Skončil nám rozhodně velmi zajímavý zápas skupinové fáze Ligy mistrů mezi domácím RB Lipsko a hostujícím Realem Madrid. Nejdůležitějším sdělením večera je to, že Lipsko nadále živí šanci na postup do další fáze soutěže a také to, že Real poprvé v sezoně prohrál. Domácí se radují ze zasloužené výhry 3:2, v dnešním zápase byli totiž právě o ten jeden gól lepší. Kouč Realu Carlo Ancelotti dnes pošetřil hned několik hráčů, a to patrně rozhodlo o tom, že jeho mužstvo prohrálo.

90+3

Konec zápasu.

90+3

Real Madrid právě vstřelil branku!
RODRYGO poslal pokutový kop ze svého pohledu k levé tyči. Brankář Blaswich skočil na druhou stranu, a tak je tu gól na 3:2.

RB Lipsko(4-2-3-1)

Blaswich
Simakan
89. min Henrichs
Gvardiol
4 Orbán
Orbán
22 Raum
Raum
69. min Diallo
Haidara
84. min Kampl
Schlager
Szoboszlai
18 Nkunku
Nkunku
Forsberg
69. min Olmo
19 Silva
Silva
69. min Werner

Real Madrid CFReal Madrid CF(4-3-3 )

Courtois
Vázquez
69. min Carvajal
Militao
Rüdiger
Nacho Fernández
69. min Alaba
Camavinga
Tchouaméni
8 Kroos
Kroos
76. min Hazard

Důležité

Penalta pro Real! Nkunku ve vápně zasáhl nohou Rodryga a je pískaný pokutový kop!

90+2

Teď se přeci jen ke střele z úhlu dostal Rodrygo a po zákroku brankáře následuje roh.

90+2

Zápas se víceméně jen dohrává. Hosté by sice rádi dali alespoň gól na 3:2, to jim ale asi již nebude přáno.

90+1

Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.

89
Střídání

Střídání v týmu RB Lipsko:
ze hřiště odchází Mohamed Simakan, přichází Benjamin Henrichs.

88

Po dalším rychlém protiútoku pálil z levé strany na zadní tyč Dani Olmo, balon ale poslal mimo a Courtois zasahovat nemusel.

87

Z pravé strany centroval do vápna Militao, jeho pas byl ale nepřesný a domácí se ubránili.

86

Hráči Realu jsou sice opět u míče, očividně jim ale už chybí elán, ve kterém hráli před gólem na 3:1.

85

Militao srazil u rohového praporku Olma a je odpískaný faul.

84
Střídání

ze hřiště odchází Amadou Haidara, přichází Kevin Kampl.

83

Hosté samozřejmě nyní už trochu rezignují. Sahali po bodu, ale teď už to vypadá jako neřešitelný problém.

81

Lipsko právě vstřelilo branku!
A je patrně rozhodnuto! Domácím vyšel rychlý protiútok, který vyšperkoval skvostnou přihrávkou přes oba stopery Mohamed Simakan. Na zadní tyči byl zcela volný TIMO WERNER a ten bez problémů uklidil balon do odkryté brány – 3:1!

79
Důležité

Z ničeho nic velká šance Realu. Po rychlé narážečce se dostal z levé strany do vápna balon k nohám nabíhajícího Viníciuse, který ale z malého vápna zamířil těsně mimo!

76
Střídání

Střídání v týmu Real Madrid CF:
ze hřiště odchází Toni Kroos, přichází Eden Hazard.

75

Na hranici vápna Lipska padl k zemi Vinícius. Byl to ale hodně teatrální pád a faul se nepíská.

73

Tempo hry se začíná pochopitelně zvyšovat. Závěr zápasu bude ještě asi zajímavý.

71

První rychlý protiútok domácích do otevřené obrany. Na pravé straně měl trochu prostoru střídající Werner, ranou na zadní tyč poslal balon ale těsně mimo.

70

Máme za sebou střídání hned pěti hráčů najednou. Zajímavé je, že trenér Realu Carlo Ancelotti vyměnil dva obránce a nahradil je jinými dvěma obránci. Do hry přišli Alaba a Carvajal, kteří budou hrát na krajích defenzivy.

69
Střídání

ze hřiště odchází Lucas Vázquez, přichází Dani Carvajal,
ze hřiště odchází Nacho Fernández, přichází David Alaba.

69
Střídání

ze hřiště odchází André Silva, přichází Timo Werner,
ze hřiště odchází Emil Forsberg, přichází Dani Olmo,
ze hřiště odchází David Raum, přichází Abdou Diallo.

67

Pomalu se začíná zdát, že hosté začínají trochu otevírat hru. Zároveň je ale patrné, že na něco podobného domácí čekají. A že budou hrát na brejky.

65

Optická převaha Realu Madrid je opravdu jen optická. Hosté dominují v držení balonu, avšak do zakončení se ne a ne dostat.

63

Dnešní utkání sleduje 45.228 diváků.

61

Máme za sebou už hodinu hry a do hry Realu se nadále vkrádá více a více nervozita.

59

Čas hostům poměrně rychle ubývá a faktem je, že za téměř čtvrthodiny druhého poločasu jsme neviděli žádnou šanci.

57

Domácí budou očividně spoléhat na dobrou defenzivu. Hosté teď obléhají vápno soupeře, avšak chybí tomu zakončení.

56

Hráči Realu jsou opět u balonu. Jejich kombinace jsou ale nyní hodně pozvolné.

54

Hosté teď velmi dobře přepnuli do útoku a rychlou kombinaci zakončoval Tchouaméni. Jeho rána byla ale zblokovaná.

53

Tempo druhého poločasu není tak závratné jako v první půli. Nikdo nechce udělat chybu a hosté zatím nechtějí hru úplně otevřít.

51

Nkunku se dostal až do vápna do zakončení, jenže po jeho střele byl odmávaný ofsajd. To se hodně nelíbí hostům, podle kterých signalizace přišla hodně pozdě.

49
Karty

Lucas Vázquez vyfasoval za faul u postranní čáry žlutou kartu.

47

Hosté se samozřejmě pokusí v úvodu druhé půle udělat vše pro to, aby co nejdříve srovnali krok. Uvidíme, jak se s tím domácí popasují.

46

Začal druhý poločas.

Máme za sebou rozhodně velmi zajímavou podívanou. Domácí Lipsko začalo skvěle a hned v úvodní dvacetiminutovce dvakrát skórovalo. I poté hrálo velmi dobře a mělo další šance. Třetí gól ale nedalo a minutu před koncem poločasu snížil přesnou hlavičkou Vinícius Junior. To je nelepší pozvánka k druhému poločasu, který by měl začít přibližně ve 22:02.

Hlavní rozhodčí Orsato nic nenastavil a hned po vypršení normální hrací doby ukončil první poločas.

45

První poločas skončil.

44

Hosté se vrací do zápasu. Po pohledné kombinaci na pravé straně poslal centr do vápna Asensio a hlavičkující VINÍCIUS JÚNIOR s pomocí tyče snížil na 2:1.

43

Camavinga kousek za vápnem přiťukl balon ke střele Viníciusovi, ten ale vystřelil hodně slabě a gólmana Blaswiche příliš nezaměstnal.

42

Po nepříliš rychlé akci domácích se k zakončení z hranice vápna dostal Szoboszlai. Ve velmi zajímavé střelecké pozici ale vypálil přesně doprostřed brány, kde byl připravený Courtois.

41

Fotbalisté Realu jen velmi těžko hledají recept na defenzivu Lipska. Dnes to bude mít bílý balet opravdu složité.

40

Domácí byli před pár minutami pod tlakem, nyní jsou ale již opět u balonu a dobře se pohybují na polovině Realu.

38

Po čtvrtém rohu v krátkém sledu se hosté k dalšímu zakončení již nedostali. Na polovině Realu pak zahrál rukou Forsberg a hosté budou nadále u míče.

37

Hosté kopali v krátkém sledu tři rohy. Po tom třetím pálil tvrdě Vinícius, jenže mířil jen doprostřed brány, kde byl připravený Blaswich. Následuje další roh.

35

Po rychlém protiútoku se až do zakončení ve vápně dostal Rodrygo, jeho rána na přední tyč hodně zaměstnala Blaswiche, ten ale balon dokázal vyrazit na roh.

34

Hráči Realu působí zatím hodně zakřiknutě. Velké změny v sestavě se projevily na hře týmu.

32

Ve vápně se snažil nadvakrát dostat ke střele Camavinga, v obou situacích byl ale zblokovaný a nakonec z toho bude jen aut pro domácí.

31

Hosté drží hodně balon, k ohrožení brány soupeře se ale zatím prakticky za půl hodiny hry nedostali.

30

Dobrý centr z pravé strany posílal do vápna Lucas Vázquez, Rodrygo a ani Vinícius se ale k hlavičce nedostali.

29

Los Blancos byli sice nastěhovaní na polovině Lipska skoro až u brankové čáry, dva auty od rohového praporku ale nakonec nebezpečí nepřinesly.

27

Po rohu se domácí znovu tlačili do zakončení, dobře ale zasáhl proti Forsbergovi Militao a bude z toho jen odkop od brány.

26

Lucas Vázquez nyní soupeři daroval zbytečně roh. Míč mířil do vápna na osamoceného Lucase, který ho nikým neatakovaný poslal hlavou do zámezí.

25

Rodrygo poslal balon do vápna na Viníciuse, ten levačkou z těžké pozice zamířil vysoko na tribunu.

25

Hosté nyní sice drží balon, zatím jsou ale hodně daleko od domácí brány. Je vidět, že bílý balet je značně otřesený.

23

Po rohovém kopu se pokoušel zakončit Orbán, ránu ale poslal mimo.

22

Domácí hrají zatím velmi dobře a nyní budou mít další šanci v podobě rohového kopu.

21

Na vlastní polovině byl faulovaný Tchouaméni a defenziva Realu si na pár okamžiků odpočine.

19

Autorem branky je CHRISTOPHER NKUNKU, ke kterému se ve vápně šťastně odrazil balon. NKUNKU zakončil ale skvěle, tvrdou ranou s pomocí břevna nedal Courtoisovi šanci – 2:0!

18
Důležité

Haidarovu ránu vytěsnil Courtois na další roh.

17

Rohový kop pro domácí celek. Real je nyní hodně dole.

16

Nyní byl blízko k druhému gólu Nkunku. Ten využil vyběhnutí Courtoise až mimo vápno a z velké dálky mířil do odkryté brány. Trefil ale jen boční síť.

15

Zaskočeným hostům se nedaří. Domácí hráči i fanoušci samozřejmě ožili a Real je pod tlakem.

13

Po rohovém kopu Szoboszlaie se ke gólové hlavičce dostal André Silva, jehož pokus skvěle vyrazil Courtois. Jenže k dorážce se dostal JOŠKO GVARDIOL a domácí vedou 1:0.

12

Simakan poslal do vápna Realu dobrou kolmou přihrávku. Hostující defenziva odvrátila míč na roh.

10

Hosté se pomalu dostávají do tempa a domácí musí být v defenzivě hodně obezřetní.

9

Antonio Rüdiger ukázal svůj důraz, když šel do ostrého střetu se Mohamedm Simakanem. U balonu byl dříve, míč čistě odehrál a následně soupeře tvrdě trefil do lýtka.

7

Szoboszlai posílal kolmou přihrávku na André Silvu, ten ale balon na hrací ploše nestihl a následovat bude odkop od Courtoisovy brány.

6

Domácí fotbalisté kombinují ve středu pole, proti zformované defenzivě Realu se budou prosazovat asi jen velmi složitě.

5

Po krátké mezihře doputoval do vápna centr na zadní tyč k Tchouaménimu, ten ale hlavou zakončil o zem nepřesně. Odkopávat bude Blaswich.

4

Hosté se tlačí s míčem na kopačkách k vápnu soupeře. Vinícius neměl na pravé straně žádný prostor a bere tak alespoň roh pro Real.

3

Trenér Realu Carlo Ancelotti dnes poslal do zápasu značně kombinovanou sestavu. Základní jedenáctka má k té ideální v podání bílého baletu hodně daleko. Poměrně velkým překvapením je, že ani v této kombinovaná sestavě nezbylo místo pro Edena Hazarda.

2

Teď už jsou u balonu fotbalisté Realu, kteří ale nikam nespěchají.

1

Domácí začali náporem a hned v první minutě musel na zem Courtois, který zastavoval přihrávku Forsberga z levé strany.

1

Utkání právě začalo.

Nyní je již vše připraveno k výkopu.

Před výkopem ještě proběhla minuta aplausu pro nedávno zesnulého zakladatele společnosti Red Bull Dietricha Mateschitze.

Hráči obou týmů jsou na trávníku. Máme za sebou i hymnu Ligy mistrů, předzápasové oficiality a utkání může začít.

Úvodní sestavy:

RB Lipsko: Blaswich – Simakan, Gvardiol, Orbán (C), Raum – Haidara, Schlager – Szoboszlai, Nkunku, Forsberg – And. Silva.
Náhradníci: Nickisch – Olmo, Poulsen, Werner, Diallo, Novoa, Henrichs, Kampl.
Trenér: Marco Rose

Real Madrid CF: Courtois – Vázquez, Militao, Rüdiger, Nacho Fernández (C) – Camavinga, Tchouaméni, Kroos – Asensio, Rodrygo, Vinícius Júnior.
Náhradníci: Lunin, L. López – Carvajal, Alaba, Vallejo, E. Hazard, Odriozola Arzallus, Arribas, Dotor, Rodriguez.
Trenér: Carlo Ancelotti

Rozhodčí: Orsato – Carbone, Giallatini.

V dnešním zápase půjde o hodně především domácímu celku. Ten by v ideálním případě potřeboval vyhrát, i když to bude mít velmi složité. Domácí by mohli využít toho, že s Realem do Lipska neodcestovaly dvě důležité osobnosti týmu – čerstvý držitel Zlatého míče Karim Benzema a v posledních týdnech ve skvělé formě hrající Federico Valverde. Oba léčí lehčí zranění a italský trenér se je rozhodl pošetřit.

Real Madrid začal na rozdíl od Lipska sezonu famózně. Za zmínku stojí především vstup do LaLigy, kdy tým vedený trenérem Carlem Ancelottim zatím neprohrál a s úctyhodnou bilancí deseti výher a jedné remízy vyrovnal historické maximum ve španělské lize. Realu se daří také v Lize mistrů. Po třech výhrách měl ale před čtrnácti dny při posledním souboji s Šachtarem Doněck velké štěstí. Přestože byl v duelu s ukrajinským mistrem výrazně aktivnější, od 49. minuty prohrával 0:1. Dlouhé minuty se pak zdálo, že urputný tlak bílého baletu přijde vniveč, v samém závěru utkání ale srovnal Antonio Rüdiger, a to i přesto, že z gólového souboje s brankářem Trubinem odešel s hodně zakrváceným obličejem.

Dnes domácí Lipsko prožívá trochu zvláštní sezonu. V německé Bundeslize je až na osmém místě, když velké množství bodů poztrácelo v zápasech na hřištích soupeřů. Naopak v domácí Red Bull Areně se mu daří. Tam získalo v ligové soutěži třináct bodů za čtyři výhry a jednu remízu, což ho v domácím prostředí řadí na první místo. Problémy má Lipsko ale venku, kde z šesti zápasů uhrálo jen tři body. V Lize mistrů Lipsko překvapivě v úvodním zápase doma prohrálo 1:4 se Šachtarem a právě tyto body týmu trenéra Marca Roseho nyní hodně chybí. Ve druhém zápase skupiny fotbalisté německého klubu prohráli v Madridu s Realem 0:2 a následných šest bodů pak uhráli v zápasech s Celticem (výhry 3:1 a 2:0).

Karty ve skupině F jsou rozdány zatím následovně. První příčku drží Real Madrid, který má na svém kontě deset bodů za tři výhry a jednu remízu. V tabulce druhé Lipsko má bodů šest, když dvakrát vyhrálo a dvakrát remízovalo. Na postup do další fáze Ligy mistrů může pomýšlet i Šachtar Doněck, který získal pět bodů za jednu výhru, dvě remízy a jednu porážku.

Hezký úterní večer všem fotbalovým fanouškům při sledování zápasu pátého hracího dne skupinové fáze Ligy mistrů mezi domácím Red Bullem Lipsko a hostujícím Realem Madrid. Čeká nás souboj dvou zatím nejlepších týmů skupiny F, které chtějí jednoznačně postoupit do další fáze milionářské soutěže.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.