I. Tudor.

Rozhodčí: A. Hernández – J. Naranjo, D. Sanchez Rojo (všichni ESP).

Vzájemné souboje

Dnešní protivníci se kromě zmíněného souboje v rámci skupiny D předtím utkali ještě dvakrát, v obou případech v rámci přátelského zápasu. První se odehrál 18. července 2017 a Marseille jej vyhrálo poměrem 2:1, druhý zhruba o rok později a tentokrát skončil nerozhodně 1:1.

Hostům náleží poslední místo, ale jak už bylo zmíněno, za svým protivníkem příliš nezaostávají a pokud by dnes zvítězili, celá situace by se hodně zamotala. Marseille měl osud ve skupině zcela opačný, úvodní dvě střetnutí prohrál a navíc nedal ani gól, Tottenhamu podlehl 0:2 a doma pak Frankfurtu 0:1, chuť si tak aspoň trochu spravil soubojem se Sportingem.
Ve francouzské lize bylo Marseille dlouho první, ale v zatím posledním mači, což byla generálka na dnešek, hodně překvapivě prohrál před svými fanoušky s posledním Ajacciem 1:2 a rázem se propadl na třetí příčku.

Domácí tým na kontě dvě výhry z úvodních dvou utkání Ligy mistrů, kdy porazil 3:0 a 2:0 Frankfurt, resp. Tottenham, ovšem poté prohrál 1:4 na hřišti svého dnešního protivník a je jisté, že porážku mu bude chtít dnes oplatit. Ve své lize se týmu z hlavního města moc nedaří, patří mu až šestá pozice, v generálce na tento mač zvítězil na hřišti Santa Clary 2:1.

Dobrý den, Liga mistrů dnes pokračuje dalšími zápasy a dostává se do své druhé poloviny. V poměrně vyrovnané skupině D budeme svědky souboje prvního a posledního celku tabulky, které od sebe ovšem dělí pouhé trio bodů, jsou to Sporting Lisabon a Olympique Marseille. Favoritem je prvně jmenovaný tým.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.