ZÁPASOVÉ STATISTIKY
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 8:2. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 9:11.

Je tu konec zápasu Ligy mistrů mezi Realem Madridem a Red Bullem Lipsko. Domácí odehráli velmi podobný zápas jako minulý týden proti Celticu. V prvním poločase se svěřenci Carla Ancelottiho nikam moc nehnali a ve druhé půli pak v poklidném tempu dvakrát skórovali a bez problémů vyhráli 2:0. Real má tedy po dvou hracích dnech šest bodů, Lipsko zůstává na nule.

Alaba
81. min Mendy
10 Modrić
Modrić
81. min Kroos
Tchouaméni
Camavinga
64. min Asensio
Valverde
21 Rodrygo
Rodrygo
85. min Díaz
Vinícius Júnior
85. min Ceballos

RB Lipsko(4-2-3-1)

Gulácsi
Simakan
75. min Henrichs
Haidara
75. min Kampl
Schlager
18 Nkunku
Nkunku
Forsberg
81. min Poulsen
Szoboszlai
11 Werner
Werner
81. min Silva

Rozhodčí: Mariani – Bindoni, Tegoni (ITA)

90+3

Domácí již nic nevymýšlejí a kopou balony na polovinu soupeře.

90+1

Real Madrid právě vstřelil branku!
Tony Kroos zpětnou přihrávkou od brankové čáry našel přesně nabíhajícího MARCA ASENSIA a ten parádní ranou bez přípravy s pomocí tyče překonal gólmana Gulácsiho – 2:0!

90+1
Karty

Schlager zápasnickým chvatem poslal k zemi Mendyho a je z toho žlutá a navíc přímý kop pro Real.

90

Již nám běží poslední minuta normální hrací doby. Na balonu jsou stále domácí.

88

Hosté vrhají poslední zbytky sil do ofenzivy. Čas se jim ale rychle krátí a hráči Realu pochopitelně hodně šetří čas.

85

Střídání v týmu Real Madrid CF:
ze hřiště odchází Vinícius Júnior, přichází Dani Ceballos,
ze hřiště odchází Rodrygo, přichází Mariano Díaz.

85

Následný přímý kop rozehráli hosté nakrátko, následná střela Szoboszlaie mířila hodně mimo.

84
Karty

Teď ale zaváhal Carvajal a svou chybu musel zachraňovat faulem za žlutou kartu.

83

Hosté to teď budou mít hodně složité. Domácí hrají velmi zkušeně a nikam se nebudou hnát.

82
Karty

Nkunku ostře fauloval Rodryga a dostává žlutou kartu.

81

ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Toni Kroos,
ze hřiště odchází David Alaba, přichází Ferland Mendy.

81

Střídání v týmu RB Lipsko:
ze hřiště odchází Timo Werner, přichází André Silva,
ze hřiště odchází Emil Forsberg, přichází Yussuf Poulsen.

80

Domácím ale stačila v 80. minutě hry teprve druhá střela na bránu, aby dokázali skórovat. Vinícius poslal z levé strany parádní přízemní přihrávku na FEDERICA VALVERDEHO, který si rychlou kličkou položil obránce a následně levačkou na zadní tyč otevřel skóre zápasu.

79

Začíná se hrát tak trochu živelně. Ale stále tomu chybí zakončení. Real vystřelil na bránu soupeře jednou, Lipsko třikrát.

78

Hosté nakonec zahrávali rohy dva. Po tom druhém doputoval centr Rauma přímo do rukavic pozorného Courtoise.

75

Antonio Rüdiger nyní zastavil rodící se šanci Lipska, nakonec z toho bude rohový kop pro hosty.

75

ze hřiště odchází Amadou Haidara, přichází Kevin Kampl,
ze hřiště odchází Mohamed Simakan, přichází Benjamin Henrichs.

73
Karty

Haidara fauloval Viníciuse a dostává žlutou kartu. Je to vůbec první žlutá karta v dnešním zápase.

72

První gólovou šanci zápasu měl nyní Vinícius. K tomu se balon dostal po přihrávce od Rodryga z pravé strany, avšak Vinícius byl už příliš blízko hostujícímu brankáři a nedokázal míč dotlačit do brány. Balon se následně odrazil na hranici vápna k Asensiovi, jehož pokus o oblouček ale skončil nad bránou.

70

Domácí fotbalisté se stále více a více tlačí na polovinu soupeře. Lipsko se teď jen brání.

68

Lipsku tak trochu dochází šťáva a Real začíná postupně dominovat.

66

Haidara by měl být po krátkém ošetření v pořádku.

65

Amadou Haidara se v hlavičkovém souboji srazil s Aurélienem Tchouaménim. Prvně jmenovaný zůstal na trávníku a musí být ošetřovaný.

64

ze hřiště odchází Eduardo Camavinga, přichází Marco Asensio.

62

Rodrygo si dával s rozehrávkou hodně záležet, jenže balon poslal vysoko nad bránu a z šance domácích nic není.

61

Kousek za vápnem byl faulovaný Rodrygo. Následuje velmi zajímavá standardka pro domácí.

60

Domácí jsou v posledních minutách přeci jen více u balonu. Ale stále tomu chybí zakončení.

59

Domácí teď dlouze drželi balon. Nakonec z levé strany centroval Alaba, k zakončení se ale žádný z jeho spoluhráčů nedostal.

56

Balon teď létá od jedné hranice velkého vápna k té druhé. Z tribun se opět začíná ozývat pískot.

54

Druhý poločas je zatím hodně podobný tomu prvnímu. Hra je oboustranně dost opatrná a nikdo nechce udělat osudovou chybu.

52

Rodrygo si nyní na hrotu úplně neporozuměl s Viníciusem a následně ve středu pole fauloval Aurélien Tchouaméni. Míč pro hosty.

50

Lipsko předvedlo velmi pohlednou narážečku, po které z velmi dobré pozice na levé straně pálil Werner. Jenže skvěle ho vychytal Thibaut Courtois a navíc bylo vzrušení zbytečné, protože byl signalizovaný ofsajd.

49

Jenže Rodrygo poslal centrovaný balon přímo do rukavic připraveného Gulácsiho.

49

Po útočném snažení Realu je tu rohový kop pro domácí celek.

48

Domácí začali aktivněji a tlačí se na polovinu soupeře.

46

Začal druhý poločas.

Hráči se vracejí zpět na trávník. Druhý poločas za pár chvil začne.

První poločas zápasu mezi Realem a Lipskem je minulostí. Sledujeme velmi opatrný fotbal s minimem šancí na obou stranách, Opravdovou gólovou šanci jsme neviděli, a tak není překvapení, že se do kabin odchází za stavu 0:0.

45

První poločas skončil.

45

Poločas se dohrává a moc se asi nastavovat nebude.

43

Xaver Schlager ve vápně velmi důrazně zasáhl proti Modrićovi, který padl ochotně k zemi. Ani tentokrát se pokutový kop nepíská.

42

Teď sledujeme pasáž hry, kdy mají více balon pod kontrolou domácí. Také hosté se musí po dlouhé době soustředit hlavně na defenzivu.

41

Zpoza vápna pálil parádně levačkou Modrić, míč ale poslal asi tak metr a půl vedle levé tyče Gulácsovy brány.

40

Po centro do vápna hlavičkoval na přední tyči Rodrygo, míč ale poslal mimo a Péter Gulácsi tak nemusel zasahovat.

40

Teď ale Xaver Schlager na levé straně hřiště fauloval Viníciuse a následuje zajímavá standardka pro domácí.

39

První poločas pomalu spěje ke svému konci. Na balonu jsou teď domácí, avšak velmi daleko od brány soupeře.

37

Courtois zkoušel poslat pas na levou stranu na Alabu, míč ale skončil v zámezí a vhazovat budou hosté.

35

Hráči Lipska jsou v posledních minutách více na balonu. Real je zatažený na vlastní polovině.

33

Z tribun Estadio Santiago Bernabeu se začíná ozývat nesmělý pískot. Nyní se totiž hosté dostali do další šance a po přihrávce od Wernera před poloprázdnou bránu to na tribunách jen zahučelo.

30

Naopak po další akci středem hřiště střílel nyní Werner, svou ránu ale poslal jen do míst, kde byl připravený Courtois.

29

Trenér Carlo Ancelotti zatím asi úplně spokojený být nemůže. Jeho svěřenci hrají dost kostrbatě a nedaří se jim překvapit soupeře.

28

A znovu rychlonohý Nkunku. Ten nyní vnikl do vápna a řítil se sám na Courtoise. Stíhal ho Tchouaméni a všichni tři se nakonec srazili. Největší problémy měl belgický gólman, bude ale také v pořádku.

26

Teď to byl Alaba, který si dobře na levé straně zpracoval balon a okamžitě přihrával před bránu na Camavingu. Ten ale bez přípravy vypálil vysoko nad.

24

Real se v dnešním zápase zatím hledá. Lipsko hraje velmi jednoduše a poměrně snadno se dostává až ke Courtoisovi. Naopak domácí na svou první šanci v zápase zatím čekají.

22

Na druhé straně měl trochu prostoru aktivní Valverde, jeho zpětnou přihrávku ale pokryla defenziva Lipska.

21

Čas rychle plyne a o něco aktivnější jsou fotbalisté Lipska. Nyní se dostali po další rychlé akci až k zakončení, avšak střela Emila Forsberga byla nepovedená a mířila nad bránu.

19

Fotbalisté Lipska se po rozehrávce od vlastní brány dostali k zajímavému protiútoku. Jenže přihrávka z pravé strany nedoputovala až k Nkunkuovi. Míč odkopl Carvajal.

17

Přestože Real nemá tlak, na hráčích je velmi dobře vidět, s jakým klidem hrají a jak velké sebevědomí nyní mají.

16

Do zakončení se nyní dostal Rodrygo. Byl ale v tísni a nezakončil přesně. Hosté budou rozehrávat od vlastní brány.

15

Modričův centr do vápna hostující defenziva odvrátila.

15

Valverde stihl na pravé straně přetaženou přihrávku a nakonec vybojoval rohový kop pro Real.

13

V úvodu zápasu je patrné, že David Alaba dnes hraje na levé straně obrany a na postech stoperů jsou Nacho a Rüdiger. To by samo o sobě nebylo nijak zajímavé, protože Alaba na podobné pozici často hrával v Bayernu. Zajímavé ale je, že Alaba hraje extrémně vysoko a často je na stejné úrovni jako křídelník Vinícius.

11

Velké starosti nyní domácím dělal ve vápně Nkunku. Po souboji s oběma krajními beky Nachem a Carvajalem padl k zemi, avšak penalta se nepíská.

10

Antonio Rüdiger skvělým kolmým pasem vyslal na křídlo Modriče, ten ale pokazil zpětnou přihrávku a balon získávají hosté.

9

Domácí očividně nikam nespěchají. Hrají velmi koncentrovaně a čekají na chybičku v defenzivě soupeře.

7

Modrič chtěl Schlagerovi nasadit u postranní čáry jesličky, hostující středopolař ale velmi dobře srazil nohy k sobě a snahu zkušeného Chorvata překazil.

6

Po dalším střelecké pokusu, o který se postaral opět Nkunku, ztečovala domácí defenziva míč na rohový kop.

5

První zajímavou šanci měli hosté. Za obranu se dostal Nkunku a jeho rána z pravé strany nadělala Courtoisovi starosti. Nakonec dobře zasáhl a je z toho roh.

5

Velmi podobně hrál Real před týdnem proti Celticu. V prvním poločase nechal soupeře vybláznit a po změně stran třikrát skóroval a zaslouženě vyhrál.

4

Zatím se sice hraje hodně intenzivně, oboustranně ale jen ve středu pole a bez náznaků šancí.

3

Po dvojitém ataku soupeřů se na zemi ocitl Valverde, bude z toho ale jen autové vhazování pro Real.

2

Fotbalisté německého týmu podle očekávání zkusili v úvodu zápasu hodně vysunout presink a napadají rozehrávku Realu hned před jeho velkým vápnem. Na podobný přístup jsou ale fotbalisté bílého baletu zvyklí a jsou v klidu.

1

V první minutě hry jsou u balonu hosté. Zatím jen velmi opatrně kombinují v okolí půlící čáry.

1

Utkání právě začalo.

Domácí budou samozřejmě celí v bílém, hosté budou naopak v tmavém.

Týmy jsou na trávníku a stadionem zní hymna Ligy mistrů.

Hráči obou týmů jsou připraveni v útrobách stadionu. Za chvilku vstoupí na hrací plochu.

Úvodní sestavy:

Real Madrid CF: Courtois – Carvajal, Rüdiger, Alaba, Nacho Fernández (C) – Modrić, Tchouaméni, Camavinga – Valverde, Rodrygo, Vinícius Júnior.
Náhradníci: Lunin, L. López – Vallejo, E. Hazard, Kroos, Asensio, Odriozola Arzallus, Ceballos, F. Mendy, M. Díaz.
Trenér: Carlo Ancelotti

RB Lipsko: Gulácsi (C) – Simakan, Orbán, Diallo, Raum – Haidara, Schlager – Nkunku, Forsberg, Szoboszlai – Werner.
Náhradníci: Blaswich – Poulsen, And. Silva, Halstenberg, Gvardiol, Novoa, Henrichs, Kampl.
Trenér: Marco Rose

Rozhodčí: Mariani – Bindoni, Tegoni (ITA).

K vidění bude souboj dvou celků v poměrně odlišném rozpoložení. Zatímco domácí Real Madrid v letošní sezoně v soutěžních zápasech zatím jen vyhrává, hostující Lipsko hraje zatím značně za očekávání. Fotbalisté německého klubu mají totiž v lize bilanci 2-2-2 a navíc se jim minulý týden nepovedl ani vstup do skupiny Ligy mistrů, když doma prohráli nečekaně s Šachťarem Doněck 1:4. To Real naopak válí a výbornou formu potvrdil i na hřišti skotského Celticu, kde vyhrál po velmi vydařeném výkonu 3:0. A to dokonce i bez Karima Benzemy, který se v průběhu prvního poločasu za stavu 0:0 zranil. I bez něj fotbalisté Bílého baletu po změně stran rozhodli díky brankám Viníciuse, Modriče a Hazarda.

Hezký večer všem fanouškům špičkového evropského fotbalu. V úterý a ve středu pokračuje druhým hracím dnem letošní skupinová fáze Ligy mistrů a v rámci této reportáže budeme sledovat souboj domácího Realu Madrid proti hostujícímu Red Bullu Lipsko.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.