Je za námi utkání skupiny A mezi Ajaxem a Rangers. Domácí dnes svého soupeře jednoznačně přehráli a po zásluze zvítězili 4:0. Už v první půli nasázeli soupeři tři branky, o které se postarali Edson Álvarez, Steven Berghuis a Mohammed Kudus. Druhý poločas už byl značně opatrnější, ale pokud někdo čekal, že Rangers toho směrem dopředu předvedou více, tak se dotyčný mýlil. V 80. minutě zvýšil na konečných 4:0 Steven Bergwijn, jenž hned následně střídal.

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou!

Držení míče: 70 % : 30 %.
Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 4:2. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 4:4. Fauly: 7:4.

Blind
81. min Baas
Berghuis
81. min Klaassen
Álvarez
88. min Sánchez
8 Taylor
Taylor
10 Tadić
Tadić
20 Kudus
Kudus
88. min Brobbey
Bergwijn
81. min Ocampos

Rangers FCRangers FC(4-2-3-1)

McLaughlin
Tavernier
46. min King
Goldson
19 Sands
Sands
Barišić
23 Wright
Wright
46. min Matondo
Lundstram
71 Tillman
Tillman
46. min Jack
18 Kamara
Kamara
78. min Davis
14 Kent
Kent
9 Čolak
Čolak

Rozhodčí: Stieler – Beitinger, Gittelmann (všichni GER)

90+3

Brankář Remko Pasveer si až v poslední minutě připsal první zákrok. Zlikvidoval střelu Kenta.

90+2

Čisté konto brankáře Ajaxu se otřáslo v základech! Po straně se k ráně dostal Kent, jehož pokus tečoval jeden z bránících hráčů do tyče.

90+2

Do konce utkání ještě zbývají dvě minuty. Rangers se přece jen můžou ještě předvést na útočné polovině, Borna Barišić se chystá vhodit aut.

90

Connor Goldson nakopl míč na pravou stranu hřiště. Rabii Matondo měl na začátku problémy se zpracováním, ale nakonec to nezvládl. Až ke střele se ale hosté znovu nedostali.

88

Střídání v týmu AFC Ajax:
ze hřiště odchází Mohammed Kudus, přichází Brian Brobbey.

88

ze hřiště odchází Edson Álvarez, přichází Jorge Sánchez.

87

Lucas Ocampos si přebral míč před velkým vápnem. Neváhal a okamžitě střílel. Pro brankáře Jonathana McLaughlina to ale větší práce nebyla.

86

Domácí si poslední minuty opravdu užívají. Hostům skoro vůbec nepůjčují míč, což ale vlastně sledujeme v celém průběhu dnešního klání.

85

Edson Álvarez se snažil vysunout, ale přihrávku dostal až moc dlouhou. Nakonec ale balón udržel na kopačkách fotbalistů Ajaxu.

83

Fanoušci jsou v závěru zápasu velmi hluční. Užívají si, jakým stylem jejich miláčci vstupují do letošního ročníku Ligy mistrů.

81

ze hřiště odchází Daley Blind, přichází Youri Baas,
ze hřiště odchází Steven Bergwijn, přichází Lucas Ocampos,
ze hřiště odchází Steven Berghuis, přichází Davy Klaassen.

80

Ajax právě vstřelil branku!
Snadný čtvrtý gól pro domácí! Obrovskou hrubku předvedl Jack, který nepřesně přihrál směrem dozadu. Mezi stopery se tedy objevil STEVEN BERGWIJN, jenž kličkou obelstil brankáře a poté zamířil do prázdné brány. Bergwijn se při střele zranil, pravděpodobně jej chytly křeče, tak bude muset střídat. 4:0.

79

Taylor si nabíhal za obranu skotského týmu, ale spoluhráč mu dlouhou přihrávku nakonec nepředložil. Vypadalo to, že by ale Ajax mohl vyrazit do dalšího zajímavého náznaku.

78

Střídání v týmu Rangers FC:
ze hřiště odchází Glen Kamara, přichází Steven Davis.

77

Dušan Tadić si chtěl přebrat míč na útočné polovině, ale zastaven byl kvůli ofsajdu.

77

Hra v těchto minutách nemá vysoké tempo. Ajax se stále snaží držet míč, ale už se za každou cenu nikam nežene, což se ale dalo očekávat.

75

Aut Daleyho Blinda se rozhodčímu nelíbil. Míče se tedy už ujímají fotbalisté v modrém, kteří budou vhazovat.

74

Před námi je zhruba dvacet minut. Už nyní je de facto jisté, že tři body dnes zůstanou v Nizozemsku, poněvadž Rangers stále hledají jakoukoliv protihru.

73

Leon King dokázal zastavit rozběhnutého Stevena Bergwijna. Autové vhazování pro Ajax.

71

Rangers se chvíli radovali z branky na 1:3 hned ze své první střely, jenže celé akci předcházel ofsajd. Je překvapivé, že pomezní sudí nezvedl praporek, poněvadž přihrávající Kent se objevil v celkem jasném ofsajdu. Branka Barišiće tedy neplatí.

69

Steven Bergwijn napřáhl z uctivé vzdálenosti. Jeho rána se nesla velice dobře, jenže zamířila do středu brány, takže snadná práce pro Jonathana McLaughlina.

68

Steven Berghuis se dostal do velmi kvalitní pozice, po které trefil gólmana, ale případná branka by neplatila, poněvadž byl máván ofsajd. Celé situaci předcházel ale zajímavý náznak Rangers, nicméně Ryan Kent se neprosadil.

67

Po dalším rohovém kopu se k hlavičce dostal Edson Álvarez, ale tentokrát se ve vyložené pozici rozhodně neobjevil.

66

Steven Bergwijn posouval míč na Kuduse, který chtěl okamžitě střílet, ale čistě jej zastavil obránce.

65

Ajax hraje velmi živý fotbal. Je vidět, že hráči v červenobílých dresech se dnes baví. Další možnost měl na kopačce Mohammed Kudus, jenž se prezentoval kličkami, ale k zakončení se těsně neprotlačil.

64

Krásná výměna míče v šestnáctce Rangers. V hlavní roli byl znovu Dušan Tadić, který je jednoznačně nejlepším hráčem zápasu.

62
Karty

Kamara však zkazil přihrávku, a proto musel následně faulovat Ryan Jack. Čerstvý hráč na trávníku viděl první dnešní žlutou kartu.

62

Skotové stále čekají na svůj první střelecký pokus. Jejich jednu z mála akcí teď táhne záložník Kamara.

61

Další rohový kop rozehráli domácí na krátko. Přece jen přišel centr z kopačky Taylora, ale povedený příliš nebyl. Skončil na hlavě prvního bránícího hráče.

60

Hosté se dokázali vrátit na svou polovinu a teď čekají, co jejich soupeř vymyslí.

59

Steven Bergwijn se z levého křídla dostal do šestnáctky, kde našel Kuduse. Pak ale přišla nepřesná přihrávka, takže Ajax se sám dostal z útočných pozic.

58

Nepřesný odkop z vlastní brankové čáry předvedl hostující stoper. I na tomto je evidentní, že se hosté trápí.

56

Také teď se ozvala píšťalka hlavního arbitra. V útočné pozici si důrazně počínal Antonio Čolak.

55

Borna Barišić přihrával na střed, kde se objevil Kent. Ofenzivní hráč Rangers chtěl udělat kličku doleva, ale nedovoleně jej zastavil Edson Álvarez.

53

Ajax pokračuje na míči. Tentokrát hraje přes stopery, kteří se snaží něco kloudného vymyslet.

52

Tempo ve druhém poločase zatím není zrovna velké. O další přerušení se postaral Sands, jenž jednoznačně fauloval Stevena Berghuise.

51

Steven Berghuis snad poprvé dnes zkazil přihrávku. Z pravé strany se snažil vybídnout útočníka Kuduse, ale s přesností se nepotkal.

49

James Hoban Sands se dostal po standardní situaci k hlavičce, ale zhruba o dva metry minul bližší tyč.

48

Rangers se snaží daleko častěji kombinovat než v prvním poločase. Domácí jim ale příliš mnoho prostoru nedávají.

46

Antonio Čolak zabojoval na útočné polovině o balón, ale přihrát už nestačil, neboť jej dostoupili domácí fotbalisté.

46

ze hřiště odchází Malik Tillman, přichází Ryan Jack.

46

ze hřiště odchází James Tavernier, přichází Leon King,
ze hřiště odchází Scott Wright, přichází Rabii Matondo.

46

Začal druhý poločas.

Je za námi první poločas, který nabídl jednoznačnou dominanci Ajaxu. Průběžný stav 3:0 odpovídá. Už v 17. minutě se domácí dostali do vedení, když si míč při rohovém kopu nejrychleji našel Edson Álvarez. Ve 32. minutě si připsal branku Steven Berghuis, jehož ránu tečoval James Hoban Sands. O pár sekund později přišel třetí úder, krásnou akci po straně předvedl Mohammed Kudus. Rangers zatím nevystřelili mezi tři tyče ani jednou, v kabině tak mají o čem přemýšlet.

45+1

První poločas skončil.

45

Na konci poločasu ještě měli domácí k dispozici rohový kop. Jonathan McLaughlin si situaci v pokutovém území pohlídal, míč si stáhl do náruče.

44

Dušan Tadić se dostal k pohotové střele z otočky. Nechal vyniknout svou levačku, jenže zákrok Jonathana McLaughlina byl parádní.

43

Další kombinace Ajaxu jde přes všechny muže v defenzívě. Nizozemci rozhodně nemusí nikam spěchat, vše jim hraje do karet.

42

Jestli měli hosté nějakou chuť směrem dopředu před druhou inkasovanou brankou, tak nyní ta chuť už zcela vymizela. Sledujeme jednostranné představení, které režírují fotbalisté v červenobílých dresech.

41

Jonathan McLaughlin teď podržel svůj celek. Ke střele z dálky se dostal Kenneth Taylor, jehož pumelici ale brankář Rangers stačil vyrazit.

40

Dušan Tadić zatím předvádí parádní fotbalové kousky. Chytře vybídl stopera Jurriëna Timbera, který pomohl ofenzívě. Druhý jmenovaný však následně nezvládl centr na hranici šestnáctky.

39

Remko Pasveer se ujímá míče u vlastní branky. Dá se říct, že v prvním poločase je zatím zcela bez práce.

37

Útočné choutky měl také levý bek Daley Blind, jenž si ale pomohl nedovoleným zákrokem, což hlavní sudí z Německa viděl.

36

Další zbytečná ztráta míče skotského týmu. Tentokrát se balónu ujal Edson Álvarez, kterému ale přihrávka do strany nevyšla dle představ.

33

Dominance pokračuje! Parádní akci předvedl MOHAMMED KUDUS, který se na levé straně protáhl okolo Jamese Taverniera a poté parádně odrazil míč od tyče za brankovou čáru. Lépe to útočník Ajaxu snad ani trefit nemohl. 3:0.

32

Ajax se zcela po zásluze dostává do dvoubrankového náskoku! Mohammed Kudus posunul míč na STEVENA BERGHUISE, který si jej navedl k šestnáctce. Následně vypálil, přičemž balón si do sítě srazil hostující James Hoban Sands. 2:0. Asistence: Steven Berghuis.

30

Dušan Tadić si přehodil míč z levačky na pravou nohu a následně vypálil. Jeho ránu zablokoval levý bek Borna Barišić.

29

Dušan Tadić po ztrátě Rangers získal míč a objevil se úplně sám před vápnem. Ještě se snažil situaci vyšperkovat průnikovou přihrávkou, ale Connor Goldson pobídku vystihl.

28

Z pohledu domácích to mohlo být ještě veselejší! Taylor perfektně vyslal Devynea Rensche, jenž se objevil úplně sám před bránou. U zadní tyče si všiml Mohammeda Kuduse, kterému chyběl k zakončení do prázdné klece zhruba metr.

27

Za sebou máme téměř třicet minut a nutno napsat, že Ajax je jednoznačně lepší.

26

Devyne Rensch měl opět útočné choutky. Jeho pobídka hledala Taylora, jenže hosté stačili hrací předmět odkopnout.

24

První zajímavější náznak skotského celku. U zadní tyče se objevil úplně volný Kamara, jemuž se však první zpracování nepovedlo a poté přišla zpětná přihrávka. Mezitím se bránící hráči stačili vrátit na svá místa, a proto bylo při následném centru v šestnáctce přehuštěno.

23

Domácí kombinovali opět velmi dobře. Před brankou Rangers si míč vyměnili z první, ale finální fáze byla nepřesná.

21

Další gólovka Ajaxu! Prostor ve vápně si našel Devyne Rensch po přihrávce Dušana Tadiće. Krajní bek domácích hledal místo u bližší tyče, ale Jonathan McLaughlin předvedl výtečný zákrok.

20

Ryan Kent vybojoval pro své barvy nedovolený zákrok. Odkopu se ujímá Jonathan McLaughlin.

19

Atmosféra na stadionu je po první brance samozřejmě ještě daleko hlučnější. Rangers zatím na nizozemského giganta hledají protihru.

17

Domácí se dostávají do vedení! Také tento rohový kop nepřebrali fotbalisté Rangers dobře. Centr Berghuise si v pokutovém území našel EDSON ÁLVAREZ, jehož hlavička zapadla přesně k tyči. Brankář byl zcela bez šance. 1:0. Asistence: Steven Berghuis.

17

Mohammed Kudus se ocitl zády k bráně, ale moc dobře viděl na pravé straně Tadiće, který chtěl znovu něco vymyslet. Bude se kopat další rohový kop.

16

Do brejku se snažili vyrazit hosté, ale stopeři situaci doběhli a nakonec ji poměrně dobře a chytře vyřešili.

15

Roh se domácím nevydařil, ale Ajax pokračoval v útočném snažení. Opět se připomněl Dušan Tadić, jemuž ale zpětná přihrávka nevyšla.

14

Dušan Tadić si přehodil míč na pravou nohu. Snažil se odcentrovat, ale míč byl sražen do zámezí. Další rohový kop pro celek z Amsterdamu.

13

Hosté získali míč na středu hřiště, ale od domácích tolik prostoru nedostali. Posléze balón putoval na kopačku brankáře Remka Pasveera.

10

Ajax to sice rozehrál na krátko, ale v šestnáctce Rangers bylo posléze velice rušno. Hlavičkující Jurriën Timber zhruba o dva metry přestřelil horní tyč skotské svatyně.

10

Taylor získal pro fotbalisty Ajaxu rohový kop. Uvidíme, jestli míč půjde rovnou do pokutového území.

9

Začala nám probíhat devátá minuta a na první střelu na jedné či druhé straně stále čekáme. Nyní Rangers uvedou míč do hry autovým vhazováním zhruba na polovině hrací plochy.

8

Domácí kombinovali přes pravou stranu, ale tam to bylo z pohledu Rangers obsazené.

7

Steven Bergwijn nedokázal dostihnout přihrávku Dušana Tadiće, jenž se snažil hru nizozemského celku co nejvíce zrychlit. Jenže se to nepodařilo.

6

Tentokrát fauloval Mohammed Kudus, který ostře dojel Connora Goldsona. Úvod utkání je poměrně tvrdý z obou stran.

5

James Tavernier dokázal odvrátit pro Skoty velmi nepříjemný centr, který se točil na malé vápno.

5

Další rozehrávka Rangers jde až přes brankáře Jonathana McLaughlina, který teď rozhodně nikam nespěchá.

4

Skotové se poprvé v utkání usadili na útočné polovině, ale zatím žádné překvapivé řešení nenabídli.

3

Antonio Čolak zůstal po kontaktu s protihráčem ležet na trávníku. Německý arbitr odpískal faul loktem.

2

Kennetha Taylora vysunul jeho spoluhráč, nicméně středopolař Ajaxu si míč nepřebral úplně nejlépe a záhy o něj přišel.

1

Hned na začátku střetnutí si chtěli hosté pomoct nákopem, ale ten zapadl do zámezí. Aut pro Blinda.

1

Utkání právě začalo.

Oba celky už přicházejí na trávník za znělky Ligy mistrů. Ajax nastupuje ve svých tradičních barvách dresů, Rangers budou hrát v modrém.

Úvodní sestavy:

AFC Ajax: Pasveer – Rensch, Timber, C. Bassey, Blind – Berghuis, E. Álvarez, K. Taylor – Tadić (C), Kudus, Bergwijn.
Náhradníci: Stekelenburg, Gorter – Klaassen, Brobbey, Kaplan, Ocampos, Lucca, J. Sánchez, Grillitsch, Baas, Magallán, F. Conceição.
Trenér: Alfred Schreuder

Rangers FC: McLaughlin – Tavernier (C), Goldson, Sands, Barišić – Wright, Lundstram – Tillman, G. Kamara, Kent – Čolak.
Náhradníci: A. McGregor, McCrorie – Yilmaz, Jack, Morelos, Matondo, Davies II, Arfield, Devine, King, Davis, Sakala.
Trenér: Giovanni Van Bronckhorst

Rozhodčí: Stieler – Beitinger, Gittelmann (všichni GER).

Skupina A

Ve skupině A, se kromě Ajaxu a Rangers budou prát o postup dále také Neapol a Liverpool.

Vzájemná utkání

Na vzájemné duely mezi oběma týmy sedla už pořádná vrstva prachu. Naposledy se totiž v Lize mistrů hráči obou celků utkali v roce 1996. Tehdy oba zápasy ve skupině vyhrál Ajax.

Rangers FC

Hosté z Glasgow skončili ve skotské lize na druhém místě a museli si tedy skupinovou fázi Ligy mistrů vybojovat v kvalifikaci. Tam uspěli a nyní stojí na prahu téhle velmi uznávané soutěži. Co se týče skotské ligy, tak do ní Rangers také vlétli velmi dobře. Po šesti kolech jsou na druhé pozici za Celticem se ziskem třinácti bodů, když si připsali čtyři výhry, jednu remízu a jednou pak prohráli. Nyní ale vyhlížejí první důležitý zápas s Ajaxem, který by rádi potrápili a obrali ho o nějaký ten bod. Jestli tomu tak skutečně bude, to se musíme nechat překvapit.

AFC Ajax

Nizozemský klub Ajax Amsterdam patří v dané zemi mezi absolutní špičku. Úřadující mistr nizozemské ligy vstoupil i do nového ročníku tamní ligy velice dobře, když má po pěti odehraných duelech plný počet patnácti bodů a ligu vede. A dobrou fazonu si hráči Ajaxu budou chtít převést i do nejprestižnější evropské klubové soutěže. V ní v minulém ročníku dokráčeli do osmifinále, kde narazili na portugalskou Benficu a do další fáze vyřazovacích bojů se nedostali. Po prvním výsledku 2:2 pak Benfica vyhrála těsně 1:0 a po celkovém skóre 3:2 tak slavný Ajax vyřadila. Amsterdamští by tak rádi letos došli dále a samozřejmě prahnou po ušatém poháru.

Hezký středeční večer přeji všem příznivcům fotbalu. V úterý odstartovala skupinová fáze Ligy mistrů a dnes jsou na programu další zápasy. My se prostřednictvím tohoto textového online přenosu zaměříme na duel mezi týmy AFC Ajax a Rangers FC.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.