Průměrný zápas, na který se asi dlouho vzpomínat nebude, skončil zaslouženou remízou. Skóre otevřel z první střely hostů po trestném kopu hlavou Nianzou, Dortmund dokázal vyrovnat také z prvního střeleckého pokusu zásluhou 19letého kanonýra Bellinghama. Další gól již z minima šancí nepadl a na potvrzení postupu si německý klub musí ještě počkat.
Sevilla už má pouze teoretické šance na osmifinále. Ve dvou zbylých kolech musí proti stejným soupeřům (Manchesteru City a FC Kodaň) uhrát plný počet bodů, zatímco Borussia již nesmí bodovat vůbec.

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 2:6. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 11:9.

90+4

Konec zápasu.

Borussia DortmundBorussia Dortmund(4-4-2)

1 Kobel
Kobel
24 Meunier
Meunier
83. min Schlotterbeck
25 Süle
Süle
15 Hummels
Hummels
36 Rothe
Rothe
46. min Guerreiro
27 Adeyemi
Adeyemi
71. min Hazard
Malen
71. min Reyna
20 Modeste
Modeste
64. min Moukoko

Marcão
90+1. min Jordán
19 Acuňa
Acuňa
71. min Telles
16 Navas
Navas
90+1. min Montiel
Rakitić
6 Gudelj
Gudelj
7 Suso
Suso
59. min Januzaj
Nasírí
59. min Isco
17 Lamela
Lamela

Rozhodčí: Jovanović – Stojković, Mihajlović (SRB)

90+3

Sevilla zřejmě bude s bodem spokojená, přestože jí již nedává reálné naděje na postup. Ztrácet bude pět bodů a horší vzájemný zápas.

90+3
Karty

Žlutou kartu viděl za zdržování hry sevillský brankář Jásín Búnú.

90+2

Reyna posílal po zemi střílený centr, míč prošel nikým netečován do volného prostoru.

90+1

Naposledy střídá FC Sevilla:
ze hřiště odchází Marcão Teixeira, přichází Joan Jordán,
ze hřiště odchází Jesús Navas, přichází Gonzalo Montiel.

90
Karty

Salih Özcan (Borussia Dortmund) za svůj skluz na obě nohy Josého Carmony vidí navíc žlutou kartu a proti Manchesteru City si nezahraje.

90
Karty

José Ángel Carmona (FC Sevilla) dostává žlutou kartu za řeči.

90

Carmona rozehrává a trestný kop se o pár metrů přiblíží domácí bráně po nebržděném faulu Özcana na Nianzoua.

88

Na útočné polovině vrazil při napadání do soupeře Brandt. Sevilla ale zatím nemůže rozehrát přímý kop, protože na trávníku sedí otřesený Marcão Teixeira.

87

Hosté pročísli postupným útokem od vlastního brankáře žlutočerné řady, finální přihrávku předal Rakitić Carmonovi a ten vše znehodnotil střelou vysoko na tribunu.

86

Rukou se míče dotkl Isco Alarcón, píská se opět proti španělskému celku.

84
Karty

Žlutou kartu za faul na Guerreira si zblízka prohlédl Nemanja Gudelj (FC Sevilla).

83

Pro dnešek dostřídala Borussia Dortmund:
ze hřiště odchází Thomas Meunier, přichází Nico Schlotterbeck.

82

Sevilla útočí do plných, centrovaný míč zleva odhlavičkoval jeden z obránců Borussie.

80

Dnešní utkání sleduje 81 000 diváků.

79

Po rohu hlavičkuje dortmundský kapitán Hummels prudce, ale vysoko nad břevno.

79

Všudypřítomný Nianzou odvrací skluzem Bellinghamovo prostrčení do šestnáctky na roh. Búnú vystartoval proti míči, ale zachytil ho až za koncovou čarou.

78

S blížícím se závěrem probíhá na západě Německa urputná bitva o každý metr trávníku bez větších šancí.

76

Süle odvrací nakopávaný míč do autu na levém křídle Sevilly.

74

Meunierův nízký nákop přizvedl nechtěně riskantně za sebe Nianzou, míč se snesl obloukem do Búnových rukavic.

72

Hazardův centr zleva vystihl vracející se Telles.

71

Současně střídala také FC Sevilla:
ze hřiště odchází Marcos Acuňa, přichází Alex Telles.

71

Dvojnásobné střídání Borussie Dortmund:
ze hřiště odchází Karim Adeyemi, přichází Thorgan Hazard,
ze hřiště odchází Donyell Malen, přichází Giovanni Reyna.

68

Další roh Sevilly, která rychle otočila hru, rozehrál Januzaj nepřesně.

68

Na druhé straně prověřil Guerreiro sevillského brankáře Búna, který ztlumil nepříjemnou střelu nadvakrát.

67

Nianzou prodloužil rohový kop před bránu k Lamelovi, který však míč nezpracoval a místo pořádného zakončení se od něj spíše odrazil do náruče Gregora Kobela, který měl teď pořádnou kliku.

66

Lamelův kroucený pas raději tísněný Meunier odhlavičkoval na vůbec první rohový kop pro Sevillu.

65

Lamela nabíhal na Gudeljův trestný kop, jenže obrana žlutočerných ho vystavila do ofsajdu. To se zjistilo až při pokračující akci, kterou zazdil střelou vysoko nad z dobré pozice Januzaj, jehož tak selhání nemusí mrzet.

64

Střídání v týmu Borussie Dortmund:
ze hřiště odchází Anthony Modeste, přichází Youssoufa Moukoko.

63

Rakitić si narazil s Januzajem a na pravém křídle našel Carmonu, jehož centr zblokoval domácí kapitán Hummels.

60
Karty

Žlutou kartu si za řeči vysloužil sevillský trenér Sampaoli.

59

Dvakrát střídá Sevilla:
ze hřiště odchází Suso Fernández, přichází Adnan Januzaj,
ze hřiště odchází Júsuf an-Nasírí, přichází Isco Alarcón.

56

Modeste nesledoval hru a s míčem naběhl do hlavního sudího Jovanoviće, který nestačil uhnout.

56

Domácí brankář Kobel v poklidu rozehrává nakrátko.

53

Domácí vracejí po chvilce míč před bránu, z otočky to zpoza velkého vápna zkusil Niklas Süle, s ránou doprostřed brány neměl Búnú vážnou práci. No a děláme si dnes vůbec první čárku v kolonkách brankářských zákroků.

53

Malenův rohový kop nachází Guerreira, jehož střelu zablokoval zády Suso Fernández.

52

Brandtovu střelu zablokoval Nemanja Gudelj na roh.

51

Trestný kop rozehrál Brandt hodně krátko, hned na začátek chumlu hráčů, kde ho ve výskoku posunul z voleje jen několik metrů od bližší tyče Bellingham.

51

Krátký roh se rýsuje Dortmundu po faulu Teixeiry na Bellinghama na pravém křídle.

50

Útoky se po přestávce zatím přelévají jen od vápna k vápnu. Fernándezův centr směřoval do země nikoho.

48

Modeste předal odražený míč napravo Meunierovi, jeho centr sice neprošel, ale bundesligový celek zůstává v držení míče.

46

S jednou změnou vyrukovala do druhé půle Borussia Dortmund:
místo Toma Rotheho nastoupil Raphaël Guerreiro.

Fauly 6:2

Postupový výsledek zatím Dortmund nevybojoval, i když to pro domácí vypadá veseleji od 35. minuty, kdy vyrovnal z voleje kanonýr Bellingham. Sevilla tedy vedla jen 17 minut po premiérové trefě obránce Nianzoua hlavou ze standardní situace.

45

První poločas skončil.

45

Adeyemi nedovoleně napadal Marcãa Teixeiru, který si před míč dal chytře tělo.

43

Rothe se na pravém křídle neprosadil přes svého strážce a jen posouvá míč do boční sítě.

41

Hezká kombinace Borussie, velmi chytré bylo Brandtovo finální řešení hluboko pod sebe na Bellinghama, který se opřel do míče z 20 metrů a těsně přestřelil.

38

Acuňa oslovil zleva an-Nasírího, který bez přípravy zakončil nepřesně.

37

Nabíhající Brandt si nechal míč v šestnáctce za tělem, hosté vyrazili do brejku přes celé hřiště, ale po pádu Ivana Rakitiće budou jen vhazovat z levého křídla.

35

Dortmund právě vstřelil branku!
JUDE BELLINGHAM rozběhl na pravou stranu Meuniera a jeho centr využívá po náběhu před bránu k sedmému přesnému zásahu v sezóně malinko kostrbatým volejem z nadskoku. Domácí vyrovnávají z první vážnější akce zápasu.

34

Rakitićova střela ze střední vzdálenosti se nevešla mezi tyče a ještě byla zdaleka nejméně přesnou ze tří dnešních pokusů tohoto hráče.

32

Že by ze strany oblíbenců Žluté stěny, kterých se opět v největším kotli světa sešlo obvyklých 32 tisíc, šlo o nějaký závratný nápor, se říci rozhodně nedá. Sevilla v pohodě kontroluje hru a vůbec jí nevadí, že zápas nemá velké tempo.

29

Jen odkopem od brány končí po Malenově rohu útočná souhra Bellinghama s Modestem.

28

Domácí fanoušci se nedočkali odpískání faulu na Bellinghama, který padl v šestnáctce dost ochotně, když ho zezadu po Brandtově přihrávce dostoupil Carmona.

25

Adeyemi vybojoval vysokým presinkem míč na Teixeirovi, měl spoustu času a úplně zbytečně vrací míč Búnovi, který vše spískal těžkou přihrávkou spoluhráči na levé straně obrany.

24

Modesteho nákop ze střední vzdálenosti snadno stahuje do náruče sevillský brankář Búnú.

22

Marcos Acuňa se rozběhl po levém křídle, avšak čistě zasáhl Meunier a vybojoval vhazování pro domácí.

21

Po útočném faulu nejlepšího střelce Borussie Bellinghama rozehrává z vlastní poloviny Teixeira.

20

Fotbalisté Borussie jsou zatím hodně zaražení, nedostali se ještě k pořádné akci a znovu jen tak nakopávají míč za bránu.

18

Sevilla právě vstřelila branku!
Rakitićův trestný kop uklidil ze skrumáže hlavičkou o zem do sítě TANGUY NIANZOU. Brankář Kobel skákal k pravé tyči pozdě a na skvěle umístěný míč nedosáhl. Pro letní posilu z Bayernu je to první gól v dresu Sevilly.

17

Lamela se nalevo prosadil přes dva hráče, centr od koncové čáry však nenašel adresáta.

16

Malenův nepovedený centr zprava letí za bránu Sevilly.

14

Brandt napadal v pokutovém území nedovoleně Nianzoua.

12

Navas si naběhl na pravé křídlo, centroval sice ne úplně ideálně proti noze Rakitićovi, ale chorvatský útočník i tak stačil za tělem zakončit z voleje. Bránu ovšem ani podruhé netrefil.

10

Marcão Teixeira vystartoval u postranní čáry proti Karimu Adeyemimu a odebral mu míč. S důraznou hrou Sevilly zatím mají domácí dost potíže.

9

Lamelovi je pískán útočný faul na Brandta.

8

Jude Bellingham se neprosadil po náběhu na Meunierovu průnikovku v těsném souboji s Nianzouem a kope se od sevillské brány.

7

Dortmund drží míč na útočné polovině a obehrává území španělského soupeře.

5

Rakitić se opřel do míče z 30 metrů, proti nepřesné střele nemusel navrátilec po zranění Kobel zasahovat.

3

an-Nasírí vybíhal pár kroků za půlící čarou nakloněným tělem z ofsajdu.

1

Dortmund hraje v tradičních žlutočerných dresech, Sevilla je až na černé stulpny v bílém.

1

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Borussia Dortmund: Kobel – Meunier, Süle, Hummels (C), Rothe – Adeyemi, Bellingham, Özcan, Brandt – Malen, Modeste.
Náhradníci: Meyer – Schlotterbeck, Guerreiro, Papadopoulos, Coulibaly, Can, Reyna, Wolf, Moukoko, T. Hazard, Passlack.
Trenér: Terzić

FC Sevilla: Búnú – Carmona, Nianzou, Teixeira, Acuňa – Navas (C), Rakitić, Gudelj, Fernández – Nasírí, Lamela.
Náhradníci: Dmitrović – Montiel, Telles, Salas, Delaney, Jordán, Alarcón, Dolberg, Januzaj, Gómez, Mir.
Trenér: Sampaoli

Rozhodčí: Jovanović – Stojković, Mihajlović (SRB).

Dortmund minulou středu vyhrál ve Španělsku 4:1 a navázal na vítězný dvojzápas z osmifinále předminulého ročníku, kdy Sevillu vyřadil po výsledcích 3:2 venku a 2:2 doma.
Sevilla uspěla v Dortmundu naposledy v základní skupině Evropské ligy na podzim 2010 poměrem 1:0.

FC Sevilla zažila hororový start do sezóny, který odnesl vyhazovem trenér Lopetegui. Pod jeho nástupcem Sampaolim doma jen remizovala s Bilbaem 1:1, přestože 69 minut vedla. Zůstává tak na sestupové 18. příčce o skóre za Espanyolem.
V Lize mistrů to se Sevillou vypadá podobně, jeden bod ze tří kol a skóre 1:8 ji zřejmě odsoudí k souboji s Kodaní o místenku do nižší Evropské ligy. Poslední šancí vzepřít se osudu bude právě odveta s Borussií.
Na evropské soupisce nefiguruje nejlepší střelec Torres, svalové zranění vyřadilo Rekika.

Střelci: 3 – Torres, 2 – Carmona.

Borussia Dortmund v bundesligovém šlágru dotáhla v závěrečné čtvrthodině dvoubrankovou ztrátu a remizovala 2:2 s vedoucím Bayernem Mnichov. Z posledních čtyř utkání ovšem vybojovala jen jednu výhru a v tabulce je až čtvrtá.
Základní skupinu G mají ovšem žlutočerní rozehranou skvěle a v případě vítězství si mohou zajistit dvě kola před koncem s předstihem postup do osmifinále.
S vazy v kotníku marodí ofenzivní záložník Reus, nejistý je start dalšího zkušeného hráče, obránce Hummelse a záložníka Dahúda.

Střelci: 4 – Bellingham, 3 – Brandt, Moukoko, Guerreiro, Reus.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.