Tak i druhý poločas nabídl jeden gól, o který se v 72. minutě postaral Eric Choupo-Moting, jenž zvýšil náskok svého mančaftu. Favorit poté dvougólové vedení uhájil až do závěrečného hvizdu, třebaže hosté měli několik slušných možností na snížení, především Džekova šance v nastavení volala po gólu. Tohle vítězství už ale nic neřeší, německý tým postupuje z první příčky, Inter ze druhé.

A to je ode mě vše, děkuji za pozornost a přeji dobrou noc. Zítra na počtenou.

Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 9:2. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 15:13.

Upamecano
46. min Davies
5 Pavard
Pavard
Mazraoui
65. min Musiala
Sabitzer
Kimmich
17 Mané
Mané
66. min Gnabry
Gravenberch
11 Coman
Coman
76. min Wanner
Choupo-Moting
73. min Tel

Inter MilánInter Milán(3-5-2)

24 Onana
Onana
36 Darmian
Darmian
de Vrij
76. min Škriniar
15 Acerbi
Acerbi
Bellanova
23 Barella
Barella
60. min Mchitarjan
14 Asllani
Asllani
Gagliardini
60. min Çalhanoğlu
8 Gosens
Gosens
Martínez
60. min Džeko
11 Correa
Correa
76. min Carboni

Rozhodčí: I. Kružliak – B. Hancko, J. Pozor (všichni SVK)

90+3

Edin Džeko ve velké šanci neuspěl, když po křižném centru střílel bez přípravy na vzdálenější tyč, Sven Ulreich se ale natáhl a levačkou vyrazil balón do zámezí.

90+1

Robin Gosens si nabíhal na přihrávku z pravé strany, k míči se ovšem nedostal.

90
Karty

Žlutá karta pro tým Inter Milán (Valentín Carboni).

89

Edin Džeko byl blízko snížení, jenže hlavou poslal balón pouze nad břevno.

88
Karty

Žlutá karta pro tým Bayern Mnichov (Josip Stanišić).

88

Joshua Kimmich dobrým centrem vyslal do šance Alphonsa Daviese, tomu se ale nepovedlo míč trefit dostatečně dobře a ten si tak sebral do rukou Onana.

86

Bayern nikam nepospíchá a celkem pohodově hlídá svůj náskok.

84

Marcel Sabitzer střílel nepřesně, jeho pokus gólmana hostů neohrozil.

82

Serge Gnabry si sbíhal na levé straně na centr, míč byl ovšem odvrácen do zámezí a Bayern rozehraje roh.

80

Paul Wanner střílel dobře levačkou na vzdálenější tyč, kdyby střela prošla, možná se domácí radovali potřetí.

79

Hosté se ještě snaží a napadají rozehrávku protivníka, míč se jim ale vybojovat nedaří.

76

Střídání v týmu Bayern Mnichov:
ze hřiště odchází Kingsley Coman, přichází Paul Wanner.

76

Střídání v týmu Inter Milán:
ze hřiště odchází Stefan de Vrij, přichází Milan Škriniar.

76

ze hřiště odchází Joaquín Correa, přichází Valentín Carboni.

75

Bayern drží míč dál na kopačkách a kombinuje na útočné straně.

73

ze hřiště odchází Eric Choupo-Moting, přichází Mathys Tel.

72

Bayern právě vstřelil branku!
Domácí navyšují své vedení a jdou si pro šesté vítězství za sebou. ERIC CHOUPO-MOTING napřáhl z dálky a zamířil ze svého pohledu do levého horního rohu brány, kam se Onana natahoval marně. Krásná rána.

71

Na druhé straně pálil Henrich Mchitarjan, ale přímo do míst, kde stál Ulreich.

69

Jamal Musiala se dokázal přes obranu hostů dostat do zakončení, ale jeho střelu po zemi na bližší tyč stačil Onana zneškodnit, brankář Interu drží svůj tým ve hře o body.

67

Serge Gnabry si nabíhal za hostující obranu, míč jen tečoval hlavou do vzduchu a ten se snesl do rukou připraveného Onany.

67

Po sérii hlaviček míč doputoval k brankáři Interu, ten rozehrává na krátko.

66

ze hřiště odchází Sadio Mané, přichází Serge Gnabry.

65

ze hřiště odchází Noussair Mazraoui, přichází Jamal Musiala.

63

Eric Choupo-Moting střihl u malého vápna pěkné nůžky, kterými dostal míč do sítě, ale sám si byl moc dobře vědom, že stojí v ofsajdu a gól nebude platit.

62

Edin Džeko se hned na úvod zapsal do statistik útočným faulem, domácí rozehrají ze svého vápna.

60

ze hřiště odchází Roberto Gagliardini, přichází Hakan Çalhanoğlu.

60

ze hřiště odchází Lautaro Martínez, přichází Edin Džeko.

60

ze hřiště odchází Nicoló Barella, přichází Henrich Mchitarjan.

58

Marcel Sabitzer fauloval a připravil svůj tým o míč, chystá se střídání na straně hostů.

57

André Onana stačil míč zastavit ještě před lajnou, čímž zabránil rohu.

57

Kingsley Coman centroval do vápna, kde se k hlavičce nikdo z domácích nedostal.

56

Eric Choupo-Moting si nabíhal do šance, ale míč k němu ve finále nedorazil.

55

Kingsley Coman mohl zakončovat sám, místo toho zkoušel přihrávat křížem podél pokutového území, žádný z jeho spoluhráčů se ale k balónu nedostal.

54

Sadio Mané tečoval před odrytou bránou levačkou balón příliš vysoko nad.

53

Joaquín Correa přenechal v pokutovém území míč spoluhráči, tím byl Roberto Gagliardini, jenž bez váhání střílel levačkou, ovšem slabý přízemní pokus putuje jenom k brankáři.

52

Kristjan Asllani byl faulován ve středovém kruhu, odtud bude jeho tým rozehrávat.

50

Joshua Kimmich se snažil odčinit svůj předchozí žlutý trest, svou střelu ale adresoval vedle bližší tyče. Střela to nebyla špatná, postrádala však větší přesnost.

49

André Onana se neukvapil s rozehrávkou, míč po malé domů poslal na pravou stranu nejbližšímu spoluhráči.

48
Karty

Žlutá karta pro tým Bayern Mnichov (Joshua Kimmich).

48

Francesco Acerbi si naběhl na centr a hlavou dostal míč se štěstím do sítě, ovšem radost jeho týmu je předčasná, neboť byl odmáván ofsajd.

46

ze hřiště odchází Dayot Upamecano, přichází Alphonso Davies.

46

Začal druhý poločas.

Bayern zatím potvrzuje roli favorita, je aktivnějším a nebezpečnějším týmem, ze svých možností dokázal jednu proměnit a díky tomu si do kabin odnáší těsné vedení. Inter zahrozil v úvodu utkání, pak se spíše stáhl a byl pasivní, s touto hrou jistě nemůže uspět. Uvidíme, zda se jeho hra ve druhém dějství zlepší nebo Bayern zůstane v základní skupině neporažen.

45+5

První poločas skončil.

45+5

Eric Choupo-Moting se v pokutovém území dostal do kontaktu s brankářem hostů, po kterém upadl na trávník, na penaltu to ale zdaleka nebylo.

45+4

Sadio Mané si vynutil faul na útočné polovině a jeho tým ještě může zkusit zahrozit.

45+3

Marcel Sabitzer zůstal volný v pokutovém území, ale na letící balón hlavou o kousek nedosáhl.

45+3

Kingsley Coman pálil hodně nepříjemně z dálky, Onana měl co dělat, aby přízemní střelu protihráče vyrazil vedle své levé tyče.

45+2

Balón putuje až na stranu Bayernu, který tak začíná od své svatyně.

45+1

Marcel Sabitzer pálil tvrdě pouze do protihráče, který tečoval střelu soupeře do zámezí. Budeme svědky dalšího rohu.

45

Hru ale nakonec přenáší až ke svému gólmanovi, zřejmě nechtějí příliš riskovat, ale první půle bude nastavena vzhledem k okolnostem minimálně o tři minuty.

44

Nebezpečný centr před bránu Interu byl odvrácen do autu, domácí tak pokračují v útoku.

43

Raoul Bellanova inkasoval nepříjemný zásah a je ošetřován na trávníku.

42

André Onana musel pomoci spoluhráčům, volný míč odkopl daleko od své svatyně.

41

Benjamin Pavard si vyskočil na centr, ale druhý gól nezaznamenal, míč putuje mimo tři tyče.

40
Karty

Žlutá karta pro tým Inter Milán (Robin Gosens).

40

Robin Gosens byl na pravém křídle nucen faulovat a také on uvidí žlutou kartu.

38
Karty

Žlutá karta pro tým Bayern Mnichov (Marcel Sabitzer).

37

Noussair Mazraoui se s tím nepáral a útočnou akci svého mužstva ukončil nepřesnou střelou vedle vzdálenější tyče. Za tohle pochvalu zřejmě nedostane.

35

Sadio Mané krásně zatočil svou střelu na vzdálenější tyč, ovšem Onana se natáhl a balón sebral do rukavic. V jednu chvíli se zdálo, že to bude už 2:0.

34

Josip Stanišić nedosáhl na špatnou přihrávku od Upamecana, hosté budou vhazovat v blízkosti pokutového území.

32

Po rohovém kopu zůstal v pokutovém území nepokrytý BENJAMIN PAVARD, po jehož hlavičce se míč odrazil v malém vápně od země a doputoval do horní části brány na vzdálenější straně, kam Onana nemohl dosáhnout.

31

Noussair Mazraoui se jen o kousek nedostal k zakončení, jeho tým bude zahrávat roh.

30

Eric Choupo-Moting místo střely přihrával křižně na levou stranu, kam nabíhal Sadio Mané, tomu ale v zakončení zabránil jeden z hráčů Interu.

29

Kingsley Coman pokazil u vápna soupeře přihrávku, Inter vyráží do protiútoku.

28

Na druhé straně pálil Marcel Sabitzer, ale balón trefil špatně a Onana zasahovat nemusel.

27

Lautaro Martínez zakončoval na pravé straně vápna skluzem, ovšem odkrytou bránu netrefil, míč odehrál vysoko nad. Slušná možnost hostů.

26

Pěkná kombinace Interu, ovšem na jejím konci Nicoló Barella přetáhl svůj centr a míč doputoval ke vzdálenější postranní čáře.

25

Až nyní se povedlo jeho gólmanovi sebrat míč do náruče a uklidnit hru.

24

Inter je pod tlakem a nedaří se mu dostat míč od své svatyně.

22

Situace se otočila a faulem se provinili domácí, Inter může v klidu rozehrát.

22

Hosté faulovali, Bayern rozehraje na jejich straně.

21

U míče domácí tým, který zakládá akci ze své strany.

19

Po krátké pauze se může pokračovat dál ve hře.

18

Noussair Mazraoui a Robin Gosens se srazili při výskoku hlavami, oba zůstávají ležet na trávníku.

18

Inter může zkusit zaútočit, rozehrávat bude volný kop kousek za středovou lajnou.

16

Domácí teď špatnou kombinací před vápnem přišli o balón a musí se pro něj vracet k půlící lajně.

15

Joshua Kimmich je zatím hodně aktivní, jeho první střela byla zblokována, ta další proletěla nad břevnem hostující svatyně.

13

Eric Choupo-Moting nejprve trefil protihráče, akce jeho týmu pokračovala a mezi tři tyče zamířil Joshua Kimmich, leč přímo do náruče připraveného gólmana.

11

Centrovaný míč domácí odvrátili, následně ještě jeden z hráčů Interu dlouhým nákopem poslal balón do pokutového území, ale tam už nebyl žádný z jeho spoluhráčů.

10

Verdikt je jasný, penalta to není, pouze další rohový kop.

9

A jde se podívat sám, aby situaci mohl posoudit.

8

Znovu pálil Barella, Sadio Mané jeho pokus zblokoval a hosté reklamují ruku. Hlavní arbitr se radí s VAR.

7

Nicoló Barella vyslal velmi povedenou střelu na bližší tyč a Sven Ulreich měl co dělat, aby balón vyrazil do zámezí.

7

Raoul Bellanova z pravé strany nedokázal odcentrovat před bránu, svým barvám ale získal rohový kop.

6

Brankář hostů znovu u míče, tentokrát pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou.

5

Joshua Kimmich to zkusil z dálky, mířil ale do míst, kde stál připravený Onana.

4

Hlavní arbitr si dával na čas, ale nakonec faul ve prospěch Bayernu odpískal, je z toho přímý kop.

3

Zatím se na hřišti mnoho neděje, domácí zkoušeli zaútočit, ale do šance se nedostali.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Bayern Mnichov: Ulreich – Stanišić, Upamecano, Pavard, Mazraoui – Sabitzer, Kimmich (C) – Mané, Gravenberch, Coman – Choupo-Moting.
Náhradníci: Schenk – Davies, Goretzka, Wanner, Musiala, Gnabry, Tel, Marušić, Janitzek, Ibrahimović.
Trenér: J. Nagelsmann.

Inter Milán: Onana – Darmian, de Vrij, Acerbi – Bellanova, Barella, Asllani, Gagliardini, Gosens – L. Martínez (C), J. Correa.
Náhradníci: Handanovič, Cordaz – Dumfries, Dimarco, Škriniar, Fontanarosa, Bastoni, Çalhanoğlu, Mchitarjan, Carboni, Džeko, Curatolo.
Trenér: S. Inzaghi.

Rozhodčí: I. Kružliak – B. Hancko, J. Pozor (všichni SVK).

Posledních pět vzájemných zápasů

Inter – Bayern 0:2 (LM)
Bayern – Inter 0:2 (ICC)
Inter – Bayern 1:4 (ICC)
Bayern – Inter 1:0 (přátelský zápas)
Bayern – Inter 2:3 (LM)

Co se týče Ligy mistrů, Bayern z šesti utkání vyhrál polovinu, jedno skončilo remízou a dvakrát se radoval Inter Milán.

Inter Milán

Hosté jsou o pět bodů horší, než jejich dnešní protivník, ale i oni už mají zajištěn postup mezi šestnáctku nejlepších mužstev. Ve skupině zaznamenali tři výhry, remízu 3:3 v Barceloně, kde o výhru přišli až v nastavení, a porážku z úvodního klání, ve kterém podlehli 0:2 právě Bayernu. Celkem vstřelili deset gólů a o polovinu méně inkasovali. V Serii A patří milánskému celku až šestá pozice, ovšem v tuto chvíli drží sérii čtyř vítězství za sebou, v generálce zvítězil před svými fanoušky nad Sampdorií 3:0.
Edin Džeko v LM jako jediný z hráčů Interu skóroval už třikrát.

Bavorský tým půjde do jarních bojů z prvního místa tabulky, ve skupině si z pěti zápasů odnesl maximální počet bodů a neuvěřitelné skóre 16:2, obě branky inkasoval na hřišti Viktorie Plzeň. Daří se mu i v Bundeslize, za vedoucím Unionem Berlín zaostává na druhé příčce jen o bod, v generálce na tento mač doma deklasoval Mohuč poměrem 6:2.
Leroy Sané je se čtyřmi góly nejlepším střelcem mužstva v LM, ale nad jeho startem visí otazník.

Krásný dobrý den všem fotbalovým fanouškům a příznivcům. Základní část prestižní Ligy mistrů dospěla do svého konce, zbývá odehrát poslední mač. Ve skupině C je už rozhodnuto o všem, uvidíme jak k tomu týmy přistoupí. V tomto střetnutí budeme sledovat souboj dvou španělsko-italských gigantů, a sice Bayernu Mnichov a Interu Milán. Prvně zmíněný celek je velkým favoritem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.