Viktoria se pokusí poprvé v tomto ročníku elitní soutěže bodovat, italský favorit si může zajistit postup do osmifinále.

Plzeň v minulém kole doma podlehla Bayernu Mnichov 2:4, počtvrté ve skupině C prohrála a je poslední se skóre 3:16. Inter je druhý se sedmi body, a pokud porazí Plzeň, tak ho už třetí Barcelona nepředstihne kvůli horším vzájemným zápasům.

Plzeňský tým už si na San Siru ve skupině Ligy mistrů jednou zahrál. V roce 2011 podlehl AC Milán 0:2. Z českých týmů se venku utkala s Interem naposledy Slavia, která před třemi lety v Champions League remizovala 1:1.

Do začátku utkání zbývá asi 15 minut. Obě mužstva mají za sebou rozcvičení.

Calhanoglu
71. min Asllani o hráči
Mchitarjan
83. min Gagliardini o hráči
32 Dimarco
Dimarco
77. min Gosens o hráči
9 Džeko
Džeko
71. min Correa o hráči
Martínez
82. min Lukaku o hráči

Tijani
52. min Jemelka o hráči
24 Havel
Havel
20 Bucha
Bucha
23 Kalvach
Kalvach
70. min Ndiaye o hráči
Mosquera
77 Jirka
Jirka
46. min Holík o hráči
90 Bassey
Bassey
46. min Chorý o hráči
Vlkanova
84. min Pilař o hráči

Rozhodčí: Ekberg - Culum, Nyberg

Týmy nastupují na hrací plochu za hlasitých chorálů domácích fanoušků.

Stadionem zní hymna Ligy mistrů. Výkop už za méně než pět minut.

Úvodní rozehrávku budou mít na starost hosté. K míči se staví Erik Jirka.

1

Začal první poločas utkání Inter Milán - Plzeň

1

Plzenští rozehrávají pomalu a od stoperů. Nehrnou se do divokých nákopů.

1

První však hrozili domácí. Mchitarjan z levé strany zasekl na pravou, ale jeho střelu obrana srazila.

2

Hosté mohli postupovat sami na brankáře po povedeném protiútoku, ale Bassey nedostal míč k Jirkovi díky dobrému zákroku domácí obrany.

3

Dimarco posílal zleva střílený centr, který jen proletěl kolem útočníků Interu. Tijani dokázal míč odhlavičkovat do bezpečí.

4

Roh Calhanogla nezpůsobil žádné větší nebezpečí, i když domácí ještě několikrát vrátili míč zpět do šestnáctky. Poté Barella narazil do Vlkanovy a přepustil míč hostům.

5

Martínez vnějším nártem centroval před Staňkovu branku, v dobré pozici blokovala plzeňská obrana.

6

Po chybné rozehrávce domácích si míč stavěl Vlkanova, který chtěl obloučkem posouvat na Jirku. Jenže příliš pomalou přihrávku Inter vystihl.

7

Tijani čistě odzbrojil Martíneze, i když domácí fanoušci chtěli faul. Rozhodčí však zůstal klidný.

8

Dumfries po přihrávce Barelly zkoušel ještě míč stihnout před brankovou čárou. To se mu však nepovedlo a směřoval jej pouze do boční sítě Staňkovy branky.

9

Mosquera si na levé straně za vápnem převzal míč a poté po zemi vypálil. Míč trochu zaskákal, ale branku Interu neohrozil.

11

Vlkanova poslal přesnou přihrávku kolem obránce směrem na Jirku, který ji jen těsně nestihl. Viktoria však dostane rohový kop.

12

Kalvachův centr odvrátil Džeko. Další míč do pokutového území byl nepřesný a odrazil se od Škriniara.

13

Kalvach si chtěl narazit s Vlkanovou. Zpětnou přihrávku si ale pro sebe vzali domácí obránci.

13

Havel vyslal velmi přesný centr do vápna, ale žádný z plzeňských fotbalistů nabídku nevyužil.

14

Dimarco nadvakrát přihrával před branku, podruhé na míč naskakoval Martínez, ale Pernica jej udržel na zádech a míč odhlavičkoval.

15

Bastoni chtěl křižnou přihrávkou využít náběh Barelly za obranu, nicméně Tijani trajektorii míče vystihl a situaci zvládl.

16

Viktoria teď vysoko napadá domácí rozehrávku. Dokonce tři hráči hostí byli ve vápně Interu, když byl u míče brankář Onana.

17

Faul Tijaniho na nabíhajícího Martíneze znamená přímý kop domácích zpoza vápna. Velmi nebezpečná situace.

18

Signál tří hráčů Interu zblokovali hostující fotbalisté a nenechali Mchitarjana střílet.

19

Mchitarjanova přihrávka po zemi byla velmi nepřesná. Hejda však narychlo odkopával a dal Interu ještě autové vhazování.

20

Bastoni kroutil přihrávku na zadní tyč pro Dumfriese, který sklepával osamocenému Martínezovi. Jeho pokus ze vzduchu šel vysoko nad pranku. Posléze byl odpískán ofsajd Dumfriese.

22

Acerbi napřáhl z velké vzdálenosti. Horní tyč Staňkovy branky ale o tolik neminul.

23

K Dimarcovi se rychle stáhl Jirka a nenechal jej odcentrovat.

24

Mchitarjan zpracoval volný míč ve vápně a hledal Džeka před brankou, jenže mu přihrál na paty, a tak akce končí.

25

Výborný Staněk nadvakrát drží naději Plzně! Nejprve po narážečce vychytal zblízka Dimarca, poté se domácí dostali ke střele znovu, tam už Staněk reflexivně vyrážel.

27

Roh Dimarca hosté ubránili. Inter se znovu dostává k míči. Plzeň teď k ničemu nepouští.

29

Další neuvěřitelný zákrok Staňka po další narážečce Interu, po kterém se před ním ocitl osamocený Mchitarjan. Nakonec byla akce posouzena jako ofsajd.

30

Vlkanova převzal míč na prostředku hřiště a zbrkle vypálil. Mířil vysoko nad.

30

Calhanoglu centroval z přímého kopu na přední tyč, kde hlídal Kalvach a odhlavičkoval na roh.

31

Vysoký balon na Škriniara kryl Havel. U míče ale opět Inter.

32

Dumfries nabíhal za obranu, ale vrátil se s ním Mosquera, který v leže odpálil míč před jeho nohama.

33

Dimarco nabízel před branku Džekovi, který zůstal úplně sám, ale na přední tyči trestuhodně minul.

34

Martínez akrobaticky pálil uprostřed šestnáctky, prudkou ranou trefil Hejdovu nohu, kterou se pokoušel blokovat.

35

Henrich Mchitarjan (Inter Milán) vstřelil gól. Inter Milán - Plzeň 1:0
Z levé strany přišel vysoký centr Bastoniho na zadní tyč, kam naskakoval Džeko, který podskočil, zaměstnal však Pernicu, za nímž číhal osamocený Mchitarjan, který hlavou doklepl do branky.

38

Mosquera se nalevo uvolnil a odcentroval. Tečovaný míč spadl do boční sítě, Viktoria ale zahraje rohový kop.

39

Tijani byl velmi blízko k tomu, aby hlavou doklepával do branky. Bastoni mu ale nedovolil se dostat blíže k míči.

40

Dimarco, Martínez a Dumfries postupovali proti dvěma plzeňským obráncům. Centr prvního jmenovaného doputoval k Dumfriesovi, který ale hlavou pouze vrátil k Dimarcovi. Ten pak ještě stihl vrátit Martínezovi, ale ve vápně, kam se už vrátili skoro všichni hosté, se neprosadil.

42

Edin Džeko (Inter Milán) vstřelil gól. Inter Milán - Plzeň 2:0
Dimarco obržel dlouhou přesnou křižnou přihrávku doleva od Barelly, kde si jedním dotekem zpracoval a druhým posílal před branku Džekovi, který pouze doklepával do prázdné sítě.

44

Bassey si zpracoval míč kolem Bastoniho a z otočky pálil, jenže střela mu vůbec nesedla a po zemi pomalu doputovala k Onanovi.

45

Rozhodčí nastavují jednu minutu.

45

Kalvachův centr na zadní tyč lapil vyběhnuvší Onana.

45
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Jhon Mosquera (Plzeň)
Mosquera vidí poměrně zbytečnou žlutou kartu, která mu zároveň nedovolí startovat v příštím utkání proti Barceloně.

47

Mosquera předal nalevo Tijanimu, kterého od míče odstavil Dumfries. Plzeň ale bude vhazovat blízko rohového praporku.

48

Buchův centr našel Vlkanovu, který na přední tyči zpracoval a levačkou střílel. Škriniar jeho pokus zblokoval na roh.

48

Kalvach po rozehrávce nakrátko ještě centroval, ale přes dva hráče míč do vápna nedostal. Další roh.

49

Na zadní tyči číhal Pernica, jemuž před hlavou odpálil míč Martínez na další roh.

49

Nespočet odražených míčů ve vápně Interu, několikrát domácí špatně odvraceli. Pernica poté nakopl Dumfriese.

49
Žlutá karta

Žlutou kartu dostal Luděk Pernica (Plzeň)

51

Na trávníku zůstává ležet Tijani. Dle místa, za které se drží, má problémy s levým stehenním svalem.

52

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Mohamed Tijani, nahradil ho Václav Jemelka

53

Dimarco nabízel před prázdnou branku. Tentokrát před Džekem odklízel Jemelka.

55

Po rychlé kombinaci na jeden dotek před vápnem Plzně střílel Mchitarjan, který trefil pravou tyč.

57

Staněk vytáhl střelu Martíneze vnějším nártem z těsné blízkosti a posunul na roh.

58

Dumfries opět centroval před branku, kde Hejda chtěl odkopávat na roh a málem přihrál Džekovi do střely.

59

Džeko pálil po rychlé akci, ale přestřelil.

62

Bastoni posílal na zadní tyč, kde byli Džeko i Dumfries. Balon vypadl směrem k Martínezovi, který odpadl po souboji s jedním z obránců. Rozhodčí zůstal klidný.

63

Na zemi zůstal po zásahu Škriniara Mosquera, ale už je v pořádku.

64

Před Dumfriesem byl první Pernica. Poté hosté zvládli vybojovat vhazování.

66

Edin Džeko (Inter Milán) vstřelil gól. Inter Milán - Plzeň 3:0
Barella vybídl Martíneze, který se ve vápně otočil a předal Džekovi, který levou precizně uklidil k tyči.

70

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Lukáš Kalvach, nahradil ho Modou Birame Ndiaye

71

Střídání Inter Milán: ze hřiště odešel Edin Džeko, nahradil ho Joaquín Correa

71

Střídání Inter Milán: ze hřiště odešel Hakan Calhanoglu, nahradil ho Kristjan Asllani

73

Vlkanova zkoušel zprava střílet, trefil Bastoniho. Plzeň má k dispozici rohový kop.

75

Plzeň šla pět na tři, ale Bucha si nechal míč utéct a příležitost zkazil.

77

Střídání Inter Milán: ze hřiště odešel Federico Dimarco, nahradil ho Robin Gosens

79

Martínez posouval na Asllaniho, ale Ndiaye byl připraven. Plzeň na delší čas získává míč.

82

Roh Vlkanovy vyboxoval Onana. Protiútok Interu končil střelou Dumfriese, který si zasekl a vypálil. Staněk vyrazil na roh.

82

Střídání Inter Milán: ze hřiště odešel Lautaro Martínez, nahradil ho Romelu Lukaku

83

Střídání Inter Milán: ze hřiště odešel Henrich Mchitarjan, nahradil ho Roberto Gagliardini

84

Střídání Plzeň: ze hřiště odešel Adam Vlkanova, nahradil ho Václav Pilař

85

Correa ve vápně Gosensovi sebral balon, střílel však do obránce. Gosens se rozčiloval. Poté Lukaku zkoušel nůžky, ale míč netrefil.

87

Romelu Lukaku (Inter Milán) vstřelil gól. Inter Milán - Plzeň 4:0
Osa Barella - Correa - Lukaku fungovala na výbornou. Belgický útočník přebíral míč po náběhu za obranu a levačkou obstřelil Staňka na přední tyč.

89

Fantastický zákrok Staňka proti střele Correy z pravé strany! Brankář Plzně vyběhl a zmenšil střelecký úhel.